Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

schubert kask hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam. 3 ay kullanılmış schubert s2 sport kask buldum. Çok anlamam ama sizce fiyat iyi mi? Kaçırma üzülürsün gibi bir durum var mı? Alayım mı yani dostlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İyi de fiyatı ne?

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi hiç kaçırma fiyat süper hatta bedava
    shruikan bunu beğendi.

hahaha fiyatı yazmamışım. 500 lira

Schubert s2 benim gözümde en iyi kask markası. Güneş vizörünün olması kaskı zayıflatıyor diyorlar. Eyvallah. Fakat güneş vizörsüz kaskların da gece gündüz vizörünü değiştirmek gerekiyor. Tabi bu da ya ekstra masrafa giriyor ya da geceleri güneş vizörlü kaskla, gündüzleri güneş vizörsüz kaskla gezmek daha sakıncalı. Kazaya daha çok davetiye getiriyor. Piyasayı da incelemişsindir. 2000'in altında s2 yok. 500'ü görünce ben bi kıllanırım. Bi sıkıntısı vardır derim. Niye satıyor 500'e?

walla bende kıllandım, motoru sattığı için satıyormuş adam. fiyatı da 600 yazmış 500 olur mu dedim olur dedi Çok şüpheliyim, düşmesi yok diyor, 3 ay kullandım diyor demekki çok eski tarihli değil. bilemedim şimdi napsam acaba. 3 aylık ama gıcır değil arkasında ufak bir çizik var.

500 benim için çerez parası diyosan bence al. Bakarsın süpriz yumurta gibi sorunsuz çıkabilir. Yok abi 500 benim için para, aldığım zaten asgari ücret diyosan.... Bence.... Yani....

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    2.el kask alınmaz, hayatına kumar oynar mısın ?
    espresso bunu beğendi.

HoodlumHavoc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Aynen katiliyorum ki dogrusu budur zaten degil 3ay 1saatlik de olsa ikinci el kask alinmaz

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    İkinci el kaskın, ikinci el prezervatiften hiç bir farkı yoktur. Açık anlatabilmişimdir umarım.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

ya bende karşıyım kimse istemez 2.el kullanmayı da 2000 liralık kaska 500 lira deyince cezbediyor işte Aklından şöyle geçiyor, belki diyorsun satan herif zengindir ulan ucuza vereyim nasiplensin mutlu olsun fakirler demiştir. Ne bileyim böyle işte. Ehhehe
    Markopaşa bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Zenginler daha cimri oluyor 😂

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bildiğin birinden yani kaza yapmamış olduğunu bildiğin bi kask sa neden alınmasın.
    Ama bi yabancıdan alıyorsan o kaskın kaza görmüş ama sonra komple boyanmış 0 kask gibi göründüğünü ama koruma ve iç köpük olarak hiç bir işe yaramacağı ihtimalini göz ardı etme.

HayabusaJR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman UH200 (HayabusaJR)
    Selam, iki aydır sıfır olarak satın aldığım s2 sport' u kullanıyorum. Kafa yapıma en uygun model olduğu, ve medium bedeni muadillerine göre 1 cm. daha dar çalıştığı için tercih etmek durumunda kalmıştım. İkinci el alınır mı alınmaz mı sorusunun cevabı belli; sadece tanıdığın güvendiğin birinden ise bence alınır. Mesela ben kendi kaskımı 2. el satıyor olsaydım alırdım, çünkü çiçek gibi bakıyorum, eşime dostuma önermekten çekinmezdim Sizin yerinizde olsam yeni bir Nolan N87' yi zorlayabilirdim.

Schuberth S2 Sport kullandığım ilk kask olduğu için pek kıyaslama yapamıyorum, ama bağlantı kayışlarında ufak bir sorun yaşadım. Double-D halkanın içinden geçerken, çıt çıtın basılı olduğu kayışlardan birinin ucu iki ayda püskülleşmiş. Bu kask henüz 2 aylık ve 500 km. yol yaptı. Açıkçası distribütöre gönderip haftalarca beklemek yerine püskülleşme artmadan çakmakla biraz yakıp düzeltmeye çalıştım. Sorun devam ederse mecburen tadilata göndereceğim. Fiyat seviyesine göre düşününce böyle çirkin bir durumu bu kadar kısa zamanda yaşamam aklımda kalitesine yönelik soru işaretleri uyandırmadı değil. İkinci el tercihiyle bir ilgisi yok ama denk gelmişken paylaşmak istedim. Şimdiden iyi seçimler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    abime 2. el kondom da verelim mi?

