Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karbüratör benzin taşırma problemi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba. Aydın'dan Kütahya'ya okul için geldim. Aydın'dayken hiç bir sorun yoktu, Kütahya'ya geldiğim 2. gün motosikletime sabah baktığımda benzin damlattığını gördüm. Karbüratörden taşmış.

Açtık karbüratörü temizledik, şamandıradaki pislikleri balata spreyiyle falan iyice temizledik, motorun üzerine takmadan üfledik falan çok güzel oldu. Sonra karbüratörü motora taktık.
    Akşama kadar falan kontrol ettim, sürdüm, bıraktım soğukta falan sıkıntı olmadı. Fakat ertesi gün sabah(yani bu sabah) tekrar aynı problemi yaptı. Şuan kafayı sıyırdım yani. Başka sorun nerden kaynaklanabilir?
    motosikletim bandit 600s.

Motosiklet çalışmıyorken de çalışırken de akıtıyor arkadaşlar. Sol baştan 2. karbüratör akıtıyor.
    Diyafram falan diyenler oldu ama o konuda bilgim hiç yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

o karbüratörün beslediği silindirde ateşleme var mı? o silindirde Kompresyon var mı? vakum yapmıyorsa akıtıyor olabilir.

Motosikleti
    Alıntı enderbilgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o karbüratörün beslediği silindirde ateşleme var mı? o silindirde Kompresyon var mı? vakum yapmıyorsa akıtıyor olabilir.
    tek tek bujileri çıkarıp ateşlemeye bakmadım ama motor 4 çalışıyor ona eminim. 3 çalışsa fark ederim sesinden falan. motor ama kapalıykende akıtıyor. kapalıyken vakum yok zaten diğerlerinden akmıyor ondan akıyor.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    motor çalışmazken karbüratörden benzin akması tuhaf. çünkü benzini karbüratörün altındaki benzini doldurduğu hazneden - eski ilaçlama makinaları vardır ucunda tüp olan hava üfledikçe alet ilacı da hava ile birlikte püskürten - bu mantıkla çalışır.

arkadaşların bahsettiği gibi o silindirde ateşleme olmayabilir,

yada 2 seçenek var. o karbüratörün alt bağlantı contasında kaçak var, yada o karbüratöre gelen benzin hortumunda kaçak var ve o damlama yaptırıyor.

başka bir şey de yine o karbüratörün içindeki iğnesini yada ayarını aşırı açmış olabilir misiniz acaba?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratörün içindeki iğne bozuk, şamandıranın iğnesi, görevi motor çalışmazken yukarıdan gelen benzini kesmektir, keşke sökmüşken ona da baksaydınız.

Motosikleti
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratörün içindeki iğne bozuk, şamandıranın iğnesi, görevi motor çalışmazken yukarıdan gelen benzini kesmektir, keşke sökmüşken ona da baksaydınız.
    hocam motor çalışırken de taşırıyor ama haberiniz olsun...
    peki bulabileceğimiz bir şey mi buralarda şamandıra iğnesi? özel bi ürün mü

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Şamandıra delik olmasın?

Motosikleti
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şamandıra delik olmasın?
    pazartesi açıp bakacağım. tüm ihtimalleri değerlendireceğim.
    ayrıca iğne ayarı nasıl yapılıyor? yani benzinin ne kadar geleceğini ayarlayan bir şey var mı tam bilmiyorum.

zaten anlamadığım kısım motosikleti yaptıktan sonra sıkıntı olmayıp 14-15 saat sonra motor dururken damlamaya başlaması. tuhafıma gitti gerçekten.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Aydın'dan Kütahya'ya okul için geldim. Aydın'dayken hiç bir sorun yoktu, Kütahya'ya geldiğim 2. gün motosikletime sabah baktığımda benzin damlattığını gördüm. Karbüratörden taşmış.

Açtık karbüratörü temizledik, şamandıradaki pislikleri balata spreyiyle falan iyice temizledik, motorun üzerine takmadan üfledik falan çok güzel oldu. Sonra karbüratörü motora taktık.
    Akşama kadar falan kontrol ettim, sürdüm, bıraktım soğukta falan sıkıntı olmadı. Fakat ertesi gün sabah(yani bu sabah) tekrar aynı problemi yaptı. Şuan kafayı sıyırdım yani. Başka sorun nerden kaynaklanabilir?
    motosikletim bandit 600s.

Motosiklet çalışmıyorken de çalışırken de akıtıyor arkadaşlar. Sol baştan 2. karbüratör akıtıyor.
    Diyafram falan diyenler oldu ama o konuda bilgim hiç yok.
    Karbüratör haznesinin o ringi gitmiştir hocam. Sağlam gözükse bile sök değiştir derim.

Motosikleti
    Arkadaşlar karburatoru temizledigim zaman oringleri zaten dgistirmistim. Sıkıntı benzin vanasındaymış. Emmeyle calismasi gerekirken damla damla benzin veriyor. Nasıl halledicem bilmiyorum. Vana tamir edilir mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)