Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

kışın motosiklet kullanılmaz

Motovento
    REKLAM ALANI
    G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    4 derecenin altında yollarda özellikle viyadük ve köprülerde gizli buzlanma olabileceği için bu sıcaklıklarda motosiklet kullanımı risklidir.
    İş için motosiklet kullananların ne yazık ki çok seçim şansları yok ama diğer kullanım için 4 derece aşağısı risklidir.
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    işyerim ve evim arası 20 km otobandna servis yoK.Lastiğim naylon eldivenim yazlık. Geçen gün karda sürdüm ama lapa lapa karda. evime zor gittim. Otobanda 100 km ile seyrettim. Pkadar tipi vardı ki yol zar zor görünüyordu. her 10 saniede 1 vizörü elimle siliyordum.Aslında bakarsan hayatımda yaptığım en zevkli şeylerden biriydi. Ama lastiklerim aşırı kayıyordu. viraja gireceğimde bayağı korkarak giriyordum. 30 LA FİLAN EMNİYET ŞERİDİNDE GİRİYORDUM. Allahhtan evime düşmeden avrdom tam motou park edecekken 2-3 cm kar yığının üstünde ön fren sıkarak 10 km ile düştüm yana. Zevkli olacağı kadar tehlikeli de. Kendinize acımıyorsanız motorunuza acıyın. Ben çok severek zorunlu da binsem düştükten sonra araçla gitmeye karar verdim karda. Ha hava kuru olsun yağışsız olsun soğuk oslada sürerim
    natila bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben hep 20 liralık alıyorum

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    G.tu donuyo milletin cunku.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Ankaradan selamlar :-)

Not: -8 derece
    Bisnev99 bunu beğendi.

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankaradan selamlar :-)

Not: -8 derece
    Hatay da yasiyorum, sabahlari burda bile -4. Yani dogdugumdan beri burdayim ama bu seneki kadar sabahlari ayaz hatirlamiyorum. Ogleye dogru bahar havasi oluyor klasik bi bicimde ama sabahlari motosiklete binen adama helal olsun yani...

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    illa kışın kullanmaya devam edicekseniz scooter kış için ideal diyebilirim.Ben yıllarca kullandım.Üşümüyorum dediğimde inanmıyorlardı ama gerçekten üşümüyordum.El koruma,siperlik,diz örtüsü,uzun kışlık botlarla çok uzun rotalar yaptım.yeter ki kar ve buz olmasın,onlara çare yok.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Kışın kullandığınız motorda, yağmur, çamur kar ve en önemlisi yollara dökülen tuzlar ve kimyasallar yüzünden, Kromlarda pullanma, metal aksamda paslanma, çürüme gördüğünüzde şaşırmayın derim İmkanı olmayan tabi ki motor kullanmaya devam edecek ama başka imkanı olanlar vedalaşıyor maalesef..
    MrMud ve crxforever bunu beğendiler.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Motosiklet aynı zamanda zevk işi değil mi ?
    Kışın aldığım zevk eziyete dönüşüyorsa binmem aga.

Motosiklet kullananada neden demem, Allah kaza bela vermesin derim.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla kışın motor kullanmak Zor mu zor.
    Ama kullanırım acımam (kendime).
    Soğuk iklim çakma kutup ayısı Bershka eldiven, Cross kaskın vizörü su tutmaz, pantolon altına 2 adet termal içlik, üstte 2 adet termal içlik üstüne kazak üstüne deri mont üstüne jersey, kaskın içine kar maskesi, ayakta genel olarak termal pamuklu çorap yada normal kalın çift çorap, üstüne masfalli cross bot (işe giderken bile) sivil ayakkabım sırt çantamda.

Yazarken yorulacaginiz kadar ıvır zıvır tabi full body armor dizlik dirsekliksaymıyorum bunlar sadece soğuktan korunmak için olanlar

Hani övünmek gibi olucak çok afedersiniz ama arkadaş çevrem bana " Naber çamur çorak efendisi" diye hitap ederken "Ulan bi kar yağdı iett'ci mi oldun" dedirtmem gardaş

Istesem arabada var iyi kötü ama sevmiyorum abi, ben rehin tutulmayı kafesle gezmeyi sevmiyorum, boğuluyorum o 4 tekerli zimbirtinin icinde.

