Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200ns alıyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Sıfır aldım. 40binde. Tam sayamadım ama muhtemelen 20.ci motorum filan. Hiç bir kronik sorunum yok. Ayrıca zorda kaldım mı çukur mukur dinlemeyip hayvan gibi giriyorum. Bugüne kadar tık demedi maaşallah. Motorun kralıdır kendisi. Yapandan getirenden satandan allah razı olsu, kötücüler çatlasın.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamanlar uzun yola daha hevesliydim ne kuccucuk nede buyuk motor olsun ikisinin ortasında olur hiç değilse yorulmadan giderim dedim gucum buna yetebildi(daha buyugunude almayı çok ıstemıştım) aldım çokta memnunum ama birdahakine motor alırsam küçük cc olacağı için boyle 18 likler gibi yok abıme soyliyim şöyle sokakta herkez begenecekmiş ,bastım mı uzucak abi gibi liseli düşüncelerden arındım bana görev motoru lazım o kafaları geçtim törpülendim yanı .zaten bu motora yenı başlayan fazla birşeyden anlamayan arkadaşlar yanaşıyor .bunun 150 cc liği yamaha ybr125 fiyatında lakin servis desen yok ,marka guvencesı tırt,malzeme tırt ,kronık sorun mu dersin .e ozaman benım param yoktu bahanesi sadece bahane oysaki ben ucuz alacak kadar zengin değilim
    Bak anlamadığın nokta şu, pulsar cbf ve ybr den çok daha güzel bir motosiklet.
    Ben bir sene ybr bir sene pulsar 200ns bir sene de cbf sahibi olan bir insanım.
    Ybr ve cbf güç olarak yetersiz kalıyor. Özellikle yola çıkınca kamyon arkası kalıyorsun. Ybr ile izmir antalya adapazarı turu yapmış biriyim.
    Ybr hafif sallanıyor gücü yok.
    Cbf motosikletim her sabah jikle olmadan istop ediyor. Gideceğin yer 3-5 km ise jikle kapatmadan günler geçirirsin.
    Pulsarın öyle bir sorunu yok enjeksiyonu var.
    Şimdi otobana çevre yoluna çıkan birisi, araçlar tarafından sıkıştırılmak istemeyen birisi, jikle mikle upraşmak istemeyen birisi pulsar gibi bir motor bu fiyata dururken neden cbf ybr alsın.
    Sen inazuma alacak güçtesin ama herkes o kadar güçlü olmayabilir. 15000tl yi bir motora belki hayatı boyunca veremeyecek arkadaşlarımız olabilir. Bu arkadailar ölsün mü? Sen 15.000 verdin diye bu vatandaş 15.000vermek zorunda mı.
    Yahu bu pulsarı insanlar seneler oldu kullanıyor. Kullanıcısı genel olarak yorum yapıyor. Size ne oluyor yani. Neden rahatsız oluyorsunuz ki? Duke 390test sürüşü yaptım bildiğin pulsar plus. Çok bir farkı yok. Yahu neden adam 15.000vermek zorunda motora onu anlat. Jant kırmış bilmemne diyor, duke un jant fotoğrafını koyuyorum aynı şey olmuş. Halen konuşuyorsunuz. İstop etme problemi var diyor. Soğuk havada motor yeni çalışmışken DEBRİYAJI ÇEKİNCE olan, ayda yılda bir olabile bir sorun. Ben de yaşadım aynını. Ama bu beni rahatsız etmedi arkadaş, 7.000 cebimde kaldı. Bu benim için çok önemli şuan. 7.000tl yi motorum üzerinde %10 daha kalite olacak diye veremem ben. Bunu neden zorluyorsunuz. İlk aldığımda yamaha kullanan bir arkadaşım motoru beğendi, sonra sattım ben motoru, dediği şey şu, aldığında söylememiştim ama satabildiğine göre artık söyleyeyim cesaret valla yaptığın, elinde de patlayabilirdi satamayabilirdin sonuçta yeni girmiş bir firma dedi.
    Şimdi pulsar alınıyor satılıyor 2.el pazarı var herkes kullanıyor satıyor vs vs.
    Acaba siz de o zaman cesaret edemeyenlerden misiniz.
    Acaba siz inazumaya o parayı verdiği için içine oturanlardan mısınız?
    Bunun için mi pulsara saldırıyorsunuz?
    Kendinizi içten içe kandırılmış hissettiğiniz için mi?
    İnazumanın yaptıklarını yarı fiyatında olan bir motor yapabildiği için üzgün müsünüz?

