Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

BOĞAZI KESİLEREK İDAM EDİLMEK İSTEMİYORUZ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250r
    Ya bu mevcut bariyerleri en başta yapan,yapımınıda devam ettirenler hangi psikolojide ben anlamıyorum,motoru geçtim hertürlü araç için tehlike yaratıyor.
    Birileri dolaylı şekilde bundan para kazanıyor iyi hoşta maliyeti düşük tutmak için altını neden boş yaparlar,3 kuruşluk şeye 13kuruş gider gösterip kalan 10kuruşu cebe atacaklarına bari biraz insaflı olsunlarda yere temas edecek şekilde alt kısım boş kalmasın arkadaş,ülke insanını gerçekten aptal yerine koyup dalga geçiyorlar resmen.
    7-8 ay önce zincirlikuyudaki refüjün saçma sapan bahçe demirinden bozma adı her ne b.ksa, 1 arkadaşım vefat etti ve demir aracın içine girip çocuğun kafasına saplandı.
    Bunların tek sebebi ülkenin eğitim seviyesi değil tüm siyasilerin eğitim seviyesinin yerlerde olmasından dolayıdır. Ankara'ya 5000motor gitsen ne olur açın meclisi izleyin diksiyonu bile düzgün olmayan bir sürü sözde bakan,milletvekili var.Adamlara bariyer desen hayır "ben yerim" der
    Erwin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Motosiklet bariyeri nasıl bir şey ki? Merak ettim Almanya'da İtalya'da nasıl diye Google Street View'den baktım. Aynı bizim bariyerlerden var onlarda da.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tel bariyerlerin ise çok daha tehlikeli olduğundan bahsediliyor, 90km üstünde tel bariyere çarpan birinin, peynir gibi parçalara bölüneceği yazıyor. aynen bu terimi kullanıyolar ve bu bariyerlere cheese cutter diyolar.

Avrupa birliğininde destek olduğu bir çalışmanın raporu ;

http://www.fema.ridersrights.org/cra...ier/index.html

- "danger0" adlı üyeden alıntıdır-

Peripella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tekerler üzerindeki Özgürlük gibisi yok .
    Benden imzaladım

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıp keserek idam edilirse bu barbarlık olur ve müslümanlıkta bu günahtır, yani idam kabul noktasına geldiğimizde amacımızdan uzaklaşmamak lazım. sonuçta amaçlanan şey bu insanları ruhlar alemine göndermek. asıp kesmenin bir anlamı yok.

idam geldiğinde yapılması gereken şey uyutarak idam etmek. o asma kesme elektrik verme mevzuları tamamen görsel şölen ve zulümdür. ama en doğrusu allahın verdiği canı bizim almamamız.

ben idam olsun istemiyorum. acıyorum ben dayanamıyorum. bir canı almak son çare oda kendi canınızı kurtarmak için.

kötü bir anım aklıma geldi, bir anda içim burkuldu. arkadaşlar ne olursa olsun karşıdaki insanı incitmemeye çalışın. ne olursa olsun, hakimiyeti gücü elinize alın yada mümkünse boş verin ama yinede can yakmayın. bu dünya hiç birimize kalmaz, zamanımız dolduğunda bizde öleceğiz. arkamızdan güzel konuşulsun.
    kardeşim çok yanlış yere gelmişsin, burada mesele idam cezası değil bariyerler.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bir ikinci husus da change.org neye çare olmuş buna olacak. 5 dk değil 1 saniye bile alsa imzalamam o sitenin hiçbir şeyini. imzalayan imzalasın, change.org benim ciddiye aldığım bir kurum değil. o site bedavaya sizden topladığı verileri büyük firmalara satan ticari bir firma benim gözümde.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O site bedavaya sizden topladığı verileri büyük firmalara satan ticari bir firma benim gözümde.
    Doğru olabilir...
    Benzer yorumları birçok yerde gördüm.
    Ama belli bir kanıt olmadığı gibi tek amaçta toplanabilecek başka bir alternatif bulamadım.

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Ben de imzaladım. Başka şekilde, organize tepkiler verilecekse ona da varım.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Butun meclis zaten mesaiye basladigi gibi change.org'a bakiyor.

Yahu bi bitmediniz.

Bunun tek yolu ankaraya kadar kicini kaldirip sureceksin en az 5000 motor, orada tek tek dilekce vereceksin. Ne zaman anlayacaksiniz?

Biktim abi facebook motorcularindan gercekten.

Bu bebege fatiha diyorsan paylas, motosikletler farkedilsin istiyorsan imzala, bu arkadasa bir begeni bir yardim, bu kariyi 10 kere begen kapinda bu boyle gidiyor.

