Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İnanılmaz kararsızım araftayım MT-125 ve MT-25

Motovento
    REKLAM ALANI

Kısa kesip derdimi anlatmak istiyorum. 21 yaşındayım. Daha önce herhangi bir taşıt sürmüşlüğüm direksiyon tutmuşluğum yok ehliyetim yok ilk deneyimim olacak. Motorsikleti günlük hayattan zaman kazanmak için alacağım.

Resim, tasarım ve sanatla ilgiliyim dolayısıyla detaycıyım ve tasarım benim için çok önemli.

MT-125 'ten önce YZF R-125'e bakıyordum ama her ne kadar elalem offf süper harika dese de bana pek hoş gelmiyordu çünkü giriş motorum olacak motor supersport oturuş pozisyonuyla oturulması gereken zor bir motordu. Ve bana supersport çok abes geliyor açıkçası. Şehir içinde kıvrak ve kolay kullanım gerekirken herkes Pist yarışçısı gibi SS alıyor. Ben rahatıma düşkünüm bel ağrısıyla uğraşamam. Daha makul insani bir motor arayışındaydım hep. Cafe racer motorlara hasta oluyordum. Özellikle ducati bu ilgiyi fark etti ve scrambler geldi yamahadan xv950'ler geldi aman allahım diyorum başka bir şey demiyorum. Onlar sadece bakmakla kalsın, ben işime bakayım derken MT-125'i yamaha sitesinde gördüm. Motorun oturuş pozisonu dik, selesi daha makul seviyede, malzeme kalitesi yüksek, kullanımı rahat, kıvrak, keskin hatlı ve minimalist tasarımıyla beni benden aldı. YZF R-125'e aynı motor bloğuyla resmen kafa tutuyordu. Ve o andan itibaren bu motorla yatıp kalktım. İzlemediğim videosu kalmadı, tamam budur dedim. Geçen hafta bayisine gidip oturdum da. Beklediğimden de heybetli ve harika. Tek kusuru deponun plastik olması, neyse konuyu dağıtmayalım. Mat kaplaması, lastik kalitesi, az yakması ve yukarıda sadığım tasarımsal etmenler başlangıç motoru için ideal olduğunda hem fikirdim motorcu abilerimle. Altın elbiseli adam olsun, o bu şu herkes ideal başlangıç motoru diyor, YZF125 gibi rahatsız oturma pozisyonu gibi etmenler yoktu.

Geçen akşam bir motorcu abime fiyatından bahsettim. (2015 model 12.750 - 2016 model 13.900)

Adamın suratı değişti, kısaca çok dedi. 125'lik alıyosun o fiyata yazık bi de cc değiştirmek isteyeceksin zarara gireceksin yazık dedi. Haklı buldum.

Aklı selim bi insanım, hızda artistlikte gözüm yok, önce güvenlik sonra yol ve trafik diyen bi insanım. Motoru basmam ama 250'lik alırım dedim.

Şansa bakın ki yamaha MT-25 modelini lanse etti. Fiyatı da 14.750 TL. İncelemesi falan yok gibi şuan, olanlar da olumlu zaten.

AMA!

MT-125 tasarımını "harika, inanılmaz, modern ve çağın ötesinde" diye yorumlayabilirken,

MT-25 rezalet bir şekilde "kurye motoru" gibi olmuş.

İki gündür rahat uyuyamıyorum. Adam haklı 2015 modeline bile 13.000 TL çok. 14.750'ye 250 cc olanı varken 2 binlira daha koyup onu alırım. Ama tasarım rezalet. Ben buna binmek istemiyorum. Batırmışlar resmen.

Kafam çok karışık ne yapacağım bilmiyorum. MT 125 50 cc bile olsa tasarımı yüzünden binerim ama bir zaman sonra bana yavaş geleceği için ondan sonra ne halt yerim bilmiyorum.

Genel olarak karşılaştıralım:

Model:...........................MT 125 .................. MT 25

Motor Hacmi:......................125 cc ..................... 250 cc

Tasarım:......................... Harika .....................Sıradan

İkinci el .................... 9.500-11.500.....................Yok

Sıfır 2015 ...................... 12.750 .......................Yok

Sıfır 2016........................13.900................ ...... 14.750

Masraf:............................Yok............ .......Dandik Lastikleri

Yorum sizin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi ETX
    Benimde aklımda sadece ktm duke 250var 2bin yerine 3 bin koy ktm al

Motosikleti
    MT25 2016
    mt25i canlı gördünüz mü acaba? gayet yakışıklı motosiklet. ben olsam mt25 alırdım kesinlikle.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

