Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2017 Euro 4 nedeniyle gelemeyecek motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bilindiği üzere 2017'de Euro 4 uyumlu olmayan motorların ithalatı yapılmayacak. Bu nedenle Türkiye (veya Avrupa)'ya geleceği veya gelemeyeceği düşünülen motorlarla ilgili bilgileri toparlamak iyi olur diye düşündüm. Ben Kawasaki'den başlayacağım. Çoğu üretici gibi ABD ve Avrupa'ya farklı modeller sunabiliyor ama daha önce Avrupa'ya sunulurken Avrupa sitesinde artık yer verilmeyen modeller var. Türkiye'de satışı olan modellerle Avrupa sitesindeki modellere baktım. Türkiye'de satılmakta olan, ABD'de de satışta olan, ancak Avrupa sitesinde artık bahsedilmeyen motorlar sanırım 2017'de gelmeyecek. Sınıf ayrımını Kawasaki Türkiye sitesine göre yaptım. Yabancı sitelerde motorlar farklı sınıfta gösterilmiş olabiliyor.

Sports
    GTR1400: Avrupa sitesinde yok

Super Sport
    Ninja ZX-6R: Avrupa sitesinde yok, ABD'de sitesinde var
    Ninja ZX 636: Avrupa sitesinde yok

Sport Tourer
    Z800: Avrupa sitesinde yok, e version Avrupa sitesinde var
    ER-6F: Avrupa sitesinde yok ama aslında var. Model ABD'de Ninja 650 ismiyle satılıyordu. Avrupa pazarında da isim değiştirdi ve Ninja 650 olarak satılacak.
    ER6-N: Avrupa sitesinde yok
    Ninja 300: Avrupa sitesinde yok, ABD sitesinde var
    Z300: Avrupa sitesinde yok
    Ninja 250 SL: Avrupa sitesinde yok
    Z250SL: Avrupa sitesinde yok
    Not: Avrupa'da zaten 250cc yerine 300cc satılıyordu diye biliyorum. 250 daha çok Asya pazarı için üretiliyor. Türkiye'de 250'likler ne olacak, satılmadığı Avrupa'ya bakıp yorum yapmak doğru mu bilmiyorum.

Enduro
    KLX250: Avrupa sitesinde yok
    D-Tracker: Avrupa sitesinde yok
    KLX125: Avrupa sitesinde yok

Chopper
    VN1700: Avrupa sitesinde yok, ABD sitesinde var
    VN900: Avrupa sitesinde yok, ABD sitesinde var

Scooter
    Bu kategoride fire yok

Offroad
    Bu kategoride fire yok

Özellikle cruiser segmenti ağır darbe almış. Motorları euro4'e uyarlamakta mı zorlanmışlar, 2018'e mi bırakmışlar (ki bunun pek bir mantığı yok, uygulama yıllardır biliniyor) bilgim yok.

Sizin de gelip gelemeyeceği bildiğiniz motorlar varsa paylaşırsanız sevinirim.
    BIYIKLI bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yalnız euro 4 Türkiye'de 2017'nin ilk 4 ayı için geçerli olmayacakmış.(Barkın Bayoğlu'nun dediğine göre) O yüzden bunlardan bazıları 2017'nin ilk 4 ayı için gelebilir.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    cruiser motorları adam yerine koymadıkları için elde kalan 3-5 sıfır modeli de artık getirmeyecekler.sonra çinli motorlar neden çok satılıyor diye konuşuyoruz.ikinci elde cruiser motorlar değerlerinin 2-3 katına satılıyor bu salak saçma satış stratejisinden.euro 4 müş beşmiş türkiyede bunun sadece adı var.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bu kadar fazla motosiklet kalkmaz. bazıları gelir. mesela ben zx636 nın geleceğini düşünüyorum

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben harley davidson'larin akibetini merak ediyorum, marka turkiyeye komple gelmez artık bu euro 4 meselesine, yanlış mıyım? Honda zaten adam yerine koyup shadow'un yenisini getirmiyordu şimdi hayal oldu, yamaha xv950'yi getiriyor insan yerine koyup bu da gelmez herhalde artık.

Arkadaşım ben hiz motoru istemiyoruuuuuuuuum!!!!!
    Rhodoks bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben harley davidson'larin akibetini merak ediyorum, marka turkiyeye komple gelmez artık bu euro 4 meselesine, yanlış mıyım? Honda zaten adam yerine koyup shadow'un yenisini getirmiyordu şimdi hayal oldu, yamaha xv950'yi getiriyor insan yerine koyup bu da gelmez herhalde artık.

Arkadaşım ben hiz motoru istemiyoruuuuuuuuum!!!!!
    Bu euro 4 muhabbetiyle ilgili muhabbet açılınca yaşlıca bi motorcu abimizin " Olan Cruiser'cılara oluyor" dediğine kulak misafiri olmuştum...
    Zaten yok denilecek kadar azdı sıfır japon cruiser, artık tümden silinir bu gidişle.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Konu neden ilgi görmüyor?

