Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcuların işe yarayan/yaramayan efsane çözümleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Soğuk havarlar da uzun yolda kamyonları rüzgar kesici olarak kullanma (iş görür)
    Soğuk havarlar da uzun yolda kamyonları sollarken egzoz ve motordan gelen sıcak havanın ısıtmasını beklemek, yavaş sollamak (iş görür)
    Göğüse gazete koymak (iş görür)
    Vizör içini traş köpüğü ile silmek (Jel etkili değil) (iş görür)
    Plastik cerrah eldiveni giymek (rüzgarı keser, elleriniz terden kabarır iş görür)
    Pantolon altına çöp poşeti giymek (rüzgarı keser iş görür)
    Motor çok sıcak diye 2-3 dk stop etmemek (Fan açmadıkça yapmam)
    Motor çok soğuk diye 2-3 dk rölantide bekletmek (Üzerine binip o 2 dakikayı giderek kullanmayı tercih ederim)
    Arka tekere zincir takan gördüm
    Depo bitmeden benzin al diyen tiplemeler (Dipteki pisliği çekermiş )
    Arka fren kullananlara acemi gözüyle bakanlar.
    Soğuk yolculuklarda molada çay-sigara içerek ısındığını söylemek.. (Çok denedim ama ben ısınamıyorum bana göre fos..)
    Viraja girince içe değil motor düşmesin diye dışa yatmaya çalışan tipler. (Genelde acemi artçılar da görülür)
    Kat kat giyimliyken soyunmaya üşenip dinlenme tesisinde wc ye gidip klozet bulamamak, yer tuvaletine dizlik ve montla oturmaya çalışıp rezil olmak.
    Çıkıp soyunup tekrar girmek
    Soğuk havada yavaş gidersen donarsın, hızlı git üşüme diyen tipler.
    6. viteste motor çok yakar diye 5 ten sonrası bilmeyenler.
    Yıl 2016 halen gündüz vakti farın yanıyor, söndür diye uyaran tipler.
    400km gidince zincir yağsız kaldı deyip motoru yan yatırıp zincir yağlamaya çalışan ablalar.. Çok gülmüştüm buna

Neyse herkese günaydın..
    hozcano, kdiner ve SAZMAN bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Özellikle seleden dolayı popo ağrısı için en etkili çözüm, pantolonun altına pedli bisiklet taytı giymek.50 60 tl'ye alınabilen bu taytlar, kışın hem alt takımları soğuktan koruyor, hem de mükemmel popo rahatlığı sağlıyor.Bütün çözümlerden daha iyi denenmiş onanmıştır.
    espresso, SAZMAN ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pantolon üzerine yağmurluk giymek hakkaten esintiden kaynaklı üşümeyi keser mi?

hafta sonu motorumu almaya gitcem Ankara'ya, dönüşte soğuktan gebermeyeyim?
    Rüzgardan kaynaklı üşümeyi keser ama ısıtmaz. İçinize içlik giyerseniz sorun olmaz.
    Ama yağmurluk nefes almayan bir şeyse terletip hasta edebilir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz koluna lastik sarmak suretiyle motosiklette cruse control keyfi yasamak.
    Aman sakata gelmeyin

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle vizörü güzelce yıkıyorsun. Tercihen ılık su ve sabun(bitkisel/organik olsun. Kimyasallar zarar verebilir).
    Vizörün iç kısmına biraz tıraş köpüğü sıkıp, her yerine iyice yayıyorsun. Birkaç dakika kurumasını bekliyorsun.
    Havlu kağıt/mikrofiber bezle silip parlatıyorsun.
    Youtube'da bol bol örneği var. Mesela: https://www.youtube.com/watch?v=Z-mU3BAUcyM

Ancak vizör biraz bulanıklaşıyor. Çok nemli/yağmurlu havalarda içeride yoğuşma bile yapabilir. Tıraş köpüğünden oluşan tabaka, buharı yaymak yerine tutuyor. Bir yerden sonra damla damla akmaya başlayabilir. Bu yüzden sık sık uygulamak gerekiyor.

