Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Otobanda sıkıştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Şile otoyolunda bu akşam saat 21:20 sularında tam arkamda BMW 320 model bi araç yaklaşık 10 dakika çok yakın takip etti isterse sollardı ama sollamadı, en son önümdeki araçla sıkışmaya başlayınca sol elimle arkamdaki araca işaret ederek uzak durmasını anlatmaya çalıştım, bu sefer selektör yapmaya başladı sonra sağ seride geçip takip eden aracı sol tarafıma aldım hızımı 40km ye felan düşürüp cam açmasını söyledim , camı açtı.
    " 3 şeritli boş yolda neden benim dibimde gidiyosun abicim, beni sıkıştırmanın bi anlamı yokki" dedim ve sadece su cevabı aldım "özür dilerim sıkıştırdığımi fark etmedim"

Yani muhtemelen benim "geri dur" işaretimi ilerde bi problem var felan sanıp kendine geldi, dalgindi sanirim beni zora soktugunun farkında değildi. Uyardığımda tüm olayın farkına vardı ve insan olmaya yakışır şekilde özür diledi.
    Yani abiler, her araba şoförü öcü değil.
    Dalgın olabilir, aklı başka yerde olabilir (ki bu doğru bişey demiyorum),
    Araba sürücüleri deri koltuklarında bizim kadar dikkatli olamayabiliyorlar, sizi soktukları sıkıntıları fark etmiyor olabiliyorlar, önce bi yumsak yaklaşıp nabzını ölçmekte fayda var.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler tavsiyeye ihtiyacınız yok biliyorum ama ne olursa olsun trafikte böyle şerefsizin evlatlarıyla takışmayın. Motor üzerindeyken kesinlikle ve kesinlikle hiçkimseyle takışmayın, bu ufacık şey canımıza mâl olabilir.

Bir keresinde 3 şeritli boş yolda sağ şeritte ilerlerken buna benzer bir olay yaşadım adam nerdeyse kasten beni ezecekti. Ezip gitse ne olacak? O şerefsizi eğitemezsin bunu unutma.

Bir keresinde de kıçımın dibinden abartısız söylüyorum bir karış mesafeyle selektör yapa yapa takip eden yani sıkıştıran bir şerefsizle didiştim. Normalde kimseyle didişmem ama adamın bana yaptığı davranışın art niyetli olması ve bana yaptığı şeyin kasten rahatsız etmek-beni zora sokmak amaçlı yapılması beni çok kızdırdı. Bende onu rahatsız edebilmek için ona yol verdim ve şerefsizin arkasına yapıştım deli gibi selektör yapıyorum. Adam makaslarla tehlikeli süre süre ilerledi falan ben de takip ettim hala selektör yapıyorum. Şerefsizin evladı birden iyice hızlandı falan iyice gaza bastı bastı ve hızlandıltan sonra sol şeritte 130 civarı hızla giderken bomboş yolda birdenbire frene bir asıldı... Nerdeyse arka bagajdan girip önden çıkcaktım son saniyede araba ile bariyerlerin arasına girebildim. Benim selektörle takip etmeme ceza vercek aklı sıra beni kendine arkadan çarptıracaktı. O an çarpsaydım ne hale gelirdim düşünemiyorum. Bir selektör yüzünden böyle bir tuzak kurulacağını 40 yıl düşünsem akıl edemezdim ama malesef bunu tecrübe ettim.

Siz siz olun kimseyle didişmeyin. Ufacık didişmeden dolayı insan canına kast eden o.çocukları var.
    Haaa didişmeyelim ama altta da kalmayalım.
    Haksızlık yapan kişiye o an motor üstündeyken Eyvallah çekin ve o an kendinizi ona unutturun.
    Trafikte veya lambalarda denk gelirseniz aynasını kırıp yol alın. Benim aklıma tek ceza bu geliyor. Ya da sabrınız varsa Allahından bulsun diyip karşılık vermeyin.

