Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor kendisinin gibi davranan arkadaş

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertgckn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Motora başlayalı yaklaşık 1 ay kadar oldu. Öğrenmem de tecrübe kazanmada bir arkadaşım bana yardımcı oldu. Bana öğretirken 1 tur ben atıyorsan etrafta 1 tur o attı. Anlayacağınız ben ne kadar sürersem o da o kadar sürmek istiyor. Bir de okula giderken sürekli peşime takılıyor. Yarı yolda bende sureyim diye inat ediyor. Ee 3-4 yıllık arkadaş kıramıyorum veriyorum ama içim gidiyor :( Bir karının 2 kocası olmaz hesabı. Sizce ne yapmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Mesela ben hiç kıramayacağım arkadaşlarıma bile babama bile vermem deyip geçiştiriyorum. Çok ısrar eden olursa "hayırdır birader sana mı aldık motoru" diyorum esprili bi şekilde.. Yani geçiştirmenin bir çok dolaylı yolu var..

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    motoru servise verdim 300 lira masrafı çıktı yarısını verirmisin de.
    _kaan_, Olcay Avşar, efendy06 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşını babasının yanında o motor benim ama sen ortakmışız gibi davranıyorsun babandan motor iste de babasına da bende emanet alıyor çok yalvarıyor kıramıyorum artık vermicem bir olursa arkadaşıma vicdan azabı çekerim de ve kesinlikle kekeleme ve utanma

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    3 - 4 yıllık bir arkadaşınsa samimiyetine göre değişir. Ama illa gözünden bile sakınıyorsan, kibarca durumu açıkla ve artık tek başına kullanmak istedğini anlat.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

Önce kendine şunun yanıtını ver. Arkadaşın mı daha değerli yoksa motosiklet mi?
    Dramatize etmiyorum. Motosiklet senin için arkadaşından daha değerli olabilir. Yoksa herkesin başında o dert var. Babam motorumu kullanınca kıskanırım ama bunun için karşısına çıkmam.
    Kıvırmak yerine dürüstçe söylemek en güzeli.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    [/COLOR]
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kendine şunun yanıtını ver. Arkadaşın mı daha değerli yoksa motosiklet mi?
    Dramatize etmiyorum. Motosiklet senin için arkadaşından daha değerli olabilir. Yoksa herkesin başında o dert var. Babam motorumu kullanınca kıskanırım ama bunun için karşısına çıkmam.
    Kıvırmak yerine dürüstçe söylemek en güzeli.
    Üstad bir de şu olay var. Bu arkadaşın geçen sene elekt. bisikleti vardı. Sağolsun beni gezdirdi etti. Sürekli bunu başıma kakıyor. Ben sana böyle mi yapıyorum diyor sürekli

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    ben diyordum canımı iste motosikletimi isteme diyordum onlar da istemiyordu

hayırlı olsun.
    arkadaşınada motosiklet aldırmak lazım

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam, motoru ogretırken kullanırsın ama bu su sekıldedır, otur benı ızle nasıl yatıyorum nasıl kalkıyorum nasıl donuyorum, frenı nasıl kullanıyorum sonra ben sana verıp ızlıycem dogrunu yanlısını tartısıcaz, gec arkama sırt cantam gıbı ol, motoru ıyı dınle hareketlerıme dıkkat et sonra yer degıstırıcez denıyceksın tartısıcaz seklınde. Senın arkadas senın motora ortak olmus, hanı kucukken bısıkletı olan cocuktan bı tur ıstersın ya ona donmus mevzu abartı bır sekılde.