Buhar önleyici spreylerden(ucuzlarından) daha etkili. Denemesi bedava.

Bunu çok eskiden 74 model vosvos arabamın ön camına yapardım. Buğu önleyici spreyler işe yaramıyordu ama traş köpüğü sıkıp iyice silince kalan tabaka buğuyu önlüyordu. Sıvı sabun da işe yarıyor ama özellikle jel tipteki traş köpükleri daha kalıcı.

Banyoda traş olurken aynadaki buğuyu önlemek için de önce aynayı biraz kurulayıp traj köpüğü ile silince buğu kalmıyor. Buğu yapan her yerde işe yarayan bir çözüm bu.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet diğer yöneticilerde sıraya girmiş bekliyorlardı.
    Aman motosikleti teşvik edelim, vergileri düşürelim, mevcut mali yapıyı bozalım diye..

Komik beyinler..

Ahhahaha Vurdu gol oldu
    İzmir-Karşıyaka

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet evet diğer yöneticilerde sıraya girmiş bekliyorlardı.
    Aman motosikleti teşvik edelim, vergileri düşürelim, mevcut mali yapıyı bozalım diye..

Komik beyinler..
    Sizde biraz saldırgan bir tavır var farkettiniz mi? Kim ne derse hemen tersi bir şey söylüyorsunuz, söylerken de karşınızdakini küçümsüyorsunuz. Bence bu tavrınız hiç hoş değil. Şöyle bir mesajlarınıza göz atın ne demek istediğimi anlarsınız. Muhtemelen yaşınız benden büyüktür, saygıda kusur etmek istemem ama durum bu.
    Umarım söylemek istediğimi net olarak anlatabilmişimdir. Selametle.
    pea, osiosborn, beko12345 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle seleden dolayı popo ağrısı için en etkili çözüm, pantolonun altına pedli bisiklet taytı giymek.50 60 tl'ye alınabilen bu taytlar, kışın hem alt takımları soğuktan koruyor, hem de mükemmel popo rahatlığı sağlıyor.Bütün çözümlerden daha iyi denenmiş onanmıştır.
    Şu an üzerimde olan.... Tchibodan 19 Tl ye 3 adet aldım. Bağsura da birebir

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    http://urun.n11.com/tulum/tex-motosiklet-ruzgar-ve-su-gecirmez-tulum-koruma-P134394978

ben bunu aldım kullanıyorum, üstünede motor montunu giyince ne soğuk kalıyor ne rüzgar, mantolama yapmış gibi

...garip... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı anafartas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/tulum/tex-motosiklet-ruzgar-ve-su-gecirmez-tulum-koruma-P134394978

ben bunu aldım kullanıyorum, üstünede motor montunu giyince ne soğuk kalıyor ne rüzgar, mantolama yapmış gibi
    Üstadım rüzgar ve soğukla harika ona sözüm yok, sadece paça kısmı yukarı sıyrılırsa ayak bileği üstü azcık üşüyen 5 samtimlik bir alan kalabiliyor. Onu da termal çorapla çözdüm sayılır. Ama sağanak yağmura denk geldin mi? Aman diyim aman aman aman, ürünün başlığında uzun uzun yazdım. Bir de iş-mont yağmurluk alıcam bi ara bunun üstüne. Artık normal günlük pantolonum, üzerine bu ürün üzerine yağmurluk nasıl yapıcam bilemiyorum ama keşke suyu da geçirmeseydi dadından yenmezdi

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wd 40.
    ....
    harbiden motosiklette her derde deva
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depoyu çizmesin diye dizliğin iç kısımlarına siyah keçe/sünger yapıştırmak.
    SAZMAN ve mrtttnc bunu beğendiler.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Yağmurda kullanmak için sele altında 1 top büyük boy çöp poşeti bulundurmak, yağmur yağdığında birer tane ayaklara giyip kemere sıkıştırmak, bir tane de kafa ve kolları delip montun üzerine giymek.
    espresso bunu beğendi.

