Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hayat Kime Güzel ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şey sahibi olmak hayatınızı güzelleştirmiyor.
    Hayatı güzelleştiren şeyler aslında sudan ucuz.
    Bunu anladığınızda artık çok geç olmuşsa sizin için üzülmekten başka elimden bir şey gelmez.

2 yıl önce aileme ve kendime daha fazla vakit ayırabilmek için işimi değiştirdim.
    Bu değişiklikten yıllık maddi kaybım yaklaşık 15bin euro.
    (Sıfır km CBR 1000 RR 15.990€)
    Örneği kaybımı daha rahat anlamanız için veriyorum.
    Şimdi çok daha mutluyum.

Eşimle ve çocuklarımla daha fazla vakit geçirebiliyorum. (Çocuklarımı hiç tanımadığımı, karakterleri ve hayalleri hakkında hiçbir fikrim olmadığını dehşetle fark ettim)

Motosikletime daha fazla binebiliyorum.
    (Yıllık ortalama 10bin km yol yapardım. Bu yıl sadece mayıs-eylül arası 18bin km yaptım)

Elime okumak için bir kitap alırdım bazen bir ayda zor biterdi. Şimdi haftada 2-3 kitap bitirdiğim oluyor. Merak ettiğim kitapların hepsini okudum ve yeni yazarlar keşfettim.

Ve gayet ciddi maddi kaybıma rağmen hayat standartlarımda hiç bir değişiklik olmadı. İşin bu kısmı Türkiye'de yaşayanlar için biraz zor. Hatta anlaşılabileceğini sanmıyorum. Bu nedenle ferrarini satan bilge ol ukalalığı yapmayacağım.
    Fakat para tek hedefiniz olmasın.

Yıllar su gibi akıp gidecek. Bir gün durup arkanıza baktığınızda kaçırdığınız hayatı düşünüp üzülecekseniz, değiştirmeniz gerekenleri şimdiden değiştirin.

Bu kerizlik edin anlamına gelmiyor.
    Akıllı olun.

Evet;
    Hayat bana güzel...
    evet, bende kimi zaman müziği sonra dinlerim diyorum ve annemle zaman geçiriyorum. asgari ücret çalışan biri yıllık giderim daha az olsun ailemle daha çok vakit geçireyim diyemiyor birde bu ayrıntı var.

şu anda fakirler için geçim o kadar zor ki zaten çok çalışıp az kazanıyoruz ve satın alım gücümüz diplerde. ben zengin olmayı hayal etmiyorum. işimden gücümden hayatımdan memnun sayılırım ama işte sağa sola gitmeye ve işe gidip gelmeye en azından bir 600cc motosiklet alabilsem iyi olacak.

ekipmanlarıydı ıvırı zıvırı çok para. ben sadece motora yetirmenin peşindeyim. ekipman sonra bende.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.4 tsi iki araba arasından geçebiliyor mu?
    orta şerit boşsa geçebiliyor

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, bende kimi zaman müziği sonra dinlerim diyorum ve annemle zaman geçiriyorum. asgari ücret çalışan biri yıllık giderim daha az olsun ailemle daha çok vakit geçireyim diyemiyor birde bu ayrıntı var.

şu anda fakirler için geçim o kadar zor ki zaten çok çalışıp az kazanıyoruz ve satın alım gücümüz diplerde. ben zengin olmayı hayal etmiyorum. işimden gücümden hayatımdan memnun sayılırım ama işte sağa sola gitmeye ve işe gidip gelmeye en azından bir 600cc motosiklet alabilsem iyi olacak.

ekipmanlarıydı ıvırı zıvırı çok para. ben sadece motora yetirmenin peşindeyim. ekipman sonra bende.
    "En azından 600cc" güldürdün. Allahta seni güldürsün.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hastahanelerin yataklı servislerine gidin. Şöyle bir dolaşın.

Sonra hayat kime güzel sorusunu tekrar kendinize sorun,tekrar konuşalım.
    Stock Sever bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Arkadaşlar konu bayağı derinlere dalmış. Paylaştığım video da arkadaşın bana 'motorun üstünde olan sensin, hayat nasıl bana güzel oluyor?' lafı çok hoşuma gittiği için konu açtım. Tabi ki herkesin hayata bakış açısı, hayattan beklentileri, aldığı zevkler v.b. durumlar farklı olabilir. Burada arkadaşın bana söylemek istediği (daha önce trafik konusunu çok konuştuğum biridir kendisi); trafikte taksiye oranla çok daha rahat ve hızlı ulaşım sağladığım için motosikletin sağladığı avantajlardır. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastahanelerin yataklı servislerine gidin. Şöyle bir dolaşın.

Sonra hayat kime güzel sorusunu tekrar kendinize sorun,tekrar konuşalım.
    Tabi ki bol bol şükür etmeliyiz (inanışa göre değişkenlik gösterebilir).

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

22 yıldır istisnasız her gün motosiklet kullanıyorum.Yaş olmuş 38 , daha yeni 250 CC sahibi olabildim ve halâ ödüyorum.600 lük alsan 1000 lik isteyecen,hiç kaçarı yok.Sonu yok çünkü.Oğlumla benim ekipmanlar,yazlığı kışlığı derken 4000 i geçti.Yavaş yavaş tamamladım hepsini.Yeri geldi iki iş yaptım.Gözüm yükseklerde hiç olmadı.Motosikletlerle ilgili herşey çok para doğru.Taksitle derken yavaş yavaş alıyosun hepsini.Mutlu olmak için çok sebep var.Bakışaçısını değiştirmek yeterli.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    MT-25
    Dusunuyorum da çoğu guzelligi gorebilmek icin kör olduk, çoğu çirkinliği de gorur olduk.

Cidden videoda ne dedigini anlamamistim ama yorumda bahsetmissiniz. Cok hos olmus motorun uzerinde olan sensin hayat sana guzel bana mi guzel...
    turkish39 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)