Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hasarlı yamaha r6 için servis tavsiyesi lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    salı günü bir aksilik olmazsa hasarlı yamaha r6 alıyorum hatta kaporasınıda verdim, motor biraz hasarlı ve motoru bir anlayana göstermek istiyorum ne kadar masraf çıkar ve gerekecek parçaların listesini yapacak sağlam güvenilir bir servis yada anlayan bir arkadaş lazım, istanbul avrupa yakasındayım bu tarafta tavsiye edebileceğiniz servis yada normal bi tamirci varsa yardım edermisiniz.
    satıcı arkadaş 4 milyar hasar var dedi fazla çıkarsa cebimden öderim dedi ve satışı yapmadan baktırmam lazım. parayı ödeyip satışınıda yapınca zaten iş işten geçmiş olacak onun için almadan bir baktırmalıyım.

yanlışlıkla r1 yazmıştım düzelttim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_DosT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mekan belli olmaz ama genelde istanbul içi...
    Motosikleti
    Motürü Sattım. Şimdilik Ticari TAXİ
    dostum bir resmi varsa veya parçalar hakkında bilgin varsa neler gerekli neresi hasarlı burdan yardımcı olmaya çalışırım...

aslında anadolu yakasında abim var motoctiy dükkanın adı eski cros yarışcısı Nazım ÖZSOY tanıyan bilir zaten sana yardımcı olur herkonuda .. bağdat caddesinde biraz uzak.. istersen mecidiyeköydede var aklıma gelenler..

ayrıca hayırlı olsun..allah kaza bela göstermesin..hacizli felan değildir işallah
    RUHUN BEDENİNDE, LASTİĞİNDE JANTININ ÜZERİNDE KALSIN......

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    salı günü bir aksilik olmazsa hasarlı yamaha r1 alıyorum hatta kaporasınıda verdim, motor biraz hasarlı ve motoru bir anlayana göstermek istiyorum ne kadar masraf çıkar ve gerekecek parçaların listesini yapacak sağlam güvenilir bir servis yada anlayan bir arkadaş lazım, istanbul avrupa yakasındayım bu tarafta tavsiye edebileceğiniz servis yada normal bi tamirci varsa yardım edermisiniz.
    satıcı arkadaş 4 milyar hasar var dedi fazla çıkarsa cebimden öderim dedi ve satışı yapmadan baktırmam lazım. parayı ödeyip satışınıda yapınca zaten iş işten geçmiş olacak onun için almadan bir baktırmalıyım.
    Kuruçeşme Daytona Motor Bülent Mamay abinin servisindeki arkadaşların SS konusunda uzman olduklarını duydum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Motor r6 mı r1 mi önce ona karar ver
    Bak bişi öneriyim istersen sahibindene bak çıkma parçaların ilanı falan oluyor

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    merhaba ferrari-tayfur
    beni hatırlarsın sanırım yasemin ile toplanıp grup olarak A2 sürücü belgesi için aynı kursa kayıt yaptırıp,oradan ehliyetlerimizi almıştık.sen oldukça hızlı ve seri R1 doğru gidiyosun bakıyorum ki hayırlısı olsdun işallah aman dikkatli ol !!!!
    servis konusunda da benim tanıdığım sana önereceğim özellikle SS sınıfında çok iyi olan UMUTMOTO var bahçelievlerde,eğer alacağın makinayı oraya getirip baktırırsan sana parça listesi yapar hatta çıkma yada sıfır parça konusunda derhal yardımcı olup (kendisi değil başkalarından temin eder hemen ) fiyat çıkartırlar.zaten abdullah ustayı yakın muhitlerden tüm SS kullananlar tanırlar,bilirler.bana özelden yaz sana telf. nosunu atarım arkadaşım,kolay gelsin
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ferrari_tayfur
    beni hatırlarsın sanırım yasemin ile toplanıp grup olarak A2 sürücü belgesi için aynı kursa kayıt yaptırıp,oradan ehliyetlerimizi almıştık.sen oldukça hızlı ve seri R1 doğru gidiyosun bakıyorum ki hayırlısı olsdun işallah aman dikkatli ol !!!!
    servis konusunda da benim tanıdığım sana önereceğim özellikle SS sınıfında çok iyi olan UMUTMOTO var bahçelievlerde,eğer alacağın makinayı oraya getirip baktırırsan sana parça listesi yapar hatta çıkma yada sıfır parça konusunda derhal yardımcı olup (kendisi değil başkalarından temin eder hemen ) fiyat çıkartırlar.zaten abdullah ustayı yakın muhitlerden tüm SS kullananlar tanırlar,bilirler.bana özelden yaz sana telf. nosunu atarım arkadaşım,kolay gelsin
    ewet üstad hatırladım sizi beraber a2 ehliyeti almıştık. bu umutmoto daki arkadaşlar seni tanırlarmı senin tavsiye ettiğini söylesem.

