Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorsiklet sürücülerinden nefret eden araba sürücüleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    bir tanıdığım zaten vardı arkadaş çevresinden tanıştığım, bir de bugün bir elemanla tanıştım.

ilk tanıştığım adam sebepsiz yere motorsiklet sürücülerinden nefret ediyordu, trafiği katletme falan olayına da girmiyordu ,adam salt bir şekilde vuhuhsuzça nefret ediyordu işte. Sonradan öğrendik ki bunun yıllar yıllar önce hoşlandığı bir kız buna değilde motorcu bir oğlana kaçmış. Bu da gidip bu hırsla motorsiklet almış, ertesi hafta babası baskı kurarak motorsikleti sattırmış, bu şekilde de kalmış bilinçaltında.

diğeri sebebini söylemedi ama motorsikletlere olan ilgisi ve bakışı enterasandı. adam resmen kindardı ne yalan söyleyeyim, fırsatı olsa motorsikleti piyasadan kaldıracakmış gibi nefret ediyordu. Arkadaş sebebini sordu, "hız yapıyorlar, bir gün sevdiklerinizin canını alırsa sırf hız tutkuları için ne yapacaksınız?" tarzı birşeyler söyledi. Uğraşmadık.

Bana öyle geliyor ki bilinçli bir şekilde sebebi olmadan motorsikletlilerden nefret eden adamlar ya özeniyorlar onlar gibi olmak için fakat rahatlarına alışkınlar, ya araba ile hava atmayı istiyorlar ya da sevseler bile aile vb baskısından dolayı bastırıyorlar ya da kaza yapıp ölmekten korkuyorlar.

bir insan bana, "Ben motorsikleti trafikte görmek istemiyorum, nefret ediyorum hatta. Çünkü hissettirdiği çok güzel bir his, fakat gencecik çocukların bu tutku uğruna otobanda 50 ile giderken sinyalsiz aynasız aniden sola kıran doblolu dayılar yüzünden ölmesini istemiyorum, hiç kullanmasalar daha iyi." derse canımı yesin, "abi haklısın." derim. Ama salt bir şekilde nefret eden ve bunu ciddi ciddi abartan insanların mentalitesini cidden anlamıyorum.

bu konu hakkında tecrübeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

sağlıcakla kalın, okuduğunuz için de teşekkür ederim.

Cem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    o kadar apaçi varken bizi sevmemeleri normaldir, örnek Cg motorlarına binen abuk subuk tipli liseliler mi desem yoksa scoterla S çizerek gitmeye çalışan kuryelermi yada trafiği hiçe sayanlarmı?

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Bana bir iki defa küfür ettiler. Sebebini hala bilmiyorum. Edenlerde yaya olanlardı.Üstlerıne surme, yol vermeme yok. Mesela kırmızı durdum, yolun kenarında duranlardan biri küfür etti gibi...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benden nefret etmiyorlar acaba motorsiklet sürücüsü değilmiyim

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    benim babamda sevmezdi motoru nefret degilde korkudan zamanında hayatında ilk defa bindiği motor mz 301 ve ilk seferinde tekere gelip sonu malum olayı yaşıyor hep sahibindene girer mz,java ilanlarına bakardı sonradan ben motosiklet alınca ufak ufak geri alıştı yaza altına mz 301 çekicez bakalım , ben genel olarak insanların motosikleti sevmemesini buna bağlıyorum hayatında hiç motor sürmeyen adam biniyor 200,250,600 cc ye sonra gidip biyere çakıyor sonuç motosiklet çok tehlikeli abi ya diye çıkıyor ortaya kendisi binmeye korkuncada nefret ediyor

Aslında (imkanı olmadığını biliyorum) dünya devletleri ülkelerinde, dört tekerli araçlara yaptığı gibi iki tekerli araçlara da ayrıca yol yapmış olsa, motosiklet kazası olmaz, otomobil motosiklet çekişmesi olmaz, motosikletin üstüne süren otomobil derdi kalmaz

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında (imkanı olmadığını biliyorum) dünya devletleri ülkelerinde, dört tekerli araçlara yaptığı gibi iki tekerli araçlara da ayrıca yol yapmış olsa, motosiklet kazası olmaz, otomobil motosiklet çekişmesi olmaz, motosikletin üstüne süren otomobil derdi kalmaz
    Ben hızla bana yaklaşan motosikletlerden korkuyorum açıkçası, ne yapacağımı bilemiyorum sağdan mı geçer soldan mı. Motosikletlere özel yol olsa da kazalar bitmez.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İstanbul trafiğinde kuryelik yapıyorum. İş haricinde de sürekli motosiklet üzerindeyim hayatımın bir parçası,olmazsa olmazım. Arabaların motosikletlere saygısını bir kenara bırakın, arabanın arabaya saygısı, arabanın yayaya saygısı, arabanın engelliye saygısı yokki. Kısa ve öz vatandaşın vatandaşa saygısı yokki..

Dün hastaneye gittim kotrolüm vardı,ayak bileğimi kırdım ameliyat oldum dikişler alıncak, röntgen, tekrar alçı filan röntgen sırasındayım önümde 32 kişi var tam 26 dk tek ayak üstünde sıra bekledim. Dile kolay 26 dk. Önümdeki koltuklarda oturanları görseniz hep refakatçı. Ulan biride buyur otur demedi daha ne diyim..
    essegesse ve kareem1987 bunu beğendiler.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiğinde kuryelik yapıyorum. İş haricinde de sürekli motosiklet üzerindeyim hayatımın bir parçası,olmazsa olmazım. Arabaların motosikletlere saygısını bir kenara bırakın, arabanın arabaya saygısı, arabanın yayaya saygısı, arabanın engelliye saygısı yokki. Kısa ve öz vatandaşın vatandaşa saygısı yokki..

