Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2017 de tüm motosikletler euro 4 uyumlu hale getirilerek mi satılacak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Selam arkadaşlar,

Hepimizin bildiği gibi 2017 de euro 4 standardı geliyor. Benim merak ettiğim 1 Ocak 2017 itibariyle satışı yapılan/yapılacak olan tüm motosikletler euro 4 uyumlu hale getirilerek mi satılacak?

- Mesela 2017 yılında YBR 125 veya CBF 150 v.s. almaya gittiğimizde motor euro 4 standartlarına sahip olacak mı?
    - Bu euro 4 standardına uymayan motorların satışı yapılmaya devam edecek mi?

Bu vesile ile 2. el piyasası ve sıfır motor fiyatlarında biraz artış olur diye tahmin ediyorum. Kış geldi, sıfır motor kampanyaları ve 2. el piyasası biraz düşükken kendimce motor almanın zamanıdır diye düşünüyorum. Yanlış mı düşünüyorum sizce?

Güvenli, huzurlu & keyfli sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selamlar,kanun uygulamasini ve yasayi kendim araştırıp okumadim fakat barkin bayoglu en son canli yayininda bu konu ile ilgili net olarak söylediği şu "2017 ocak 1 den once tr ye gelmis,stokta olan motorlar dışında yeni senede euro 4 e uyumlu olmayan hiçbir motor tr ye giriş yaoamayacak ". Video baykin in fbook sayfasında " aeb son bölüm " olarak mevcut. Kanunda esneme erteleme olmaz ise durum böyle. Değişik bir yıl olacak motor piyasası için.

orda r 25 mt 25 felan bu nedenle ülkemize gelmeyecek deniyorda ben bu kısmı anladım bu 4 stardı olayı ile bunun ne alakası var.sorma sebebimde fuar sonrası 2017 r 25 almayı planlıyor olmam.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Ülkemiz euro4 e 2018de girecek arkadaşlar, 2017de avrupa girecek, bu yüzden bu sene stokta ne varsa satılacak 31.12.2017 den itibarense euro4 uyumlu olmayan hiç bir araç satılamayacak. AeA videosunda R25, CBR250RR ve MT25 in 2018de gelmeyeceğinden bahsetti

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Gurnarsson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda r 25 mt 25 felan bu nedenle ülkemize gelmeyecek deniyorda ben bu kısmı anladım bu 4 stardı olayı ile bunun ne alakası var.sorma sebebimde fuar sonrası 2017 r 25 almayı planlıyor olmam.
    Forumda o kadar konusu acildi, R25 gibi sorunlu bir makinayi neden tercih edersiniz ki euro 4'e uymuyor abs yok lastik dandik plastik malzeme, ben sizin yerinizde olsam KTM serilerine bakardim cok daha guvenlikli ve kaloteli bir motor hemde her onune gelende yok Allah'a sukur...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Türkiyede dayısı varsa standardı yoktur,napolyonu verdi iş çözülür
    velizrsln bunu beğendi.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ayrica Honda'nin yaptigida sacma olmus yeni motosiklet uretiyorsun ama istenen standartlara uygun degil cok acemi isi degil mi?
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemiz euro4 e 2018de girecek arkadaşlar, 2017de avrupa girecek, bu yüzden bu sene stokta ne varsa satılacak 31.12.2017 den itibarense euro4 uyumlu olmayan hiç bir araç satılamayacak. AeA videosunda R25, CBR250RR ve MT25 in 2018de gelmeyeceğinden bahsetti
    Kesinlikle altını çizerek soyledi Barkın, 2017 yılında turkiyeye euro 4 e uymayan araç ithal edilmeyecek diye. Barkın'in söylediğini yazıyorum. Facebook tan izleyin lütfen. Video nun adı AEA milano yayını. Ayrıca sizin dediğiniz gibi olsa honda neden 250rr ini getirmesin 2017 de ?
    gurucuk ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Mete Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250RR, R25 falan 4'e uymayan motosikletler 2017 yılında Türkiye'ye gelmeyecek arkadaşlar.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    2017'den itibaren giriş olmayacak.Büyük ihtimal r3 ve mt3 gelecek artık

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Google amcayla beraber euro-4 ne zaman geçerli olacak diye bi araştırma yaptık. Sonuç 2017 itibariyle euro-4 ülkemizde uygulanmaya başlanacağı yönünde.

