Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

E5 solun solunda teker yapan ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Bu lafı çok fazla sevmem ancak "Su testisi su yolunda kırılır(kıralacaktır)."
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam harbi manyak ya.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    https://www.instagram.com/mlhylmz7/

Adam ne teker yapiyur bee

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Adamın kendine saygısı yok, eşine dostuna yok, motor kullanan diğer kişilere saygısı yok, trafiğe yok, kurallara saygısı yok. Ondan sonra da motorcuya neden saygı duyulmuyor diye ağlıyoruz sosyal medyada.
    YERUÇAĞI ve doghouse bunu beğendiler.

halisakal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Grom
    adamın biri yola tükürmek için kapı açsa ömür boyu yatakta yastıkla wheelie yapar artık.
    Graywolf, Sokollu, doghouse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Melih yılmaz taktir ettim seni makinenin hakkını vererek kullanıyorsun.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    stuntcular ölmez vatan bölünmez
    rebirth bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım "bu lavuğa iyi bakın" dediğiniz kişi bu yazınızı görmez. Nasıl araştırdınızda bu ismi buldunuz anlamadım.
    Olayın sürücüsü Melih Yılmaz dır. https://www.facebook.com/profile.php...639329&fref=ts
    yanlışlık olmuş başka adamın resmini koymuşum,,videoda sağdaki yayınlayanın ismine tıklamıştım ordan çıkmıştı,o sandım ama neyse doğru trafik canavarını göstermişler

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Adamın yaptıklarını yapamıyorum diye beddua mı etsem ne yapsam ?
    rebirth bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı halisakal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın biri yola tükürmek için kapı açsa ömür boyu yatakta yastıkla wheelie yapar artık.
    evet aynen,o şeridi bende kullanıyorum ancak elim tetikte her an biri kapıyı açtı açacak veya sola kıracak diye korkarak ilerliyorum ve bu kapı açma ve sola kırma olayı başıma bikaç kez geldi temkinli gittiğim için zar zor kurtardım,
    fakat bu videodaki adamın yaptığı en büyük hata kendine sonsuz özgüven duyması,,zaten motor kazalarında ölüme sebebebiyet veren şeylerde birinci sıradaki kendine aşırı özgüvendir,,

videodaki bu adam o hızda birde teker yaparak giderken aracın birisi tükürmek veya kül tabağını boşaltmak için kapıyı açsa veya cep telefonu ile oynarken dalgınlıkla araç birden sola kaysa ki bu olay günümüzde haddinden fazla oluyor,bu adamın tekere kalkmış halde kaza yapması durumunda sağ kalma ihtimali varmıdır?? bence yoktur çünkü tekere kalkmış vaziyette kapıya çarptığında direk motorun altında kalacağından boynu kırılıp ölmesi kaçınılmaz

ondan sonra haberlerde izleriz,,motosikletli krosçunun hazin sonu

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Videoyu izlemedim o yüzden sol şeridin solu diye tarif ettiğiniz yerin neresi olduğunu tahmin edeyim.

Hani sol şeritle bariyer arasında kalan düz çizgi ile ayrılmış ufak bir bölüm var.
    Sanırım orayı tarif ediyorsunuz.

Şimdi yorumlarınızdan anladığım kadarıyla ordan gitmek NORMAL ama tek teker yaparak gitmek ANORMAL!
    Doğru mu anlamışım?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    bunun da sonu yakında belasını bulan brezilyalı gibi olur. haberini duyarız.
    arkasından şöyle iyiydi böyle güzeldi diyen de çok olur. iyi olur...

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu izlemedim o yüzden sol şeridin solu diye tarif ettiğiniz yerin neresi olduğunu tahmin edeyim.

Hani sol şeritle bariyer arasında kalan düz çizgi ile ayrılmış ufak bir bölüm var.

Şimdi yorumlarınızdan anladığım kadarıyla ordan gitmek NORMAL ama tek teker yaparak gitmek ANORMAL!
    Doğru mu anlamışım?
    videoyu izlemen lazım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doğru mu anlamışım?
    Bu bölge E5 de kadıköy maltepe arası (belki de daha uzun) normalden çok geniş bırakılmış, arabalar dururken veyahut yoğun trafikte yürüme hızında iken motosikletler çok rahat 30-40 km/h gibi hızlarda gidebiliyor.

Herkes tarafından kanıksanmış ve alışılmış bir durum bu, hatta polisler tarafından bile.

