Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Başlangıç için kawasaki z800

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar

Daha önce dusuncem olan 250 cc lik bir ss motor iken bir abimin z1000 ile birkac turlayinca hevesim oldukça artti.

Simdi sorum sudurki daha once motorbisikletim olmadi.

Aktif olarak arac kullaniyorum ilk motorumu z800 olarak dusunuyorum almadan once sormakta fayda var bu motorda ogrenebilirmiyim surebilirmiyim ?
    Tavsiyeleriniz ve yorumlariniz icin simdiden teşekkürler
    (Boy 186 kilo 90 )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim kuzende senin kafada onuda vazgecirmeye calisiyorum yuksek cc sevdasından 1000rr dusunuyodu biraz hafiflettik şimdi 600 rr dusunuyo bana gore 600 luk bi motorda baslangic icin fazla aceleniz ne herseyin yolu yordami var ufak cc bi motorla basla motora alis motorla trafikte gitmeye alis daha sonra cc yükselt bu yapmaya calistiginiz emeklemeden yurumeye calismak gibi bisey benim şahsi fikrim dusuk cc lerde bi motorla baslaman hocam

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1000lik al binlik
    Shamy, Jemand, Uğur Gündüz ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Kararsiz05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kuzende senin kafada onuda vazgecirmeye calisiyorum yuksek cc sevdasından 1000rr dusunuyodu biraz hafiflettik şimdi 600 rr dusunuyo bana gore 600 luk bi motorda baslangic icin fazla aceleniz ne herseyin yolu yordami var ufak cc bi motorla basla motora alis motorla trafikte gitmeye alis daha sonra cc yükselt bu yapmaya calistiginiz emeklemeden yurumeye calismak gibi bisey benim şahsi fikrim dusuk cc lerde bi motorla baslaman hocam
    Hocam aslina bakarsaniz motorun kalıbı sekli iri yapisi ve sesi beni etkiledi 800 luk bu motor 250lik ayni tip olsa sorgusuz onu alirdim yuksek cc sevdasindan degilde benimki biraz hayran kalmis olabilirim.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baslangıcın sonun olur. Ufaktan baslayıp buyumek lazım. Obur turlu zevkı nasıl cıkacak? Zaten kontrol edebılecegın motor degıl. 250, arasınıf bır motor-600 1000 seklınde gıder bu ıs. Kımse ana karnından 35 yasında tecrubelı bır sekılde dogmuyorsa, tıpkı hayat gıbı ufaktan baslamak gerek. Nacızane tavsıyemdır. Ha yok dıyorsan 800cc dusuk bır baslangıc olur, 1000 1200cc falan bak. Gecen gun forumda 2500cc bır motor paylasıldı. H2R'la dalga gecersın. Inanclı bırıysen evrende herkes karsılıklı, azraılde senle ıyı dalga gecer )

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bence bu kesmez troll 1300cc olanı var ondan alın, hem doğal seleksiyon olur ne güzel.
    kdrvrl ve polemos bunu beğendiler.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hem z1000 ıle turladım dıyorsun hem z800 olur mu ? dıyorsun , madem turladın z1000 alsana hele bırde sugomı edıtıon olursa offf dıyorum .
    hem z1000 ıle sıkılmazsın TEKERIN DUZ BASSIN demıycem TEKERIN ASFALT GORSUN
    kdrvrl bunu beğendi.

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baslangıcın sonun olur. Ufaktan baslayıp buyumek lazım. Obur turlu zevkı nasıl cıkacak? Zaten kontrol edebılecegın motor degıl. 250, arasınıf bır motor-600 1000 seklınde gıder bu ıs. Kımse ana karnından 35 yasında tecrubelı bır sekılde dogmuyorsa, tıpkı hayat gıbı ufaktan baslamak gerek. Nacızane tavsıyemdır. Ha yok dıyorsan 800cc dusuk bır baslangıc olur, 1000 1200cc falan bak. Gecen gun forumda 2500cc bır motor paylasıldı. H2R'la dalga gecersın. Inanclı bırıysen evrende herkes karsılıklı, azraılde senle ıyı dalga gecer )
    Peki hocam 250 cc lik bir motor alsam 800 luge gecis icin ne kadar sure surmem gereklidir sizce bu motoru.

