Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Eve Motosiklet Çıkarma Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Arkadaşlar kanuni tiger 250 model motorumu 4.kata çıkarmak istiyorum(aptalca olduğunu düşünenlerinize saygı duyuyorum).amacım motoru evin boş odasına çekip projelerimi rahatlıkla yapmak.motoru tamamen parçalayıp topladıktan sonra sokaklara indiricem..asıl sorum şu;çıkılacak tam 4 kat var ve benim aklıma hiçbirşey gelmiyor..eve çıkarmadan önce motorun bazı parçalarını sökebileceğim bir yer var.motoru hafifletmek adına sökebildiğim parçalarını söküp çıkarmyı düşünüyorum fakat nasıl çıkarıcam yardımınıza ihtiyacım var..biraz beyin fırtınası yapalım..
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda
    Jant lastiği sök, deponu boşalt yeterli..

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Bazı evden eve nakliye firmalarının asansörlü araçları var. Ön cephende balkonun varsa faydalanabilirsin bundan.

Veya dediğin gibi parçala tekerlekler, gidon koltuklar. İskeletle bloğu iki kişi dinlene dinlene çıkartırsınız kolaylıkla.
    Bilalancer bunu beğendi.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    en az iki kisi olacak, ideali üc kisi. biri gidondan tutuyor, biri arkadan itiyor, biri ön tekerden kaldirip yukari cekiyor..

yukari cikarmadan önce:
    - motoru iyice bir yika ve akabinde kurula (basincli hava ile mesela)
    - benzin deposunu bosalt
    - koyacagin yere altina sivi gecirmeyecek hali gibi birsey hazirla

killingroad, esbabsız, Vonnegut ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Mstrr398 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jant lastiği sök, deponu boşalt yeterli..
    motorun toplam ağırlığı 186 kg.jant-lastik ikilisini söküp ddepo boşaltırsam kaldırarak götürmek zor olmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı evden eve nakliye firmalarının asansörlü araçları var. Ön cephende balkonun varsa faydalanabilirsin bundan.

Veya dediğin gibi parçala tekerlekler, gidon koltuklar. İskeletle bloğu iki kişi dinlene dinlene çıkartırsınız kolaylıkla.
    aslında parçalamadan çıkarmak ya da belli başlı bazı parçaları çıkarmak ilk tercihim.çünkü parçalayabileceğim yer pek sağlıklı değil..fakat şu söylediğiniz asansör işini araştırmalıyım eğer böyle birşey varsa kullanılabilir..

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun toplam ağırlığı 186 kg.jant-lastik ikilisini söküp ddepo boşaltırsam kaldırarak götürmek zor olmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

aslında parçalamadan çıkarmak ya da belli başlı bazı parçaları çıkarmak ilk tercihim.çünkü parçalayabileceğim yer pek sağlıklı değil..fakat şu söylediğiniz asansör işini araştırmalıyım eğer böyle birşey varsa kullanılabilir..
    Atla deve değil ya. Hiç mi ev taşımadın.
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en az iki kisi olacak, ideali üc kisi. biri gidondan tutuyor, biri arkadan itiyor, biri ön tekerden kaldirip yukari cekiyor..

yukari cikarmadan önce:
    - motoru iyice bir yika ve akabinde kurula (basincli hava ile mesela)
    - benzin deposunu bosalt
    - koyacagin yere altina sivi gecirmeyecek hali gibi birsey hazirla

http://i.hizliresim.com/7XvzRL.jpg
    186 kg'luk motor ve 2 kişi daha bulmam zor değil fakat canımız çıkar tabiri caiz ise

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Atla deve değil ya. Hiç mi ev taşımadın.
    taşımaz olurmuyum tabi ki taşıdım ama gözüm korkuyor işte

