Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Ellerimiz donuyor tecrübeli arkadaşlar tavsiye lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    soğuk havada parmak uçlarından başlıyor üşüme,
    1.30 saatlik iki parça sürüşte kullandım,
    hava 10 derecenin altında idi.

hızım 80 - 120 km aralığından idi geneli 90 km civarı.
    parmak uçlarında iğnelenme hissetmem yaklaşık 30 dk. civarı sürdü.

umarım yeterli olur.
    bilimsel bir gözlem değildir.
    tamamen özneldir.
    Bisnev99 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyenler belli

Uzun yolda hic bir eldiven, ama hic bir eldiven cozum degil. Tamamen deri, ici ozel isi yalitimli kis eldiveniyle yarim saatte bir benzin istasyonlarinda durup, ellerimi sicak su altinda cozdugumu hatirliyorum. Ruzgari kesmek icin elcik koruma sart.

Elcik isitma sadece avuc icini isitir. Tam cozum icin elektrikli eldivenler var, ama her isitmali giyim gibi onun da tak cikar sorunu var.
    elcik isitma avuc icinde isinan kan dolasiminda elin her yeri isinir. En kesin cozum ruzhar korumasi + elcik isitma ve keyiften siritarak surulen bir motor yeterlidir
    mombohunter bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Kaç gündür lateks eldiveni deneyeyim diyordum ama merette böyle adetli kutularda olunca deneyemiyordum , işe giderken sabah,akşam 27 km yolum var.
    Sadece ellerim üşüyor bununda temel sebebi debriyaj ve ön frenin soğuk olması parmaklar üşüyor.Bunlar sıcak olsa herhangi birşeye gerek yok.
    Akşam baktım serviste bu eldivenlerden var hemen bir çift aldım.
    Yolun yarısına kadar çok iyiydi (denemek lazım ama kısa mesafede iyi gibi ama sıkıntıya değmez bence) , sonrasında ise sanki ellerim normale göre fazla üşüdü gibi geldi bana yani lateks eldiven bende çözüm olmadı.Birde çin yapımı gıdalardan ve vücuda değen ürünlerden pek hoşlanmayınca bu seçenek benim içinm gitmiş oldu.

Elleri alkolle yıkamayı denemek istiyorum ama yazan arkadaş saf alkol yazmış , iş yerinde izopropil alkol var aynı işi görür mü acaba ? Kör olmayalım sonra :D

Elcik ısıtma fayda etsede , ısınma parmaklara yansısa da çok çözüm olmayacak gibi.metaller hep soğuk olduğundan.

Lateks eldivenin içine ince bir ter emici eldiven giyerseniz teri emer ve en ucuz çözüm olur. Lateks in sorunu teri geri vermesi olduğu için bu sorunu çözmek yeterli.

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    kurye isi yapan arkadaslari kullandigi gidona takilan elcikler en mantiklisi .
    Ellerimize de kislik eldivenimizide takiyoruz.mis.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Çözüm yok! Eldiven soğursa elde soğur. Bu kadar net Titremeye devam...
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Durt winter pro diye bir eldiven aldım 130 tlydi 30 tl kuponla 100 tlye denk geldi kullandıkca yazarım buraya

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kışlık eldivenin üstüne rüzgar geçirmemesi için sprey gibi bişey yokmudur acaba

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oxford muffs şahane ürün tavsiye ederim. elcik ısıtma olmadan kafkas dağlarını geçmiştim, muazzam icat.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Held'in 20TL'ye eldiven kılıfı var. Toynak gibi gözüken. Onlardan almak istiyorum çok kötü havalarda giymelik.

Five Gloves Stockholm kışlık eldivenim var. Kısa mesafede elim donmuyor ama soğuk oluyor. Sıcacık gezmiyorum. Yağmur yağarsa elim çok üşüyor gene donma seviyesinde olmasa da. Rüzgarı ve buharlaşan suyu kesmek için Held'in kılıflar yeterli olur diye umuyorum.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ucuz yollu elcik kılıfı tavsiyem .. başka çözümün yok o açıdan..

illa eldivenle çözüm istiyorsan ben northface powdercloud kullanıyorum goretex su geçirmez ısıyı içerde hapis tutuyor windstooper özellikli dağcıların tırmanma falan için kullandığı çok profesyönel bir ürün.. ayrıca dokunmatik ekrandada çalışıyor eldivenin parmakları..

altını çiziyim motorsiklet eldiveni değildir.. bende trekking yürüyüşleri için aldım ama motor sürerkende kışları kullanıyorum.. hani bir düşmede ne kadar korur bilemem ama soğukda on numara işe yarıyor.. bendede yazlık kışlık çok eldiven var hiç biri belli bir noktadan sonra soğuğu kesmiyor..

