Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Kazaya Ramak Kala

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Arkadaşımız videosunda gercek anlamda emniyet şeridini kullanmasini gerektirecek önemde bir durumda değil, olsa soylerdi ve yorumlar çok farklı olurdu. Benim ifade etmek istediğim şu, bizimde acil durumumuz olabilir, bazı yorumlarda araba kullancisi için "acil durumlar" dikkate alınıp değerlendirme yapılıyorsa, motor kullanicilari içinde bu göz önünde bulundurmali aksi takdirde kötü niyet ariyorum. Bir yorumda dendiki emniyet şeridi seyir için değil aynaya neden bakılsın, şimdi ordan bir ambulans veya acil durumu olan bir sivil arac veya polis aracı geliyor olabilir ,bu durumda kaza kaçınılmaz. Her şartta aynaya bakacak bunun özrü veya istisnası yoktur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sidd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Whitedeamon arakadaşım
    Her gün trafikte motorcu arkadaşların bi şekilde tartışmaya girdiğini görüyorum. Hava yağmurlu trafik var. Hüç emniyet şeridine girmem diyen arkadaşlar bile hayatında 1 kez olsun o şeride girmiştir diye düşünüyorum. Orda olan olayın verdiği gerginlikle motorcu arkadaş sinirlenmiş ve bişeyler söylemiş. Adamı resmen topa tuttunuz. Kimi arkadaşlar diyo kalp krizi geçirseydi arabadaki adamın eşi nolucaktı diye. Nolcaktı motorcu arkadaş özür dileyecekti. Benimde başıma geldi. Ters şeride girdim. Bmv de benim önüme kırıp ters şeride girdi. Ve ben ön kapıdan adama dalıyodum. Bir anda bağırmaya başladım adama. İki metre gittikten sonra camı açtırdım. Sende bende haksızız kusura bakma bağırdım dedim. Adamda anlayışla karşıladı tabi. Ayrıca kask kameram da yok. Demem o ki trafikte hergün bu tip olaylar yaşanıyo. Ama bu arkadaş burda hatasını paylaşıyo ve dikkat edelim diyo ama gel gör ki bizim motorcu arkadaşların çoğu adamı yerden yere vuruyo.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı sidd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Whitedeamon arakadaşım
    Her gün trafikte motorcu arkadaşların bi şekilde tartışmaya girdiğini görüyorum. Hava yağmurlu trafik var. Hüç emniyet şeridine girmem diyen arkadaşlar bile hayatında 1 kez olsun o şeride girmiştir diye düşünüyorum. Orda olan olayın verdiği gerginlikle motorcu arkadaş sinirlenmiş ve bişeyler söylemiş. Adamı resmen topa tuttunuz. Kimi arkadaşlar diyo kalp krizi geçirseydi arabadaki adamın eşi nolucaktı diye. Nolcaktı motorcu arkadaş özür dileyecekti. Benimde başıma geldi. Ters şeride girdim. Bmv de benim önüme kırıp ters şeride girdi. Ve ben ön kapıdan adama dalıyodum. Bir anda bağırmaya başladım adama. İki metre gittikten sonra camı açtırdım. Sende bende haksızız kusura bakma bağırdım dedim. Adamda anlayışla karşıladı tabi. Ayrıca kask kameram da yok. Demem o ki trafikte hergün bu tip olaylar yaşanıyo. Ama bu arkadaş burda hatasını paylaşıyo ve dikkat edelim diyo ama gel gör ki bizim motorcu arkadaşların çoğu adamı yerden yere vuruyo.
    Bak dostum videoyu yükleyen arkadaş bakın ben hatalıyım sizde bu hataya düşmeyin demiş düzeltmiş kendini ona eyvallah.Buradaki yorum yapan arkadaşlar abiler,ablalar,kardeşler hepsi tutuma kızıyor.Arkadaşın davranış biçimine kızıyor.
    Kimse kusura bakmasın da ne demek 'Kafamdaki kaskta kamera var'Yani kamerayla tehtid eder gibi konuşmak ne oluyor.Üstüne birde 'Yanında bayan olduğuna dua et'demek ne oluyor.Eşkiya mıyız biz ya.Motoruyuz biz kimseye gereksiz atar giderle işimiz yok.Videonun sahibi olan arkadaş ben yaptım siz yapmayın demek amaçlı video koymak istemiş olabilir lakin yaptığı hareketin yanlış olduğunu bildiği için buradaki yorumlara alınmaya gerek yok.Yanlış yapmışsın ve farkındasın.Elbette bunu insanlara sunduğunda alacağın ilk tepki budur.Farklı birşey beklemek saçma olur.Olayın bu kadar uzamasının sebebi forumda yorum yapanlara "şaklabanlar" yakıştımasının yapılmış olması.Ve bunun gibi zincirleme amiyane yakıştırmaların devam etmiş olması!
    Salurbey bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler, benimde emniyet şeridini kullanmadığım zaman yok denecek kadar azdır, e5 , tem vs eğer trafik duruyorsa gitmiyorsa kilitse her zaman için kullanıyorum. Sürüş şu şekilde oluyor, arabalar durmuş veya 10 km ile anca gidiyor, benim hızım 30 km ve çok kontrolü ekstra dikkatli her an önüme biri cikabilir kapı açabilir sucu simitçi çıkabilir ve benim çok kısa mesafede durmam icab edebilir buna hazır ol biçimde devam ediyorum. Arkadan hızlı bir araç vs görürsem.hemen sinyali verip yolu açıyorum. Evet emniyet şeridini bu şekilde kullanmamiz kurallara aykırı ama ben yinede kullanmaya devam edecegim.

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    millette cahil cesareti mi var anlamis degilim. ben yere su degdiginde 4 luleri yakip bos yolda hizim 50-60 i gecmicek sekilde gidiyorum. adam hem islak yolda hemde emniyet seridinde 70-80 le gidiyor. o araba kafayi biraz daha atsa ileriye durman imkansiz ya motordan aticaksin kendini yere yada arabaya bindiriceksin ikisinden biri. dikkatli surun biraz daha

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Öncelikle geçmiş olsun.

1- Önümüze her an bir şey atlayabilir. korna ve selektörü bol bol kullanmalıyız.
    2- Araçların kör noktasında kalmamak bi yana farlarımızı aynalarında görmelerini sağlamalıyız (emniyetli boşluk bırakmak kaydıyla)
    3- Sinyal verme zorunluluğu var ama vermiyorlar diye hepsini dövemeyiz. Bazen aracın şeride yanaşma, ön tekerin ufak bir hareketi bize sinyal verir. Kontra ile iyi kaçmışsınız.
    4- Bir başka motorluyu sollamadan önce uyarmalıyız.
    5- Emniyet şeridinde ve araçların arasında iken emniyetli hızlarda sürmeliyiz.
    6- Yağışlı havalarda ve görüşün bozuk olduğu durumlarda karşıdakinin de görüşü bozuktur, unutmamalıyız.
    7- Trafikte nasıl ılımlı olunuru "arabacılar" a öğretmeliyiz, onlardan öğrenmemeliyiz.
    8- Karşımızdakini çocuk gibi azarlamaya hakkımız yoktur.
    9- Özür dileyen hatasını kabul etmiş bir kişiyi kavgaya kışkırtmamalıyız.
    10- Bize yol verenlerin sayısını arttırmaya çalışmalıyız, belki de gerçekten saygı duyan bir "arabacı" yı böyle fevri davranışlarla kaybetmemeliyiz.

Tekrar geçmiş olsun.
    pitho ve Salurbey bunu beğendiler.

ikiniz de suçlusunuz diyenler bi bitmediniz beee

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)