Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Tavsiyelerinize İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Foruma yeni üye oldum. Tasarım ve düzen açısından tertemiz bir yer, çok hoş gerçekten.

Şimdi arkadaşlar planım otomobil satın almaktı ama vergisidir, masrafıdır hem beni maddi olarak daha sonra sıkıştırır (maaşım da çok yüksek değil yeni mezun olduğum için) hem de 1-2 sene içinde yurt dışına çıkacağım için borcun altına girmek istemedim.

Birincil İhtiyaç: İşe gidip gelmek. Silivri-Büyükçekmece arası, her gün git gel toplam 60 km.
    Bütçe: Motor ve ekipman dahil toplam 4000-5000 TL.
    Tecrübe: B sınıfı ehliyetim var. Motoru satın almadan önce A2 alacağım. Motor sürüş tecrübem yok.
    Nasıl bir şey isterim: İkinci el düşünüyorum. Honda CBR125R baktım, görüntüsü güzel ikinci el fiyatı uygun gibi. Kasası büyük motorlardan hoşlanıyorum. Mümkünse cılız bir şey olmasın. Teknik anlamda gerçekten şuan bilgim yok ama öğreneceğim. Hız düşünmüyorum ama ara sıra gezi gibi sağa sola kaçabileceğim bir şey olursa iyi olur. Mesela İstanbul'dan Edirne'ye beni rahat götürecek bir şey. Tabii üzerinde tecrübe de kazanmam gerekecek.

Genel olarak böyle arkadaşlar. Ekipmanla beraber 4000-5000 TL, her gün 60 km yapacak, arada uzun yola kaçacak, hafif kasası büyük, tecrübesiz birine uygun böyle bir motor var mı acaba önerebileceğiniz? Bu bütçeye sanırım sıfır olmaz, değil mi? Araştırırken nelere dikkat etmeliyim, alırken nelere bakmalıyım? Tavsiye, tecrübe ve önerilerinizi esirgemezeniz çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Kışın başlayacaksın bu işe ekipmanların kışlık olacak, baharda terleyeceksin yazlık alacaksın, tekerlek masrafı, ilk kez sigortalı olacağın için 5. basamak trafik sigortası primi, 2 ay sonra vergisi, muayenesi ... bunları göz önüne alıp öyle bir motor bakmanı tavsiye ederim, en kötü ekipman toplamak istesen pantolondu, eldivendi, ceketti, kasktı, balaklavasıydı... 1500 falan, sigortan en aşşağı 400-600 arası olur. Sana kalacak para en iyi ihtimal ile 3000-2750 arası bir para. CB 125 işini görür bence.

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın başlayacaksın bu işe ekipmanların kışlık olacak, baharda terleyeceksin yazlık alacaksın, tekerlek masrafı, ilk kez sigortalı olacağın için 5. basamak trafik sigortası primi, 2 ay sonra vergisi, muayenesi ... bunları göz önüne alıp öyle bir motor bakmanı tavsiye ederim, en kötü ekipman toplamak istesen pantolondu, eldivendi, ceketti, kasktı, balaklavasıydı... 1500 falan, sigortan en aşşağı 400-600 arası olur. Sana kalacak para en iyi ihtimal ile 3000-2750 arası bir para. CB 125 işini görür bence.
    Teşekkür ederim cevabınız için.

TVS Apache RTR 150, CB 125'e muadil olur mu? Görüntü açısından RTR 150 daha kalıplı gözüküyor da. Diğer yönlerden bir eksisi var mıdır?

Ekipmanları incelediğimde 1000 liraya tamamlanıyor gibi duruyor.

Alıntı howdy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevabınız için.

TVS Apache RTR 150, CB 125'e muadil olur mu? Görüntü açısından RTR 150 daha kalıplı gözüküyor da. Diğer yönlerden bir eksisi var mıdır?

Ekipmanları incelediğimde 1000 liraya tamamlanıyor gibi duruyor.
    Apache rtr ilk motosikletimdi. Bende tipini beğenip almıştım. Fakat apache genç kesime daha çok hitap eden bir motosiklet olduğu için ekmeği yenmiş bir apache, canınızı bayağı bir sıkabilir.

Şahsi tercihim kesinlikle ybr olur.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 + Yamaha Nmax 155
    Honda-Servisinde sorun yaşaman neredeyse imkansız.Herhangi bir motoru düzgün kullanımda minimum 100.ooo km yol yapıyor.Birde ilk motorunuz ise bana sorarsanız koruma demirleride olan düşmek sizin için sorun olmayacak cbf-150 dir.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Servisinde biraz sorun yaşarsın ama 4.000 tl ye güzel bajaj discover 150 f alınır. Ybr nin cbf 150 o fiyata temizini bulmak zor. Ama Bajaj alırım dersen sıfır ayarında olur. Cb 125e yi 18 bin km kullandım. Oda güzel motor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)