Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1 çinli 1 ben ve yaklasik 2000 km yol...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax250
    Oncelikle sunlari belirtiyim...

Motosiklet model: mondial x treme maxx 200...

Evet cinli motosikletle uzun yol yapilir...

Evet dusuk cc motosikletle (200cc) uzun yol yapilir...

Evet hava sogutmali motosikletle uzun yol yapilir...

Sunu da belirteyim bu km nin hepsi kisa bir surede gerceklesmedi... haziranin 15i gibi istanbuldan yola ciktim ve bugun istanbula geri geldim...

Yolculuk nereyeydi diye sorulari duyar gibiyim simdi de rotadan biraz bahsedeyim...

Ilk durak mugla akyaka oldu istanbuldan... akyakayi bilen bilir orada yaz kis yasayan arkadaslarim oldugu icin benim icin hem muhtesem bir dostluk ortami demek hem de huzur demek...
    Ama ilk gun molalar disinda direk akyakaya vardigim icin ciddi yoruldum son 200 km de... izmir otobanina girdikten sonra resmen km saymaya basladim hedefe dogru

Akyaka dayken etrafa bir cok kisa turlarimiz da oldu (orada yasayan arkadasimda motosiklet kullanicisi) muhtemelen yaklasik 300-400 km de kisa mesafeli turlar almistir...

Akyakadan sonraki durak kusadasi...

Kusadasina gecmemdeki sebep orada bir yazligimizin olmasi ve biraz da annemizin gonlunu yapmak.. akyaka kusadasi arasi mesafede 200 km kadar...

Akil ve kalp akyaka da kalinca tabii tekrar 3-4 gunluk akyakaya gittim arada ama bu sefer bafa ustunden gittim. Bafa yolunuda uzun yillardir kullanmiyordum ama yol gercekten guzel ve rahat olmus.. o rotayi kullanacaklara tavsiye edebilirim.. ozellikle yilan baligi sevenler ya da merak edenler mutlaka ugrasinlar "çeri" adli mekani tavsiye ederim..

Ve akyaka dan bayram icin tekrar kusadasinin yolunu tuttum..

Bugunde kusadasindan direk istanbula cok sukur sag saglim ulasmis bulunmaktayim...

Şimdi gelelim bu isin zorluklarina ve basima gelenlere )

Evet dusuk cc motosikletle uzun yol yapmak cok yorucu

Evet bir çinliyle uzun yola cikmak riskli ve akilda hep acaba yolda kalir miyim duygusu.. (ki ben yolda kalsam mudahale edemem)

Evet ozellikle titresimi bol ve yuksek bir modelse ve sansiniza ruzgar bolsa deli gibi yoruluyorsunuz...

Mekanik olarak basima birsey gelmedi denebilir... yolculuga cikarken motosikletim 1500 km deydi ve aldigimdan beri arka frende hep bir sikinti vardi... uzun yola cikmadan once bakima soktum havasini aldilar balatalara baktilar vs ve olmus bir sekilde teslim aldim... ama muhtemelen susurluk civarlarinda ilk basta arka fren sisti belli sure sonrada tamamen bosaldi ve hic tutmamaya basladi.

Daha fazla bu sekilde surmek istemedigim icin yol ustundeki butun mondial servislerin de durdum ama hic biri cozum bulamadi en sonda fren merkez pompasi arizali ve degismesi gerek dendi ama tabii ki hic bir servisin elinde bu parca yoktu fabrikadan siparis verilecek ve en az 10 gunde servisin eline gelecekmis bu parca...

Ben de okadar sure bekleyemiyecegim ve surekli bir sekilde yolda oldugumu belirttigim halde servisler yardimci olmadi ve mondial in musteri hizmetlerini aradim.. ilk aradigimda onlarda prosedurun bu oldugunu ve beklemem gerektigini soylediler.. sonradan sans eseri bu forumdan gordugum birine msg attim ve nazillide fabrikaya gidebilecegimi soledim sagolsun oda araci oldu ve gittigim gun biraz zahmetli de olsa fren problemim cozuldu gibi oldu... (o kisinin nickini ondan izin almadigimdan paylasmadim ama okursa sanirim kendini anlar) )

fabrikadan ciktiktan 30-40 km sonra bir baktim yine fren tutmuyor ) dedim herhalde ben de bir problem var... neyse bir sekilde yine telefon trafigi vs derken kusadasinda adem usta nin yolunu tuttum kendisi kusadasinda ki 2 mondial servisinden biri...

