Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

6.Viteste Hızım Düşüyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Asikurt68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar herkese arkdaşlar benim motorda son zamanlarda yaşadıgım bir sorun var şimdi 5.vitesde gidiyorum 110 115km hız ile motor devire geliyor artık vites istiyor 6.vitese geçiyorum hız düşüyor 100km lerde kalıyor artmıyor sebebi nedir sizce
    Hangi motordan bahsediyoruz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ahmet4270 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokmu konu ile ilgili bilgisi olan
    Son viteste eski hızınıza ulaşamıyorsanız silindir , piston , segman aşınması sonucu kompresyon zayıflamış olabilir , max güç ve tork alamadığın için artık son vitesinin oranı motorun için çok yüksek kalmakta , ön dişliyi küçülterek yada arka dişliyi büyüterek motorun üst devirlere çıkışını rahatlatabilirsin , bu şekilde rampada veya iki kişi motor zorlanmaz ama max hıza çıkmak için zaten yıpranmış motoru yüksek devirlerde sürmeni tavsiye etmem.

Ateşleme veya yakıt sistemindeki sorunlarda güç ve torkda kayıplara neden olur..

Ustaya gösterdim yağ yakma yok dedi. Benzin basıncı düşük hatası var dedi benzin pompainda sorun olabilir mi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yağ yakma yoksa yıpranmada yok demektir , benzin basıncı düşükse alt devirlerde sorun olmaz zaten pompanın gönderdiği yakıtın yarısı depoya geri döner , ama yüksek hızlara çıkmak istediğinde yetersiz gelir , bu durumda orj. dişlilerle oynama benzin pompası veya filtrelere yönel..

Teşekkürler. Benzin pompasini değiştireceğim. İnşallah duzelir tekrar yaşarım son durumu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Yazarım demek istedim

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Dişli mişli muhabbetini boşver.Adam eski performansımı alamıyorum yazmış. Buji , ateşleme , yakıt , motor üzerine dur derdim ama yakıt pompası demişsin. Umarım sorunun çözülür. Motor cbr250r ise tek kişi 165-170. 2 kişi yoluna göre 160-165 dahi görüyorum.2 kişi bayırda bile 6.viteste 130-135 ten aşağı pek düşmüyor. Orjinal dişlilere sahip. Sorunun net dişli değil haberin olsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)