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben 78 kilo motoru 1 kat bile çıkaramamıştım. Motoru ilk aldığımda 3. kata eve çıkarıp bir süre seyretme planım vardı kaldı. 1 kere motoru komürlüğe koyduğumda bahçe çıkışı kazılmıştı. Bahçeden çıkamadım. Kömürlükten zemin kata 2 kişi anca çıkardık. 186 kilogramlık motoru parçalara ayırabilirsin veya vinç yardımı ile balkona çıkarabilirsin. Başka bir çözüm yok.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 78 kilo motoru 1 kat bile çıkaramamıştım. Motoru ilk aldığımda 3. kata eve çıkarıp bir süre seyretme planım vardı kaldı. 1 kere motoru komürlüğe koyduğumda bahçe çıkışı kazılmıştı. Bahçeden çıkamadım. Kömürlükten zemin kata 2 kişi anca çıkardık. 186 kilogramlık motoru parçalara ayırabilirsin veya vinç yardımı ile balkona çıkarabilirsin. Başka bir çözüm yok.
    görünen o ki ya parçalara ayrılacak şaseyi elimize alıp çıkıcaz ya da asansör yardımına başvurucaz..benim istediğim birazda kafa yorup motoru tek parça ve az efor ile yukarı çıkarmak inşAllah yapabilirim..

Motosikleti
    Honda
    Son olarak tek bir çözüm daha. 2 tane türkmen bul otur seyret )
    ByYlmzZz bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Son olarak tek bir çözüm daha. 2 tane türkmen bul otur seyret )
    hallederler mi diyosun

Motosikleti
    Honda
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hallederler mi diyosun

Motorun üstündeyken seni bile taşır
    ByYlmzZz ve Pangea bunu beğendiler.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    150 küsür kilo benim motor ve 3'cü kata cikariyoruz, indirirken iki kisi yetiyor

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jant ve lastikleri sök depo boş olsun . merdivenler genişse (umarım öyledir) ahşam bir levhaya monte et sonra merdivenden ittire ittire götür en azından ucundan kenarından tutabilirsiniz.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam şimdi merdivenin aralığı olsun vs vs birkaç detayı yazarsanız burada herkes daha rahat yardımcı olabilir

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam şimdi merdivenin aralığı olsun vs vs birkaç detayı yazarsanız burada herkes daha rahat yardımcı olabilir
    1.katta ki merdiven başlama noktası bina girişine paralel ve direkt bir şşekilde 1.kata cıkılabilir fakat diğer katlara geçmek istediğimizde bizi her katta ilk 3 merdiven açılı bir şekilde sağa doğru manevralı merdiven karşılıyor ve son 3 merdiven kala yine açılı bir şekilde manevra yapıyor merdiven.ortalama her katta 12-13 merdiven basamağı var hocam..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sığabilecekseniz denildiği gibi 1 veya 2 kişiyle çok rahat bir şekilde çıkarırsınız

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant ve lastikleri sök depo boş olsun . merdivenler genişse (umarım öyledir) ahşam bir levhaya monte et sonra merdivenden ittire ittire götür en azından ucundan kenarından tutabilirsiniz.
    merdicen genişliği yeterince var.binada dar da olsa bir asansör mevcut bunu eklemeyi unuttum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sığabilecekseniz denildiği gibi 1 veya 2 kişiyle çok rahat bir şekilde çıkarırsınız
    hocam birde eklemeyi unutmuştum toplamda 4 kişilik biraz dar olan(motorun bazı parçaları söküldükten sonra arka teker yere basacak şekilde dik koyulabiliecek genişlikte) bir asansör mevcut.acaba asansötle çıkarmam bir sorun yaratırmı? asansörün toplamda alabileceği max.ağırlığı hesaba katıp motoru hafifletebildiğim kadar hafifletebilirim.

asansör varsa çok kolay olur, ip ile bile çekebilirsin 3-5 kişiyle, ya da motorlu asansör yaptırıp çekebilirsin

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asansör varsa çok kolay olur, ip ile bile çekebilirsin 3-5 kişiyle, ya da motorlu asansör yaptırıp çekebilirsin
    asansör var evet..ikamet ettiğim yerde aslında yeniyim ve motoru eve çıkarabilmem için bir insan topluluğu oluşturabileeğimi hiç sanmıyorum ama dediğiniz gibi asansör kullanıcam galiba

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)