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem z1000 ıle turladım dıyorsun hem z800 olur mu ? dıyorsun , madem turladın z1000 alsana hele bırde sugomı edıtıon olursa offf dıyorum .
    hem z1000 ıle sıkılmazsın TEKERIN DUZ BASSIN demıycem TEKERIN ASFALT GORSUN
    Turladigimiz sugomiydi hocam bir sonraki hedef o

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bence danışmana gerek yok. trafik kurallarına uymaya çalış yeter gerisi teferruat. ne sürersen sürebilirsen sürersin. son cümleyi anlayan var mı? :D
    kdrvrl ve Darkfriairs bunu beğendiler.

Motosikleti
    gt250r
    Z800 seni kullanır
    EmreKocyigit, feti_can, Sj's ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z800 seni kullanır
    fasdfhasdfgjsd

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "...motorbisikletim..." diyen kekoya ybr bile vermem ben, vatandaş z1000 vermiş. yersen.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    sen buralarda yenisin galiba
    oialdemir bunu beğendi.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z800 seni kullanır
    En açıklayıcı buydu teşekkürler

Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "...motorbisikletim..." diyen kekoya ybr bile vermem ben, vatandaş z1000 vermiş. yersen.
    Senden ybr bile isteyen olmadi. Yorum yapmanida sizin kadar malesef ki cool degilim yeni cagin ozenti genci.
    Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen buralarda yenisin galiba
    Evet kardeşim forumda yeniyim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motorbisiklet ne hakikaten? Dikkat edin de siteye girmek için adres çubuğuna www.motorbisiklet.net yazmayın yanlışlıkla.
    kdrvrl bunu beğendi.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Yine başladık. ÖLÜRSÜN... Saçmalama. Git bir 250 lik al. 10.000km devir sonrasına bakarsın
    kdrvrl bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorbisiklet ne hakikaten? Dikkat edin de siteye girmek için adres çubuğuna www.motorbisiklet.net yazmayın yanlışlıkla.
    yazım hatası için af buyurun telefondan giriyordum düzeltmeler ile ne hale geldi anlamadım
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine başladık. ÖLÜRSÜN... Saçmalama. Git bir 250 lik al. 10.000km devir sonrasına bakarsın
    kesin bir ölürsün lafı var bu forumda hocam yanlış anlamayın genel olarak diyorum. Ben araba sürmeyi 12 yasında kamyonda ögrendim taksiye binmeden 16 yaşında tır ile 300 km yol aldım 18 yaşında kendi aracımı aldığımda taksiyi öğrenmiştim fazlasıyla dikkatliyimdir hıza karşıyımdır. Motosiklet için aynı geçerli olurmu bilemiyorum. yorumunuz için teşekkürler.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Doğru bildiğin her şeyi unutacaksın motosiklet üzerinde. Bunun hızla bir ilgisi yok. Saatte 50km ile bile düşersen ters düştün mü ölürsün. Bknz İstanbul da kaldırımın dibinden giden motosiklet sürücüsünün denge kaybedip kafayı babaya vurup ölmesi. Motosiklet kullanmak hiç bir dört tekerli taşıtı kullanmaya benzemez. Tek ortak noktası trafik kurallarıdır. Araba kullanırken ne gaz kontrolü yaparsın, ne ağırlık transferi, ne periferik bakış kullanırsın, ne elinle frene basar, ayağınla vites değiştirirsin. Bunların hepsini öğrenirken hatanı tolare edecek bir motosiklet kullanman hayatını kurtarır. Yukarıda yazdıklarımı öğrenmeye mi çalışacaksın, bacaklarının arasındaki 100 beygirlik makineyi kontrol etmek için güreşecek misin? İkisini birden yapamazsın. Yaptığını zannettiğin an zaten helva kardırmaya başlama zamanıdır.

Aha bak 125c lik makine ve gaz kontrolü sorunu olunca ne oluyor. Sen 800cc den bahsediyorsun.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-az-daha.html

Motosikleti
    henüz yok
    Helva hazır olunca haber verin)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    süper olur
    ben adresi vereyim 1 porsiyon helva yolla bol fıstıklı olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)