Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motordan hiç düşmememin sebebi umursamaz olmam mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

10 yil motor kullandim fakat cok az, babamin motosikletini kullandim. Son 2 yildirda kendi motorumu kullaniyorum, 60 bin km yol yaptim ortalama. Bu surede 2 motor degistirdim. Bu zamana kadar bir kere bile yeri opmedim.

Kaza yaptim ama bir kac kez. 80 km hizla gidiyordum önüme ters yonden şarjliyla suriyeli geliyordu duracagimi sandi ama durmadim, sadece gazi biraktim hafif arka frene bastim, on frene bassam tepetaklak gidecektim, 50-60 km hizla yapistirdim buna, allahtan bana bisey olmadi cocuk tepetaklak yere dustu yasiyor mu diye kontrol ettim yasiyodu, kufur edip yoluma devam ettim.

Bir kac defada önüme araba cikti hic frene basmadim arabaya girdim girdigim gibi kaldim ne yere dustum ne bana bisey oldu.

Kisaca sikca yeri openler abs li bi motosiklete gecsinler yada on freni gevsetsinler hic bi halta yaramior on fren

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı takintili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kisaca sikca yeri openler abs li bi motosiklete gecsinler yada on freni gevsetsinler hic bi halta yaramior on fren
    Birazdan buralar karışır.
    esbabsız, Dallaslı ve doghouse bunu beğendiler.
    HONDA

#BZ3082

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bence paraşüt tak çarpma anından önce açar durursun zaten dediğin gibi ön fren bi işe yaramıyor arka desen allaha emanet kaydırır kitler ne gerek var paraşüt iyidir açar kurtulursun hatta rüzgara göre havalanabilirsinde..

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    bence komple aldırsınlar ön freni. fazlalık motora da ekstra yük binmemiş olur

dostum bence sen yılda birkaç aracın zar zor görülebildiği sibiryanın steplerinde yaşıyorsun. yada çölde bir yerde. yoksa gerçekten bu söylediklerini şehir içinde düşündüm sırtım ürperdi.

allah kaza bela vermesin.

ufak bir tavsiye, arka freni de çıkart, arada ayağını arka tekerle çatal arasına koyarak durabilirsin. bizikletle öyle yapardık

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Koca koca TIR'larda, otobüslerde, harfiyat kamyonlarında,otomobillerde tek fren var da motosiklet ve hatta bisiklette niçin 2 fren var diye hiç düşündün mü?
    Hangi akla hizmetle (yada hangi bilimsel bir tespitle) ön frenin bir işe yaramadığına karar verdin? Umarım cevabın "10 senedir düşmedim" demek değildir!

Motosikleti
    gt250r
    Adam yerine koyup cevap vermeyin trol işte

İnsanın en zayıf ani kendisine en güvendiği andır işte bu sebepten yakında dusebilirsin yinede dikkatli ol allah kaza bela vermesin.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben harbi-harbi site ile alakalı komple teorilerine inanır oldum. Bu trol mesajları yönetim fake hesap ile gönderip, sitenin tıklanma veya site de kalma süresini uzatmak maksatıyla yaptığını düşünüyorum. İlginç ayrıntı ise, bu tür mesajları yazanların üyelik tarihi hep o gün oluyor.
    mchi bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Düşmek mi maharet anlamadım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Her saçma cümlenin bir doğruluk payı olabilir. Bunun da var. Ama yanlışı da var.
    - ABS kazaları azaltır. Doğru.
    - Kaçınılmaz bir çarpışmadan kaçınmak için çabalayıp düşmek yerine gelen yavaşlayarak çarpmak da birçok "bir bilen" tarafından tavsiye ediliyor. Doğru.
    - Ters yönden araçla gelene 50 km ile çarparsan o olur 100 km. yamulursun. yeri de öpersin. Yanlış.
    - 60000 km yapan yeri öpmez mi? öper. yanlış.
    - Trole cevap verilmez mi? Verilmez. Yanlış.
    wing41 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ön freni umursamıyorum vede düşmüyorum ama arka frenlede duramadığım için önüme çıkana giriyorum demiş anlayamamışsınız
    essegesse ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmek mi maharet anlamadım
    Yaman motorcular tartışıyor. Senin, benim aklımızın ermeyeceği konular bunlar.

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön freni umursamıyorum vede düşmüyorum ama arka frenlede duramadığım için önüme çıkana giriyorum demiş anlayamamışsınız
    Güzel tespit fakat girdikten sonra da düşmemeyi nası başarıyor? Bu gece bana uyku yok

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ÇILDIRIRSIIN VOHOOOO

Ekleme yapıyorum izninizle.
    Evladım sen salak mısın? Araba çıkıyor önüne frene basmıyosun fren işe yaramıyo diyosun. Lan dangalak bi bas bakalım işe yaricak mı yaramicak mı? Beyimiz diyo ki ön frene bassam takla atarım. Vay arkadaş nası bi asfalt nası bi lastik nası bi gren tekniğin var senin? Pardon fren tekniğin yok.

Peki durmak için napiyosun ayaklarını yere mi sürtüyosun yoksa ayağını arka tekere mi sıkıştırıyosun?

Nasıl bir iq ya sahipsiniz siz? Allah akıl fikir dağıtırken şemsiye mi açtınız?
    Remzidemir41 bunu beğendi.

"Motordan hiç düşmememin sebebi umursamaz olmam mı?"
    galiba (aklına gelmemesi)
    "önce beyin düşer. ardından bedenin"
    kötü örnek olmasan

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Hmm aslında en iyisi olabilir bu fikir. Motosikletin önüne çelik koruma taktırıp önümüze gelene dalarak bir müddet sonra -ki hayatta kaldığımızı varsayıyorum- insanlar bizden kaçacağı için kaza da yapmamış oluruz

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    10 yil motor kullandim fakat cok az, babamin motosikletini kullandim. Son 2 yildirda kendi motorumu kullaniyorum, 60 bin km yol yaptim ortalama. Bu surede 2 motor degistirdim. Bu zamana kadar bir kere bile yeri opmedim.

Kaza yaptim ama bir kac kez. 80 km hizla gidiyordum önüme ters yonden şarjliyla suriyeli geliyordu duracagimi sandi ama durmadim, sadece gazi biraktim hafif arka frene bastim, on frene bassam tepetaklak gidecektim, 50-60 km hizla yapistirdim buna, allahtan bana bisey olmadi cocuk tepetaklak yere dustu yasiyor mu diye kontrol ettim yasiyodu, kufur edip yoluma devam ettim.

Bir kac defada önüme araba cikti hic frene basmadim arabaya girdim girdigim gibi kaldim ne yere dustum ne bana bisey oldu.

Büyüklenme padişahım. Senden büyük Allah var.

Abi bir gün düşebilirsin. Ha şurası kesin. 10 yıldır düşmüyorsan, mutlaka akıllı, bilgili ve öngörülü şekilde kullanıyorsun o bir gerçek. Ancak "henüz düşmemiş" motorcu statüsünde olduğunu unutma

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Motordan düşülmez zaten motorla beraber düşülür. Motordan düştüm demek için sizin yeri öpmeniz motorun kendi kendine dengede durması gerekir ��

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Acele etme ve kaşınmayan yerini bu şekilde ulu orta kaşıma derim.
    Bu özgüven patlamasının akibeti pek iyi değil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)