Bır dostluktan zıyade gecmısı kullanarak faydalanıyor senden. Eyvallah hacı ogrettın ama ortak oldun motora, rahatsız olmaya basladım samımıyetınden suphelenıyorum benı kullandıgını dusunuyorum de. Haa ama onun elektrıklı motoru varken sende ona boyle davrandıysan tabırı caızse yapıstıysan adama, onunda suan boyle yapma hakkı var tabı. Sevdıgın, samımıyetıne guvendıgın kaybetmek ıstemedıgın bırıyse bahsettıgın dost, ya oturup konusup orta yol bulucaksın ya da durum boyle devam edıcek o hevesını alana kadar.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Sevmiyorum başkasının sürmesini de olsun bitsin.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Burada konu açtığına göre ikilemde kalmışsın,ya motor ya da arkadaş, seçiminde bulunacaksın buna da sen karar vereceksin, bu üçgenden birisi kopmak zorunda.

17 yaşından önce ufak tefek motorlara sahiptim, peugeot panter, şimşek mobilet tarzı, 2 tane çocukluk arkadaşım vardı birisi binse acaba bir şey olur mu derken, diğeri daha gaza basmadan teker yapmaya çalışırdı çok agresif kullanırdı, 301 mz alınca agresif arkadaşım neredeyse kapımda yatar kalkar oldu, nere gidersem ya beraber gideceğiz yada ver ban ben gideyim demeye başladı, gece yarıları gelip motor istemelerle devam etti,17 yıllık arkadaşlık artık benden motor isteme sana motoru veremem dediğimde bitti,inanın motoru zerre kadar düşünmedim, büyük motor ben sürerken korkuyor ken bu hala teker derdindeydi, canına bir şey olur da ömür boyu vicdan azabı çekerim diye vermedim, ama diğer sakin arkadaşıma al motoru yak istersen dediğim halde binmezdi. yaş 38 hala küsüsüz.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Arkadaşının mail adresini at ben ona bu konunun linkini gonderirim olur biter :D
    Erhan Tosun bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru servise verdim 300 lira masrafı çıktı yarısını verirmisin de.
    Vallahi espri bi yana dene bunu, ön tekeri çarptım, ön jant değişti 300 lira masraf çıktı, yarısını ver nasıl olsa beraber kullanıyoruz de..
    Ama bunu dersen , oda sana al 150 lira derse Ş.çtın...
    Açık açık söyle, motor için arkadaşlık bitirecekse bitirsin takma kafana.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    eşek öldü ortaklık bitti de olsun bitsin

benim babamın meşhur bir lafı vardı,birisi değerli bişeyini istediği zaman hiç utanmaz aynen (HASAN DAYI KAZANDA Yİ)yani kazanda al ye millete asalak olma anlamında bu lafı söylerdi,babamdan bana miras kaldı bu söz artık bende buna benzer durumlarda bu sözü şakayla karışık söylüyorum çok işe yarıyo

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşının elektrikli bisikleti vardı duruyor mu ?
    Vrtsa bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşının elektrikli bisikleti vardı duruyor mu ?
    Hayır çalındı.

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Arkadaşın her halde Ekipman ile gezmiyordur. Sen ekipman kullanıyor musun bilmiyorum (Sadece kasktan bahsetmiyorum) O verdiğin arkadaşa kazara bir arabaya çarpsa ve başına bir şey gelse vicdanın rahat olur mu ?

Bisiklet, Motosiklet, Araba kimseye verilmez.

Arkadaşın hata yapmasa bile başkası yapsa hem onun canına hem senin malına zararlı o yüzden VERME!

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    cok titiz oldugum bir konuydu benim de. daha sonradan yavas yavas rahatlamaya basladim. istedigin kadar profesyonel ol, gelir biri carpar, sonra? ama goz hakki var biseyler var. cokta kasmamak lazim. yakinlardan bahsediyorum tabii. oyle 2 gunluk adama zaten vermem.

bi sekilde halledersin sen. aslansin sen.

Versene adamin motorunu
    Valla saka maka ne adamlar var ben onu 100binlik arabaya alip evine birakiyorum o benden 30 liralik cihazi kiskaniyor soyle gitsin maymunluk yapmasin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)