Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

600RR da o sesi verebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gt170 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suanda yok ��
    Arkadaslar youtube da egzozlara bakiyoken bu eksozu gordum ama 600RR a arattim ayni eksozu hic yok bulamadim. Baska bi yolla yada egzozla bu ses alinir mi 600RR dan muhtesem bi ses ya 636dan mi kaynakli bilmiyorum ama

https://youtu.be/SkzOABWzPFM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    600rr da toce egzoz en güzeli bence

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Eksoz sesı dışında acayip bir ses daha var. Eksoz sesinin de cok özel bir tarafını göremedin açıkçası.

Motosikleti
    Suanda yok ��
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksoz sesı dışında acayip bir ses daha var. Eksoz sesinin de cok özel bir tarafını göremedin açıkçası.
    4 silindirlilerle pek hasir nesir degilsen hepsinin sesi ayni gelir sana kardesim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:26 ----------

Abi 135 kisi bakmis hic mi anliyaniniz yok bu isten yoksa bilerek mi yazmiyosunuz

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bilerek yazmıyoruz
    biyeybaraküs bunu beğendi.

Motosikleti
    Suanda yok ��
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilerek yazmıyoruz
    Eyvallah. Saolasın

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı gt170 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah. Saolasın
    Ne demek herzaman

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Turbo ve supercharge gibi bir türbin sesi var bu motorda. Islık sesi duyuyoruz ya o ses. Bir yerine pervane falan takmışlar gibi bir ses. Bakın jet motoru sesi. https://youtu.be/BhybMnVWX6c

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gt170 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindirlilerle pek hasir nesir degilsen hepsinin sesi ayni gelir sana kardesim.
    Ilk 4 silindir motosikletimi 10 sene once aldim, CB919. Sonuncusunu da 2 sene once, sifir hem de: CB1000R. Az cok asina sayilirim yani

Turkiyedeki 4 silindir fetisini gecim darligindan dolayi ulasilmasi guc olduguna bagliyorum sahsen. Yoksa 4 silindir etrafinizda gordugunuz on yuz bin araba ile ayni silindir konfigurasyonuna, krank miline, ve atesleme sirasina sahip (R1 haric).

Guzel ve karakterli ses V2 ver V4'te gelir

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    alıcaksan al bişey yahu 4 silindir 600 lük konusu görmekten bıktım ayırt edemiyosan 4 japonuda çek altına

Motosikleti
    SD 1290R
    Az once oturup bir suru duz 4, cross plane crank 4, ve farkli konfigurasyonlarda V2 ve V4 dinledim.

Duz 4 silidir sesi dogal olarak sabit. Akrapovic vs. ile daha derin (ecnebiler "throaty" diyorlar) ve zevkli bir ses geliyor. Ama bu sadece sesin tuning'i. Ses ayni yapida.

Asil sesin karakterini olusturan silindir konfigurasyonu, krank mili acilari ve atesleme sirasi. Bu noktada orijinal eksozlu V2'lerin buyuk cogunlugunun sesi mukemmele yakin. 4 silindirliler yine ecnebilerin dedigi gibi dikis makinasi gibi. MT10 ve R1 istisna, duzensiz atesleme sese V karakteri vermis. Fark buyuk.

Youtube'da herhangi bir motosiklet modeli yanina "stock exhaust sound" yazinca cikiyor. Tuono, VTX1800, Vulcan 2000, 1290R, Vmax tavsiye olunur.

S3cond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    1:twobrohters 2:leovince 3;yosimiro

Bu seste ozel bisey yok bence biraz farkli ama digerlerine gore, alinir ama bu egzoz 600rr in sele altina yakismaz, m4 un 600rr icin olani varsa olur

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az once oturup bir suru duz 4, cross plane crank 4, ve farkli konfigurasyonlarda V2 ve V4 dinledim.

Duz 4 silidir sesi dogal olarak sabit. Akrapovic vs. ile daha derin (ecnebiler "throaty" diyorlar) ve zevkli bir ses geliyor. Ama bu sadece sesin tuning'i. Ses ayni yapida.

Asil sesin karakterini olusturan silindir konfigurasyonu, krank mili acilari ve atesleme sirasi. Bu noktada orijinal eksozlu V2'lerin buyuk cogunlugunun sesi mukemmele yakin. 4 silindirliler yine ecnebilerin dedigi gibi dikis makinasi gibi. MT10 ve R1 istisna, duzensiz atesleme sese V karakteri vermis. Fark buyuk.

Youtube'da herhangi bir motosiklet modeli yanina "stock exhaust sound" yazinca cikiyor. Tuono, VTX1800, Vulcan 2000, 1290R, Vmax tavsiye olunur.
    Hocam ben de epeydir şu sesi dinliyorum ;

https://www.youtube.com/watch?v=cWpvKEe8oCE&t=42s
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)