Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sanane birader !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletimi aldığım günden beri muzdarip olduğum bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Bardağı taşıran olayıda demin yaşadım. Kırmızı ışıkta durdum uyruğu belirsiz bir scooter a binmiş kapşonlu bir abi ooo bu canavar ne dedi mondial dedim direk güldü yazık etmişsin paraya dedi ne kadar dedi 10 civarı dedim bidaha yazık dedi honda yamaha alsaydın ya dedi. Işık yandı bastım gittim. Hayır aldığımdam beri herkes honda yamaha alırdın o paraya deyip duruyor boğazlarını sıkasım geliyor. Yamahanın enduro su kaç para biliyonmu diyorum ses yok. Sırf üstünde honda yazıyor diye garenaj giydirilmiş ybr ye o kadar para vermem ben. Anlamıyorsan konuşma enduro bu demekten dilimde tüy bitti. Bide kaç yapıyor sorusu var 130 diyorum az diyor enduro lan bu enduro 250 cc makina ulan 100cc scotera biniyon ben bişey diyormuyum sana. İnsanlar çok acayip. Bıktım vallaha.
    Acaba diyorum, bu tarz soru-cevapların her zaman olacağı ve cevap vermeye başladığında her seferinde seni gereceği gerçeğinden hareketle, fiyatını soranlara "2000 liraya aldım", "kaç basıyor?" sorusuna "Hızdan nefret ederim, hiç bilmiyorum." desen, Yada tümü için, "arkadaşıma ait hiç bilmiyorum" deyip oradan huzurla uzaklaşsan nasıl olurdu?
    espresso ve essegesse bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı blue4XL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba diyorum, bu tarz soru-cevapların her zaman olacağı ve cevap vermeye başladığında her seferinde seni gereceği gerçeğinden hareketle, fiyatını soranlara "2000 liraya aldım", "kaç basıyor?" sorusuna "Hızdan nefret ederim, hiç bilmiyorum." desen, Yada tümü için, "arkadaşıma ait hiç bilmiyorum" deyip oradan huzurla uzaklaşsan nasıl olurdu?

ben her yaz memleketime köyümegiderim..kavede aynı muhabbet..kaça aldın 5500 e..."oooo ne gerek var..doğan şahin alınır o paraya...."
    neobirzenci bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 2 tane gördüm..bmw logolu ...gs dakar stıkırlı bile gördüm..yani bu manzaraları gördükten sonra BMS GS makinam olsa satarım..

taam tam kızmayın en kral moto vergileri ödenmiş deposu huzur içinde doldurulabilen kendi motorundur..50 liraya dolan depom var..ön arka lastiğim mişlen 300 gayme..motoru sıfırlasam piston silindir sekamn işçilik 600 e sıfırlarım..vergim 6 aylık 50-60 lira..demek ki en mutlu motorcu şu an benim..
    250 cc alırdım abi en azından onunda 6 aylık vergisi 50-60 lira
    mete_han bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapacak bişey yok cumartesi yegenimin makinayı aldım rc200 . sefakoy'e gittim arkadaşımı bekliyorum genç bi arkadaş geldi . abi kaç lik bu dedi 200 cc dedim baya ufakmis dedi. Sen de ne var dedim ben binmem abi motora sakat iş bunlar dedi . 200 cc beğenmiyor ama malum bölgesi motosiklet sürmeye yemiyor . ışte böyle adamlar da var
    shruikan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence haklılar, 10 lira gibi bir para verip Çin malı motosiklet alman, Acemiliğin, yeni başladığının ve tecrübesizliğinin göstergesi. Alınma ama bu zevk işi falan değildir, keyifte değildir, her malın bir bedeli vardır, altındaki motosiklet bedelinin 3/1 i malesef. Japondan şaşmayacaksın, küçük hacim olsun, başka tarz olsun ama illa ki japon olsun. motosikleti japonlar yapar, gerisi hikayedir.

Yıllar geçsin hem yaşın büyüsün hem motosiklet konusunda tecrüben artsın, o zaman söylediklerimi daha iyi anlarsın şimdi sadece kızarsın bana.

Çünkü aldığın motosiklette, güvenlik desen yok, sağlamlık desen yok, görüntü desen yok, distribitör servis desen ne olduğu belli olamayan kıyı köşe dükkanlar o da yok. Parasının motorumu desen o hiç yok. O yüzden külliyen yanlış bir motosiklet almışşsın. Hondadın en dandik modeli Cb125 ace bile, mondialin en kaliteli 400 lük modelinden bile kat kat iyidir. Hatta Benellinin 4 silindir motorlarından bile iyidir.

