Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Pompacı Saygısızlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hayırdırı ne abi, iki benzine dünyanın parasını verdik. bizimi kopartıyorsun anlamadım ki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı wind16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya çok sıkışmıştım. Ayrilmayacak gibi değildi
    Yok adamlara catir catir cevap verdim. Iyiyimdir o konuda. Icimde pek uhde kalmadi. Sadece acaba ben mi buyuttum bu olayi diye dusundum sonra.
    kedilere söyleyemediğini, benzin doldurana söylemişsin.
    hatırlatma için teşekkürler. dolum biterbitmez uygun yere çekiyoruz.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600RR'a binmeyen pompacıdan benzin almam, kaidelere ters bi kere.
    Bir de "Bende de 1000lik vardı sattım"cılar var. Onlar daha neşeli. 😀
    ÖmersizOlmaz bunu beğendi.

Motordan inmeden doldurmuyosa kesin shell dir o shell olmazsa duramazsın 😂😂

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kedilere söyleyemediğini, benzin doldurana söylemişsin.
    hatırlatma için teşekkürler. dolum biterbitmez uygun yere çekiyoruz.
    Hahaaaa. Herkesin anladiğı dilden konuşuyorum Kediler için sele brandası aldım.
    Benim de demek istediğim tam da bu işte. Ben araba ile benzin aldığımda hic de deponun dolmasini bekleyip sonra uygun bir yere çekip wc'ye gitmiyorum.
    Tabi ki motora bir araç carpabilir, daha korunaksız araca göre ama bunu zaten biz kendi kafamizda kabullenmisiz. Yani motorum varsa dolmasini bekleyip sonra uygun bir yere cekip isimi gormeliyim modunda cogunluk. O uygun yer neresi orasi da tartisilir ama genel kani anladigim kadari ile hicbir sekilde motoru birakmamak yonunde. Demek ki bu isin tabiatinda var bu davranis. Ayni sekilde motoru park ettiginizde park yerini begenmeyenler motorunuzu tutup tasiyabilir. Motoru o an yalniz biraktiginiz icin asli kusurlu sizsiniz. Motoru tasiyanlara fazla kizma hakkiniz yok.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Pompacının ve araç sahibinin tavrını doğru bulmamakla birlikte;

Şahsen, benzin alırken motosikletimin başından ayrılmıyorum.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Cok iyi yapmışsınız. Bizim için motor ekstra bir varlık. Çok özeniyoruz. Herkesin malı kıymetli fakat motor kullanıcıları için farklı bir bağ oluşuyor. Kullanırken kendimizden bir parça gibi oluyor, benim hissiyatim. Pompacı ve araba sahibine çok güzel cvp vermişsiniz. Elimden geldiğince benzin alicaksam nakit ödüyorum eger para yoksa önce para çekiyorum ki motorun başından ayrılmayayım. Ayrılırsam tembihliyorum motoru elleme cekme kipirdatma üzerinden hortum atatma beni bekle veya haber ver yoksa başını agritirim diye. 1 sefer benzini depoya döktü ozensizliginden ,e 5 bp , birde rahat tavirlar. Epey bir haslamistim elemanı.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bu akşam ismi lazım değil bir benzin istasyonundan benzin almak için güzelce yanaştım pompaya. Dedim fulle ben de iki dk wc'ye gidip gelicem. Bi döndüm ki benim motorun yanına bi araba çekmiş, pompacıda benim motorun üzerinden, üstelik seleye o pis pompa hortumu değe değe diğer aracın deposunu dolduruyor. Dedim, iki dk bekleyemedin mi? Ben senin wc'den ne zaman döneceğini nereden bileyim abi diyo pompacı. Dedim ben araba ile gelsem ve yine wc'ye gitsem bunu diyebilecek miydin? Bişey diyemedi ama arac sahibi atladı. Büyutülecek bir olay değil, dedi. Ben birşeyi büyütmüyorum, bu durum hoşuma gitmedi ve rahatsızlığımı dile getiriyorum dedim. Ne olacak ki bu şekilde benzin alinca, dedi. Dedim, senin arabanın uzerinden boyle baska bir arac benzin alsa rahatsız olur musun? Olursun. Ustelik biz o hortumun değdiği seleye oturuyoruz. Ayrica benzin dokulebilir motora, bu da bir risk. Adam demesin mi o kadar dikkat ediyosan iki tekere binmezsin. Ben de dedim oldu iki tekere biniyoruz diye benzin dokelim motora, bakalım yaniyo mu?
    Ayrıca ben kendi riskimi alıyorum ama senin arabana benzin iki dakika erken dolacak diye risk almak istemiyorum.
    Bu sefer pompaci atladı, abi uzatma ben silerim seleyi dedi. Bak hala uzatma diyosunuz dedim. O zaman siz de bundan sonra motordan inmeden depoyu doldurun fazla uzatmayın dedim.
    Bu yaptiğinız saygisizlik baska bir sey degil dedim. Kafalarini yere egdi ikisi de. Ama ozur dilemediler.
    Cevirdim kontagi yola dustum. Ama bir 10 dk kafamda kaldi bu olay motor surerken.
    Bilmiyorum gereksiz bir hassasiyet mi gosterdim ama cidden yapilan cok saygisizlikti.
    Opet ve Shell'den alıyorum yakıtı. Benzer bir sıkıntı yaşadığımda bir şikayet maili atıyorum.
    Salurbey bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence bu yaşadığınız olayi hem benzin aldiginiz yere hemde tr distribütör ne sikayet edin