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle altını çizerek soyledi Barkın, 2017 yılında turkiyeye euro 4 e uymayan araç ithal edilmeyecek diye. Barkın'in söylediğini yazıyorum. Facebook tan izleyin lütfen. Video nun adı AEA milano yayını. Ayrıca sizin dediğiniz gibi olsa honda neden 250rr ini getirmesin 2017 de ?
    eoru-4 e uygun araç ithal edilmeyecek ise giriş seviyesindeki YBR 125 gelmeyecekmi? Tabi Yamaha mühendisleri uyumlu hale getirmezlerse.

Ulan tam motor almaya niyetlendim son bir kaç aydır tam zamanına denk geldi biraz daha bekleyip yeni senede neler olacak neler bitecek bi gözlemleyip ona göre almalı.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Euro 4 e uygun olmayan hiçbir motor gelmeyecek. Ybr125 euro 4 e uyumlu hale getirilmediyse eğer ithal edilemez. Her markanın kendi üretim ve satış stratejisi. Sorunun cevabı hangi motor olursa olsun kriter euro 4 e uyumlu olmasi. Örnek yamaha r6 euro 4 uyumlu olarak üretildi ve 2017 de te de satışta olacak.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Turkiyenin ab ile geçen yıl olan ticaret hscmi yaklasik 150 milyar euro. O kadar kolay değil her iki tarafında birbirinden vazgeçmesi,özelikle türkiye için bu daha zor çünkü bizim milli hasilamiza oranla Avrupa pazarı cok daha buyuk onem tasiyor. 2017 de euro 4 devreye girer. Zaten önemli olan sektör otomotiv, ordaki üreticiler çoktan euro 4 standartlarıni sağlamış. Motosiklet sektörünu dikkate alan yok.

Motosikleti
    Honda CBR650F 2017
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiyenin ab ile geçen yıl olan ticaret hscmi yaklasik 150 milyar euro. O kadar kolay değil her iki tarafında birbirinden vazgeçmesi,özelikle türkiye için bu daha zor çünkü bizim milli hasilamiza oranla Avrupa pazarı cok daha buyuk onem tasiyor. 2017 de euro 4 devreye girer. Zaten önemli olan sektör otomotiv, ordaki üreticiler çoktan euro 4 standartlarıni sağlamış. Motosiklet sektörünu dikkate alan yok.
    Konudan biraz sapıcam müsaadenle hem sana bir ekleme olsun hemde kendi yorumum. Türkiye bu gün hiç bir devlete, hiç bir uluslararası kurum, kuruluş, organizasyona müdahil olmadan varoluş ve büyümesini sürdürebilir. üstelik bu bahsettiğimiz taraflardan da ekonomik ambargo yese bile bunu başarabilir he zorlanırmı?. Hemde çok zorlanır, ancak şu var ki güzel memleketimde herşey var. Yeraltı zenginliklerimiz var verimli bir toprağımız var, denizimiz hayvancılığımız var. Bu koşulları taşıyan bir ülkeye hiç bir taraf ekonomik ambargo uygulayamaz, uygulasa da başarılı olamaz ki bu ambargoyu bu gün ipleri bizim elimiz de olan Avrupa Birliği denen hastalıklı yapı hayatta yapamaz.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa Birliği müzakerelerinin aldığı hale bakılırsa, bir kaç hafta sonra Euro 4 bizi hiç ilgilendirmiyor olabilir. Her şey bir KHK'ya bakar.
    Konuya dönecek olursak kimse ne suya dokunur nede sabuna sanırım bu böyle geldi böyle gider, o yüzden euro4 gelir bizim ülkemize de

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hayırlısı be.Görelim bakalım türk 4ü