Japon, japondur, şaşmayın, ha bütçeniz yok 1-2 liraya cup alıcam cg alıcam derseniz eyvallah sözümüz olmaz, ama vereceğiniz para bir honda 125 commuter parası ise orada dur. Ben zaten insanların mantığını kesinlikle anlamıyorum çinli motor niye alınır? bütçen düşükse alınır. Aynı bütçeye Japon motoru dururken çin, kore, hindistan taiwan..vs motor almak abesle iştikaldir, parayı sokağa atmaktır.

Motosikleti
    250 X-Treme Enduro
    bunu dert etmeniz ilginç, ver gazı bas git.

Bende de mondial 250 cross var. gayetde memnunum hiç de demedim keşke honda alsaymışım.

senin olay piskolojik. kendine sor, çevrenin takdir ve onayına ihtiyaç mı duyuyorsun? sadece seni ilgilendiren bi karar alırken acaba başkası neder diye mi düşünüyorsun.

hyatta hiç başkalarını örnek almadım. 20sene önce herkes gidip exper PC alırken ben telefonla yarı fiyatına toplama pc aldım. bu ülkede topluma ters yaşa daha zevkli.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam kendi zevkiniz kimin ne dediğine bu kadar takılmayın.Egoist bir şekilde sana ne param çok bunu aldım yada bu benim zevkim ben parama bunu layık buldum deyin geçin
    mete_han bunu beğendi.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Marka olayının para israfından başka bişey olmadıgınındusunmeye başladım. Cfmoto 400nk çıkıcak 15 bin civarı olursa almayı düşünüyorum, japon motorlar 22 den başlıyor tamamen israf. Ayni şey telefonlardada öyle 400 liralık microsoft kullanıyorum herşeyi açıyor pekte kasmıyor ve yetiyor fazlasıyla neden ayni işlevi gorucek telefona 3000 lira vereyim.

WarriorAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Turkuaz 125 NT
    YAZIK :D

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Sorun insanların ne dediği değil zaten neden birşey söyleme ihtiyacı duydukları. Hani az ötede söylesinler sorun yok. Bazı insanlar vardır cvb vermen gerekir bilirsiniz sıkıldım açıklama yapmaktan. Yoksa motorumla mutluyum ben gazı açtımmı uzaması şekli rengi sesi hoşuma gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:54 ----------

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence haklılar, 10 lira gibi bir para verip Çin malı motosiklet alman, Acemiliğin, yeni başladığının ve tecrübesizliğinin göstergesi. Alınma ama bu zevk işi falan değildir, keyifte değildir, her malın bir bedeli vardır, altındaki motosiklet bedelinin 3/1 i malesef. Japondan şaşmayacaksın, küçük hacim olsun, başka tarz olsun ama illa ki japon olsun. motosikleti japonlar yapar, gerisi hikayedir.

Yıllar geçsin hem yaşın büyüsün hem motosiklet konusunda tecrüben artsın, o zaman söylediklerimi daha iyi anlarsın şimdi sadece kızarsın bana.

Çünkü aldığın motosiklette, güvenlik desen yok, sağlamlık desen yok, görüntü desen yok, distribitör servis desen ne olduğu belli olamayan kıyı köşe dükkanlar o da yok. Parasının motorumu desen o hiç yok. O yüzden külliyen yanlış bir motosiklet almışşsın. Hondadın en dandik modeli Cb125 ace bile, mondialin en kaliteli 400 lük modelinden bile kat kat iyidir. Hatta Benellinin 4 silindir motorlarından bile iyidir.

Japon, japondur, şaşmayın, ha bütçeniz yok 1-2 liraya cup alıcam cg alıcam derseniz eyvallah sözümüz olmaz, ama vereceğiniz para bir honda 125 commuter parası ise orada dur. Ben zaten insanların mantığını kesinlikle anlamıyorum çinli motor niye alınır? bütçen düşükse alınır. Aynı bütçeye Japon motoru dururken çin, kore, hindistan taiwan..vs motor almak abesle iştikaldir, parayı sokağa atmaktır.
    Saçmalığa gel mesela. Söyle o zaman güzel kardeşim 10 bine alınacak 250 cc 0 japonları bak enduro bile demiyorum. 250 cc çünkü ben bu hacmin altında ölürüm her insanın bir kullanma stili var. Yaşın biraz daha büyüsün gençlik idealizmi bitip realizm ağır basınca anlıcaksın neden çinli aldığımı. Kaldıki şu an ss japonların en piyasa modelinin bile ne bok olduğunu gördük. Onuda geç az geriye doğru git forumda motor patlatan ktm bile var. Boş konuşmuşsun vesselam gidip 125 lik commuter e o parayı vermem verenede gülerim.
    altora ve essegesse bunu beğendiler.
    Enduro candır , Enduro heycandır.

Arkadaş kusura bakma ama sen bu sohbetlerden rahatsız oluyorsan motorundan memnun değilmişsin de içinde şüphe kalmış gibi düşünürüm.