Yeter aga?
    Tamam 5000 hatta oluyosa 10.000 motorla ankaraya gidelim, çıkar mı 5000bini geçtim 1000 motor ve şunu da açık söyliyim, büyük küçük hepsi belli bi hızda gidecek ki saatlerce otobanın mesela bir şeridini en sağ şerit olabilir trafiğe kapatsın ve haber kanalları yol boyu canlı yayın yapsın, böyle bir ses getirici sürüş olmazsa dağınık dağınık gidilirse de haberlerin sonuna doğru 30 sn. görünürsünüz öylece kalır.
    Bu arada bi şey olur olmaz ben de imza verdim, işe yarar mı yaramaz mı demedim, 5000 motorla oraya gidince de işe yarayıp yaramayacağının garantisi yok çünkü bu memlekette.
    veri toplamaya gelince, ben gsm operatörlerinin içinden birilerinin de hepimizin numaralarını birilerine sattığına kaniyim artık, zira hiç alakam olmayan hiç üye olmadığım bin tane yerden sms geliyor. Bu sebeple o işlerden kaçacaksanız telefon, internet filan hiç kullanmamalısınız yoksa bunun kaçışı neredeyse yok.

Motosikleti
    Arkadaşlar 250 kişiyi geçti imza kampanyası, eminim ki çoğu forumdan arkadaşlarımız, dışarıya açılalım, facebook üzerinde paylaşım yapalım, ben bir # oluşturdum, #motorcularinidaminahayir ve tweeter alemine ulaşalım.
    Tweeter adresim @cuneytcagri

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Daha önce bariyerler konusunda yüzbinlerce imzalı dilekçeler verildi meclise.
    Benim gayet iyi bildiğim 3 girişim var böyle ve bir tanesinde imza sayısı yüzbini aşmıştı.
    Gündeme bile getirmediler.
    Yine benim Türkiye'de dahil olduğum bir organizasyon Ankara'ya gidip iktidar ve muhalefet partilerine mensup milletvekilleriyle görüşme yaptı. Herhangi bir önerge hazırlanıp hazırlanmadığını her halde söylememe gerek yok.

Çeşitli girişimlerden bir sonuç çıkmayınca eylem yapılmaya karar verildi.
    Toplu eylem için toplanan motosikletlere polis tarafından plakaları alınıp ceza kesildi.

Bir daha da kimse uzun adamın ve ona muhalefet yaptığını zanneden zavallıların huzurunu kaçıracak bu tür eylemler yapmaya cesaret edemedi.

Bir başka örnek rahmetli Murat'ın(aye) kaza yapıp vefat ettiği bariyerlerde yapılan protesto eylemidir.
    Forumda konusu olacak.
    Toplanan motosikletli arkadaşlarımıza polis gelip sert davranmış, tehdit etmiş, tek tek plakaları alınmıştı.
    O protestoya katılan forum üyesi arkadaşlarımız daha detaylı anlatırlar.

Velhasıl bunları cesaretinizi kırmak için değil, nasıl bir ülkede yaşadığınızı hatırlatmak için yazdım.

O nedenle böyle klavye üzerinden yapılan eylemler iyidir gazınızı alır.
    Katılın, imzalayın, rahatlayın.
    Tehlikesiz işler bunlar.

Sonuç mu?
    Daha önce ne olduysa aynısı olacak.
    Türkiye'de tarih tekerrürden ibarettir.
    Cloud, TEKNECI, cihan54 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Sayın hocam COQ değerli yazınızı uzun olduğu için alıntı yapmıyorum.
    Gerçekten araştırma yapmadan başlattım bu kampanyayı, sonucundan hayal edilen çıkmasa bile az da olsa algı oluşturmaya başlamak niyetim.
    Kimbilir belki sonuçları hayal ettiğimiz gibi olur bu sefer. Belki bu kampanya başlangıç olacaktır ve sonrakiler büyüyerek gelecektir. Sosyal medyanın gücü eskiye göre kat kat arttı, tekrar deneyelim, olmazsa tekrar ve tekrar..
    Lütfen sizde yaymaya yardımcı olun, aynı niyette olduğunuza şüphem yok.
    Bence zarar ve gelmez

Sonuç olumlu da olsa olumsuz da olsa biz gerekeni imza atarak yapalım.

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    bir ikinci husus da change.org neye çare olmuş buna olacak. 5 dk değil 1 saniye bile alsa imzalamam o sitenin hiçbir şeyini. imzalayan imzalasın, change.org benim ciddiye aldığım bir kurum değil. o site bedavaya sizden topladığı verileri büyük firmalara satan ticari bir firma benim gözümde.
    fatih idamı ciddi ciddi makaraya sarmış yaw...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:14 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence dilekçe göndermek bile işe yarayabilir illa ankara sokaklarında doluşmaya gerek yok
    Boğaz köprüsüne kamyonlar doluşunca haftalarca gündem oldu ve istediklerini aldılar. Motorcularında boğaz köprüsünde gündem olan eylemleri vardı.Devlet kendisine ciddi maliyet getirecek dilekçeleri kolay kolay dikkate almaz zorlamak lazım
    fatih.met bunu beğendi.
    muhabbeti demleyelim...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın hocam COQ değerli yazınızı uzun olduğu için alıntı yapmıyorum.
    Gerçekten araştırma yapmadan başlattım bu kampanyayı, sonucundan hayal edilen çıkmasa bile az da olsa algı oluşturmaya başlamak niyetim.
    Kimbilir belki sonuçları hayal ettiğimiz gibi olur bu sefer. Belki bu kampanya başlangıç olacaktır ve sonrakiler büyüyerek gelecektir. Sosyal medyanın gücü eskiye göre kat kat arttı, tekrar deneyelim, olmazsa tekrar ve tekrar..
    Lütfen sizde yaymaya yardımcı olun, aynı niyette olduğunuza şüphem yok.
    Bence zarar ve gelmez
    Kimsenin kalbini kırmak istemediğim için doğrudan yazmadım.
    Üstüne alınanlar olacak çünkü.
    Fakat yazmazsam köstek oluyormuşum gibi anlaşılacak.
    Yazayım üstüne alınan da alınsın.