Usta ilk bakti bir anlam veremedi ondan sonra fren pedalinin cok yukari cikmamasi icin konulmus somunun gereginden fazla asagida oldugunu ve frene basmasamda hissedilmeyecek duzeyde surekli fren yaptigini ve bunun sonucunda hava yaptigini buldu... somunu duzeltti havasini aldi hidroligi degistirdi ve o gun bugun fren problemim komple cozuldu...

Bu sorun da muhtemelen montajdan kaynakli bir problem dendi...

Bunun disinda akyaka da durdugum yerde yokusta saga yatirdim motoru ve km telim koptu..

Km telide servislerin ve hatta fabrikanin stogunda olmadiginan istanbula km saatsiz geldim...

Bunlarin yanisira imkanim oldugu an evet motosikletimi degistiricem ve biraz daha rahat bir model alicam ))

Fotograf paylasmayi cok sevmedigim icin sadece bu paylasimla yetinmek zorunda kalacaksiniz arkadaslar ama motosikletimin en son yuklu ve istanbulda evin onune cekilmis halini paylasicam..

Sevgiler, Saygilar...

ps: uzun bir yazı olmus okuyanlara simdiden tesekkurler =))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçmiş olsun.
    En başa çıkılır yazmışsın ama yazının devamını okuyunca kesinlikle çıkılmayacağı anlaşılıyor.

Gerçi mevzu çınli olayından çok motosikletin yol için yapılmamış olması.
    Diğer markaların da bu tip motosikletleriyle yol yapsan yine km sayacaktın.
    Kaliteli bir marka belki arıza çıkarmazdı o kadar.
    Tek farkı o olurdu.
    nvrmnd bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Güzel gezi olmuşbidahakine bol fotolu bekleriz
    nvrmnd bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Güzel macera yaşamışınız

Ben de o modele 1 kere bindim kısacık bir tut attım ve şöyle söyliyim siz de deli cesareti varmış Motor 0 güven veriyor sanki her yeri dökülücekmiş hissiyatı hep içinizde oluyor.

Size önerim uzun yol seviyorsanız CRF 250 L dir.
    nvrmnd bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel macera yaşamışınız

Ben de o modele 1 kere bindim kısacık bir tut attım ve şöyle söyliyim siz de deli cesareti varmış Motor 0 güven veriyor sanki her yeri dökülücekmiş hissiyatı hep içinizde oluyor.

Size önerim uzun yol seviyorsanız CRF 250 L dir.
    delilik var evet =) ama bisikletle dunyayı dolasan insanlar varken motosiklet ne olursa olsun uzun yol yapılabilir sınırlarını zorlamadan tabii

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Resimsiz tatsız tuzsuz olmuş konu

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    delilik var evet =) ama bisikletle dunyayı dolasan insanlar varken motosiklet ne olursa olsun uzun yol yapılabilir sınırlarını zorlamadan tabii
    Bisikleti tamir eder yoluna bakarsın ama motor bu mekanik işi her türlü arızayı yapabilir çinliden bahsediyoruz
    Kısaca ben;

Motosikleti
    kuba cg-100
    valla bende gt 170 ile (milletin dilinde herkes dökülüyor diyor) 10 günden buyana 2500 km yaptim manisa-izmir manisa-kütahya manisa-uşak ve kısa geziler yaptim 90 km ile gidiyordum tek dertim titreşim oda olmasa daha uzaklarada giderim yani

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    COQ un dediği gibi. sorun markada değil modelde. o motorun yapısı gereği uzun yolcuklarda pek rahat ettirmez. virajlarıda iyi değildir. 200 cc olduğu içinde pek kuvvetli olmadığından düşük devirlerde performans vermez. buda rahat etmene engel olur.