Yoksa yolda didişirseniz arabayı üstünüze de sürerler, ezerler de, sıkıştırıp yoldan da atarlar.
    hocam adam ybr ile aynayı kırıp kaçarsa muhtemelen yakalayıp döverler

Alıntı Mstrr398 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Cok değil 7 8 ay önce. Sıkıştırmalar laflar tehtidler derken ne bilelim arkada bir doblo içinde 7 kişi ee tartıştığımız ekipde 3 kişi ettimi 10. Biz 2 kişi, megerse pikniğe gidiyolarmış önce bizi bi dövdüler eşşek sudan gelene kadar sonra bastılar gittiler Her aklıma geldiğinde, birilerine anlattığımda gülerim çünkü delikanlı adam 10 a 2 girmez
    Ahdhshaja sen super olmak homie

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahdhshaja sen super olmak homie
    yaş kaç dostum ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çektir sağa ağzını yüzünü dağıt başka çözümü Yok.tek yolu bu.Motorcuyu saygısız görsünler gerekirse hiçte umurumda olmaz neymiş bizi iyi insanlar bilsinler diye sakin kalacakmışız bilmesinler kardeşim bilmesinler.Sanki İsviçre de yaşıyoruz 2-3 tane dallama var ülke de de idare edecekmişiz Yok öyle direk girişin azdan az çoktan çok gider.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çektir sağa ağzını yüzünü dağıt başka çözümü Yok.tek yolu bu.Motorcuyu saygısız görsünler gerekirse hiçte umurumda olmaz neymiş bizi iyi insanlar bilsinler diye sakin kalacakmışız bilmesinler kardeşim bilmesinler.Sanki İsviçre de yaşıyoruz 2-3 tane dallama var ülke de de idare edecekmişiz Yok öyle direk girişin azdan az çoktan çok gider.
    El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanarmış.

https://youtu.be/tmm9LYUJejo

Bu seri ibretlik, dikkatli olun. Arabadan inene kadar kimin ne olduğunu bilemezsiniz

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar Türkiye'nin dört bir tarafında motor kullanmayı bilmeyen "barzo" ve apaçiler var. En azından bu foruma üye olanlar, motosiklet konusunda daha bilinçli ve olayları çözmüş olmalı diye düşünüyorum. Ancak yüklenen videolarda, açılan konularda ve yapılan yorumlarda halen daha Türkiye' de motor kullanmayı çözememiş arkadaşlar olduğunu görüyorum.

Sağdan sağdan yavaş gidiyordum, şeridimde normal ilerliyordum, arkama yapıştı, önümde fren yaptı gibi yakarışlar var.

Fakat bizim görevimiz trafiği görüp, gördüğümüz için okuyup, okuduğumuz için çözüp, çözdüğümüz için de stressiz ve sağ salim yolculuk etmek.

Ben demiyorum ki arkana yapışan, önüne kıran, yola fırlayan adam haklı. Asla. Ama kardeşim 2-3 dakika adamın arkana yapışmasına niye izin veriyorsun. Kaç ordan. Arkana yapışan adam hem dibinden gittiği için tehlikeli, hem muhtemelen sana sinirlenip, seni geçerse sıkıştıracak öfkesinden. Bunu tahmin ettin mi hiç? Yoo. Vay efendim arkama yapıştı sıkıştırdı, işaret etti, arkadaşım v.s.

Arkadaşlar, bu forumda diğer bazı arkadaşlarla da hemfikir olduğum şekilde, konumlanmamız, hızımız ve tahminlerimiz doğru olmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende onu rahatsız edebilmek için ona yol verdim ve şerefsizin arkasına yapıştım deli gibi selektör yapıyorum.
    Valla hocam trafikte arkada kalmayacaksınız. Ben de "gereksiz yere" örneğin başka birisini sollarken v.s. arkama yapışıp sellektör yapan olursa asılıyorum frene, bir daha yanıma gelemiyor. Hatta gaz sabitken, sol ayakla frene basıp çekiyorum, hem arkamdaki yusufluyor hem ben arayı iyice açıyorum. Arabayla, hele hele motosikletle arkaya yapışmak intihar ki bunu farketmişsiniz, güzel. Trafikte insan öldürmek isteyen çok adam var arkadaşlar. Çünkü cezası ya yok ya çok az bunu unutmayalım. Bizler bu ülkeye lazımız. Akılsızları eğitmek yerine önemli mevkilere gelmek, güce kavuşmak sonra o adamlardan fayda sağlamak daha akıllıca. Basit düşünmeyin, olaya çok yönlü bakın. Ne uğraşacam elin itiyle.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bakın bunlar sadece 2 saniyelik olaylar.
    Sağda yeriniz varsa hafifçe çizginizi değiştirirsiniz oda geçer gider bu olay 2 saniye bile sürmez.
    Buna hoş görülü olmak denir.
    Bu olayı ben aracı aynamda görünce bana yaklaşmadan yaparım.
    Hafifçe çizgimi değiştiririm. Yarım metre ya olur ya olmaz bu hareket maksat algı dır.
    Bunu gören araç sürücüsü "Bana yol veriyor.. işte bu..!!" diyerek kendini bir bok zannedip egosu kabararak basar gider.
    Bu çizgi değiştirme hem saygı göstergesi olarak kabul edilir araç sürücüsü tarafından, hemde sizi korur.
    Sizin kaybedeceğiniz hiç bir şey yoktur burada.
    Neticede onların kaportası var ve bunun bilincindeler.

