Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gizli buzlanma nedeniyle kaza ve tekrar hastanelik olmam

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Var tabi yok demedim ki zaten. Suyun üzerinde giden motosiklet de var istersen. Sadece bu arkadaşa canı için bir tavsiye verirken, yandan gelip extreme sportif faaliyet örneği vermen biraz absürt olmuş.

Arkadaşın çivili lastik yapıp alpleri aşmaya niyeti belli ki yok. Yoksa sym scooter kullanmazdı değil mi?
    yandan gelmek nasil bir usluptur ? seviyeyi dusurmeden forumda tartisma kulturun yokmu senin arkadaş !

kaza yapan arkadaşa degil senin dünya diye yazmana cevaben ekledim lastik olayını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    abs buzda çalışmaz.olsada olmasada bişi farketmezdi.çok geçmiş olsun - havalarda dikkat etmek gerek.şart değilse 2 tekerden uzak durmak lazım.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    ben de bu sabah 7 civarlari ise giderken dustum hizim 10-15 km civarlariydi motora ve bana bisey olmadi koruma demirleri hafif cizildi sadece.

motosiklete baslayali bir sene oldu ve ne zaman dusucem diye stres olmustum en azindan bunu atlattim.

gizli buzlanma tehlike,dikkat etmek lazim.gazi hafif acmamla arka tekerlegin pati cekmesi ve saga dogru yatmam bir oldu..kafam yere carpmadi bereket montumun korumasi ise yaradi cunki dirsegimin ustune dusmeme ragmen hic bisey hissetmedim eldiven de vardi..

hasili gecmis olsun kardesim.sanada banada daha dikkatli olmamiz gerek..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs buzda çalışmaz.olsada olmasada bişi farketmezdi.çok geçmiş olsun - havalarda dikkat etmek gerek.şart değilse 2 tekerden uzak durmak lazım.
    Cevabın için sağol.

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de bu sabah 7 civarlari ise giderken dustum hizim 10-15 km civarlariydi motora ve bana bisey olmadi koruma demirleri hafif cizildi sadece.

motosiklete baslayali bir sene oldu ve ne zaman dusucem diye stres olmustum en azindan bunu atlattim.

gizli buzlanma tehlike,dikkat etmek lazim.gazi hafif acmamla arka tekerlegin pati cekmesi ve saga dogru yatmam bir oldu..kafam yere carpmadi bereket montumun korumasi ise yaradi cunki dirsegimin ustune dusmeme ragmen hic bisey hissetmedim eldiven de vardi..

hasili gecmis olsun kardesim.sanada banada daha dikkatli olmamiz gerek..
    Geçmiş olsun.İkimizde ucuz atlattık ama durduk yerede maddi zarar girdim.Neyse cana geleceğine mala gelsin diyelim.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buzlu yolda arkanın yanlaması için tekerin kilitlenmesine gerek yok. Tekerin dönüş hızı motosikletin hızından azsa yine kayar. Scooter'da da arka tekerin dönüş hızını hassas ayarlayamayacağın için karda buzda iyi gitmez zaten.
    Teşekkürler

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Buzlu yolda arkanın yanlaması için tekerin kilitlenmesine gerek yok. Tekerin dönüş hızı motosikletin hızından azsa yine kayar. Scooter'da da arka tekerin dönüş hızını hassas ayarlayamayacağın için karda buzda iyi gitmez zaten.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Abs ile konunun cok cok alakasi yok dostum olay lastik yer tutus ve buzlanma gibi farkli doga ve karisinda senin motor tipin ve motor ekipmanin ile ilgili abslik pek durum degil bu

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Buzlanma aslında pekde gizli değildir kendini belli eder. Hava sıcaklığı Sıfırın altında ise ve gökyüzünde yıldızlar görünüyorsa yerde muhakkak buzlanma vardır.

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Aynen öyle abslik bi durum yok çizgilerin üstünde lastik hep kayar yerde kaygan olunca olan olmuş geçmiş olsun tekrar

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İlgilendiğiniz için sağolun.Bu konu umarım biraz farkındalığı artırır.Cevaplar için teşekkürler.
    burak burk bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    bir çift kışlık lasdtik alsan çok daha mantıklı olur...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Geçmiş olsun. O hız kesici tümsekleri yasaklamak lazım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Sakınan göze çöp batar hesabı, dikkat edenler yapışıyor, "La bisey olmaz oğlum yapuştur git" diyen adam cross lastiği ile asfaltta buz üstünde yanlaya yanlaya gidiyor hiç bi bok olmuyo.
    Biz kuru asfaltta yazın yanlamaya çalışsak Cross lastikle, motor bizi üzerinde şamarlar asfalta atar.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah saatleri çok tehlikeli hava zaten geç aydınlanıyor. Isı eksilerde bugünlerde.
    Bu sabah kalktım topcase bembeyaz don tutmuş. Seleden havlu tipi bezle dakikalarca kar gibi beyaz ince buz kazıdım. Çevre yolu gibi açık yerlerde yol kenarları derin dondurucu içi gibi bembeyazdı. Asfalt ben buzluyum diye parıl parıl bağırıyordu.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun ekipman yani metal çivili lastikleriniz varsa öyle bir dunya da var hatta ss bmw ile buz üstünde 200+ hızla viraj yapan bi elemanın videoları vardı.
    Helsinki'nin 100kmh kuzeynde yaşıyorsan olur da, o gizli buzlanmalı asfalt yollarda çivili mivili olmaz.
    Ben de yarın sabah işe motorla gideyim diyordum da, tırstım şimdi ufaktan.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    geçmiş olsun kardeşim,birdaha olmaz inşallah.yerin buzlu olduğunu farkedemedin herhalde yoksa öyle havada motor sürmek intahar olur bundan sonra çok dikkatli ol çekirge misali olmasın kendine dikkat et dostum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koruma demiri , takozu şart düşme sürüklenmede bir sürü masraf çıkartıyo

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    geçmiş olsun. gizli buzlanmayı kuru zeminde belirli belirsiz tekerlek izlerinden anlıyorum. ya da anladığımı sanıyorum lakin o izlerin olduğu yollar sıkıntılı oluyor.
    bir de kış zamanlarında kullanıyorsanız kış lastiği tavsiye ederim. karda buzda soğukta çok fark ediyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)