Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 NS Yakıt Ve Uzun Yol Sorusu..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar Merhaba;

2000 km'de bir 150 NS almıştım hatırlarsınız. 50 tl'lik benzin ile İstanbul şehiriçi 310 km civarı gidiyorum. Bu tüketim nasıl? Normal midir? Fazla mı yakıyor? Aldığım arkadaş bunun rodajını uzun yolda yapmış ve büyük ihtimal rodaj hız sınırlarına riayet etmemiş. Bu tüketimi etkiler mi?

İkinci olarak, malumdur ki havalar soğuk. Ama ehliyetimizi aldık ve bir uzun yol merakı var. 3 senelik de tecrübem var motor ile. 500 km'lik bir memleket yolculuğu yapsam? Ekipmanlar vs. tam. Boyunluk falan taksam. Saat başı 15 dk. dinlensem üşür müyüm :D yani nasıl olur? Kış diye uzun yola da mı çıkmayak :D ne diyorsunuz tecrübe eden arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastikleri kesinlikle değiştirmelisin. Yakıt tüketimin normal gibi geldi bana bu arada.Uzun yol,soğuk hava konusunda daha fazla tecrübesi olan arkadaşlar daha detaylı yardımcı olurlar.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    ben rs 200 bir depo ile 320 km yapıyom ve yüksek devirde yani 130 la gitsem bile

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben rs 200 bir depo ile 320 km yapıyom ve yüksek devirde yani 130 la gitsem bile
    bir depo kaç litre alıyor?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Tecrübeliyim. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum, sen bilirsin. Başkası bilemez.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Dün İzmit-İstanbul otoyolunu kullandım. Ellerim ve dizlerim üşüdü.
    En önemli yer buralar bi de otoyola sakın girme çok hızlı akıyor. Harcarlar 150 ccyle 😥
    Dönüş yolunda E5ten sakin sakin geldim daha az yıprattı.

150 NS'de ben yedek hariç 320 km'den az hiç gitmedim, son yakıt verisi ben de şöyle, TEM yolunda yani uzun yol gibi kullanım ağırlıklı olarak yedeğe geçene dek 360 km yol yaptım yakıtı da 47tl'ye almıştım. 300km ve üstünde gidiyorsa fena değildir tüketiminiz.
    Uzun yol olayına gelince, hep söyler ustalar yolu motor değil motoru süren gider giye, ybr125 cc ile dünyayı dolaştı adam eşiyle, istanbul'da tanıştım hatta kendileriyle. Gidilir ama bu soğukta ekipman kalitesizse eziyete döner. ben çok soğukta kışlık eldivenin üstüne Held eldiven kılıfı aldım hem de 18 tl'ye internetten, yağmur da soğukta geçirmiyor, n11 gibi sitelerde var tavsiye ederim eller için, ayaklara da bot yetersizse üstüne yine eldiven kılıfı gibi bot kılıfı var o da maksimum 45tl filan aynen o da soğuktan koruyor. Alt üst termal içliği de unutmayalım uzun yola soğukta gidene şart, hatta termal çorap, bunların hepsi internette de decathlon, tchibo gibi mağazalarda da var. Kullandığım için biliyorum çok iş görüyorlar.
    Tüm bunlara rağmen ben bu soğukta gider miydim? Zorunlu değilsem gitmezdim, bahar ayları bence daha ideal uzun yol için.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 NS'de ben yedek hariç 320 km'den az hiç gitmedim, son yakıt verisi ben de şöyle, TEM yolunda yani uzun yol gibi kullanım ağırlıklı olarak yedeğe geçene dek 360 km yol yaptım yakıtı da 47tl'ye almıştım. 300km ve üstünde gidiyorsa fena değildir tüketiminiz.
    Uzun yol olayına gelince, hep söyler ustalar yolu motor değil motoru süren gider giye, ybr125 cc ile dünyayı dolaştı adam eşiyle, istanbul'da tanıştım hatta kendileriyle. Gidilir ama bu soğukta ekipman kalitesizse eziyete döner. ben çok soğukta kışlık eldivenin üstüne Held eldiven kılıfı aldım hem de 18 tl'ye internetten, yağmur da soğukta geçirmiyor, n11 gibi sitelerde var tavsiye ederim eller için, ayaklara da bot yetersizse üstüne yine eldiven kılıfı gibi bot kılıfı var o da maksimum 45tl filan aynen o da soğuktan koruyor. Alt üst termal içliği de unutmayalım uzun yola soğukta gidene şart, hatta termal çorap, bunların hepsi internette de decathlon, tchibo gibi mağazalarda da var. Kullandığım için biliyorum çok iş görüyorlar.
    Tüm bunlara rağmen ben bu soğukta gider miydim? Zorunlu değilsem gitmezdim, bahar ayları bence daha ideal uzun yol için.
    Teşekkürler arkadaşlar. Yorumlarınızı yorumladım ve bir sonuç çıkarttım yolculuk nisanda inşallah