Bunları sorun bence kendinize.

Pulsar en iyi 200cc motor kesinlikle değil.
    Pulsar kesinlikle ve kesinlikle ve Kesinlikle 200-250 bandında fiyat performans oranı en yüksek motor. İsteyen istediğini söylesin.
    AttilaXtreme, Norton772 ve Ogretmen bunu beğendiler.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak anlamadığın nokta şu, pulsar cbf ve ybr den çok daha güzel bir motosiklet.
    Ben bir sene ybr bir sene pulsar 200ns bir sene de cbf sahibi olan bir insanım.
    Ybr ve cbf güç olarak yetersiz kalıyor. Özellikle yola çıkınca kamyon arkası kalıyorsun. Ybr ile izmir antalya adapazarı turu yapmış biriyim.
    Ybr hafif sallanıyor gücü yok.
    Cbf motosikletim her sabah jikle olmadan istop ediyor. Gideceğin yer 3-5 km ise jikle kapatmadan günler geçirirsin.
    Pulsarın öyle bir sorunu yok enjeksiyonu var.
    Şimdi otobana çevre yoluna çıkan birisi, araçlar tarafından sıkıştırılmak istemeyen birisi, jikle mikle upraşmak istemeyen birisi pulsar gibi bir motor bu fiyata dururken neden cbf ybr alsın.
    Sen inazuma alacak güçtesin ama herkes o kadar güçlü olmayabilir. 15000tl yi bir motora belki hayatı boyunca veremeyecek arkadaşlarımız olabilir. Bu arkadailar ölsün mü? Sen 15.000 verdin diye bu vatandaş 15.000vermek zorunda mı.
    Yahu bu pulsarı insanlar seneler oldu kullanıyor. Kullanıcısı genel olarak yorum yapıyor. Size ne oluyor yani. Neden rahatsız oluyorsunuz ki? Duke 390test sürüşü yaptım bildiğin pulsar plus. Çok bir farkı yok. Yahu neden adam 15.000vermek zorunda motora onu anlat. Jant kırmış bilmemne diyor, duke un jant fotoğrafını koyuyorum aynı şey olmuş. Halen konuşuyorsunuz. İstop etme problemi var diyor. Soğuk havada motor yeni çalışmışken DEBRİYAJI ÇEKİNCE olan, ayda yılda bir olabile bir sorun. Ben de yaşadım aynını. Ama bu beni rahatsız etmedi arkadaş, 7.000 cebimde kaldı. Bu benim için çok önemli şuan. 7.000tl yi motorum üzerinde %10 daha kalite olacak diye veremem ben. Bunu neden zorluyorsunuz. İlk aldığımda yamaha kullanan bir arkadaşım motoru beğendi, sonra sattım ben motoru, dediği şey şu, aldığında söylememiştim ama satabildiğine göre artık söyleyeyim cesaret valla yaptığın, elinde de patlayabilirdi satamayabilirdin sonuçta yeni girmiş bir firma dedi.
    Şimdi pulsar alınıyor satılıyor 2.el pazarı var herkes kullanıyor satıyor vs vs.
    Acaba siz de o zaman cesaret edemeyenlerden misiniz.
    Acaba siz inazumaya o parayı verdiği için içine oturanlardan mısınız?
    Bunun için mi pulsara saldırıyorsunuz?
    Kendinizi içten içe kandırılmış hissettiğiniz için mi?
    İnazumanın yaptıklarını yarı fiyatında olan bir motor yapabildiği için üzgün müsünüz?

Bunları sorun bence kendinize.