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kardeş insan o şüpheyle yaşıyamaz alma pişman olursun

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abime 2. el kondom da verelim mi?
    abine o kondomu kullandığın hatunu versen daha makbule geçer. Terbiyesizlik yapma.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ÖmersizOlmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schubert s2 benim gözümde en iyi kask markası. Güneş vizörünün olması kaskı zayıflatıyor diyorlar. Eyvallah. Fakat güneş vizörsüz kaskların da gece gündüz vizörünü değiştirmek gerekiyor. Tabi bu da ya ekstra masrafa giriyor ya da geceleri güneş vizörlü kaskla, gündüzleri güneş vizörsüz kaskla gezmek daha sakıncalı. Kazaya daha çok davetiye getiriyor. Piyasayı da incelemişsindir. 2000'in altında s2 yok. 500'ü görünce ben bi kıllanırım. Bi sıkıntısı vardır derim. Niye satıyor 500'e?
    Schubert büyük markalar arasında tek elediğim marka, çünkü bir tane bile Snell sertifikalı kaskı yok.

İçten güneş vizor'ü güzel ama güvenlik açısından sorunlu. O yüzden Arai pro-shade isminde dıştan inip kalkan güneş vizor'lü sistem, Shoei de güneşte kendi kendine kararan vizor üretti, güvenlikten taviz vermeden. Yapan yapıyor.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Schubert büyük markalar arasında tek elediğim marka, çünkü bir tane bile Snell sertifikalı kaskı yok.

İçten güneş vizor'ü güzel ama güvenlik açısından sorunlu. O yüzden Arai pro-shade isminde dıştan inip kalkan güneş vizor'lü sistem, Shoei de güneşte kendi kendine kararan vizor üretti, güvenlikten taviz vermeden. Yapan yapıyor.
    Şimdi ben de tam kask türlerini kıyaslayacak kadar fikre sahip değilim. Fakat Arai'yi niye elediğimi söyleyeyim. Sadece Japonya'da testlerini yapıp "Aha bakın biz yaptık" diyorlarmış. Bunu nerden dinlediğimi hatırlamıyorum. Ya motosikletaksesuarlarıydı ya AEA idi ya da Beta Sürümü de olabilir. Tam hatırlamıyorum. Ama Arai'yi mesela seçeneklerim olursa çok hoyratça söylemek gerekirse safe betlerin yanına koyardım. Fakat Shoei eyvallah. Zaten ikisinin arasında kafam karışıp duruyordu. Zaten fiyat olarak da shoei daha iyi gibi duruyor bana.

Bu arada buradan söyleyeyim: Herhangi bir konu hakkında bakın şudur budur diyemicek kadar bilgisizim. Forumlardan, videolardan ne öğrendiysem o. Benimkisi iddiasız fikir, deneyenlere sormak daha iyi olur.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı shadow-mask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abine o kondomu kullandığın hatunu versen daha makbule geçer. Terbiyesizlik yapma.
    kim terbiyesizlik yaptı şimdi? hadi beyin fırtınası yapalım.

konuya dönecek olursak, kaldığın ikilemin saçma olduğuna vurgu yapmaya çalışıyorum/çalışıyoruz.

kullanılmış kaskla adamın ne yaptığını bilemezsin. kask yumurta gibi bi şey. çatlak olur göremezsin, arkadan girdiğin arabanın arka cam sileceği beynini deler geçer.
    düşer kaldırıma kafanı vurursun, karpuz gibi yarılırsın.
    adamın cilt hastalığı vardır, durduk yere kanser olursun.

değer mi şimdi bu risklere girmeye?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)