Konu neden ilgi görmüyor?
    Kesin bilgi olmadığı içindir.

Motosikleti
    speederbike
    Victory 12 modelden 4'ünü getirebiliyormuş Avrupa'ya.

gt170 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suanda yok ��
    600RR da gelmiyecek galiba Barkin abinin el hareketinden anladim

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı gt170 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR250 de gelmeyebilir...
    The Power of The Dreams.

Alıntı gt170 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600rr üretimden kalkıyor

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Cbr 250 de gelmiyor bugün Honda bayine sordum 2018de gelecek diyor 600rr kalkıyor muş galiba sıralama değişecek 250r yerine 300r 600rr yerine 500r olacak gibi

gt170 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suanda yok ��
    Alıntı blk_pasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 de gelmiyor bugün Honda bayine sordum 2018de gelecek diyor 600rr kalkıyor muş galiba sıralama değişecek 250r yerine 300r 600rr yerine 500r olacak gibi
    Iyice bok ettiler ya 300cclim motora 600cc vergisi mi odicez 600RR yerine cift silindir 500 mu koyucak ne koyucaklar

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Hepimiz küba çitaya mı bincez şimdi?
    Yiğit_, BlackGhost, hknsrgl ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bir iki yıl içinde tüm modeller euro4 e uyumlu üretilir ithalatı devam eder..

xmax 250 ve 400 de 2017 de yok 2018 e yetişebilir deniyor..

Yamaha TR boşluğu doldurmak için hazırda euro4 e uygun 300 lük makinayı getirdi.

Motosikleti
    speederbike
    Benim anlamadığım, Euro 4 bir anda gökten inmedi. Karar 2013'te alındı. Üreticiler niye daha önceden çalışıp tüm motorları zamanında hazırlamadı. Yani üretimden kaldırmanın mantığını anlarım da henüz yetiştiremedik, 2017'yi es geçelim, 2018'e yetiştirelim mantığını anlamıyorum. Yani Euro 4 uyumlu 250'lik motor veya V-twin motor yapacaksan niye 4 yılda yapmadın da boşluk bırakıp 1 yılda yapıyorsun? Pazarda niye boşluk bırakıyorlar? Var mı mantığı? Kaldı i 2020'de de Euro 5 devreye girecek. 2018'de Euro 4 üretip 2020'de Euro 5 mi üretecekler? Belki de V-twinleri bir yapalım tam yapalım deyip Euro 5'e mi uyarlamaya çalışıyorlar?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım, Euro 4 bir anda gökten inmedi. Karar 2013'te alındı. Üreticiler niye daha önceden çalışıp tüm motorları zamanında hazırlamadı. Yani üretimden kaldırmanın mantığını anlarım da henüz yetiştiremedik, 2017'yi es geçelim, 2018'e yetiştirelim mantığını anlamıyorum. Yani Euro 4 uyumlu 250'lik motor veya V-twin motor yapacaksan niye 4 yılda yapmadın da boşluk bırakıp 1 yılda yapıyorsun? Pazarda niye boşluk bırakıyorlar? Var mı mantığı? Kaldı i 2020'de de Euro 5 devreye girecek. 2018'de Euro 4 üretip 2020'de Euro 5 mi üretecekler? Belki de V-twinleri bir yapalım tam yapalım deyip Euro 5'e mi uyarlamaya çalışıyorlar?
    Ben fabrikaların bu duruma hazırlıksız olduklarını düşünmüyorum. Pazarda çok fazla oyuncu var eskisi gibi kar edemiyorlar dolayısıyla da çok fazla modeli yürütmek hiç kolay bir durum değil. Geri çekilmek ciddi bir prestij kaybı ancak emisyon muhabbetleriyle bu motorun doğasını ve performansını bozuyor diye üretemiyoruz demek kabul edilebilir bir tercih. Herkes üretim programını lider pazar ve marketlerine göre yönlendiriyor, mutlaka planları ve çözümleri vardır.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    600rr üretimden kalkıyor
    Hayır 600rr üretimden kalkmadı,sadece Avrupa'da euro4 emisiyonuna takılıp bu bölgede satılmayacak...Bakınız L.A Usa motosiklet Fuarına 2017 modeli sergilendi (kaynak: youtube'de TEKTABANCA kanalı).
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fabrikaların bu duruma hazırlıksız olduklarını düşünmüyorum. Pazarda çok fazla oyuncu var eskisi gibi kar edemiyorlar dolayısıyla da çok fazla modeli yürütmek hiç kolay bir durum değil. Geri çekilmek ciddi bir prestij kaybı ancak emisyon muhabbetleriyle bu motorun doğasını ve performansını bozuyor diye üretemiyoruz demek kabul edilebilir bir tercih. Herkes üretim programını lider pazar ve marketlerine göre yönlendiriyor, mutlaka planları ve çözümleri vardır.
    O zaman 2017'yi es geçiyoruz, 2018'e hazırlanıyoruz olayı hikaye. Yoksa yok yani?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)