Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

HD Iron 883 uzun yol gidermi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MainState - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250
    Selamun aleyküm
    2017 kasım'da 16 kişi grup halinde dostlarla çin beijing'e gideceğiz,ben touring tip motorları hiç sevmem(bir türlü ısınamadım) şu an bende honda cbr 250 var(sonuna kadar harley davidson tutklusuyum ama nasip olmadı) speed tip motorla çin'e kadar gidemeyeceğimi biliyorum gideceğim 16 kişide Harley davidson iyi olur dedi en iyisi en ucuz'u iron 883 sanırsam, siz ne diyorsunuz dediğim gibi istanbul'dan beijing'e gideğim bu sebeple cidden iyi olmalı ve fazla yakmazsa iyi olur, motor parası kadar benzin parası vermek istemem açıkcası, son olarak öyle hayvan gibi kıçı,başı ayrı oynayan bir motor istemiyorum zemin tutuşu güzel fazla titremeyen bir şey istişorum yardımca olursanız sevinirim

modifiye konusunda sıkıntı yok para bolca var lastik,süspansiyon vs. değişimi yapabilme imkanım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Uçakla bile 7 bin km aradaki mesafe. Sizin rota 15 - 20 bin km olur. Yolda yaşlanır ölürsün. HArley gider de, yolda kaç kez normal kaç kez ağır bakım yaptırman gerekir farkında mısın?

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gider giderde yolda cidden motor parası kadar benzin yakarsın. Ayrıca mesafe de cidden uzun.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalama yakıt tüketimi 100km de 5 litre civarı. Deposu 12 litre. Bol bol benzinlik ziyareti şart olur. Bunun dışında rodajını tamamlamış bir Iron ın mekanik olarak sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Yorumlarınız için teşekkürler,
    bi arkadaş bakıma sokarsın felan demiş ama zaten öyle git-gel bir yolculuk değil her ülkede 1 hafta felan konaklayacağız uzun süreli bir yolculuk olacak, bakım gerekirsede bakıma sokarız

Az önce bir arkadaşı aradım (beraber yola çıkacaklarımdan birisi) o da HD iron 883 alacak.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Abicim cok güzel bir plan. Motor hakkinda bilgim yok ama yolunuz acik olsun. KESKE bizlerin de imkani olsa. Tekerin duz bassin iyi yolculuklar
    MainState bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    istanbul-kırklareli gezimi yaparken yaklaşık yarım saat iki alman arkadaşın peşinden sürdüm
    birinde nc 750 x diğerinde iron 883 vardı.
    bana sorarsan sorarsan yapılır mı yapılır ama uzun süre motosiklet sürmeye alışkınsan harleyle yola çık
    yoksa eziyet olur. oturuş tarzı belli bir süre sonra beline yük olur.

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Türkiyeden çıktıktan sonra Benzin fiyatları yarıdan fazlaya düşüyor zaten. Geze Geze basarsınız hocam. Rahatça gider gelirsiniz. Kamera vs unutmayın, fotoğraflar yoksa küseriz sizlere
    ufukt bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Harley 883 alacak kadar paran varsa, o paraya yolculuğunu çok daha rahat sürdürmeni sağlayacak bir sport tourer alabilirsin. HD ile çekilmez o yol.
    infernus, dovahhkin, Mamba09 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asya gezileri yapmış bir çok Türk var.
    Onların gezi raporlarını okumadan masraf yapmayın.
    Giremeyeceğiniz, veya altınızdaki motorlarla geçemeyeceğiniz bölgeler var.

Bunun dışında istedikten sonra her motorla her yere gidilir.
    Fakat rahat yolculuk yapmak istiyorsanız işler değişiyor.
    Maddi imkanlarınız kısıtlıysa 883 almanız anlaşılabilir ama bütçenizi biraz daha zorlayıp enduro ya da turing motosikletlere yönelmek daha akılcı olur.
    Tabi her şey imkan meselesi.
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Öncelikle Harleyle heryere gidersiniz ama titreşimi ve biniş şeklinden dolayı yorucu olabilir.Benim size tavsiyem Suzukı v strom 650 yada Honda NC 750 hele birde nc niz dct olursa mis tadından yenmez.Bu arada size iyi yolculuklar dilerim ve bol bol resim bekleriz.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Şimdi bazı arkadaşlar imkan işi felan demiş imkan var, aslında rahatım için touringde alabilirim ama touringlerde hız vs. zor oluyor diye biliyorum(emin değilim) ben hem hız olsun,hem eğlence olsun,hem tecrübe olsun diye 883 iron seçmiştim aslında, zaten bol bol duraklayacağımız için bel'e yük felan olmaz her 3-5 saatte bir mola vereceğiz hem 16 saatte bir uyuya durmalık yer bulacağız gibisinden baya uzun bir yolculuk olacak,imkan var fakat dediğim gibi bol bol hız yapacağız arada bir trafiğe kapalı alanlarda drift yarışları gibisinden eğleneceğiz kısacası....

Ek olarak : bu 883 iron arkadaşımızda ön kaldırabiliyormuyuz?