ayrıca bi arkadaş crf önermiş yukarda saydıklarım o motor içinde geçerli. 200 300 km'den sonra işkence olur yollar.

uzun yolda rahat yolculuk için en aşşa 500 cc geniş lastikli oturuş pozisyonu rahat bi model olmalı.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Güzel macera olmuş. Tebrikler.

vRideR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Roadstar 250
    İyi cesaret ama düşük cc bu tarz uzun yol diyorsan fırsat bulduğun an crf 250 almanı öneririm başka bir 2000km'yi kaldıramayabilir motor

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resim olmayınca okuyasım gelmedi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    200cc malum hintli ile 3 günde 2000km yaptım. G.antep/Ankara/Alanya/G.antep.. İstedikten sonra kiminin litrelik enduro ile gitmeyi göze alamadığı yol 200cc ile bile yapılır. 40 günlük sıfır km motorum 4200km'de

burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    O motor bakıma girdikten sonra daha çok km yapar merak etmeyin. Allah'a şükür mekanikte bir problem yaşamadım bende bu güne kadar. Titreşimden dolayı o yola çıkmanız ilk önce beni heycanlandırdı , yaşadığınız problemlerle bizzat bende karşılaştım bire bire. İlk yadırgadım motoru ama maşallahı varmış motorun iyi gezintiler dilerim.. Bu arada yol lastiği takılsa biraz daha titreşim de azalma kaydedilebilir.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam kaskın modeli ne sizin ses alma rüzgar alma durumu ne uzun yola geliyo mu bende adadaydım aynı zamanda nazilli ve inanmayacaksınız aynı zamanda kötekliye gidip geldim discover 125 ile ama tabi tarihler aynı değildir yaz boyu sadece kuşadası ve nazillideydim yaz sonu kötekliye yolculuk yaptım

Motosikleti
    Dominar 400
    Çinli bir insanla yolculuğa çıktın sandım.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    e oyum koptu buyum arzılandı freni patladı vs vs diyorsun sonra yola çıkılır diyorsun nasıl iş anlamadım

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Önümüzdeki yaza bizde arkadaşlarla Makedonya'ya gitmeyi düşünüyoruz. Bende çok tedirginim uzun yolda nasıl olacak diye bakalım bu yaz makedonaydan önce fethiyeye gideceğim yaklaşık 450 km gidiş 450 km de geliş 900 kilometre yol alacağım ve motoruma bakacağım nasıl gidiyor gidebiliyor mu filan kafama yatarsa makedonyaya ninjayla gideceğim Ve böyle gezi yazıları tecrubeler muhabbetler okuyunca insan iyice bi gaza gelmiyor değil
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki yaza bizde arkadaşlarla Makedonya'ya gitmeyi düşünüyoruz. Bende çok tedirginim uzun yolda nasıl olacak diye bakalım bu yaz makedonaydan önce fethiyeye gideceğim yaklaşık 450 km gidiş 450 km de geliş 900 kilometre yol alacağım ve motoruma bakacağım nasıl gidiyor gidebiliyor mu filan kafama yatarsa makedonyaya ninjayla gideceğim Ve böyle gezi yazıları tecrubeler muhabbetler okuyunca insan iyice bi gaza gelmiyor değil
    merhaba araştırdınız mı pasaport vize vs ne gerekiyor oraya gitmek için?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yolda ne olacağı,ne arızalar yaşayacağını bilemezsin.Çin,capon,alman farketmez.Geçen hafta 30 kmlik bi yola çıktık 9 saat sürdü.Arkadaşta Yamaha Dragstar 1100 motosiklet var.Hava filtresi hortumu ucuntan yırtılmış ve çıktı.Takmak için benzin deposu,sürücü selesi ve artçı selesini söktük.5 mm lik bi yırtık 5 motoru esir aldı.Yani oldumu oluyo aga.Motorun cc si,pahalı olması,markası yolda kalmanıza engel olmuyor malesef.Hiç olmadık zamanda çok basit gözüken bi sorun sizi saatlerce esir alabiliyor.Kimse motorunda yedek parçayla dolaşmıyor dimi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)