motor r1 değil r6 ilanın linkide bu motorun kaporası ödendi başka alıcı çıkmasın
    http://www.sahibinden.com/kazaliWQQa...XQQdisplayitem

Alıntı By_DosT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bir resmi varsa veya parçalar hakkında bilgin varsa neler gerekli neresi hasarlı burdan yardımcı olmaya çalışırım...

aslında anadolu yakasında abim var motoctiy dükkanın adı eski cros yarışcısı Nazım ÖZSOY tanıyan bilir zaten sana yardımcı olur herkonuda .. bağdat caddesinde biraz uzak.. istersen mecidiyeköydede var aklıma gelenler..

ayrıca hayırlı olsun..allah kaza bela göstermesin..hacizli felan değildir işallah

motorun resmi ve linki bir üst mesajımda oradan görüldüğü kadarıyla kafa grenaj, far, kafa demiri, direksiyon vs. dahada çıkar yani resimlerden pek anlaşılmıyor. motor çalışıyormuş.

Dostum, dua et ön dikmeler sağlam çıksın. O zaman sadece granaj masrafın olur.
    Şimdiden hayırlı olsun...

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı viper_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, dua et ön dikmeler sağlam çıksın. O zaman sadece granaj masrafın olur.
    Şimdiden hayırlı olsun...
    satan arkadaşın söylemesine göre şasi de yada mekanikte hasar yokmuş. ön dikmeler ne oluyor yaw.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Bizdeki R6 ya araba arkadan çarpmıştı servise götürdük 18.500 YTL masraf çıktı ve de söylendiğine göre darbeli motorlarda şasede farkına varılmayacak kadar çatlaklar oluşabiliyormuş yani ikinci kazada veya sert darbelerde şase dağılabilir dediler. motor perte ayrıldı.

Motorun R6 S yenisi 20.000 YTL internete göre sen nereden baksan epey masraf çıkar gibi modelide belli değil kaç model bu R6 S piyasa değeri nedir canın yanmasın sonra iyice araştır servis sana bir masraf çıkarsın hangisi olursa olsun 100 YTL'ye yapıyorlar ekspertiz sonra almaya karar ver.Önce servise ekspertiz yaptır.

Ön dikmeler dediği sanki amortisörler gibi geldi bana çok pahalı onun için arkadaş öyle demiştir.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    tekrara hayırlı olsun diyeyim ferrari,
    özelden sana attım servisin telefonunu fakat sen izmirden alıp noter satışıyla gelirsen motoru nasıl olcak bu servis işi pek anlayamadım,oldu ki alma çok masraflı bu dediler ???????? neyse sen işini sağlama bağlamışındır güle güle kullan dostum
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak bişi öneriyim istersen sahibindene bak çıkma parçaların ilanı falan oluyor
    Acaba çıkma parçalar çalınıp parçalanan motorlarımı ait yoksa bu durumda kaza yapan motorlarımı

İkinci el parça alıp hırsızlara taviz vermemek lazım diye düşünüyorum

Motosikleti
    CBR 1000RR
    satıcı arkadaş getirecek motoru satışı burada yapacağız,
    motor 2005 model piyasası 13.000 ytl ve üstü.
    ekspertiz ne oluyor bu arada.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba çıkma parçalar çalınıp parçalanan motorlarımı ait yoksa bu durumda kaza yapan motorlarımı