Şu eylem yapma işi varya.
    Mangal gibi yürek lazım.
    Böyle senin gibi ortaya atılmaktan çekinmeyen, bişeyler yapmaya cesaret eden kim varsa klavye fedailerince gaz verilip iş elini taşın altına koymaya gelince yalnız bırakılıyor.

Sen adamın hayatını kurtarmaya çabalarsın, adam kılını kıpırdatmaz.
    İmza kampanyasında atılan imzalarda kendi ismini yazmaya bile korkarlar.
    Bu durumun tek suçlusu tabi ki birey değil sadece.
    Ceberrut devlet yapısı en başta gelen etken.
    Ama ölümden öte köy yok arkadaş.
    Yinede yemez.
    İmzası sahte adamın desteği de sahtedir.
    Devlet de bunu bal gibi bilir.

İşte sonuç çıkmaz derken söylemek istediklerim bunlardı.
    Ciddi bir işe kalkışırsın verirler gazı.
    İş meydana çıkma yiğitliğini göstermeye gelince arkanda kimseyi bulamazsın.

Her konuda defalarca karşılaştık bunun örnekleriyle.
    Daha yazarım ama zaten yeterince can sıkıcı oldu.

Kızmasın kimse.
    Sözüm meclisten dışarı olsun.
    cagiran bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimsenin kalbini kırmak istemediğim için doğrudan yazmadım.
    Üstüne alınanlar olacak çünkü.
    Fakat yazmazsam köstek oluyormuşum gibi anlaşılacak.
    Yazayım üstüne alınan da alınsın.

Şu eylem yapma işi varya.
    Mangal gibi yürek lazım.
    Böyle senin gibi ortaya atılmaktan çekinmeyen, bişeyler yapmaya cesaret eden kim varsa klavye fedailerince gaz verilip iş elini taşın altına koymaya gelince yalnız bırakılıyor.

Sen adamın hayatını kurtarmaya çabalarsın, adam kılını kıpırdatmaz.
    İmza kampanyasında atılan imzalarda kendi ismini yazmaya bile korkarlar.
    Bu durumun tek suçlusu tabi ki birey değil sadece.
    Ceberrut devlet yapısı en başta gelen etken.
    Ama ölümden öte köy yok arkadaş.
    Yinede yemez.
    İmzası sahte adamın desteği de sahtedir.
    Devlet de bunu bal gibi bilir.

İşte sonuç çıkmaz derken söylemek istediklerim bunlardı.
    Ciddi bir işe kalkışırsın verirler gazı.
    İş meydana çıkma yiğitliğini göstermeye gelince arkanda kimseyi bulamazsın.

Her konuda defalarca karşılaştık bunun örnekleriyle.
    Daha yazarım ama zaten yeterince can sıkıcı oldu.

Kızmasın kimse.
    Sözüm meclisten dışarı olsun.
    Hakkınız var hocam
    Başından sonuna kadar hem de
    Ben kendi adıma her zaman her şekilde desteğe hazırım cayanlar hep olacaktır çok doğru söylediniz
    Büyük kitlelere ulaşabilmek kabiliyetindekiler önayak olsunlar kalan sağlar bizim olsun başka ne denir
    Saygılarımla
    Kaskınıza taş değmesin, kuş pislemesin.

Devletin neden isine gelmemis bu zamana kadar anlamis degilim. Yeni bariyerler yeni is demek yeni ihale demek bu da hukumete yakin firmalarin ve taseronlarin cebine para girmesi demek. Ayni kaldirimin tasini senede iki uc kere degistirmekten daha kazancli gozukuyor. Yok mu babayigit bir aluminyumcu..?

Motosikleti
    Arkadaşlar 500 destekçiye ulaştık, ben maalesef twiter özürlüyüm belki adını bile yanlış yazıyorumdur
    #motocularınidaminahayir diye bir hashtag açtım (umarım) buradan twiter üzerinde paylaşımlarımızı arttırmamız gerek diye düşünüyorum
    Selamlar

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı bozok_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam change.org sayesinde ne hayatlar degisti.. yapmayin boyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Simdi imzaladim 1 dk surmedi...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)