Sezon kapatana lafım olmaz.
    Ama ben sezon mezon bilmem, varsada motor yoksada motor.
    natila, Mustaphalanx, Mukaddime ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Hocam iş için binmiyoruz ki zevk için biniyoruz şimdi arabada var motorda bu hafta 2 kere bişey olmaz diye motora bindim bugun evde yatıyorum nezle olmuşum. Kask , buff , mont felan giy çıkart birsürü dert üstüne birde üşü titre üstünde hiç gerek yok arabaya binip kaloriferi müziği açıp paşa paşa gidiyorum . Motor trafikten tasarruf ettiriyor zaman kazandırıyor doğru. Ama gideceğim yere yarım saat erken mi gitmek önemli yoksa sağlığım mı dersem motorun önemi yok benim için. Extra bişey yapıp rafa kaldırmadım zaten iş yerindede evdede kapalı garajda duruyor hepsi . Eve gelince apartman önüne değil depoya sokuyorum zaten kapalı sıcak yer kışa hazırlama vs diye extra bir durum yok bendee

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    motosikleti zevk için sürenler, sürerken zevk almak isteyenler için en iyi mevsim bahar mevsimidir.
    kışın çok üşürler, yazın çok terlerler.
    ancak motosikleti sürekli ulaşım amacıyla kullanıyorsanız sizin için mevsim farketmemesi normaldir.
    saygı duyulur.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    30-40 bin lira para veriyorsun sonra da '' ben sadece yazın keyif için biniyorum '' diyorsun... nasıl bi keyifmiş arkadaş...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

küçükken babamızın aldığı esem sportu kirlenir diye çamurda giyemezdik
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 12 ay kullanabiliyorum, mecburiyetten.
    Madalya töreni ne zaman ?
    bilirkişi, MrMud, TIGERSHARK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    bajaj boxer
    kar ve buz olmadığı sürece binmeye devam edeceğim.Ev iş arası 30 km.

E-5 te TEM e nazaran yol biraz daha aktif olduğu için sabah saatlerinde E-5i tercih ediyorum buzlanma açısından

normal zaman da yağmur da TEM de takılıyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ben daha az önce -3 derecede 25 km yol geldim, motoru çalıştırdığımda aynalar, göstergeler, deponun üzeri ve sele yağan çiğin ardından buz tutmuştu. alt üst ekipmanlarım tamdır, üşümek gibi bir problemim yok ancak kışlık eldivenim yok ellerim dondu gelene kadar. yolda durup su tutmak zorunda kaldım.

benim arabam olmadığı için bende 12 ay motora binenlerdenim ancak 10 derecenin altında arabam varsa motosikletle çıkmam, eziyete dönüştükten sonra bir anlamı yok.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    yağmur, çamur, kar kış dinlemem de şu zincir temizliği yok mu
    bunun yanında kışın yola dökülen tuz ve kimyasal maddeler aracı erken çürütüyor.
    çok pahalı bir motorun olsaydı belki ben de sezonu kapatırdım.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı MotoNoob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam binmiş Broadway'ine, kalorifer ısınmasını eline üflüyerek bekliyor, ben yanından kıyafetle vız gelir diye geçerken yumruk yaptığı eli ağzının önünde kalıp şaşkına dönmesi, ayrı bir zevk.
    Broadway bile en iyi motosikletten kışın 1000 kat iyidir bence

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ben yaz kış devamlı biniyorum,arabamda var ama motor trafikte çok kolaylık olduğundan vazgeçmem,sadece yollarda kar ve buz varken mecburen kullanamıyorum ki zaten o zaman aracımıda çıkarmıyorum,,hele kışın scooter candır,,

gerçi ben istanbulda olduğum için böyle konuşuyom doğuda 6 ay yerden kar kalkmayan iller va orda durum çok farklı olur

haa orda yaşamış olsaydım kar motoru alırım diye düşünüyorum
    natila bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    4 mevsim motosiklet kullanırım. 6-8 derece havada gece İstanbul-izmir yolculuğu da yaptım. Geçen Cumartesi yarı donmuş karlı bir zemin bulunca (trafiğe kapalı alan) teker yakma(yada dondurma) denemesi yaptım. Çok hoşuma gitti. Arka tekeri 360 derece döndürmeye çalıştım. Yarım da olsa başardım. İstanbul'da kullandığım güzergahta buzlanma nedeniyle artık motosikleti çıkarmıyorum. O hep küçümsediğim 4 tekere kaldım.
    Kışın motosiklet kullanmayı hava atma, küçümseme vesilesi yapmazsak daha doğru olur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)