Pulsar en iyi 200cc motor kesinlikle değil.
    Pulsar kesinlikle ve kesinlikle ve Kesinlikle 200-250 bandında fiyat performans oranı en yüksek motor. İsteyen istediğini söylesin.
    Şuan pulcanın sıfır fiyatı 8.290 tl doğru mu?

ben 2014 model 18500km'deki inazuma'yı 9.250'ye almışım, üstelik korumalı, çantalı, rüzgar camlı, sis farlı

siz ne 7 bininden bahsediyosunuz ya :D he canım he pulsar çok güzel motor
    dyavol-77 bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan pulcanın sıfır fiyatı 8.290 tl doğru mu?

ben 2014 model 18500km'deki inazuma'yı 9.250'ye almışım, üstelik korumalı, çantalı, rüzgar camlı, sis farlı

siz ne 7 bininden bahsediyosunuz ya :D he canım he pulsar çok güzel motor
    İyi de hocam siz de iki sene önce aldığınız motorun fiyatını diğer motorun şimdiki fiyatıyla kıyaslayarak hata yapmıyormusunuz? Ayrıca iki motorun işletme ve parça maliyetleri de var işin içinde.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Pulsar ile ybr yi kıyaslamak bence çok saçma. Ybr her anlamda bisiklet gibi kalıyor. Görüntü-tip, lastik boyutu ve denge, hız-güç, enjeksiyon, teknolojik artılar-dijital ekran vs......

Daha selektör tuşu bile olmayan ybr ye 6230TL vermek ?

Japon japon diyenleri boşverin beyler kimsenin kimseye birşey kanıtlamaya ihtiyacı yok.

Japonlar; serviste, parçada ve MOTORU ilk satış anında kütür kütür geçiriyorlar. Tercih meselesi. Kalite olarak bence Japonla-Pulsar arasında dağlar kadar da bir fark yok yani. Bence şuan piyasadaki en iyi fiyat/performans MOTORU pulsardır.

Bu arada herzaman "MOTOSİKLET" derdim ama bu dil kurumundan fırlamış arkadaşlar sayesinde "MOTOSİKLET" demekten soğudum bunu da buraya yazmadan edemeyeceğim böyle basit bir şeyi yazmaları çok itici.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Al kardeşim hayırlı olsun, Pulsar sahiplerinden başka kimsenin sevmediği bir motor. Gelgelelim heryer Pulsar ve satış rekorları da kırmış, olumsuz yorum elbette ki olacak. Daha mantıklı bir eleştiri duyamadım. Grubumuzda da 9 arkadaşım Pulsar aldı, 2si sattı cc büyüttü. Hiç birimiz o dillere pelesenk olan sorunları yaşamadık. Umarım yaşamayız o da ayrı da,

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dun aldim kullanıyorum bir sorunum yok simdilik. Anlatilanlara gore herkes ybr kullaniyor pulsar çöp. Disarda bende ybr goremiyorum gunde 10 pulsar goruyosam ybr hic göremiyorum. 7 milyara enjeksiyonlu , yeni teknoloji dijital gostergeli 6 ileri 200cc 3 bujili motor varken gidecegim cbf 150 alacagim karburatorlu ama japon , yag yakiyor ama japon . Arkalar kampana ama japon . Su degil hava sogutmali ama japon. Tipi bisikletin motor takilmis hali ama japon japon japon . . . Pulsar olan herkesi yoldan topluyoruz sanacak goren en iyiis net oetamina pek bakmamak bazen cok can sıkıyor
    Kargaya yavrusu gözünde ''kuzgun'' görünürmüş....Dikkat et,çukurlardan yavaş geç-jantın kırılmasın...
    The Power of The Dreams.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Md.murat kardesim nede cok yazmissin valla okumadim gerisini kusura bakma..
    Smdi diyorimki pulsar 150 6 bin kusurlarda degil mi ? E o fiyata yamaha bayinden yamaha alinir mi ?
    Soyle bir ornek vereyim iphone 5 s hala satiyor ama cag disi gibi dimi ,sen tercih ediyon general mobile' i ozellikleri cok diye ekrani buyuk diye. Bu buna benziyor ozellik ugruna daha insanlar markayi gorunce neyy diyor snde icinden diyorsun isimi goruyor bu bilmiyor bosver ben ucuza aliyom millet ne dusunurse dusunsun ama iphone halen satmis ayni model senin telefon agriza yapmasa bile bi ay sonra yenisi cikmis fiyati dusmus , sistem gocmus ustune ustluk insanlarin algisina marka oturmamis

