Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Alpinestars Neden daha pahalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aklımda bir soru var. Dainese-revit in fiyatları birbirine yakın iken , Alpinestars ın ürünleri neden daha pahalı arkadaşlar ? Özelliklerine bakıyorum öyle çok fark da yok açıkçası...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Marka ve o kocaman logo için satın alındığından pahalı. Ben açıkçası para vererek birinin reklamını üzerimde taşıyacak kadar enayi değilim. Bana hak verenler de vermeyenler de olacaktır.
    ferhatkars, SAZMAN, enlighteray ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka ve o kocaman logo için satın alındığından pahalı. Ben açıkçası para vererek birinin reklamını üzerimde taşıyacak kadar enayi değilim. Bana hak verenler de vermeyenler de olacaktır.
    hmmm venom mont ls2 kask ideal o zaman
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Her şeyde öyle değilmi sırf üzerinde marka var diye millet 4000 tl veriyor 1.38 sar değerli 3.30 saatte tam şarj olan son güncelleme ile 3 senelik telefonu öldüren yazılımıyla ünlü firmadan bahsediyorum
    jimi_hendrix bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Özelliklerine bakmak lazım. Dainese ve Rev'it üst sınıf markalar sonuçta.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmmm venom mont ls2 kask ideal o zaman
    Onlar markayı göstermek için değil mecburiyetten alınıyor. Ayrıca Alpinestar'ın bütün montlarında logo göze çok batacak şekildedir, diğerlerinde fazla göze batacak durumda değil.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Mesela bknz. Prohel colombia ceket 600d polyester iken , revit jupiter 450d polyester. En azından bu bir farkdır degil mi...

Motosikleti
    speederbike
    Prohel değil, Alpinestars ile Dainese karşılaştırdınız sanıyordum.

Bir de şöyle bir şey var. Google'da Dainese aratınca ilk sonuç Dainese resmi sitesi, Rev'it de öyle. Prohel'de ise ozenmotor.com online alışveriş sayfası çıkıyor. Resmi sitesini bulamadım. Kebapçı Nuri'nin bile resmi sitesi varken Prohel'in olmaması kafadan 5 puan itibar kaybettiriyor.

http://www.revitsport.com/nl_en/men/...iter.html#1010

Rev'it Jupiter
    Polyester 600D (450 değil)
    Knox marka koruma
    Hydratex marka suveçirmez katman
    Bunların hepsi tescilli marka, gerçi Hydratex Rev'it'e ait ama olsun. İsimsiz değiller ve malum, işin içine lisanslı ürün girince maliyet artıyor.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Dainese ve Rev'it de alınmıyor arkadaş... o nasıl bir fiyattır öyle...
    deri montları bi motosiklet parası... 13.000 tl motora parayı verdimde... şimdi deri monta para veremiyorum...
    bana kalırsa hava ve reklamdan başka birşey değiller...
    ha sağlamdırlar ona sözüm yok ama aynı sağlamlıgı 500-600 lük tekstiller de verir...
    revit in tekstil montunu almıştım 520 ye (geçen sene)...onla gidiyoz bakalım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-JUPITER-MONT-KIRMIZI_32514.html Buradada 450d polyester yazıyor.Türkiye de 450d satılyıor demekki...

Motosikleti
    speederbike
    Siz bir de Klim'in fiyatlarını görseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/REVIT-JUPITER-MONT-KIRMIZI_32514.html Buradada 450d polyester yazıyor.Türkiye de 450d satılyıor demekki...
    Türkiye için farklı üretim yapacaklarını sanmam. Yerli sitelerdeki bilgilerde çok yanlış gördüm şimdiye kadar (Yabancı sitelerde bile yanlışlık oluyor). En güveniliri resmi site ama işte Prohel'in resmi sitesi yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şikayet de bulunsak düzeltirler mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    türkiye fiyatlarından dolayı size öyle geliyor.haziran ayında alpinestars yazlık fileli mont aldık italyadan.burdaki kur ile 430 tl ye geldi.150 euro falandı.türkiyeden alsaydım aynı mont 900 küsür liraydı.adamlar gülüyorlar zaten amma düşündünüz kıçı kırık montu deyip.shoei xsprit kaskları bile 900 liradan satıyorlardı orda.www.motorama.it
    BIYIKLI bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    LS2 ile bir tutamam, ama Alpinestars'ın Dainese/Revit gibi firmalara oranla bir imaj bedeli olduğu doğru.
    Kız arkadaşıma fuardan mont bakıyorduk, bir tane Alpine ve bir tane Revit beğendi. Farkını sordu bana.
    "Lisede hep Nike'yi Adidas'a tercih ederdin ya" dedim, "bir anlamı olmadığı halde".. "Evet" dedi.
    "Hah dedim, Alpinestarts da Nike işte. Adidas'tan daha mı iyi? Hayır, ama daha çok beğeniyorsun. Beğendiysen al. "
    Neyse Alpine biraz rahatsız etti, Revit daha raha geldi, Revit aldı.

