Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub alt motor ariyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    Merhaba arkadaslar koyde kullandigim mondial sfc 100 motorum var fakat motor tam otomatik yani vitessiz model, malum biraz sikintili ve kisa surede debriyaj bitiriyor yaklasik 2 -3 bin km de...
    O yuzden elinde kazali, kullanmadigi fakat motor aksami saglam 100 110cc lik. Cub motoru ariyorum yani bana lazim olan kismi ALT MOTORU... şasi, karenaj veya teker aramıyorum
    Tercihen dusuk km li, marka olarak mondial olursa uygunluk bakimindan sikinti yasamam

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Güncel......

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mondial Hyena 100 motorum var 10 bin km'de. 4 vites elden debriyajlı manuel. 3.5 sene önce elektrik tesisatını değiştirirken bozdum. Daha doğrusu yeni tesisat ile 2-3km yol yaptı sonra bir daha çalışmadı. Mekanik bir sorunu yok debriyajı 8 bin km'de değişti. Kargo hariç 200 liraya veririm. Motoru çalıştırmak için gerekli bütün parçalar fiyata dahil. Paranın yarısı trafikten sildirmeye gidecek zaten. Ruhsat sahibiyim. Eskişehir'den ankaraya gelip de alabilirsiniz motorun artçı selesine bağlayıp götürürsünüz

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bendede var 120 cc 4 vites

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial Hyena 100 motorum var 10 bin km'de. 4 vites elden debriyajlı manuel. 3.5 sene önce elektrik tesisatını değiştirirken bozdum. Daha doğrusu yeni tesisat ile 2-3km yol yaptı sonra bir daha çalışmadı. Mekanik bir sorunu yok debriyajı 8 bin km'de değişti. Kargo hariç 200 liraya veririm. Motoru çalıştırmak için gerekli bütün parçalar fiyata dahil. Paranın yarısı trafikten sildirmeye gidecek zaten. Ruhsat sahibiyim. Eskişehir'den ankaraya gelip de alabilirsiniz motorun artçı selesine bağlayıp götürürsünüz
    Elden debriyaj biraz düşündürdü, aslında elden debriyaj iyi fikir fakat debriyaj manetinin gidona montajı sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yoksa fiyat bakımından çok iyi, bu arada kardeşim Ankara da ikamet ediyor ona aldırırdım benim içinde iyi olurdu...
    Biraz araştırayım bulamazsam ve debriyajı montaj etme konusunda bir fikir oluşturabilirsem mutlaka sizinle irtibata geçerim, ilgine teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede var 120 cc 4 vites
    Bilgi verebilirmisiniz marka, model, km ve fiyatı hakkında

Motosikleti
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elden debriyaj biraz düşündürdü, aslında elden debriyaj iyi fikir fakat debriyaj manetinin gidona montajı sıkıntı olabilir diye düşünüyorum yoksa fiyat bakımından çok iyi, bu arada kardeşim Ankara da ikamet ediyor ona aldırırdım benim içinde iyi olurdu...
    Biraz araştırayım bulamazsam ve debriyajı montaj etme konusunda bir fikir oluşturabilirsem mutlaka sizinle irtibata geçerim, ilgine teşekkür ederim
    Debriyaj kolu, debriyaj telini de veririm sıkıntı bişey yok debriyajda. Sizin tesisata bağlasanız belki hemen çalışacak benim motosikletin tesisatı çorba olmuş durumda. Motorun üzerinde şu anda orjinal statör var, elimde 100'lük cub statörü de var sadece 2km yapmış sıfır sayılır onu takınca sizin tesisata birebir uyuyor.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Debriyaj kolu, debriyaj telini de veririm sıkıntı bişey yok debriyajda. Sizin tesisata bağlasanız belki hemen çalışacak benim motosikletin tesisatı çorba olmuş durumda. Motorun üzerinde şu anda orjinal statör var, elimde 100'lük cub statörü de var sadece 2km yapmış sıfır sayılır onu takınca sizin tesisata birebir uyuyor.
    Debriyaj manetini takmak için motorun far karenajını kesmem gerekiyor yani sol elcikte montaj etmek için müsait yer yok, az önce kontrol ettim debriyaj maneti için keseceğim yerde far karenejını tutan vidalar var biraz zor gibi görünüyor, keşke olsa benim için biçilmez kaftan olurdu

Motosikleti
    Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetini takmak için motorun far karenajını kesmem gerekiyor yani sol elcikte montaj etmek için müsait yer yok, az önce kontrol ettim debriyaj maneti için keseceğim yerde far karenejını tutan vidalar var biraz zor gibi görünüyor, keşke olsa benim için biçilmez kaftan olurdu
    Bi şekilde uydurulur ama siz bilirsiniz

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Bi şekilde uydurulur ama siz bilirsiniz
    Olur kesinlikle yapılmaz değil ben fazla kafa yorup uğraşmak istemiyorum, ama teklifiniz aklımın bir köşesinde

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Güncel......

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motoru vitesli sisteme çevirmek istiyorum dediğiniz yöntemi düşündüm fakat usta randıman vermez dedi tabi ne kadar doğru? şimdi benim motor bloğunda vites milinin çıkış yeri yok çok uzun iş olur yani...
    şöyle 2014 2015 model kazalı perte çıkmış bir cub bulsam benim işimi görür yeterki motor sağlam olsun

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fıtı fıtı giden bir cub motosiklet sahibi olarak perte çıkmış bulabilmenin zor olduğunu düşünüyorum.

Çok ucuza, trafikten çektirilmiş vs. bulunabilir belki ama onunda motor bitik olur büyük ihtimalle.

Umarım bulursun, iyi arayışlar.

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fıtı fıtı giden bir cub motosiklet sahibi olarak perte çıkmış bulabilmenin zor olduğunu düşünüyorum.

Çok ucuza, trafikten çektirilmiş vs. bulunabilir belki ama onunda motor bitik olur büyük ihtimalle.

Umarım bulursun, iyi arayışlar.
    Belki buluruz niyetiyle 😄 , teşekkür ederim

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    ustam her şehirde bulunan yeddi emin otoparklarına gidin bi bakın... belki işinize yarar birşey bulursunuz...

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam her şehirde bulunan yeddi emin otoparklarına gidin bi bakın... belki işinize yarar birşey bulursunuz...
    Teşekkür ederim, ordan satış yapılabiliyormu? Yani ordaki motosikletin motor bloğunu ve ya komple motosikleti satın alabilirmiyim?

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Güncel. ....

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Güncel.....

Motosikleti
    Honda NC700XA
    Güncel... cub alt motor özellikle mondial sfc 100 modeli 2014 model ve üstü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)