Siz boyle devam edin kardesim sorunlarinizi okumak zevk veriyo ve hala savunmaya calisinca hakli birseyde diyemeyince zevkli oluyor bana :D

Motosikleti
    yok
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Md.murat kardesim nede cok yazmissin valla okumadim gerisini kusura bakma..
    Smdi diyorimki pulsar 150 6 bin kusurlarda degil mi ? E o fiyata yamaha bayinden yamaha alinir mi ?
    Soyle bir ornek vereyim iphone 5 s hala satiyor ama cag disi gibi dimi ,sen tercih ediyon general mobile' i ozellikleri cok diye ekrani buyuk diye. Bu buna benziyor ozellik ugruna daha insanlar markayi gorunce neyy diyor snde icinden diyorsun isimi goruyor bu bilmiyor bosver ben ucuza aliyom millet ne dusunurse dusunsun ama iphone halen satmis ayni model senin telefon agriza yapmasa bile bi ay sonra yenisi cikmis fiyati dusmus , sistem gocmus ustune ustluk insanlarin algisina marka oturmamis

Siz boyle devam edin kardesim sorunlarinizi okumak zevk veriyo ve hala savunmaya calisinca hakli birseyde diyemeyince zevkli oluyor bana :D
    150ns nerden çıktı başlığa bakar mısın tekrar?
    Biliyor musun telefonum ne desen ayfon derdim sana.
    Kapitalist sistemin kölesi olduğun o kadar belli ki.
    Burda senle tartışarak değerli vaktimi harcamaktan vazgeçtim. Çünkü koskoca amerikan kapitalizm propogandasına tek başıma burda karşılık verecek enerjim yok şuan.

Siz zevk almaya devam edin, ama aldığınız zevk aslında bizim sorunlarımızdan değil de kapitalizmin kucağında oturmanızdan kaynaklanıyor olabilir.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de hocam siz de iki sene önce aldığınız motorun fiyatını diğer motorun şimdiki fiyatıyla kıyaslayarak hata yapmıyormusunuz? Ayrıca iki motorun işletme ve parça maliyetleri de var işin içinde.
    Ben motoru gecen ay aldim 2. el olarak, demem o ki sifir pulsar fiyatina yakin bir bedelle inazuma alinabilir, bakiyorumda bu motoru ybr ve cbflerle siz kiyasliyor olmussunuz, bu pulsar icin iyi bisey mi sence? tabiki o motorlardan cok daha tercih edilebilir, bak yine iyidir demedim, tercih edilebilir, motorun kalitesini konusursak yine japon ondedir, iscilik malzeme kalitesinden bahsediyorum, yedek parcalarinizin ucuz olmasi elinizdeki malın kalitesini zaten gosteriyo neyi anlamamak istiyosunuz gercekten garip sayin pulsarcilar

Motosikleti
    yok
    Ben motoru gecen ay aldim 2. el olarak, demem o ki sifir pulsar fiyatina yakin bir bedelle inazuma alinabilir, bakiyorumda bu motoru ybr ve cbflerle siz kiyasliyor olmussunuz, bu pulsar icin iyi bisey mi sence? tabiki o motorlardan cok daha tercih edilebilir, bak yine iyidir demedim, tercih edilebilir, motorun kalitesini konusursak yine japon ondedir, iscilik malzeme kalitesinden bahsediyorum, yedek parcalarinizin ucuz olmasi elinizdeki malın kalitesini zaten gosteriyo neyi anlamamak istiyosunuz gercekten garip sayin pulsarcilar
    İnazuma aldım 9250ye, pulsarın 0ı 8200 diyorsun.
    Cbf nin 0ı da 6200.6200ile 7000 tl arasında dünya kadar pulsar var sahibindende. Fiyatı daha yakın.