İkinci el parça alıp hırsızlara taviz vermemek lazım diye düşünüyorum
    Yahuu tabiiki hırsızları beslememek lazım.Bende böyle ucuz satan bi eleman bulmuştum sahibindenden heralde çalıntı demiştim cocugun evine gittigimde meger motosikletten çıkan parçalarmış,gidip görmek lazım.Çalıntı oldugunda belli eder zati

Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satıcı arkadaş getirecek motoru satışı burada yapacağız,
    motor 2005 model piyasası 13.000 ytl ve üstü.
    ekspertiz ne oluyor bu arada.
    Ekspertiz demek değişecek parçaların ve fiyatının tespiti

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum selam,

Almayı düşündüğün motoru benim arkadaşım olan 2006 Supersport C ve 2007 Supersport B şampiyonu Sertaç Terzi'ye gösterebilirsin,istersen aracılığını da yaparım.Genelde bu tarz kazalı motor gören istanbul servis-tamircileri ne yapıp edip motoru kendileri satın almaya kalkarlar,eğerki motoru satın almak için laf salatası yaparlarsa anlaki o motor adam olur.

Ayrıca İzmir'i pek iyi bilmem ancak İzmir'de yakın yarışçı arkadaşlarım var,onlarda bir göz atabilirler makineye eğer müsaitlerse,konuşayım istersen?

Motorun fiyatı uygun olması midemi bulandırmadı değil,şasesinden çatlak/kırık olma ihtimali korkutuyor beni,kimseye göstermeden kapora vermen pek akıllıca değil.Çatlayan/kırılan şasesin tamiri mümkün değil. 'mümkün abi hallederiz şaseyi diyen varsa ondan koşarak uzaklaş'

Daha fazla bilgi istersen özelden ulaş bana,seve seve yardımcı olurum

Burada ustalar "ön dikme" olarak hitap ederler. Bizde de ağız alışkanlığı olmuş...
    Bahsettiğim parça "ön amortisörler" ...

hocam bu şekilde satmak istersen görüşelim
    ayrıca tamir konusundada yardımcı olurum

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motor İzmir'de gözüküyor.Siz İstanbuldasınız galiba

Motoru bizzat görmeden mi kapora verdiniz?

Ve ne kadar kapora verdiniz (özel değilse))

Tabiri caizse inşallah bir kelek çıkmaz
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor İzmir'de gözüküyor.Siz İstanbuldasınız galiba

Motoru bizzat görmeden mi kapora verdiniz?

Ve ne kadar kapora verdiniz (özel değilse))

Tabiri caizse inşallah bir kelek çıkmaz
    motoru görmeden kapora verdim, ama satıcı 4 milyarı geçmez hasar tutarı dedi, geçerse ben öderim dedi, kapora fazla vermedim 50 ytl.
    motor yarın geliyor bahçelievlerdeki umutmoto'yu aradım yarın motor gelince oraya göstereceğim.
    bi kelek çıkmaz inşallah, biraz stres yaptı bu olay bende.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ennginn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizdeki R6 ya araba arkadan çarpmıştı servise götürdük 18.500 YTL masraf çıktı ve de söylendiğine göre darbeli motorlarda şasede farkına varılmayacak kadar çatlaklar oluşabiliyormuş yani ikinci kazada veya sert darbelerde şase dağılabilir dediler. motor perte ayrıldı.
    Engin abiye katılmakla beraber bir ekleme yapmak istiyorum; gerçekleşme olasılığı çok düşük dahi olsa, şasenin rezonansa geldiği süreçte şase bu kılcal damarlardan kağıt gibi yırtılabilir.

Yani bu kılcal damarlar(eğer varsa), bir ikinci kazada şase'nin dağılmasından daha büyük riskler içeriyor.

Şase'nin rontgenle kılcal çatlak kontrolünü alüminyum enjeksiyon işi yapan fabrikalarda rica minnet yaptırabilirsiniz, istanbul içersinde sanırım çelikel'de bu rontgen cihazından olacaktı.

Tabi eğer birilerini ikna edebilirseniz rontgen çekebilmek için şasedeki herşeyi sökmeniz lazım, en ufak vidasına kadar...
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)