Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radayatörden duman geliyor yanık kokusu var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Merhaba arkadaşlar iyi forumlar. 1-2 gündür yağmurlu çamurlu bir şekilde motora biniyordum bugün farkettim durunca bi yanık kokusu geldi burnuma lastik yanığı gibi böyle indim motordan baktım sağına soluna sonra radyatörden duman çıktığını ve kokunun oradan geldiğini gördüm. Sonra yine atladım motora iş yerine geldim şimdi de işte ve normalde 2 gündür max 8 bin devirde sakin sakin sürdüğüm motoru bugun gaz açtım devir 10 bini geçmiyor. Makina 15 bin devir çeviriyor normalde. Hız da ve hızlanmada bir sorun yok ama devir yükselmiyor hararet yükselmiyor radyatörden hafif duman ve yanık kokusu geliyor. Ne oldu acaba biraz da korktum açıkcası iş yerindeyim motoru da götüremedim bi ustaya aklım motorda kaldı sizce nedir problem daha önce başına gelen varmı yağmurdan çamurdan olmuş olabilir mi ? Motor ninja 250R
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha mt-25
    ön kısımda egzoz borusuna yapışan toz toprak yanmıştır. korkulacak bişi yok.
    Burt Munro ve tiawern bunu beğendiler.

Burt Munro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 1000RR
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön kısımda egzoz borusuna yapışan toz toprak yanmıştır. korkulacak bişi yok.
    Aynen öyle.

Aynı koku her yağmurda bana da geliyor. Rahat olabilirsin.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yağmur suyunda lastik tozları var bunlar eksozlar lastik yanığı kokusu yapıyor, temiz su ile yıka geçer.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Şimdi öğlen arasında yıkamacıya götürüp yıkatayım o zaman bakalım geçecek mi teşekkür ederim arkdaşlar.

Demek istediğim tam olarak bu. Motosikletin başına en ufak bir sorun geldiği zaman yanıp tutuşan insanların yok stoppie, yok arka kaydırmaydı gibi şeyleri hevesle sorup öğrenmeye çalışması bana çok komik geliyor. Bok gibi paran olur stunt yapmak istersin, yap para senin ama en ufak şeyde derde düşecek maddi güçteysen bu tarz şeylerden uzak durulmalı çünkü tehlikeli hareketler ve görüldüğü üzere bu hareketler sonucu motosiklete zarar gelirse üzüleceksiniz, kendinizi üzmemeniz adına söylüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim tam olarak bu. Motosikletin başına en ufak bir sorun geldiği zaman yanıp tutuşan insanların yok stoppie, yok arka kaydırmaydı gibi şeyleri hevesle sorup öğrenmeye çalışması bana çok komik geliyor. Bok gibi paran olur stunt yapmak istersin, yap para senin ama en ufak şeyde derde düşecek maddi güçteysen bu tarz şeylerden uzak durulmalı çünkü tehlikeli hareketler ve görüldüğü üzere bu hareketler sonucu motosiklete zarar gelirse üzüleceksiniz, kendinizi üzmemeniz adına söylüyorum.
    Hocam konuyla ne alakası var siz neden bahsediyorsunuz ? Motordan duman ve yanık kokusu gelince ben korkarım şahsen bunun ne altımda ki makina ile nede cebimdeki para ile bir alakası yoktur. Sizde para boktur motor yansa da umursamazsınız belki de baba parasıdır onu bilemem beni bağlamaz da zaten. Ben ne sormuşum sen ne yazmışsın yahu Memleket adana yazıyor eğer doğruysa biz kürkçüler de çok vakit geçirdik ve adanayı iyi biliriz ayıkıyün mü

Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuyla ne alakası var siz neden bahsediyorsunuz ? Motordan duman ve yanık kokusu gelince ben korkarım şahsen bunun ne altımda ki makina ile nede cebimdeki para ile bir alakası yoktur. Sizde para boktur motor yansa da umursamazsınız belki de baba parasıdır onu bilemem beni bağlamaz da zaten. Ben ne sormuşum sen ne yazmışsın yahu Memleket adana yazıyor eğer doğruysa biz kürkçüler de çok vakit geçirdik ve adanayı iyi biliriz ayıkıyün mü
    Ben ayükürümde sen ayık değilsin.
    Açtığın bir önce ki konuyla ilgili yorumumu burda ki telaşınla bağdaştırdım konu bana ve maddi gücüme döndü şahane bir mantıkla. İyi oku yazdığımı sonra bu yazıyı bir daha oku. Motosikletinde oluşacak maddi sorunlar yüzünden telaşlanacak durumdaysan arka kaydırma gibi motosikleti yormaya, arıza çıkarmaya sebep verecek şeyler yapmanın gereksizliğine dem vurdum ve belirttim altında ki makinenin yanmasını umursamayacak kadar maddi gücün varsa yap ama yoksa bunları yapman bu gibi seni maddi açıdan zorlayabilecek duruma düşürür. Vay arkadaş ülkede diğer insanları düşünmek bile olumsuz algılanmaya başladı.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Arkadaşlar motoru yıkadım temizledim güzelce kuruttum. 5-10 dk durduğu yerde çalıştırdım rölanti de yine aynı yanık kokusu geliyor. Radyötöre dokundum 10 dk boşta çalıştıktan sonra her yeri soğuk ama en altında avuç içi kadar üçgenimsi bir bölge aşırı sıcak ve yanık kokusu oradan geliyor.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Hava var sistemde. Aldırman lazım o havayı

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Fotoğraf da görülüyor sanırım radyatörün en alt ortasın da avuç içi kadar bir bölge esmerleşti. Yanık kokusu oradan geliyor. Motor 5 dk rölantide çalıştıktan sonra radyatörün diğer tarafları soğuk iken bu bölge ateş gibi yanıyor ve bu o plastik yanığı gibi koku yapıyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Arkadaşım radyatör ateş alınca mı tamire götüreceksin. Bayılıyorum bu insanımızın rahatlığına. Bu çalışmayınca motor da ısınacak daha fazla, sürme bence motoru.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Hocam dün geldi koku çalışıyordum götüremedim bugün de cumartesi hafta sonları usta kapalı hafta içine kalacak mecburen. Benim arabam filan yok işime hep motorumla gidiyorum yapacak bir şey yok yani benim için. Zaten motoru düşük devirde düşük süratte kullanmaya başladım bu koku geldikten sonra. Buraya da daha önce başına gelmiş olan var mı bu nedir neden kaynaklanabilir insanlara sormak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)