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Öncelikle kullandığım yer İzmir yorumları buna göre yapalım.
    Konu hakkında çok etraflıca araştırma yapmam sonucu ulaştığım kesin sonuçları yazacağım sizlere referans olmasını dilerim.
    Ellerinizin üşümesinin sebebi motosikletin hareket halinde olması ve ellere gelen rüzgardır.
    Durduğumuz yerde elleriniz kesinlikle üşümez çünkü hava akım direnci yoktur.
    Basit örnekle eskiden yazın vantilatör karşısına geçtiğimizde serinlerdik hala da öyle galiba.
    Soğuktan korunmak için önceliğimiz önden gelen rüzgarı kesmektir bu ilk şart.
    Bununla birlikte rüzgar direnci olan eldiven ki buna uygun katmanları olan ve minimum 400 TL den başlayan fiyatları var.
    Alternatif olarak piyasada satılan ipek iç eldivenler var ipek olması önemli pamuklu ya da termal diye satılan ürünler var bunlar sizi yaklaşık %20 olarak korur ipekle bu %50'lere çıkar.Bizzat kullandığım için söylüyorum.
    Şu an acerbis marka elcik koruma ipek eldiven ve spidi sp deri eldiven kullanıyorum.
    Benim şikayetlerim büyük ölçüde bitti bunun sebebi net elcik korumadır.
    Bu hafta sağlam bir bütçe ile eldiven alacağım aklımda knox h2o ve held air n dry modeli var alınca fikrimi beyan ederim.
    Elcik koruma ve elcik ısıtma sorununuzu çözer burada hemfikiriz fakat ısıtmanın tesisata getireceği ek yük ve min 300 TL bandında olması işleri bizar zorlaştırıyor benim için burada önemli olan mevzu tesisattır ve ufak da olsa eldiven ihtiyacım olduğunu biliyorum bu yüzden eldivene yöneldim.
    Ameliyat eldiveni kullandım ellerinizi daha çok üşütmekten başka hiçbir işe yaramaz emin olun hava akışını keser fakat elleriniz nefes almaz.
    Kayak eldivenleri almak da işinizi çözmek olası bir kaza anında ilk darbeyi eller avuçlar alacak başka eldiven alabilirsiniz fakat yedek bir eliniz yok bunu düşünün artı ödeyeceğiniz ameliyat masrafını da hesaba katın...
    Aklımda held air n dry var yarın deneyeceğim şu an benim için soğuk hava sorunu %80 seviyesinde sorum olmaktan çıktı.
    Bunu gore tex malzeme ile %95 lere çıkaracağıma güvenim tam gibi...
    Buraya kadar okuma zahmetine giren herkese teşekkürler ve herkese kazasız sürüşler dilerim..

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu havada motora biniyorsan estetik falan dusunmemen lazım.
    Bi kaç saat önce arabanın üstündeki tuz boyaya zarar vermesin diye basincli su ile yıkadım. Eve geldiğimde ustundeki sular buz olmuştu. Çok soğuk istanbul şu an.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o kadar maceraya gerek yok trekking dağcılık ürünleri motorsiklette çok verimli.. çünkü ondada çok zorlu koşullara göre yapılıyor ürünler tek sıkıntı tabiki motor için düşünülmediği için korumaları yok..

Selcuk89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 - Pulsar 200 NS - Cbf 1000 FA (2012)
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle kullandığım yer İzmir yorumları buna göre yapalım.
    Konu hakkında çok etraflıca araştırma yapmam sonucu ulaştığım kesin sonuçları yazacağım sizlere referans olmasını dilerim.
    Ellerinizin üşümesinin sebebi motosikletin hareket halinde olması ve ellere gelen rüzgardır.
    Durduğumuz yerde elleriniz kesinlikle üşümez çünkü hava akım direnci yoktur.
    Basit örnekle eskiden yazın vantilatör karşısına geçtiğimizde serinlerdik hala da öyle galiba.
    Soğuktan korunmak için önceliğimiz önden gelen rüzgarı kesmektir bu ilk şart.
    Bununla birlikte rüzgar direnci olan eldiven ki buna uygun katmanları olan ve minimum 400 TL den başlayan fiyatları var.
    Alternatif olarak piyasada satılan ipek iç eldivenler var ipek olması önemli pamuklu ya da termal diye satılan ürünler var bunlar sizi yaklaşık %20 olarak korur ipekle bu %50'lere çıkar.Bizzat kullandığım için söylüyorum.
    Şu an acerbis marka elcik koruma ipek eldiven ve spidi sp deri eldiven kullanıyorum.
    Benim şikayetlerim büyük ölçüde bitti bunun sebebi net elcik korumadır.
    Bu hafta sağlam bir bütçe ile eldiven alacağım aklımda knox h2o ve held air n dry modeli var alınca fikrimi beyan ederim.
    Elcik koruma ve elcik ısıtma sorununuzu çözer burada hemfikiriz fakat ısıtmanın tesisata getireceği ek yük ve min 300 TL bandında olması işleri bizar zorlaştırıyor benim için burada önemli olan mevzu tesisattır ve ufak da olsa eldiven ihtiyacım olduğunu biliyorum bu yüzden eldivene yöneldim.
    Ameliyat eldiveni kullandım ellerinizi daha çok üşütmekten başka hiçbir işe yaramaz emin olun hava akışını keser fakat elleriniz nefes almaz.
    Kayak eldivenleri almak da işinizi çözmek olası bir kaza anında ilk darbeyi eller avuçlar alacak başka eldiven alabilirsiniz fakat yedek bir eliniz yok bunu düşünün artı ödeyeceğiniz ameliyat masrafını da hesaba katın...
    Aklımda held air n dry var yarın deneyeceğim şu an benim için soğuk hava sorunu %80 seviyesinde sorum olmaktan çıktı.
    Bunu gore tex malzeme ile %95 lere çıkaracağıma güvenim tam gibi...
    Buraya kadar okuma zahmetine giren herkese teşekkürler ve herkese kazasız sürüşler dilerim..
    Held Air N Dry ürününü satın aldım.Buna geçmeden önce Know 0 H20 Out eldiveni parmaklarıma uymadı.
    Nispeten küçük ellere sahip olduğum için Knox eldivenlerinin tamamında parmak boyunun uzun olduğunu öğrendim.
    Knox elimde fırın var gibi hissettirdi tam manası ile kış eldevenidir.İçerisinde 115 gr Primaloft adında termal malzeme var ve gerçekten çok başarılı bir eldiven kışın sizi asla üzmez emin olun..
    Air N dry ise 5 derecede içlik olmadan gore-tex tarafında elimde üşüme hissettirdi.
    Genel manada çok başarılı bir eldiven gerçekten memnun kaldım 0'a yakın derecede içlikle hafif üşüme dışında bir sorun yaşamadım.
    Ama Spidi ile ellerimin özellikle serçe parmağımın kaskatı kesildiğini biliyorum ve o acıyı hala yaşıyorum.
    Soğuk havalarda kullanılacak eldiven kesinlikle Knox zero 0.Bunu bir kenara yazın pişman olmazsınız..
    Held hakkında nette bir çok doküman mevcut ben bilgi kirliliği yapmayayım fakat eldivenden çok memnun olduğumu da belirteyim..
    Herkese kazasız şu soğuk havalarda sıcacık sürüşler dilerim...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Spidi tavsiye ederim.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Elleri soğuktan korumayı tek aşamada mümkün kılan bir ürün yok.