Ha bu arada bu benzetmem aslında biraz geçersizleşmeye başladı, son yıllarda Adidas bütün ürünleri Porsche Design gibi satmaya başladı, evlerden ırak o fiyatlar ne öyle..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler, ben her zaman markanın kalitesinin isminin değerinin farkını gördüm. Aynı mal bizde bunu şurda yaptırıyoruz üzerine marka basıyorlar gibi jenerik klişe sözler vardır. Alamayana durumu olmayana sözüm olamaz fakat sapla saman karışmamalı. En son aldığım dainese 800 euro verdim , fakat birkaç noktada hayal kırıklığına uğramama rağmen totalde çok kaliteli ve hakediyor. Alpistar a da çok baktım, genel olarak daha pahalı değil dainese den belki spesifik urunlerde olabılır.

Olaya uzun vadeli bakıyorum, deri ceketi uzun yıllar kullanıcam, dıyelım ki 5 yıl belki daha fazla, aylık taksiti 40 tl ye gelir eger 5 yıl kullanılsa. Urunlerin değerlemesini bu yöntemle yapıyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaş bu montlar a bu kadar para istiyorlar elbet ederi o kadar değil ama emin ol
    mont deyip geçme şöyle kaliteli bi mont -10 da 140 km yol yaptım içimde sadece bi swit
    ha bende alpine veya revit yok
    büse var adventure modeii zamanın birinde 1900 tl verdim helal olsun
    ben normal hayatta kıyafete çok önem veririm pahalı kıyafetler giyerim üzerime yakışanı alırım para mühim değil nasıl mı
    3 yıl önce fuar da hein grecki baktım mont pantolon 1100 idi beğenmedim gittim 800n tl fazla verdim sadece mont aldım üzerime giydiğim zaman yakışıyor hoşuma gitti
    yani param olsun 8 10 lira mont pantolana veririm
    para olsa gidip stadler alırım rukka bile onun yanında pazar malı kalır..
    fakat motor aksesuarına para vermem çünkü o motoru birgün satarım fakat kıyafeti satmam her zaman giyerim..
    yani kendime aldığım bi kıyafette paraya pek bakmam yeterki beğeneyim kart limiti yetmesin gider kredi çeker gene alırım

pea bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Aklıma takıldı. Prohel'in resmi sitesini bilen var mı?

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Birazcık marka sattıkları doğru diğer urunlerle şöyle Bi karşılaştırma yapabilirsiniz revitin veya alpinin 600-700 liralık montları ile diğer markaların 400-500 liralık montların hiç bir farkı olduğunu düşünmüyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sanırım kanun var. Bir malın üzerinde alpin yazınca pahalıya satmak zorunda kalıyorlar.
    Sadece motosiklet kıyafeti olsa yine iyi.
    Arabaya teyp almaya kalk. Aynı özellikte paynır, soni,kenvud 80€
    Alpin 180€

Renonun en kral sıfır otomobili 30 bin euro, Alpin modeli 70-80 bin eurodan başlıyor. Üstelik en yenisi 25-30 yaşında.

Olurda Kuba, mondial, bajaj gibi markalar alpin diye bir model çıkartmaya kalkarlarsa koşarak uzaklaşın.
    yürekçe bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye fiyatlarından dolayı size öyle geliyor.haziran ayında alpinestars yazlık fileli mont aldık italyadan.burdaki kur ile 430 tl ye geldi.150 euro falandı.türkiyeden alsaydım aynı mont 900 küsür liraydı.adamlar gülüyorlar zaten amma düşündünüz kıçı kırık montu deyip.shoei xsprit kaskları bile 900 liradan satıyorlardı orda.www.motorama.it
    https://www.motorama.it/en/shoei-x-spirit-iii-bradley3-tc-1-helmet-P21594.htm
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)