O zaman hadi pulsarı h2r ile karşılaştıralım.

Amaç nedir ki? En büyük inazuma en şampiyon sizsiniz.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Aynen japonların malzeme kalitesi daha iyi tabiki. Pulsarı, ybr'yi, cbf'i yan yana koyup yan kapaklarını sökün bakiyim hangisinin malzeme kalitesi daha iyi. Ybr nin kapağını sökerken jakları çatır çatır kırılır. Cbf in kapakları boşluklu ses yapıyor. Pulsarın kapağına bak bir tane boşluk bulamazsın. İstediğin kadar aban kapağı sökerken jakları çatır çatır kırılmaz. Ondan sonra japonlar her zaman daha kalitelidir.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    beyler tartışmayın boşverin. 16000 vermişler ve yanyana koyduğunda pulsar daha dikkat çekici :D fark da 50 cc. hadi hayırlı işler.
    Emre Fırat bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargaya yavrusu gözünde ''kuzgun'' görünürmüş....Dikkat et,çukurlardan yavaş geç-jantın kırılmasın...
    Sorun yok kırılsın depoda pulsarla 2 motorum kapıdada aracım yatıyor . Siz dikkat edin e5 ve otoyola girmeyin hızlı araçlar ' bu japon geçmeyelim" demiyor kamyon takip etmeyin iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Şimdi çok uzun süredir inceliyorum , pulsar alıp kullananlar memnun fakat almayıp nette okuduğunu gören pulsara binmeyen yada arkadaşında pulsar olanlar memnun değil. Kendisinde cbf , ybr olup arkadaşında pulsar olanlar başka birşeyin tribindeler
    Kalite kalite kalite - japon japon japon ... Tamam eyvallah fakat şunu sormak istiyorum müsadenizle
    Grenajlar mı çok kaliteli cbf ve ybr'nin pulsardan ?
    Motor ömrü km sayısımı çok daha iyi ikisi 12 13 hp gücü geçmeyen makineler ?
    Fren mesafesimi daha kısa ?
    Yakıtlarımı çok farklı ?
    Bu kaliteden kastımız nedir hani bir aydınlatırmısınız ?
    Pulsar alıp yapamayıpda cbf ve ybr alınca daha fazlasını yapabilceğimiz şeyleri açıkalrmısınız ?
    Hani cbf ve ybr'de ney sorun olmuyorda o sorun pulsarda oluyor kaliteden bahseden arkadaşlarım biraz aydınlatırmısınız yeniyim bilmiyorum ?
    Sinyal, korna , marş tuşu felan mı bozuk su alıyor çalışmıyor mu ? Killswcih mi problem yaratıyor pulsar'dada diğerlerinde yaratmıyor dicem pardon onlarda sellektör düğmesi ve kill swich yoktu sanırım.
    Cbf'nin avantajı sıfır vibrasyon onun yanında bol yağ yakıyor , ybr'nin yakıttan başka avantajı yok 125cc 2 tane adam akıllı kişi bindimi yokuşta canı çıkıyor zavallıımın . Hani arkadaşlar aydınlatın şuan pulsara binerek zarar edip satıp ybr yada cbf alırsam kar yapacağım bir konu varsa yapayım bende

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun yok kırılsın depoda pulsarla 2 motorum kapıdada aracım yatıyor . Siz dikkat edin e5 ve otoyola girmeyin hızlı araçlar ' bu japon geçmeyelim" demiyor kamyon takip etmeyin iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