Alıntı mccxcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda o kadar konusu acildi, R25 gibi sorunlu bir makinayi neden tercih edersiniz ki euro 4'e uymuyor abs yok lastik dandik plastik malzeme, ben sizin yerinizde olsam KTM serilerine bakardim cok daha guvenlikli ve kaloteli bir motor hemde her onune gelende yok Allah'a sukur...
    Ktm de çok gelgit yaşadım doğrudur.İngilizler kadar nefret ettiğim bir millet varsa onunda Avusturyalılar olması, satışta yaşayabileceğim zorluklar vs vs gibi kendimce pekçok nedenim oldu.Diğer taraftan beni heyecanlandıran R25 oldu.Yanlız şunu belirtmeden edemeyeceğim her önüne gelende olan bir motora sahip olmak bence kötü birşey değil. Ülkenin insanların ekonomik şartları, beklentileri,zevkleri ile alakalı biraz sanırım. Kızılay dağıtmış sözü de egonun insana neler yaptıracağının en güzel göstergesidir nazarımda.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Xepenias konuya katkın icin teşekkürler. Forumdan beklenti bu tarz seviyeli yazılar. Bende şunu eklemek isterim, " avrupa standartlari " bakacak olursak birçok noktada ülkenin yaşam seviyesini daha yukarı cikartabilecek duzenlemeler. Bu yüzden ben olaya onların standartlari seklinde degerlendirmiyorum. Yaşam seviyesini daha yukari cekecek tum düzenlemeleri uygulayalim. Aralarından seçerek. Euro 4 konusunda ise düşüncem yazdığım gibi , avrupa birliği ile basina yansıyan tartismalar sürmeye devam etsin, biz euro 4 düzenlemesine 2017 geceriz. Bunun motor marketine büyük etkileri olacaktir. Gönül isterki otv uygulaması motosiklet pazarı için değişsin tekrar düzenlensin. Bunun olacağını hiçsanmıyorum sadece temenni şeklinde kalacak maalesef.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xepenias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeraltı zenginliklerimiz var verimli bir toprağımız var, denizimiz hayvancılığımız var. Bu koşulları taşıyan bir ülkeye hiç bir taraf ekonomik ambargo uygulayamaz, uygulasa da başarılı olamaz ki bu ambargoyu bu gün ipleri bizim elimiz de olan Avrupa Birliği denen hastalıklı yapı hayatta yapamaz.
    kardeş, herşey bu kadar toz pembeyse euro niye 3,55 bana bunu bir açıklar mısın? Her sene senin satın alma gücün avrupa karşısında eriyor.
    Sana zaten ambargonun kralını uyguluyorlar ne yeraltı zenginliğinden bahsediyorsun?

Verimli toprağında üretime teşvik var mı? (tohumu bile ithal alıyorsun). Hayvancılık için meran yok, her sene angus ithal ediyosun. Kontrolsüz avlanmadan ötürü denizin kuruma noktasına gelmiş. Senin anlattığın yer hangi memleket?

Teknoloji satman gerekiyor ekonominin büyümesi için; motor teknolojisi, araba teknolojisi, bilgisayar teknolojisi. Biz bunların hangisinin ihracatını yapabiliyoruz?

Avrupa birliğinin ipleri elimizdeymişte bilmemneymiş.. evet elimizde olan bişey var ama onu söylemeyim burda.
    trustwm, computeus, GB79 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı xepenias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konudan biraz sapıcam müsaadenle hem sana bir ekleme olsun hemde kendi yorumum. Türkiye bu gün hiç bir devlete, hiç bir uluslararası kurum, kuruluş, organizasyona müdahil olmadan varoluş ve büyümesini sürdürebilir. üstelik bu bahsettiğimiz taraflardan da ekonomik ambargo yese bile bunu başarabilir he zorlanırmı?. Hemde çok zorlanır, ancak şu var ki güzel memleketimde herşey var. Yeraltı zenginliklerimiz var verimli bir toprağımız var, denizimiz hayvancılığımız var. Bu koşulları taşıyan bir ülkeye hiç bir taraf ekonomik ambargo uygulayamaz, uygulasa da başarılı olamaz ki bu ambargoyu bu gün ipleri bizim elimiz de olan Avrupa Birliği denen hastalıklı yapı hayatta yapamaz.
    ne kadar iyi niyetli bir arkadaşımız...

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş, herşey bu kadar toz pembeyse euro niye 3,55 bana bunu bir açıklar mısın? Her sene senin satın alma gücün avrupa karşısında eriyor.
    Sana zaten ambargonun kralını uyguluyorlar ne yeraltı zenginliğinden bahsediyorsun?

Verimli toprağında üretime teşvik var mı? (tohumu bile ithal alıyorsun). Hayvancılık için meran yok, her sene angus ithal ediyosun. Kontrolsüz avlanmadan ötürü denizin kuruma noktasına gelmiş. Senin anlattığın yer hangi memleket?

Teknoloji satman gerekiyor ekonominin büyümesi için; motor teknolojisi, araba teknolojisi, bilgisayar teknolojisi. Biz bunların hangisinin ihracatını yapabiliyoruz?

Avrupa birliğinin ipleri elimizdeymişte bilmemneymiş.. evet elimizde olan bişey var ama onu söylemeyim burda.
    kesinlikle katılıyorum, daha dometes tohumu bile uretemezken AB nin iplerini nasıl elimizde tutabiliriz ki? AB bizi elinde şeker çocuk oynatır gibi oynatıyor bu kadar net.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)