Fakat sık sık arkadan gazlayıp selektör yapan motorcular da oluyor, burası motorcular için bir nimet. Fakat böyle bilinçsiz motorcular yüzünden her an elden kaçırılabilir.
    SAZMAN, doghouse ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bölge E5 de kadıköy maltepe arası (belki de daha uzun) normalden çok geniş bırakılmış, arabalar dururken veyahut yoğun trafikte yürüme hızında iken motosikletler çok rahat 30-40 km/h gibi hızlarda gidebiliyor.

Herkes tarafından kanıksanmış ve alışılmış bir durum bu, hatta polisler tarafından bile.

Fakat sık sık arkadan gazlayıp selektör yapan motorcular da oluyor, burası motorcular için bir nimet. Fakat böyle bilinçsiz motorcular yüzünden her an elden kaçırılabilir.
    Aynen bu durum arkadaşın belirttiği üzere çok önemli. Zaten duran bir trafikte sen bu yol sayesinde hareket halindesin. Maltepeden çıkıp Kadıköye varmen en fazla 20 dakika... Varsın 15 olsun yada 25 dakika olsun. Bu yolu kullanan henüz daha acemi ve hakimiyetinden tam emin olmayan sürücüler var. Ağır seyreden arkadaşlar zaten mümkün olduğunda hızlı yol alanlara yol veriyor. (BU BİR ZAHMET. DUR KALK VİTES KÜÇÜLT BİDAHA HAREKET HALİNE GEÇ VS VS.) Yani nezaketen büyük bir olay. Böyle yollarda yok yere durup ayağını yere koymak bile insanın canını sıkıyor.. Birde bu şekilde sürat ile seyretmek isteyenler için buna tenezzül etmek çok can sıkıcı.

Ben sana Bostancıda yol versem. Optimum civarı seni bir şekilde yakalarım yada yine görüş açıma girersin.. 30 saniye bilemedin 1 dakika için değmeyecek bir durum.

Geçenlerde bir scooter sürücüsünü çiğnemek istedim resmen. Önümüzde seyreden bir motorcuyu dakikalarca taciz etti. Bazen arabalar yol verecek alan bırakmayacak kadar kalabalık ve yoğun oluyorlar. NEyse bu dallama bağırdı çağırdı. Ben delirdim arkadaş. Adamı telaşa soktu pezevenk.

Kısacası motorun güzel birşey olduğunu şehir içinde hemen hemen eşit denkliklerde yaşamalıyız. Yoksa takayım büyük dişli sal debriyajı al tekere öyle seyahat et veya hızlı gidicem diye tüm şartları riske et. Hoş değil.
    SAZMAN bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir kaç videosunu izledim, gerçekten çok yetenekli ve cesaretli biri. ben de bunları yapabilmek isterdim, yaşanacak adrenalin hazzını düşünemiyorum bile ,umarım başına kötü bir şey gelmez.

ayrıca değinmeden geçemeyeceğim, millet hasetinden nasıl da bedduya kaçan yorumlar yapmış ya, yazık hakikaten.

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir kaç videosunu izledim, gerçekten çok yetenekli ve cesaretli biri. ben de bunları yapabilmek isterdim, yaşanacak adrenalin hazzını düşünemiyorum bile ,umarım başına kötü bir şey gelmez.

ayrıca değinmeden geçemeyeceğim, millet hasetinden nasıl da bedduya kaçan yorumlar yapmış ya, yazık hakikaten.
    Kardeş ne haseti yetenekliysen git trafiğe kapalı yerlerde pistlerde yap şovunu başka bir canlının hayatını tehlikeye atanlara tepki göstermek hasetlikmi oluyor ama arkadaş umarım kaza bela almaz orası ayrı konu

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kabyelmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ne haseti yetenekliysen git trafiğe kapalı yerlerde pistlerde yap şovunu başka bir canlının hayatını tehlikeye atanlara tepki göstermek hasetlikmi oluyor ama arkadaş umarım kaza bela almaz orası ayrı konu
    kastettiğim şey tepki gösterilmesi değil, 'gebersin, ölsün, patlasın' tarzı söylemler.
    eğer birilerini rahatsız ediyorsa tepki gösterilir tabi, ama bariyer kenarından 30-40km/h ile giden biriyle bu adamın farkı sadece kendini daha fazla riske atıyor olması gördüğüm kadarıyla.
    mesele kurallara uymamaksa,risk almaksa oradan giden herkes kural ihlali yapıyor, herkes risk alıyor. bu adam işe extra risk katmış.

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Umarım bir başkasına zarar vermeden tez zamanda telef olur...

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Bu salak herif ölür birkaç güne kadar bence, umarım başkasına zarar vermez...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)