Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Armada 250 Arkadaşlar Bu Motor Hakkında Bilgisi Olan Varmıdır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2.El bir armada 250 almayı düşünüyorum acaba motor hakkında bilgisi olan varmıdır ? Aşırı birşey beklemiyorum günlük ayağımı yerden kessin yola çıkarsam 80 - 90 km hızla Gitsin yeter fişek gibi ucsun kaçsın değil amacım ağrıza çıkarır mı ?

TEKNİK ÖZELLİKLER
    Motor
    Tip : Su soğutmalı,4 zamanlı,tek silindir Silindir çapı ve strok: - Motor Hacmi : 250 cc Maximum Güç : 14,07 hp Maximum Tork: - Ateşleme : C.D.I. Marş : Elektrik marş Karbüratör: - Sıkıştırma Oranı: -
    Şanzıman
    Debriyaj: - Vites: Otomatik
    Süspansiyon
    Ön: Teleskopik çatal Arka: Helezonik yay,salınım kolu
    Elektrik Aksamı
    Akü: - Far: - Stop Lambası: - Sinyaller: - Pozisyon lambası: -
    Tekerlek ve Lastikler
    Jant ölçüsü ön: 13" Jant ölçüsü arka : 13" Lastik ölçüsü ön: 130/60 - 13 Lastik ölçüsü arka: 130/60-13
    Boyutlar
    Uzunluk: 2230mm Genişlik: 760mm Yükseklik : 1060mm Tekerler arası mesafe : 1400mm Sele Yüksekliği : 770mm Yakıt Tankı : 12,5 Lt Rezerv : - Boş ağırlık : 120 kg
    Frenler
    Ön Fren: Hidrolik tek disk Arka Fren : Hidrolik tek disk
    Şase
    Tip: Çelik boru şasi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bence almayın asya'nın elinizde kalma ihtimali çok yüksek olabilir.Çok masraf çıkarır.
    efendy06 bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://scootdawg.proboards.com/threa...cooter-engines

Eğer bu scooter'i üreten firmayı bulabilirseniz (Linhai, Lifan, Zonghsen her neyse) parça temini daha kolay olacaktır.

Asya Motor da parça temini konusunda fena değildir:
    http://www.asyamotoryp.com/c-18-Armada-250.html

Fiyatlar biraz pahalı olabilir ama ücretsiz kargo mevcut. Bazı parçalara acayip fiyatlar istenmesi de mümkün olabiliyor. (Kanuni yedek parça diye aratabilirsiniz. hatta örnek > https://satis.kuralkan.com.tr/ypproduct.aspx Kanuni deer motor bölümüne bakın. Özellikle de karbüratör fiyatına

Göründüğü kadarıyla "patlakgöz sukuter" in 250cc'lik versionu gibi.

Uygun bir fiyata denk gelirse alınabilir. Lastikler fren balataları kaliteli olanlarla değiştirilir, güzel güzel sürülür

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Bi süre kullandım tavsiye etmem.
    Sıfır motosikletin ilk haftada plastik aksamları attı.Parça kalitesi çok düşük.
    Performans fena değil ama sağlam bi motosiklet değil.Yüksek hızlarda güven vermiyor.
    600 km de sattık kurtulduk.
    byzirvex ve Mengu16 bunu beğendiler.

Alıntı crocodill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi süre kullandım tavsiye etmem.
    Sıfır motosikletin ilk haftada plastik aksamları attı.Parça kalitesi çok düşük.
    Performans fena değil ama sağlam bi motosiklet değil.Yüksek hızlarda güven vermiyor.
    600 km de sattık kurtulduk.
    Benimde hoşuma gitmedi yedek parcada sıkıntı fiyatlar şimdide Kadırga QM250T'ye bakıyorum

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Kötülemek gibi olmasın bizim eski kiracıda vardı. Araç 35.000 küsür bir kilometresi vardı, adam dükkanı boşaltmış ve motoru bırakıp gitmişti. Gidon kilitliydi arkadan ittirip kapı önünü boşaltayım dedim elimde kaldı plastik İlginç bir anıydı ama çalışırken görmedim. Güneşte bırakırsan oturur başında 3 gün ağlarsın durumu gerçekten çok kötü oluyor. Biraz iyi bakmak lazım araca. Ve büyük ihtimal son sahibi olursun.
    Saygılar
    byzirvex bunu beğendi.

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötülemek gibi olmasın bizim eski kiracıda vardı. Araç 35.000 küsür bir kilometresi vardı, adam dükkanı boşaltmış ve motoru bırakıp gitmişti. Gidon kilitliydi arkadan ittirip kapı önünü boşaltayım dedim elimde kaldı plastik İlginç bir anıydı ama çalışırken görmedim. Güneşte bırakırsan oturur başında 3 gün ağlarsın durumu gerçekten çok kötü oluyor. Biraz iyi bakmak lazım araca. Ve büyük ihtimal son sahibi olursun.
    Saygılar
    teşekkür ederim yorumunuz için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)