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    Alıntı ...garip... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım rüzgar ve soğukla harika ona sözüm yok, sadece paça kısmı yukarı sıyrılırsa ayak bileği üstü azcık üşüyen 5 samtimlik bir alan kalabiliyor. Onu da termal çorapla çözdüm sayılır. Ama sağanak yağmura denk geldin mi? Aman diyim aman aman aman, ürünün başlığında uzun uzun yazdım. Bir de iş-mont yağmurluk alıcam bi ara bunun üstüne. Artık normal günlük pantolonum, üzerine bu ürün üzerine yağmurluk nasıl yapıcam bilemiyorum ama keşke suyu da geçirmeseydi dadından yenmezdi
    Yağmur yağınca zaten herşeyi kenara bırakıp zevk almaya bakcan dostum
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman sakata gelmeyin
    Uzun yolda kullaniyorum sadece, istediginiz anda gazi acip kapatabilme durumunuz var o bakimdan sorun yasanmiyor. Benim motor racing, gazi sabitledigimde elleride saliyorum, bu durum biraz tehlikeli ama uzun yolda baya rahatlatiyor

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    ansızın yagmura yakalanmak yada cok soguk havada motor sürmek

1 ayakkabılar strecfilm ile kaplanır ( yagmur ve su geçirmez )

2 pantolon aynı sekilde kaplanır ve konforlu bir seyehat yapılır.

( strec film tüm bakkal market benzinistasyonlarında mevcut )
    SAZMAN bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kırmızı ışıkta egzosda el ısıtmak vazgecilmezim, (enduro crosslarda elinizi arkaya uzatıp motordan inmeden ısıtmak ayrı bi paha bicilemez)

Ayakligin üzerinde motoru çevirip ileri geri yapmamak.(Hala bilmeyenler var)

Yokuş aşağı boşa at benzin tasarrufu yapar diyen tipler..Bu tiplere bi motorcu atasözü söylerim hep.
    "Yokuş aşağı boşa attım vitesi, frenlerim tutmadı G*tten aldım nefesi"
    Saygılar.
    SAZMAN ve ...garip... bunu beğendiler.

* Trafikte saygı görmek istiyorsanız, ekipmanlarınızı tam giyinin. Otomobil-Tır-Otobüs şoförleri sizi ne kadar bilinçli görürse, size duyduğu saygı okadar fazla oluyor. Kullandığım motosiklet barzo motoru gibi görünmesine rağmen bunun işe yaradığını gördüm. Hatta yanımdan geçerken selam veren sürücüler bile oldu.

* Yazın sıcak diye kask takmayan arkadaşlar en azından havaların soğukluğundan etkilenmemek için kask taksınlar. (İşe yarıyor)

* Yağmurluğunuz yoksa büyük boy çöp poşeti kullanabilirsiniz. Hem alta hem üste (Kısmen işe yarıyor)

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster

* Trafikte saygı görmek istiyorsanız, ekipmanlarınızı tam giyinin. Otomobil-Tır-Otobüs şoförleri sizi ne kadar bilinçli görürse, size duyduğu saygı okadar fazla oluyor. Kullandığım motosiklet barzo motoru gibi görünmesine rağmen bunun işe yaradığını gördüm. Hatta yanımdan geçerken selam veren sürücüler bile oldu.
    başıma geldi. tam Kayseri'de şehir içinden geçtiğim esnada yanımda bi pick-up, içinde 2-3 kişi... kornalar el sallamalar, "selamün aleyküm" diye bağırmalar falan; "n'oluyo lan" dedim

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Kayak pantalonu vazgeçilmezim yıllar önce alınmıştı, kullanılmıyordu. Artık işe yarıyor.
    Bir de iç astarındaki çengeli botun üstüne tutturabiliyorum.
    Böylece paçalarda açılma olmuyor.

Hatta dün ufak bir düşüş yaşadım, üstümdeki Dainesse montun kolu ne kadar hasarlandıysa bu pantalonun baldır kısmı da o kadar hasarlandı. Yırtılmadı. Kumaşı sağlam herhal
    Mis..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)