Şimdi çok uzun süredir inceliyorum , pulsar alıp kullananlar memnun fakat almayıp nette okuduğunu gören pulsara binmeyen yada arkadaşında pulsar olanlar memnun değil. Kendisinde cbf , ybr olup arkadaşında pulsar olanlar başka birşeyin tribindeler
    Kalite kalite kalite - japon japon japon ... Tamam eyvallah fakat şunu sormak istiyorum müsadenizle
    Grenajlar mı çok kaliteli cbf ve ybr'nin pulsardan ?
    Motor ömrü km sayısımı çok daha iyi ikisi 12 13 hp gücü geçmeyen makineler ?
    Fren mesafesimi daha kısa ?
    Yakıtlarımı çok farklı ?
    Bu kaliteden kastımız nedir hani bir aydınlatırmısınız ?
    Pulsar alıp yapamayıpda cbf ve ybr alınca daha fazlasını yapabilceğimiz şeyleri açıkalrmısınız ?
    Hani cbf ve ybr'de ney sorun olmuyorda o sorun pulsarda oluyor kaliteden bahseden arkadaşlarım biraz aydınlatırmısınız yeniyim bilmiyorum ?
    Sinyal, korna , marş tuşu felan mı bozuk su alıyor çalışmıyor mu ? Killswcih mi problem yaratıyor pulsar'dada diğerlerinde yaratmıyor dicem pardon onlarda sellektör düğmesi ve kill swich yoktu sanırım.
    Cbf'nin avantajı sıfır vibrasyon onun yanında bol yağ yakıyor , ybr'nin yakıttan başka avantajı yok 125cc 2 tane adam akıllı kişi bindimi yokuşta canı çıkıyor zavallıımın . Hani arkadaşlar aydınlatın şuan pulsara binerek zarar edip satıp ybr yada cbf alırsam kar yapacağım bir konu varsa yapayım bende
    Ağzına sağlık. 👍

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hocam inazuma en ucuz 11000 tl ilanlara baktığımda. Hadi uygun buldunuz diyelim Allah için güzel motor ve ben de almak isterim. Ama olay sadece almakla bitmiyor ki. Yakıtı pulsar'ın neredeyse iki katı (4 lt civarı yakıyor diyorlar, pulsar 2.5-2.8 lt arası). Bakımı çok daha pahalı, lastik olsun yedek parça olsun hepsi daha pahalı. Yani herkes alıp binemeyebilir. Ayrıca diğer iki motor ile kıyaslandığında bence her yönden önde olan bir motor. Modern, donanım daha iyi, yakıt ikisinin arasında, bakımları ve yedek parçası daha uygun, bakım aralığı uzun.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam inazuma en ucuz 11000 tl ilanlara baktığımda. Hadi uygun buldunuz diyelim Allah için güzel motor ve ben de almak isterim. Ama olay sadece almakla bitmiyor ki. Yakıtı pulsar'ın neredeyse iki katı (4 lt civarı yakıyor diyorlar, pulsar 2.5-2.8 lt arası). Bakımı çok daha pahalı, lastik olsun yedek parça olsun hepsi daha pahalı. Yani herkes alıp binemeyebilir. Ayrıca diğer iki motor ile kıyaslandığında bence her yönden önde olan bir motor. Modern, donanım daha iyi, yakıt ikisinin arasında, bakımları ve yedek parçası daha uygun, bakım aralığı uzun.
    Hocam tabiki diğer iki motorla kıyaslanamaz, fakat ben test ettim pulsarı bolbol, o gidonu tutarken daha güven vermedi, keşke hoşuma gitmiş olsaydı da methiyeler düzseydim :D parça ve bakım masraflarından bahsettim, ne kadar ekmek o kadar köftedir pulsar.

Kronik sorunları yok diyolar, kaç kişi motoru garanti kapsamına sokmuş bi bakın, arada çıkıp 40bin yaptım tık yok diyenler şanslarıyla bin yaşasın.
    Yakıt demişsin 2.5, 2.8 o da reklam propagandasıydı zaten arkadaşım saatte 60-70 gidersen o tüketimleri her motor görür birbirimizi kandırmayalım

Sana önerim şu, pulsardan başka motorlar sür kararını ver, burdaki çoğu insan bu noktayı unutup ellerindeki alete gereksizce gönülden bağlanıyor, taraftarlık yapıyor.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ben yeni motosiklet sevdalılarındanım. Cebimde ki param belli ve aylardır bakıyorum... Hero,bajaj,yamaha,benelli,cf moto, kawasaki, honda ve adı aklıma gelmeyen niceleri. Şimdi bana 200-250 cc nin uyacağına kanaat getirdim çünkü düşük cc 182 boya 78 kilioya cücük gibi kalıyor bir diğeri de görünüşleri beni motosikletten soğutuyor.

