Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletin egzozunu şu sebeplerden değişmek mantıklı mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150-100-49cc
    Herkese Merhabalar

Suzuki Gn125 replikası Motoran mt150 motorumuz var. Egsozu hem ısıyı dışarı yansıttığından annem,kardeşim kimi zaman binerken bacaklarını yakabiliyor ısıdan. Daha kısa bir boru ve şu egzozlardan düşünüyorum ama amacım hem bacakların yanmasını engellemek hemde susturuculu halinde iken daha tok ses çıkartıyor orj. Haline göre milletin üstümüze kırmaması için sokak başlarından çıkıp genellikle korna çalıyoruz köşe başlarına gelmeden ama çoğu zaman işe yaramıyor. Amacım kesinlikle apaçilik değildir,ilginize teşekkürler

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...48677808/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    hocam o attıgınız egsoz benımkının aynısı el deymiyor ama sustucusu takılıyken cok guzel ses cıkarıyor hıc kımse sıkayetcı degıl

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bacak yanmayı önleyecek tek şey artçıyı bilinçli şekilde oturtmaktır. Artçı sol taraftan binecek. Binerken önce sol ayağını ayaklığa koyacak, ayaklığa basamak gibi basacak, bir yandan da senin omzunu tutacak ve sol ayağıyla tüm yükü ayaklığa vererek sağ ayağını yerden kaldıracak ve tamamen sol ayağı üzerinde ayakta duruyor hale gelecek. O şekilde ayakta dururken sağ ayağını motorun öte tarafına atarak sağ ayaklığa basacak. Sonra da çökerek seleye oturacak. Artçının motora oturma şekli budur. Böyle oturursa bacağı egsozdan yanmaz.

Motosikleti
    150-100-49cc
    annem öyle biniyor ama arada dalgınlıkla yakıyor gerçi 7senedir bu motor bizde 2-3defa yakmıştır max. ama ihtimalinde azalmasını düşünmüştüm ondan. Bu egzozdan alsam sadece tüp bu boruyu nerede bulabilirim? egzozcuda motor borusu var mıdır ki motora uyumlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Alıntı ceyhun383 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam o attıgınız egsoz benımkının aynısı el deymiyor ama sustucusu takılıyken cok guzel ses cıkarıyor hıc kımse sıkayetcı degıl
    el değmesi önemli değilde şuankine göre daha ufak ya ondan düşündüm bide.Tüpün bağlandığı boruyu nasıl bulabilirim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:32 ----------

peki ya egzoz alt devirleri canlandırır veya öldürür mü?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    bendede vardı çok tatava yapıyor sattım.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...72792732/detay

M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Susturucuyla çok rahatsızlık vereceğini sanmıyorum ama yanmalara çözüm olur mu bilemedim

Motosikleti
    150-100-49cc
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Susturucuyla çok rahatsızlık vereceğini sanmıyorum ama yanmalara çözüm olur mu bilemedim
    Daha ufak ya ondan düşündüm bide işte sokak başlarında filan arabalar kornayı dikkate almıyor susuturuculu iken bile egzos sesi bi başka belki dikkatlerini çeker dedim ama 2 soru var aklımda

Bunlar tüp olarak satılıyor ya boruyu nereden bulabilirim?

Susturucu takılı iken polisler bulaşır mı?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bacak yanmayı önleyecek tek şey artçıyı bilinçli şekilde oturtmaktır..
    Veya ısı kalkanı. İkinci bir metal plaka, eksoz yüzeyine arada 1-2cm bırakacak şekilde monte edilir.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    150-100-49cc
    bakalım çok apaçi gibi durmazsa shark veya replika akrapovic düşünüyorum

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı unoturbo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ufak ya ondan düşündüm bide işte sokak başlarında filan arabalar kornayı dikkate almıyor susuturuculu iken bile egzos sesi bi başka belki dikkatlerini çeker dedim ama 2 soru var aklımda

Bunlar tüp olarak satılıyor ya boruyu nereden bulabilirim?

Susturucu takılı iken polisler bulaşır mı?
    1.sorunun cevabı kromcuda onlar yapıyor bu işi yada az daha koyup full sistem bir egzoz alacaksın
    2.sorunun cevabı pek dikkat etmezler muhtemelen ama büyük ihtimalle çevirme falan olursa ve biraz sivri birine denk gelirsen cezayı yapıştırırlar aga.

Orjinal egzoz alırsan(m4,akrapovic gibi)yırtabilirsin ama oda sana pahalı gelir

Motosikleti
    150-100-49cc
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.sorunun cevabı kromcuda onlar yapıyor bu işi yada az daha koyup full sistem bir egzoz alacaksın
    2.sorunun cevabı pek dikkat etmezler muhtemelen ama büyük ihtimalle çevirme falan olursa ve biraz sivri birine denk gelirsen cezayı yapıştırırlar aga.

Orjinal egzoz alırsan(m4,akrapovic gibi)yırtabilirsin ama oda sana pahalı gelir

Anladım,cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)