Uzun yolda iseniz ve gücünüz yeterliyse yanından geçer gidersiniz.
    Emin bu yol verme hareketinizden sonra yanından uzayıp gitmeniz ona daha çok koyar..
    Erhan Tosun, espresso ve GB79 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Türkiye'nin dört bir tarafında motor kullanmayı bilmeyen "barzo" ve apaçiler var. En azından bu foruma üye olanlar, motosiklet konusunda daha bilinçli ve olayları çözmüş olmalı diye düşünüyorum. Ancak yüklenen videolarda, açılan konularda ve yapılan yorumlarda halen daha Türkiye' de motor kullanmayı çözememiş arkadaşlar olduğunu görüyorum.

Sağdan sağdan yavaş gidiyordum, şeridimde normal ilerliyordum, arkama yapıştı, önümde fren yaptı gibi yakarışlar var.

Fakat bizim görevimiz trafiği görüp, gördüğümüz için okuyup, okuduğumuz için çözüp, çözdüğümüz için de stressiz ve sağ salim yolculuk etmek.

Ben demiyorum ki arkana yapışan, önüne kıran, yola fırlayan adam haklı. Asla. Ama kardeşim 2-3 dakika adamın arkana yapışmasına niye izin veriyorsun. Kaç ordan. Arkana yapışan adam hem dibinden gittiği için tehlikeli, hem muhtemelen sana sinirlenip, seni geçerse sıkıştıracak öfkesinden. Bunu tahmin ettin mi hiç? Yoo. Vay efendim arkama yapıştı sıkıştırdı, işaret etti, arkadaşım v.s.

Arkadaşlar, bu forumda diğer bazı arkadaşlarla da hemfikir olduğum şekilde, konumlanmamız, hızımız ve tahminlerimiz doğru olmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Valla hocam trafikte arkada kalmayacaksınız. Ben de "gereksiz yere" örneğin başka birisini sollarken v.s. arkama yapışıp sellektör yapan olursa asılıyorum frene, bir daha yanıma gelemiyor. Hatta gaz sabitken, sol ayakla frene basıp çekiyorum, hem arkamdaki yusufluyor hem ben arayı iyice açıyorum. Arabayla, hele hele motosikletle arkaya yapışmak intihar ki bunu farketmişsiniz, güzel. Trafikte insan öldürmek isteyen çok adam var arkadaşlar. Çünkü cezası ya yok ya çok az bunu unutmayalım. Bizler bu ülkeye lazımız. Akılsızları eğitmek yerine önemli mevkilere gelmek, güce kavuşmak sonra o adamlardan fayda sağlamak daha akıllıca. Basit düşünmeyin, olaya çok yönlü bakın. Ne uğraşacam elin itiyle.
    125 cc makinayla harikalar yaratmasını beklemeyin

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende böyle düşünürdüm yalnız artık yanlış olduğu kanındayım.Yol verirsen adam kendini haklı sanacak sürekli motor gördüğünde bu olaydan cesaret alıp yol isteyecek vermeyin kardeşim vermeyin.Yol onun olduğu kadar bizim de hakkımız.Üstelik konuyu açan arkadaş yol boştu diyor.Zevkine yapıyor demekki ayı.
    Abi doğru diyorsunda bu ne benim işim, ne senin işin. 20 milyon insan var bu kodumun istanbul cehenneminde, 4 milyon tane araba var sadece kayıtlı, 6 milyon sürücü var sadece kayıtlı, sadece istanbul'da. Kıyas açısından söylüyorum, ülke genelinde sadece 25 milyon sürücü belgesine sahip insan var. Yani türkiye trafiğinin %20'si istanbul'da sadece. Bu ne demek biliyor musun? Cehennemde yaşıyoruz demek.