125 cc comuter tarzı ile başladım ehliyet kursumda, bajaj verdiler şimdi onu kullanıyorum ve buna geçince motosiklet buymuş dedim. Eminim ki parayı verdikçe "motosiklet buymuş" diyeceğim daha nice modeller vardır. Gel gelelim cbr250 veya kawasaki z250 oda olmadı yamaha'nın şöyle afilli atak tork ustası modelleri hepsi birbirinden güzel ama cebimdeki paraya; güvenliği,görünüşü,gidişi uygun bir bu modeli bulabiliyorum bizim piyasada. Şimdi evet adamlar hintli, evet mükemmel(!) japonlar kaliteli değil ama seçecek bir başkası yok malesef. Bunu kabul edelim. E durum böyle olunca bana acemiliğimde yaren olacak, düşüp kalkınca cebimi delmeyecek, sürdüğümden de zevk aldıracaksa bende bajajı tercih ediyorum.

İlerde 15Bin - 20Bin gibi ücretleri çıkarabildiğimde kaliteli bir japon alacağım inş.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Hocam ben yamaha da sürdüm honda da kawa da. Fiyat/performans olarak bence en iyi makine şuan pulsardır. Tercih meselesidir. Bende 2014 model servis bakımlı cbr125 vardı o da ayda 1-2 sefer çukura girince stop ediyordu, şuan servis bakımlı 2014 model cbr250 kullanıyorum 1-2 kere düşük hızda çukura falan girdim ve stop etti(bunlar düşük hızlarda oluyor.). Geçen hafta cbr250 de ses için zırıltı dan rahatsız olduğum için servise götürdüm sorun çözüldü ama sorun sorundur yani hani japon sorunsuz olur diyorlar ya öyle değil ...R25 im vardı servis bakımlı ve hiç zorlanmamış motor daha 4.500 km de makine kitledi... Çektiğim çileyi ben bilirim motosikletten soğudum o zamanlar.

Napcaz bu işleri rambo abi ? Hani japon-mapon du nedir bu ne oldu hani? Mondialim vardı 13.000 km boyunca 1 TL masraf açmadı ilginç olan da bu. Açsaydı da Eyvallah çünkü Mondiali japon motorlarımın 4 te 1 fiyatına almıştım.

İşin özeti bence pulsar fiyat/performans aletidir. Japonla Pulsar arasında kalite farkı var mıdır vardır ama bence dağlar kadar bir fark yok.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Konuya girip girip gülüp çıkıyorum.Arkadaşlar son kullanıcı diye bir tabir vardır biliyorsunuzdur eminim.Buradaki kullanıcıların birçoğunun bu tanıma uyduğunu düşünüyorum.Çünkü kafalar bunu gösteriyor.Biri yukarıda ıphone,general mobile muhabbeti falan başlatmış.Arkadaşlar bunlar motor telefon değil ki.Hanginiz 3 aya 6 aya hadi olsun 1 yıla motor değiştiriyorsunuz.Değiştireniniz vardır onları tenzih ederim tabikide ama hepiniz mi yapıyorsunuz bunu.Herşeyden önce yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen bajaj kawasaki,Ktm,Honda gibi markalara parça üreticisi değil mi?Zaten alacaksınız motoru 1-2 yıl min. Kullanacak sonra değiştireceksiniz.8 bin pulsara verilir.Heleki Japonların fahiş fiyatları karşısında kesinlikle verilir.Ybr,Cbf gibi motorlarla pulsar kıyaslanmaz.Cc farkından değil insanlar fiyat olarak kapılmış.biri 7 civarı diğeri 8 olabilir ama disk frenler bybre brembonun orta sınıf için üretilmiş frenleri Ktm,de kullanıyor.Kampana değil.Enjeksiyonlu bir motor.Yeni bir firma olabilir ama iddalı girdi ve bence hak ettiği yer verilmiyor.Bunun nedeni biraz markacılık biraz kıskançlık diyelim mi?
    saeros bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)