Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletlerin Fark Edilmesi İçin Bir Araç Boyu Yer Kaplayalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Bir hayalim var ki bence farkındalığın ancak böyle büyük çaplı bir organizasyon ile oluşturulabileceğini düşünüyorum.

Site yönetimi de bu işe gönül verirse daha bir çok platformda toplu hareket için organize olunabileceğini düşünüyorum.

Uygulama çok basit, farkındalığın oluştuğuna ikna olana kadar 28.11.2016 tarihinden itibaren trafikte 4 tekerli araçlar gibi hareket ederek trafiğin düştüğü durumun gün yüzüne çıkartılması...

Biliyorum ki havalar soğudu ve trafikte motosiklet sayısı azaldı ancak bu akımı başlatabilirsek belki her ayın belli bir günü bu uygulama devam edebilir.

Böylelikle emniyet şeridi kullanan bazı durumlarda iki şerit arasından geçen motosikletler için bakış açısı değişebilir ve ayna kullanımı artabilir.

Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam olarak anlamadım. ""motorun avantajlarını kullanmayın" mı diyorsunuz?

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Filtering yok, emniyet şeridi yok
    Yok yok tutmaz bu hareket

İzmirde kullandığın sık kullandığın yollardaki trafik durumunu bilmiyorum ama istanbulda hiç mantıklı değil

Motosikleti
    Evet bir ya da bir kaç günlüğüne bu yapılırsa diğer araçlar motosikletlerin trafiğe nasıl faydalı olduğunu anlayacaktır.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Paketcileri ne yapacagiz?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sorun araba sürücülerinde sanıyorsun ama tam olarak durum böyle değil, yanılıyorsun.

farkedilme muhabbetlerinden vazgeçin. allah razı olsun ki arabalar beni farkediyor, darılmayın ama sıkıntı sizde gibi.

Motosikleti
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun araba sürücülerinde sanıyorsun ama tam olarak durum böyle değil, yanılıyorsun.

farkedilme muhabbetlerinden vazgeçin. allah razı olsun ki arabalar beni farkediyor, darılmayın ama sıkıntı sizde gibi.
    Çok darıldım bir daha böyle şeyler yazma lütfen.

Darılcak bir durum yok, fark edilmemek değil olay,
    Filtering yapana kasti yol vermeyene ahmak olduğunu anlatmak, emniyet şeridinden her an bir motosikletin geçebileceğini, geçmesinin daha normal olduğunu akıllara kazımak
    Işıklarda ne işin var bu daracık yerde diyene laf anlatmak yerine hadi bakalım biz de sizin gibi bekliyoruz demek..
    (o da ne kuyruk uzamış her sabahkinden daha çok)

Paketciler görevleri gereği acele edecekler. Sistem utansın.

Filtering ve emniyet şeridi olmadan bir gün bile olsa dayanabilmemiz gerektiğini düşünüyorum

Motosikleti
    gt250r
    Bunu yapacaksam kış günü neden motora bineyim arabaya binerim sıcak sıcak takılırım,birde zaten aralardan geçmemizin,emniyet şeridi kullanmamızın trafiğe olumlu katkısını bilen biliyor,bunu bilmeyecek-farketmeyecek kadar öküz olan araç sürücüsü zaten seni ezmeye çalışacaktır böyle bi durumda.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok darıldım bir daha böyle şeyler yazma lütfen.

Darılcak bir durum yok, fark edilmemek değil olay,
    Filtering yapana kasti yol vermeyene ahmak olduğunu anlatmak, emniyet şeridinden her an bir motosikletin geçebileceğini, geçmesinin daha normal olduğunu akıllara kazımak
    Işıklarda ne işin var bu daracık yerde diyene laf anlatmak yerine hadi bakalım biz de sizin gibi bekliyoruz demek..
    (o da ne kuyruk uzamış her sabahkinden daha çok)

Paketciler görevleri gereği acele edecekler. Sistem utansın.

Filtering ve emniyet şeridi olmadan bir gün bile olsa dayanabilmemiz gerektiğini düşünüyorum
    bazen bana oluyor, önümde araç sol şerittekinin dibine girmiş ve yol vermiyorlar, bende arka sağ tarafta arabaya bakıyorum yan şeride geçecek mesafe var mı diye ve yoksa da zaten arkadaki adam benim baktığımı görünce yol veriyor.

yani orta dolu olunca yandan geçiyorum, fereler gibi dolaşıyoruz trafikte. ne yapalım aracımız buna el veriyor boyutu nedeniyle bizde aralarda fink atıyoruz

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Trafik kurallarına uygun kullanılsın diyorsunuz. E zaten öyle olması gerekiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bence bu etkinlik ile motosiklet kazası sayısı artar bence.Araçlar zaten saygısız.Birde şeridi kaplayına diyecek ki 'Abisi küçücük şeysin kenarda gitsene az' diyecek.

Motor suruculeri araba suruculerinden kat kat daha tecrubeli bunu neden mi soyluyorum daha debriyaj ve frenin yerini bilmeyip antreman amacli araba kullanan bir ton insan var. En iyisi sizde benim gibi sadece ormanda zevkine motor surun

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ciddi caydırıcı cezalar yürürlüğe girmediği sürece hiçbir şeye yaramaz. Istanbul trafiğine bir günde birkaç bin civarı yeni araba/sürücünün katıldığını okumuştum bir yerde. Hal böyleyken bugün ders verdiklerimizi bir daha asla görmeyeceğiz.

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Araba gibi yer kaplamak açık hedef olmak demek, trafikte araç sürücülerinin ellerinde cep telefonu. Başka birşeye odaklanmışken bizleri görmeleri mümkün olmaz :(
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

Motosikleti
    En başta da söylediğim gibi bu bir hayal,

Tabii ki hayalin çapı büyük,

Bir organizasyon olmalı ülke çapında,

tv lerde haber olmalı;

"Sıradaki haberimiz otomobil sürücülerine, 01.12.2016 günü trafik bugünkünden çok daha kalabalık olacak çünkü motosiklet sürücüleri 1 haftadır bunun için organize oluyorlar. Ülke çapında yapılacak bu eylem ile gün boyunca....."

Şeklinde ilerleyen haberler ile duyurulur.

Aynı günün akşamı belki iddia olunan gibi kaza haberleri artar bunu bilemem ama hayalim şu ki, haberlerde;

"Bugün trafik çilesi 2 kat arttı......" şeklinde başlayan cümleler duymaktır.

Madem algı yönetiliyor bu ülkede buyurun yönetelim diyorum kısaca

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    iyide trafikteki arkadan gelen dayı araç mı bu sen nnapıyon derse napacağız acaba

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olmeden onceki son sozler olmus seninki baba

Motosikleti
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmeden onceki son sozler olmus seninki baba
    Neden?

Sürekli aralardan ve emniyet şeridinden giderek mi sürüyorsunuz?

Bu yaklaşımlarınıza göre sizin sürüş tarzınız daha tehlikelidir. Uyandırayım!

Çünkü benim bildiğim kadarıyla duran veya dur kalk şeklinde hareket eden trafikte filtering yapılması uygundur ve emniyet şeridi işgal edilmemelidir ihtiyaç halinde emniyet şeridi kullanım yasağı ihlal edilebilir.

Site yönetimine bırakıyorum, ya bu konuyu kilitleyin ya da öncülük edin lütfen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)