Öncelikle ellere gelen rüzgarın azalmasını sağlayın.
    -Elcik koruma
    -Eldiven yağmurluğu veya eldivene "dıştan" takılabilen rüzgar kesebilecek lastik eldiven ,kılıf v.s.

İkinci aşamada elinizdeki eldivenin kış şartlarına uygun bir model olmasına özen gösterin. Dört mevsim olduğu söylenen bir eldiveni içerisine termal taksanız bile kışlık olarak kullanamazsınız (Aslında dört mevsim olduğu söylenen her ürün sadece ilk ve son baharda işe yarar )

Üçüncü aşama elcik ısıtma sistemidir ki küçük hacimli motorlarda bunu kullanmanızı tavsiye edemem. Düşük alternatör kapasiteleri yüzünden küçük hacimli motorlarda elcik ısıtma gibi enerji sarfiyatı yüksek ürünlerin kullanılması elektriksel problemlere yol açabilecektir.

Sevgilerimle
    Selcuk89 bunu beğendi.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı Selcuk89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Held Air N Dry ürününü satın aldım.Buna geçmeden önce Know 0 H20 Out eldiveni parmaklarıma uymadı.
    Nispeten küçük ellere sahip olduğum için Knox eldivenlerinin tamamında parmak boyunun uzun olduğunu öğrendim.
    Knox elimde fırın var gibi hissettirdi tam manası ile kış eldevenidir.İçerisinde 115 gr Primaloft adında termal malzeme var ve gerçekten çok başarılı bir eldiven kışın sizi asla üzmez emin olun..
    Air N dry ise 5 derecede içlik olmadan gore-tex tarafında elimde üşüme hissettirdi.
    Genel manada çok başarılı bir eldiven gerçekten memnun kaldım 0'a yakın derecede içlikle hafif üşüme dışında bir sorun yaşamadım.
    Ama Spidi ile ellerimin özellikle serçe parmağımın kaskatı kesildiğini biliyorum ve o acıyı hala yaşıyorum.
    Soğuk havalarda kullanılacak eldiven kesinlikle Knox zero 0.Bunu bir kenara yazın pişman olmazsınız..
    Held hakkında nette bir çok doküman mevcut ben bilgi kirliliği yapmayayım fakat eldivenden çok memnun olduğumu da belirteyim..
    Herkese kazasız şu soğuk havalarda sıcacık sürüşler dilerim...
    Held'in aynı urununu 2 sezondur kullanıyorum. Tucano Urbano yada Spıdının ipek olan iç eldivenini alın. Hem cok daha rahat gıyıp çıkartacaksınız hemde soğuk olayı tarıhe karışacak.
    Selcuk89 bunu beğendi.

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elcik kılıfı al kurye gibi görünürsün ama mükemmel bir icat. Benim de var 1-2 güne takıcam motora. Eldiven falan iş görmüyo sıfırın altında soğukta.
    yüzyılın icadı valla çirkin felan deme tak kurtul yazlık eldivenle kullanıyorum miss gibi
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)