Bakın benim muğla'da yazlığım var, muğla coğrafi konum itibariyle ve bağlı büyük ilçeleri itibariyle çok yabancı turist çeken bir yer. Yazın marmaris'e gidin, türk'ten çok yabancı var, türk görmeniz nerdeyse zor. Dolayısıyla araç sürücüsü yok, ne olmuş biliyor musunuz? O ingiltere'den, rusya'dan, hollanda'dan, almanya'dan gelen turistler bizimkilere köpek gibi yaya geçidinde durması gerektiğini öğretmişler. Bakınız bu bir dramdır. Ne zaman yaya geçidinden geçerken ya da geçmeye hazırlanırken 48 plaka bir araç görürüm hemen yol verir. ( Muğla plakası ) Ve bilin bakalım ne? Ne zaman 34 ya da 06 gibi plakalar göreyim, üzerinize üzerinize sürerler hatta laf ederler, " görmüyo musun ..k koduğum " diye.

Abi istanbul'da ki cehennem cehennemine, bu şerefsiz, insanlıktan nasibini almamış, başkasının hayatını hiçe sayıp, yetmiyormuş gibi zerre kanun kural bilmeden " sen ordan gitçen burası senin yolun değil i..ne " diye zır cahil cesareti ile (ki ülkemiz insanının aziz nesin'in'de dediği gibi %60'ının aptal, hatta aptalı bırakın gerizekalı + cahil olduğunu düşünürsek ) bağırıp çağıran ağzında ki köpükleri bir oraya bir buraya saçan adamlarla ben uğraşamam abi. Bugün birinin önüne çekersin tamam, yarın ya bize gıcık olur arabayı üzerimize sürerler, ya da beynimize yeriz mermiyi. O yüzden yol veriniz gitsin. Hangi biriyle uğraşıcaz? 5 milyon manyak var şehirde. Ben değil, devlet uğraşacak devleeeeeeeet. Devletin görevi bu. Hollanda'da araba sürücüleri bisiklete çarpmamak için oturduğu koltukta ters dönüyorsa bu onların ( evet bizden fersah fersah eğitimli olmalarını geçtim ) iyi kalpli olmalarından değil enselerinde devletin elinin olup " hop canım sen ne yapıyon " demesidir. Bizde o yok, bizde ne el var ne söz. Adam motoru eziyor gelen polisin cebine sıkıştırıyor parayı tutanağı ona göre tutturup tüyüyor.

Alın şu çocuğun başına geleni bir izleyin içiniz acısın. Hemde izmir dediğimiz modern memlekette olan olay bu.

https://www.youtube.com/watch?v=0byrkYdZRC8

Velhasıl kelâm, motorculuğun 10'da 9'u kaçmaktır hocam.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Böyle manyaklar arkana yapışırsa kaçacaksın, kaçamıyorsan hemen yol vereceksin ki o zevki ona tattırmayasın, ileride trafiğe takılınca da içinden gülerek uzayacaksın. Hiç muhatap olmayın, onların istedikleri de bu.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostum bende kuşadasında yaşıyorum.Şimdi bakın tamam benim işim değil,seninde değil anlıyorum ama sen yol ver ben vereyim,polis rüşvet kabul etsin o adam nasıl yüz bulur biliyor musun.Evet ezebilir de sen ben görevliler işini yapmıyor diye boyun mu eğeceğiz.İstanbulda hiç yaşamadım ama haberler paylaşılıyor forumda otopark kavgasından birbirini vuran tipler var, cidden manyak bunlar ama adam takıntılıysa kaskının desenine sinir olur vurur.Ama söyleyebileceğim birşey yok YOK yani sende haklısın bizdekide can korumak zorundayız onun için taviz veriyoruz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)