Çünkü bu durum her koşulda herkesin başına gelir. Kedinin ulaşamadığı ciğere "pis" demesi bu. Bizde karşısındaki resimden etkilenen insan hemen kıskanır. o objenin kendi gözündeki imajına zarar vermelidir. O kıskançlık duygusundan mütevellit rahatsızlığını en aza indirgemek için yapabileceği tek şey o çünkü.
    Yamaha, Honda alan adamlar duymuyor mu o muhabbetleri sanıyorsunuz.
    Motoru geç ben şu muhabbeti kulağımla duydum:
    -Abi şu kıza bak ne kadar güzel, manken gibi.
    -O mu? Ha onu ilkokuldan tanıyorum ben, Sümüklü Ayşe, Mankenlik yapıyor o zaten.
    -Abi sümüklü mü bilmem ama çok güzel kız.
    -Yok ya bakma öyle olduğuna salağın teki o...

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    bu motor benimde hoşuma gidiyor ama sahibinden de bu motorlar hep düşük km de hemde fiyatını ucuz olarak satıyorlar acaba herhangi bir kronik arızası mı var

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Lütfen beni yanlış anlamayın bu benim kendi görüşümdür. Şahsen 10 civarı motosiklet alacak olsaydım en son evo ya bakardım. Ama neden? Tek bir sebebi var tarzım değil. Memleketimin havasını solumuş bir çok insan tarzını beğenmediği bir motosikleti ya gereksiz buluyor ya da fiyatını fazla. Bende sizi yolda görüp abi o paraya crf alınabilirdi diyebilirdim. Yani bu çokta can sıkılacak bir mevzu değil bence.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu işler boyle, motor alirsin, biri o paraya araba alır, araba alirsin, biri o paraya arsa alır, arsa alirsin biri o paraya rezidans alır, rezidans alirsin, biri o paraya Trump Towerı alır. Boş muhabbetler bunlar, gelip burda konu açmanız bile sizi onların seviyesine düşüruyor. Yapmayın.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam kusura bakmayın ama hayatımda gördüğüm en saçma yorumlardan birini yapmışsınız.İşin içinde biraz fanatiklik birazda tecrübesisin var sanırım.Tecrübesizlik dediğim şu.Daha önce üzerine hiiiç oturmadığınız bir motor hakkında yorum yapamazsınız.Japon japon japon diye tutturmuşsunuz.Daha önce hiç bir bmw yada ducati kullandınız mı.Bunlar japon değil.Piyasanın başta gelenleri zaten avrupalı.4 efsane varsa anca 1i japondur bunların.
    Ktm superduke
    Panigale
    S1000rr
    Hayabusa
    Şimdi gelip buraya h2 var h2r var.Falan demeyin daha dün piyasaya sürülmüş motor söylemeyin.Önce bir üzerine otur neymiş ne değilmiş öğren sonra gel buraya "Bence" yada "bana göre" diye lafına başlayarak eleştir.Hiç bilmediğin birşeyi eleştiremezsin.
    Ayrıca bu adamın zevkidir alır sana ne.Milletin parasının derdi motorunun derdi sana mı düştü.O beğenmediğin motorlar çinliler honda ace dediğin makinayı katlayıp dürüyor.Git bir dışarı çık bir gez.Bu nasıl bir yokluk ya.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Zamanında gözümü korkutmasalar veya detaylı bilgiler verebilen birisi olsaydı belki bende şu anda cbr yerine o motora binicektim.Bence gayet hoş Ve havalı.Rerörerö yapana da hee evet tabi deyip gülümse geç

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Klasik ön yargılı yurdum insanı işte. Çok cahil milletiz vesselam.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    ben: 10-11bine motor alacam..
    şahıs: araba alınır o paraya yada 2.elini al..
    ben: zaten 2.el alabilirim sıfırı plaka dahil 15bin..
    şahıs: neee 2.elmi Len olum git manyakmısın parayı çöpe atıyon(bip)
    Not: şahısın altında 30 binlik araba var..
    bizde desek Tofaş-Reno al ikiside 4 teker...

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Araba alinir o paraya diyorlar ya, zaten 2 arabam var deyince suratlarini gormeniz lazim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Öncelikle boş ve saçma konuşuyorsun yağ pompa arızası veren japon değilmiydi yıllardır yağ yakan cbf değilmiydi hatta cbf in ön dişli kapağı plastik nasıl maliyetten kaçmaysa :D cb nin devir ve benzin göstergesimi yoktu oyle htirliorum sonra xmaxlerin on amortisorlerde kronik sertlesme olyina ne demeli oncelikle milleti motoru ve parasiyla elestirecegine gercekleri gor bu arda cinli kullaniyorum kirklarelindenim s8 i bekliyorum on kamerda oto focus olcakmis daha iyi selfie cekeriz iyi gunler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)