Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güvenlik ve konfor peşinde

Motovento
    REKLAM ALANI

30 bin civarı km yapmış, 3 yıl kadar 650 cc enduro ve naked, 3 yıl kadar da 125 ve 250 cc scooter ve cross kullanmış bir motor sürücüsüyüm. Şu an 125 cc güzel bir motorum var. Yıllık kullanımımın yarıdan fazlası şehir içinde arabaların arasında falan geçiyor. Yaz döneminde de uzun turlar atmaya çalışıyorum. Önümüzdeki yaz döneminde çocuğumun da büyümüş olması bahanesi ile eşimi de alıp gezebileceğim bir motor almak umudundayım. İki temel beklentim var. İlki abs ve tubeless (iç lastiksiz diye mi çeviriyoruz) lastik. İkincisi ise günde 400 500 km kullanımda bile çok yormayacak bir sele ve rüzgar konforu. Git bi Goldwing al demeyin. 18-20 bin tl üzerine çıkmam imkansız. Eşimle toplam 120 kg kadarız😀. Boy ise 173 cm. Bugünlerde Honda forza incelemelerini takip ediyorum, gidip gördüm, tam istediğim gibi görünüyor. Alçak sele, geniş bagaj, kaliteli malzeme vs. Ancak sizlerin de önerilerini ya da forza ile ilgili yorumlarını merak ediyorum.
    Saygılar...
    Not: xmax 250 ye içim ısınmadı, baştan belirteyim.😊

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Honda markasını pek sevmem ama aradağınız özellikler için en uygun makina Honda Forza ABS dir diye düşünüyorum hocam. 2-3 kere yakından gördüm 1 kere üzerine binip 5-10 km gittim bu makina ile. İlk olarak görüntü olarak mest edici yani orada hiçbir sıkıntı yok. Genel honda klasiğinin aksine malzeme kalitesini çok iyi bulmuştum ve giderken tek silindir olmasına rağmen çok fazla bir titreşim yoktu yani honda titreşim olayını %90 halletmiş bu makinada. Yani en doğrusunu düşünmüşsünüz aradığınız kriterler için çok uygun. Bu makina ile hem şehir içi hem şehirler arası iki kişi ve yüklü bir şekilde çok rahat çok konforlu ve çokda güvenli bir şekilde seyehat edilir. Bence Honda Forza Abs alın derim ben.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sele alçak olursa diz fazla kırılır ve ileri uzatma ihtiyacı hissettirir. öyle olunca da tüm yük malum yere biner ve ağrı başlar en azından yarı fiyatına sym araştırın

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı malina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 bin civarı km yapmış, 3 yıl kadar 650 cc enduro ve naked, 3 yıl kadar da 125 ve 250 cc scooter ve cross kullanmış bir motor sürücüsüyüm. Şu an 125 cc güzel bir motorum var. Yıllık kullanımımın yarıdan fazlası şehir içinde arabaların arasında falan geçiyor. Yaz döneminde de uzun turlar atmaya çalışıyorum. Önümüzdeki yaz döneminde çocuğumun da büyümüş olması bahanesi ile eşimi de alıp gezebileceğim bir motor almak umudundayım. İki temel beklentim var. İlki abs ve tubeless (iç lastiksiz diye mi çeviriyoruz) lastik. İkincisi ise günde 400 500 km kullanımda bile çok yormayacak bir sele ve rüzgar konforu. Git bi Goldwing al demeyin. 18-20 bin tl üzerine çıkmam imkansız. Eşimle toplam 120 kg kadarız��. Boy ise 173 cm. Bugünlerde Honda forza incelemelerini takip ediyorum, gidip gördüm, tam istediğim gibi görünüyor. Alçak sele, geniş bagaj, kaliteli malzeme vs. Ancak sizlerin de önerilerini ya da forza ile ilgili yorumlarını merak ediyorum.
    Saygılar...
    Not: xmax 250 ye içim ısınmadı, baştan belirteyim.��
    iyide barkın bayoğlununda dediği gibi,xmax bu piyasanın AĞIR ABİSİ ve görüntü yakışıklılık olarakta tümüne bin basar neyine isinmadın anlayamadım,üstüne en popüler ve en tutulan scooter ,reşat altını gibi 2 ci eli var

forzada aradığınız özellikler varsa alınabilir ancak kesinlikle şunu unutmayın 2 ci eli olmayan bir maxi scooter,,pcx deseniz hemen alın derim çünkü çok tutuyor,ama forza için kesinlikle aynı şeyi kimse söyleyemez,etrafına trafiğe 15 dakika dur bir bak kaç tane forza göreceksin belki akşama kadar beklesen hiç göremeyeceksin ama xmax in olmadığı yer yok gibi bişey,her yer kaynıyor,,,gün gelecek ister istemez forzayı satman gerekecek,ozaman ne olacak,bedavaya vereceksen sorun yok ama sokağa atılacak param var diyorsan al ancak

forza alana kadar sym al hiç olmazssa piyasası forzadan daha yüksek,,,benim görüşüm bu

Öncelikle yanıtlar için teşekkürler. Benim xmax a ısınmadım demem forzayı gördükten sonra oluşan fikir yoksa gayet iyi bir motor olduğunu biliyorum. Ama satarım bir gün diye düşünüp Motor almadım hiç ve tüm motorlarımı çok da zarar etmeden satabildim. Dolayısıyla önceliklerim yukarıda yazdıklarım. Diğer yandan mart 2017 gibi xmax 300 de Tr de satılacakmış sanırım. Onun fiyatını ve detaylarını da bekleyelim bakalım.
    Saygılar...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    hayırlısı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler