Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

B ehliyet üzerine A2 ehliyet eklemede prosedür

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Arkadaşlar merhaba
    B ehliyet sahibi olup A2 eklettiren arkadaşlar emmiyete hangi belgeleri ibraz ettiler acaba? Yapanlar bir paylaşabilir mi? Benim sürücü kursun şehir dışında olduğundan belgeleri kargo ile aldım ve eksiği fazlası nedir emin olamadım. Randevumuz yanmasın. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    1. Sürücü kursuna gidiyorsun ama önce yaşın ya da tecrüben tutuyor mu kontrol ediyorsun.
    2. Sonra sanırım eski sistemde A2 yani yeni sistemde A yani MT07 gibi 35kw tan daha güçlü bir motosikleti olan bir sürücü kursu buluyorsun. Sonra en yakın sınav için eğer kontejanları dolmamış ise kayıt oluyorsun. Dolmuşsa ya başka bir kurs ya da sonraki tarihi buluyorsun. :(
    3. Sadece uygulama sınavına girip (direksiyon) kukaları devirmez, 8'i çizer, sağdan dönüşü de yapar, tahtanın üzerinde dengede gider, ha birde sinyal vermeyi unutmazsan sınavdan geçip emniyette işleri hallediyorusn.

Sonrası için kursla görüşebilirsin emniyetten randevu bilmem ne falan artık orası devletle senin aranda.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Sürücü kursuna gidiyorsun ama önce yaşın ya da tecrüben tutuyor mu kontrol ediyorsun.
    2. Sonra sanırım eski sistemde A2 yani yeni sistemde A yani MT07 gibi 35kw tan daha güçlü bir motosikleti olan bir sürücü kursu buluyorsun. Sonra en yakın sınav için eğer kontejanları dolmamış ise kayıt oluyorsun. Dolmuşsa ya başka bir kurs ya da sonraki tarihi buluyorsun. :(
    3. Sadece uygulama sınavına girip (direksiyon) kukaları devirmez, 8'i çizer, sağdan dönüşü de yapar, tahtanın üzerinde dengede gider, ha birde sinyal vermeyi unutmazsan sınavdan geçip emniyette işleri hallediyorusn.

Sonrası için kursla görüşebilirsin emniyetten randevu bilmem ne falan artık orası devletle senin aranda.
    Hocam eksik okudunuz sanırım. Arkadaş o aşamaları aşmış çoktan. Elindeki belgeler tamam mı yeterli belgeler mi diye soruyor.

Ayrıca elinizdeki belgeleri yazarsanız dosyama bakıp size bende olan belgeleri söyleyebilirim.
    musclegent bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eksik okudunuz sanırım. Arkadaş o aşamaları aşmış çoktan. Elindeki belgeler tamam mı yeterli belgeler mi diye soruyor.

Ayrıca elinizdeki belgeleri yazarsanız dosyama bakıp size bende olan belgeleri söyleyebilirim.
    Hocam elimde bir kursa kayıt kağıdı, sağlık raporu, adli sicil,ikamet kaydı. Sertifika yok. Ona gerek yok sistemde çıkıyor dedi hoca. Fark ehliyeti alanlarda bunlar yeterli dedi. Ha bir de eski ehliyet ve 2 makbuz. Tamam mıdır hocam?

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam elimde bir kursa kayıt kağıdı, sağlık raporu, adli sicil,ikamet kaydı. Sertifika yok. Ona gerek yok sistemde çıkıyor dedi hoca. Fark ehliyeti alanlarda bunlar yeterli dedi. Ha bir de eski ehliyet ve 2 makbuz. Tamam mıdır hocam?
    Hocam bende sertifika ikametgah, adli sicil kaydı, kan grubu kartı(kimlikte de yazıyor) b ehliyet fotokopisi, 6 biyometrik foto, sağlık raporu(aile hekimi onaylı A2 alabilir yazılı) , sınavı geçtiğime dair gözetmenlerin imzaladığı belge. Bunları da bana kurs versi hocam kaybetmeden götür eksik olursa randevun yanar dediler. Bir de dosya içine vergi dairesinden aldığınız dekont ve vakıfbanka A2 için yatırdığınız 20 tl'nin dekontu. Bunlar teslim ediliyormuş emniyete.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    http://i.hizliresim.com/1VYGb5.png
    Bu trafik.gov.trden alınma hocam. Sınıf eklemede gerekli olan çok fazla birşey yok galiba. Neyse bakalım teşekkür ederim.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ewrakların tamamdır hocam. randevunu alıp emniyete gideceksin parmak izini alacaklar, eski ehliyetini alıp a4 kağıdına mühürlü imzalı bi kağıt verecekler ehliyet yerine geçen. 1 hafta sonra yeni ehliyetin postane ile elinde hayırlı uğurlu olsun ))
    I live my dream life.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Sürücü belgesi dosyası hariç , B ehliyeti alırken ne isteniyorsa yine aynı belgeler isteniyor. Hatırladığım kadarıyla

2 biyometrik fotoğraf
    Sürücü belgesi sertifikası
    Sağlık raporu
    Nüfus cüzdanı
    Harç bedellerinin makbuzları

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Randevuyu nasıl hallettiniz.Bende B ehliyetime A ekletiyorum sertifika bir hafta on güne hazır olur dediler.Kara kara randevuyu düşünüyorum.Muhtemelen ilçe emniyetten birini ayarlayacağız.

Motosikleti
    Teşekkürler arkadaşlar anladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Randevuyu nasıl hallettiniz.Bende B ehliyetime A ekletiyorum sertifika bir hafta on güne hazır olur dediler.Kara kara randevuyu düşünüyorum.Muhtemelen ilçe emniyetten birini ayarlayacağız.
    Hocam valla en yakına aldım. 20 gün sonra. Sertifika çıkmadan al randevunu hemen.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Randevu için tüyo veriyim. En yakın tarihe randevuyu alıp kapın ama sürekli kontrol edin iptal olan randevular belirli bi saate sistemde gözükmeye başlıyor tarihi değiştirirsiniz. 1 ay sonraya randevu almıştım 4-5 saat kontrol ettim akşam 11 gibi 2 gün 3 gün sonra olan randevular boşa düştü ve aldım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Randevuyu kontrol ediyorum ama İstanbulun öbür ucuna Ocak 2 diyor kafayı yemiş.Ben motorun ruhsatını çıkarmak için gittiğimde bomboştu ama randevuya gün yok.Kardeşimde geçen aylarda arabasının ruhsat yaprağı bitti diye gitti ona da randevu sormuşlar.Birini ayarlamış yarım saatte ruhsatı alıp çıktım dedi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)