Duke Un renkleri ve tasarımı size uygun ise onu tercih edin.
    Mt125 vemt25 arasında kalsam tercihimi mt25 den yana kullanirdim. Soylediginiz kadar kötü bir tasarımı yok.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ehliyeti olmayan adama mt25 önermeyin arkadaşlar.. Motor fiyata göre alınmaz, tecrübeniz yok minimumla başlamanız lazım, aklı selim insanında canını alıverir motor dikkat..
    fedos ve karaca3 bunu beğendiler.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    "harika, inanılmaz, modern ve çağın ötesinde" dediğin motor bu.
    [IMG][/IMG]
    ''rezalet bir şekilde "kurye motoru" gibi olmuş'' dediğin motor da bu.
    [IMG][/IMG]
    Zevkler tartışılmaz ama bu iki fotoğraf arasında MT25'in kurye motoru gibi gözükmesine sebep olan detayları yazar mısın düşünceni merak ettim.
    Ayrıca başlangıç için MT25'i önermem.MT125'le başlaman daha iyi olur bence.
    Bartas3010, riofly99, Mertcan00 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Zaten para yeterliymiş koymana gerek yok YBR al , TVS , YBR, CBF üçlüsünden hangini uygun denk getirirsen al birisini , Trafik ve Denge deneyimi edinmiş olursun düşer ise patlar ise canın sıkılmaz ,Eylül gibi fiyatlar bir tık düşmeye başlıyor eylülde de kafan hangisine yatarsa onu alırısın..Zarar da etmemiş olurusun
    Bartas3010 bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    İkinci el al

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Mt125 en beğendiğim motorlardan birisi .Tam almaya karar vermişken biranda vaz geçip z250 abs aldım. Z250 sl den sonra mt25 i gördüm hiç gözüme hitap etmedi keşke mt25 alsaydım demedim.Detaycıyım diyosun görüntü önemli diyosun mt25 alacağına z250 sl abs al ilk motorun ön tekeri kitleme riskinde ortadan kalkar. Tek silindir olmasına rağmen torku heycan verici. Bu motoruda fotoğraflardan sakın kıyaslama enteresan birşekilde fotoğraflarda iğrenç gözüküyor alacağım zaman fotolara bakarak direk elemiştim. Fotolara bakınca motorumdan resmen soğuyorum yanına gittiğimde tekrardan aşık oluyorum.Mt125 bende yeri ayrı tasarım olarak çok güzel ama inanki makine gitmiyor ilk kullanım zorluğunu atlattıktan sonra o parayı o makineye verdiğine pişman olacaksın.Mt25 ile benim motoru kıyaslamaya çalışan bunu alsaydın çift silindir şöyle motoru var böyle motoru var titremez rahatsız etmez parçası ucuz şöyle tokatlar böyle tokatlar vs diyen insanlar oldu.Hız yapmayı sevmiyorum teknik detayınıda bilmem arada acaba uçurummu var çok merak ediyorum. z250 sl ile titreşimden hiç rahatsız değilim bikaç kez denemek için yüklendim 0 100 km hızada ortalama 6 7 saniyede çıkıyorum ama gerek yok sonra gümlüyosun.Kıvraklığa gelince mt25 bilmem ama z250 sl resmen yılan gibi kıvrılıyor.Kawasakiden bu kadar korkmayın uzun süre binecekseniz bence 250 naked sınıfında daha yakışıklısı yok.Uzun yol yaparım dersen alışamazsan seni üzebilir ben ilk zamanlar nefret etmiştim alıştım şimdi ülkeyi gezerim. Birde kendime hakim olamam elimin ayarı yoktur diyosan çok çabuk tekere geliyor bir iki üç hop teker tepetaklak gitme sonra Kendimi pazarlamacı gibi hissettim alın abi şu motordan piyasada görmek istiyorum amba korkmuşsunuz kawadan altı üstü kaza yapınca zenciler öpüyor
    Ertugyigit, Bartas3010 ve fedos bunu beğendiler.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    peki firarda mısın
    Green Arrow bunu beğendi.