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Bende ilk uzun yolumu İstanbul-Çanakkale(ne kadar uzunsa artık ) 200 NS ile yaptım saat başı mola verdim gayette zevkli ve güvenliydi lastikler hariç insanlar çok abartıyor diyordum bu Pulsarın lastik kötülüğünü ama az bile demişler kötü asfalt gördü mü tutuş 0

Motosikleti
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ilk uzun yolumu İstanbul-Çanakkale(ne kadar uzunsa artık ) 200 NS ile yaptım saat başı mola verdim gayette zevkli ve güvenliydi lastikler hariç insanlar çok abartıyor diyordum bu Pulsarın lastik kötülüğünü ama az bile demişler kötü asfalt gördü mü tutuş 0
    Ne zaman yaptın hocam

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir depo kaç litre alıyor?
    13 litre olması lazım

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba;

2000 km'de bir 150 NS almıştım hatırlarsınız. 50 tl'lik benzin ile İstanbul şehiriçi 310 km civarı gidiyorum. Bu tüketim nasıl? Normal midir? Fazla mı yakıyor? Aldığım arkadaş bunun rodajını uzun yolda yapmış ve büyük ihtimal rodaj hız sınırlarına riayet etmemiş. Bu tüketimi etkiler mi?

İkinci olarak, malumdur ki havalar soğuk. Ama ehliyetimizi aldık ve bir uzun yol merakı var. 3 senelik de tecrübem var motor ile. 500 km'lik bir memleket yolculuğu yapsam? Ekipmanlar vs. tam. Boyunluk falan taksam. Saat başı 15 dk. dinlensem üşür müyüm :D yani nasıl olur? Kış diye uzun yola da mı çıkmayak :D ne diyorsunuz tecrübe eden arkadaşlar?
    50TL'lik benzin litresi 5.15'den 9.71 litre yapar. 310km'ye oranlarsak 3.13L/100km eder ki oldukça iyi. 125-150cc motorlar herhalde bu kadar yakarlar. İnternetteki testler de üçaşağı beş yukarı bu değerlerde. 2-2.5 litre yakıyorum diyenlere ben inanmıyorum.

Araç trafiği çok çok düşük olan yerlere (köy, yayla vs, İstanbul'da çok varmış böyle yerler) git muhtemelen pek sıkıntı olmaz. Ama araç trafiği bol ve araçların yüksek süratli gittiği yollarda (110-120) ciddi bir şekilde kendini tehlikeye atmış olursun.

Havalar biraz ısınsın daha güzel daha zevkli olur. Yok ben ille de şimdi gidecem diyorsan:
    http://www.altinelbiseliadam.com/yag...otora-binelim/

https://www.youtube.com/watch?v=9mhAHQUO-zg

https://www.youtube.com/watch?v=hk1xbld0Abs

hatta şu bölümün tamamı:
    https://www.youtube.com/playlist?lis...kx0J49AgZV6rIQ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)