Dün hastaneye gittim kotrolüm vardı,ayak bileğimi kırdım ameliyat oldum dikişler alıncak, röntgen, tekrar alçı filan röntgen sırasındayım önümde 32 kişi var tam 26 dk tek ayak üstünde sıra bekledim. Dile kolay 26 dk. Önümdeki koltuklarda oturanları görseniz hep refakatçı. Ulan biride buyur otur demedi daha ne diyim..
    Geçmiş olsun. İnsanların genelde birbirine saygısı tahammülü yok. Bunu biliyor ve kabul ediyorum. Ben bunun sebeplerini 'millet geçinemiyor, milletin borcu var, milletin eğitimi düşük vs' bunlara bağlamıyorum. Bence en tepedeki sebep gereğinden fazla nüfus olmasıdır. İster kabul edin ister etmeyin
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben de onlardan nefret ediyorum, sorun yok.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bizde de bir terslik var hemşerim. Araba sürücüleri neyse, köpekleri bile uyuz ediyoruz.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Karşılıklı bir sevgisizlik var ortada ve iki tarafta kusurlu.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bilinç altında kalmışsa yapsınlar o zaman.Alsınlar bir motor alsınlar eğitimi.Atla deve değilki bu sonuçta.Ayrıca örnek veriyorum 30 yaşına gelmiş adam neredeyse çoluk çocuk sahibi olacak adam motor için babasından izin alacak değil ya.Eşi birşeyler der o ayrı mesele.Yani bunun için bir şeyden nefret edilmez ki.Sevdiği kız doktorla kaçsa doktora gitmeyecek mi sanki.Yakınının canını araba almış olsa binmeyecek mi!

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi bu başlıkta bahsedilen motorcu, normal motorculardan nefret edilme sebeplerinden* farklı olarak özgür ruhundan etkilenilen kıskançlık duygusuyla nefrete uğramış.

*kuralsızlık, aşırı hız, her araya girme, taşıt yolu harici seyir, gürültü, tehlikeli sürüş. Vs vb.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim babamda sevmezdi motoru nefret degilde korkudan zamanında hayatında ilk defa bindiği motor mz 301 ve ilk seferinde tekere gelip sonu malum olayı yaşıyor hep sahibindene girer mz,java ilanlarına bakardı sonradan ben motosiklet alınca ufak ufak geri alıştı yaza altına mz 301 çekicez bakalım , ben genel olarak insanların motosikleti sevmemesini buna bağlıyorum hayatında hiç motor sürmeyen adam biniyor 200,250,600 cc ye sonra gidip biyere çakıyor sonuç motosiklet çok tehlikeli abi ya diye çıkıyor ortaya kendisi binmeye korkuncada nefret ediyor
    babana mz değil ufak bir scooter aldır,,vites olmadığı ve kullanması çok kolay olduğu için bir alışsın üstünden inmez bir daha emin ol,,yada bir arkadaşından bitane bul babana kullandır biraz tecrübe etsin zaten kolaylığını görünce kendisi hemen alıcaktır

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende motora o kadar para veren gerizekalı dır diyenlere hasta oluyorum
    kendisi günde 10 tl sigara ya verir ama sorarsan zevk
    sıçayım öyle zevk e amk insan içine duman çekerse bunun neresi zevk ?
    o paraya araba alır diyorlar oda var diyorum
    bu havada motora mi binilir diyor neden ki diyorum
    dün iş yerine gittim yoğun kar var diye arabayla gittim üzerimde switşört eşofman var dı altım da da ya dışarda kar yağıyoryor sen don gömlek geziyorsun diyorlar
    ee motorculuk böyle diyorum dışarda kar yağsa da çok ta fifi motor kullan genç kal diyorum

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Her ne olursa olsun kendisine bir zararı dokunmayan herhangibir şeyden nefret eden insanın akıl sağlığı zaten normal değildir.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araba sürücülerinden nefret eden motosiklet sürücüleri ile aynı kafadaki insandır.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bence cogu kiskanc, ruhsuz ve korkak insanlar. Bu yasam tarzi ile alakalidir. Ben hastaliktan ecelimle ölmek yerine motosiklet uzerinde olmeyi tercih ederim. Ayrica bu adamlar asla dalis, bungee jumping, kayak, yamac parasutu gibi ekstreme sporlari da sevmezler. Haftada bir son derece guvenli hali saha maclarini yaparak spor yapiyorum deyip mutlu olurlar. Sonra da 70 yasinda bir ot olarak olurler. Hayatimda her istedigim seyi yapmaya calismaya devam ediyorum. Sahsen benim cehennemim bu insanlarin yasadigi hayati yasamak olurdu.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Çünkü trafik insanın bunamasına sebep oluyor,şaka degil bu internet te araştırın göreceksiniz,saatlerini trafikte zehirli gaz soluyarak harcayan adam yanından geçip giden motorcuya sarıyor,o da beklesin istiyor,yoğun trafik yaşamayan köy ve kasabalarda kimse motor kullananla takışmaz,şehirdeki farkında degil bizim sayemizde evine 15 dk erken varıyordur belkide,bir 10.000 kişi daha arabayı bırakıp motorla trafiğe çıksa belkide yarım saat daha az takılacak trafikte,yani bunadıkları için motoru tesvik edeceği yerde eleştiriyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)