Ben bir süre 125'lik ile takıldıktan sonra. 250'lik almak için 125'liği sattım. Baktım 250'likler 13-14 almışken parasının hakkını versin diye 21 bine mt 07 almıştım. Bu arada hatadan dönüp kısa süre sonra sattım tabi. Fiyatlar gerçekten sıkıntı özellikle düşük hacimlere o kadar para vermek gerçekten saçma. 125'lik motor çok değil bir süre sonra sıkmaya başlar hele o kadar para vermek 125'lik için akıl karı değil. Ben senin yerinde olsam 250'lik alırdım tabi eğitimi ihmal etmezdim. İlla ki 125'lik ile başlayacağım diyorsan değerini kaybetmeyecek commuter bir motor almanız cbf 150'dir ybr 125'dir veya bajaj'dır, apache'dir. Hem paran cebinde kalır hem de sıkılınca rahatça 250'liğe geçersin. Mt 125 alırsan sıkılacaksın, o zaman tipinin falanda hiç önemi kalmaz.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Herhangi bir vasıta deneyiminden yoksun, ehliyetsiz bir arkadaşa verilebilecek en yerinde tavsiye ehliyet ve eğitim almasıdır.

Ben de öyle yapıyorum. İki teker üzerinde durmak, trafiği okumak, debriyaj ve gaz ayarına alışmak. İlk etapta bunlar önemli. Artık oldum ben dedikten sonra da tekrar motosiklet seçmeye başlarsın.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikisini de canlı canlı yanyana inceledim, ve ilk şunu anladım; motosikletlerde malzeme kalitesi gittikçe düşüyor. 125 in malzemesi hemen farkettiriyor kendisini, bence arada fiyat farkının azlığı bundan.
    ayrıca evet 125 in tasarımı iyi, ama mt 25 hiç te kurye motoru görünümlü değil,
    aklı selim bir insanım diyorsan, bence bu ikisi arasında başlangıç motoru olarak dağlar yok, f/p açısından ben mt 25 derim. (tabi ilk tercihin bu ik motordan biri olacaksa),
    ayrıca ilk kez taşıt kullanacak birine kawasaki tavsiye eden arkadaşlara, kawasakinin bir aynasının fiyatını sormak isterim, karenaja falan hiç girmiyorum...
    Samimi 46 bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Adam mt25 e kurte motoru demiş arkadaşta ybr cbf önermiş :D onlara ucube der :D
    shruikan bunu beğendi.

Artık hiçbir jaon 250 cc + ya kadar kaliteli değil...2008 krizinden durum boyle..

Avrupada ve amerikada 250 cc makineler genelde geçiş motoru sayıldığından.Japonların en büyük pazarı olan bu iki kıtaya motosiklet üretirden bu segmentteki kaliteyi çok öenmsemiyorlar..

Ülkemizde pahalı olduğu için bu segment değerli oluyor...

Benim tavsiyem ABS li motosikletler seçmeniz.. Görünümden çok ABS daha değerlidir motosiklette..

Motosiklette kalite olayını bende mt 07 varken kuzene duke 200 aldığımızda fark etmiştim. Elciklerden tut, göstergeye, marş butonuna, kornasına, farına vs. her şeyinde kalite anlamında uçurum fark vardı bunu anlamam da uzun sürmedi aldığımızın aynı günü duke 200'e ilk bindiğim anda iki makine arasındaki farkı hemen anladım.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MT-25'e kurye motoru demen ilginç, muhtemelen yakından görmedin. Fakat daha da absürd olan mt-125'i çağın ötesinde diye ifade etmen.

mt-125'in selesi 2cm daha yüksek fakat boydan kısa, tıknaz güdük abilere benziyor. Boyun biraz uzunsa oldukça çirkin duruyorsun motorun üzerinde. Artçıyla binersen hele, arkana biri monte etmişler gibi olur. :D Performans açısından zaten kıyaslayamazsın bile. Sonuçta tek silindir makine ve çift silindir mt-25'e göre titreşim de olacaktır bir miktar.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Ters maşa, düz maşa olayı sanırım kurye detayı oluyor burada..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kardeşm bence ybr al

şöyle ki, MT 125 tamamen sıradışı ve modern, sade ve NET çizgilere sahip. Ve çizgilerinin aksı birbirine paralel. Keskin ama düzenli çizgilerinden dolayı göze çok hoş geliyor. Fazla hiçbir şey yok.

Ama MT 25 Çok karışık, tasarım olarak piyasa ile aynı, bi apache, pulsar, öylesine bi motor tasarımında. Ben farklıyım demiyor. ve düzensiz, karışık tasarımsal çizgilere sahip. Ve ben parlak boyayı sevmiyorum. Bu gavur icadı elmas gibi parlıyor. Beni en çok rahatsız eden kısımlar ön kısım. Tam bir sıradanlık abidesi. Gövde ve arka kısım çok güzel ama ön kısım çok yumuşak tasarlanmış.

remomax ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)