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla abiler bende ne hikmetse, tam tersine anormal hoşgörü ile karşılaşıyorum, hayır sandığınız gibi altında KTM veya hsquvarna yok, bildiğin mondial.
    Öyle nur yüzlü bi insanda değilim, psikopat bi tipimde yok
    Hepte farklı farklı benzinliklere gitmeme ramen (aynı firma farklı istasyon) hep güler yüz klasik motorla ilgili sorular felan.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben şöyle bakıyorum: Benim arabam da var ve bazen kredi kartı ile ödemek için bazen yine wc'ye gitmek için veya alışveriş yapmak için çok daha uzun sureler araç pompanın yanında kalıyor. Bir defa bile abi arabanı kenara cekseydin diyen olmadı. Anahtari uzerinde birak abi deniyebiliyor mu? Motorun boyutlarından dolayı böyle bir muameleye maruz kalması saygisizlik.
    Yukarida yazdigim gibi adama iki dk wc'ye gitcem dedim. Kucuk tuvaletim var iste belli. Ben de merakli degilim motoru oylece birakmaya ama fizyolojik bir durum. Dedigim gibi araba ile kredi karti odemesi ile hemen hemen ayni surede geri dondum.
    Burada iki dk bekleyemeyen pompaci da arac surucusu de "bu motor zaten nolcak ki" kafasinda. Can sıkan bu!
    Motora en fazla 50 liralık benzin alırsın Arabaya ise 200 lira. Aradaki farkı anladın mı Ayrıca motoru çalıştırmadan kenara çekebilirsin araba ise benzin yakacak.

Motosiklete yaygın olarak böyle kötü muamele ediliyor. Bazen üzerinden hortum geçirme, bazen motoru sıkıştırıp yanında benzin verme, bazen motorcunun giyinmesini beklemeden pompaya yanaşma, bazen de kenarda duran motorun üzerine oturup inceleyen çalışanlar. Pompada bir motor beklerken kesinlikle kimse motorcunun geri gelmesini, giyinmesini filan beklemeyi düşünemiyor. Bir saygısızlık olarak algılamıyorlar aslında.

Bu gibi şeyler hep can sıkıcı ama insanların motosikletin doğasını anlayamamasından kaynaklanıyor. Ben bu sıkıntıların önüne geçmek için benzin alırken motorun başından ayrılmıyorum. Dolması bitince de motoru ya pompalar arasındaki bir bölgeye ya da marketin önüne kenara çekiyorum. Benzin dolduktan sonra motoru çalıştırmadan elle çekince pompacı da kaçıp gideceğin korkusuna kapılmıyor. Motor böylece sabırsızca bekleyen arabacılardan uzak kalmış oluyor. Tavsiye ederim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora en fazla 50 liralık benzin alırsın Arabaya ise 200 lira. Aradaki farkı anladın mı Ayrıca motoru çalıştırmadan kenara çekebilirsin araba ise benzin yakacak.
    Buna katılmıyorum. Müşteri müsteridir. Ayrıca motor her ne kadar daha az para odese de arabaya göre daha sık ziyaret eder benzinlikleri. Ayrıca malum bir çok araç 50 tllik benzin aliyor zaten

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pompaya gelmissin sen kardes

Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pompaya gelmissin sen kardes
    Pompaya gelmedim, benzin almaya geldim. Pompaya gelsem olay farklı cereyan ederdi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)