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Para bolca var diyorsanız neden şehir için üretilmiş olan 883'ü seçtiğinizi anlamadım ta pekin'e gitmek için. Harley ile uzun yola çıkacağım diyorsanız en azından dyna serisi öneririm. Bakın softail demedim bile. Ama derseniz ki ben zenginim, ( bunu sadece kendiniz bilebilirsiniz ) harley'in road glide veya street glide modelleri var, uzun yol için üretilmiş motorları. Onlara bakın.

Bir de ayrıca modifiye konusuna değineceksek, mid-control olduğu için ( direk forward ile gelen modeller de var ) mutlaka ama mutlaka motorunuza forwards'ları taktırmanız. Belli bir yerden sonra mid-control'de dizinize girecek ağrının haddi hesabı olmaz, o yüzden forwards'ı mutlaka düşünün. Bir de sele konusu var, 883 selesi çok iddialı olmadığı için selenin de değişmesi gerek. Bu iki modifiye çok pahalı mod'lar olmaz, sadece bir de süspansiyonlarda küçük ayarlamalara gidilebilir. Eğer maslak harley davidson bosphorus'un atölyesine giderseniz zaten size gereken herşeyi söyleyeceklerdir.

EK : Ön kaldırma muhabbetini okuduktan sonra bu arkadaşın troll olduğunun kanaatine vardım. Üstte ki yazıyı boşuna yazmış olmayalım, ileride bir gün faydalanacak olanlar olur...

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Troll değilim yanlış anlaşılma olmasın, bilgim yok diyelim,WUNDERWAFFE'de vs. ön kaldırma varsa bundada varmıdır yokmudur merak ettim açıkcası bilgisizliğim kabahatim olmuş..

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MainState adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Troll değilim yanlış anlaşılma olmasın, bilgim yok diyelim,WUNDERWAFFE'de vs. ön kaldırma varsa bundada varmıdır yokmudur merak ettim açıkcası bilgisizliğim kabahatim olmuş..
    2017 kasım'a çok var. gidin şimdi harley'inizi alın, 2017 kasıma kadar alışın, egzos takın azıcık modifiye yapın, 2017 kasım'a yaklaşırken aldığınız fiyatın az aşağısına satın, sonra gidin dyna wide glide ya da fatbob türevi bir motor alın, ya da hangisini beğenirseniz işte.

harley ile wheelie yapan adamlar mevcut, ama neden harley dışında bir modele yönelmiyorsunuz ki? ktm'nin, honda'nın çok güzel yol motorları var, onlara bakın derim. Ama illa ki harley diyorsanız sizin bileceğiniz iştir.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    TROL DEĞİLİM DİYEN HERKES TARTIŞMASIZ TROLDUR

hd 883 ön kaldırmak nedir, dışardan bakan motorla alakası olmayan biri bile bu soruyu sormaz.

Bahsettiğiniz yolculuk akıl almaz masraflı bir yolculuk, Bütçeyi zorlamak daha iyi bir motor almak falan değişik şeyler,HD ile şekil yapar az biraz gezer mutlu olursunuz.

çok tutarsız dedikleriniz.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Beyler,
    Çin'den konuşuyoruz değil mi? Hani bir yanlış anlaşılma yok değil? Arada bazı çöllerin falan olduğu ülke. Öyleyse sorun yok kardeşler. 😊

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Toton ve cebin sağlamsa gider, yanina bidonla motor yağı almayıda unutma, eksildikce takviye yapman gerekecek cunku.

Bu Amerikonyalilari ellerinden opmek lazim hakikaten. Eskiden iphone a kizardim, adamlar ekol oldu, telefonu herkese itelediler, simitcinin elinde bile var diye, hadi en azindan kaliteli bir telefon oldu birkac jenarasyondur, hızı, stabilitesi, yeni teknolojisi, sahane bir isletim sistemi. Ama Harley dawitson la insanlara attigi kazik efsanedir Amerikonyanin. 883 gibi, yol tutus kotu, fren kotu, aerodinamk yok, teknolojiden eser yok, kamyon gibi agir, gitmiyor, durmuyor, viraj almiyor, ekonomik degi, zangir zangir titriyor, insanlar bu motoru alip birde farkliyiz ozeliz diyerek hava atmaya kalkiyor. Buyuk basari, boyle 50 sene onceki motorlara benzeyen, dul dul yap,ardindan bizim gibi akilli gecinen millete fais fiyattan sat. Tarih kitaplarina gececek bir basaridir.

Yillarin motorcusuyum, samimiyetime inanin, o kadar buyuk konusuyorum, alip satmayacaksin bineceksin deseler, 10 bin tl ye 2016 model 883 vericez 0 km deseler,anam karım olsun, forumum en namussuz serefsiz adami olayim, alip garajima koyarsam. Benim gozumde 883 kilo ile satilan hurdacidan alinan demirden farksizdir.
    weirdo1, jimi_hendrix, ufukt ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Depo çok küçük bahsettiğiniz rotada benzinlik olmayan yerler olabilir. Bu yüzden bir bezin bidonu yanınızda bulundurun.

Gidilmez cevaplarına şöyle bir cevap vereyim. Ankarada MZ ile dünya turu yapan birine rastlamıştım. Bu yüzden gitmek istedikten sonra heryere gidilir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Suzuki intruder alın, rahat edersiniz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)