Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorcu Atarlarının Görünmeyen Yüzü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp

Sinyalsiz şerit değiştirirken yada sağa sola döneyim derken bir araba hunharca üzerine geliyor. Son anda harika motorcu refleksin ile kendini boş bir alana atıyorsun ve kazadan kurtuluyorsun. Peki ya o araba sana çarpsaydı ne olurdu ? Gözlerine en sevdiğin filmin en güzel sisli sahnesi çöker ve hastahane yatağında bulursun kendini. Kim bilir belkide bir avuç toprağın altında yatarsın.

Neyse ki sen harika reflekslerle kurtuldun o zaman hemen o arabanın aynasını kırmalısın. Nede olsa haketti. Sinyalsiz döndü canına kastetti. Bir ayna kaç lira en babası 500 lira olsun. Para senin canından değerli mi ? O süper öfkeni dindirmek için iki üç parmak salladın biraz küfür ettin yetmedi aynaya korumalı eldivenlerin ile bir osmanlı tokadı yapıştırdın. Peki ya sonrası sadece pahalı aksiyon kameranla yakaladığın ve youtube de kullanabileceğin süper bir görüntü mü elde ettin ? Youtube kanalında harikasın şeklinde şahane yorumlar alıp dindirdiğin öfkene biraz da ego mu ekledin.

Herkes aynayı kırıp geçtiği videoları yada arabacıları uyardığı tartıştığı videoları yayınlıyor. Birde ayın görünmeyen yüzü var. Peki bu kadar basit mi ? Ayın birde görünmeyen yüzü yok mu sence ? Ayın görünmeyen yüzüne bir baksak seninle neler oluyor diye güzel olmaz mı ? Belki orada da ufak bir hayat vardır.

Bağcılar'da otoparktan kontrolsüz şekilde çıkan arabacıya atar yapan süper scooter kardeşimize ne olduğundan bahsedeyim birazcık.
    Gayet haklı şekilde atar giderini yaptı , motorundan haşin bir şekilde inip arabaya saldırdı. Arabadan dört kişi inmesine rağmen erkekliği elden bırakmadı, önce bağırdı sonra itişti. Yetmedi tam filmlerde ki gibi kafasından kaskını çıkarmadan arabayı kullanana sağlam bir kafa vuruşu ve rakip yerlerde.
    Tabi ki de araç sürücümüz yerden kalktı ve birden hiç sorun yokmuş gibi her şeyi boşlayıp burnundan akan kanlara aldırmadan önce arabasna gitti. Herkes neden bu kadar sakni karşıladığını merak ederken torpido gözünden aldığı silahını çekti. Neyse ki olay büyümeden silah ateş almadan herkes adamın üzerine çullandı ve motorcumuz o kargaşada kaçtı.

Velhasıl kelam öyle herkesin aynası alınmaz herkese atar yapılmaz olduğunu muhtemelen anlamıştır
    Bilen bilir '' motorlu çocuk '' isimli bir motovloger var. Bu arkadaş gayet kibarca ayna kullanmayan birini uyarıyor olmasına rağmen şak diye silahı gösteriyorlar. Burada da bir problem olmadı. Kendisi de yürekli çocukmuş bravo diyelim

Teknoloji sağolsun youtube de bir sürü motor ile ilgili video izlerken görmüşsündür. Amcalar sen motorsun sağdan git diye bağırıyor ve yetmiyor sıkıştırıyor. Bitmedi birde olislerin motorcu bir gruba silah çektiği videoyu da biliyorsundur sen şimdi.Bilmiyorsan diye ben yinede senin için şuraya ekleyim ve video hakkında bir iki zımbırtı cümle kurup uzatmadan konunun ana fikrine geçeyim artık.

Hal böyle olunca başınabir iş gelmesinin bu kadar kolay bir şey olduğunu anlaman zor birşey değil.
    Ya o silahlardan kurşun çıksaydı ne olurdu diye kendine sor bakalım.
    Gözlerinin önünden yavaşça geçen bir sis perdesi, başta zor duyduğun dinledikçe tanıdık gelen bir ağlama sesi, feryat figan bağrışlar. Nerede olduğunu ilk anda almakta bile zorlanabilirsin.
    Belki bir avuç toprak var üstünde belki beyaz bir hastahane çarşafı..

Kaynak: www.YazanHerif.com

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

yüksel66 ve gSol bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şu silah çeken şahısa nasıl ayar oldum...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    o silahı çekiyosan sıkacaksın birde delikanlılık yapıyor güya. keşke plakasını falan alaydın ya da resmini çekseydin namusuzun.

bu arada 2. video cumhurbaşkanının koruması ortalığın karışık olduğu bir dönemde değil silah adam rpg bile çeker kimseye güvenilmez, ayrıca ordaki motorda %100 haksız adam efendi gibi sinyalini vermiş motor yer vereceğine hala yol ayrımına kadar aynı hızda gidiyor. yalnız çocuğa da üzülmedim değil korkudan ellerini gidondan bile kaldıramıyor şoka girmiş

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu metinden çıkarımım ya mont yerine çelik yelek takıcaz kask yerinede miğfer yada en iyi savunma saldırıdır diyip motora uzi koyucaz
    İkinci el uzi alınır bayan doktordan ve bel altı boyası olmazsa sevinirim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Action cam çıktı,millet polat alemdar kesildi.

Bunun daha tehlikelisini söyleyeyim. Yarın tüm araçlara action cam zorunlu hale gelirse o zaman cümbüşü izleyin.

Aslında trafiğin raconu bellidir.
    "Saygi görmek istiyorsan,saygı gostermelisin". Gerisi gelir.
    sey_47, Heaven, Kübra006 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    katılıyorum bu yaziya.tabanca uç bir ornek ama hic dayak yiyen motovlogger gormedim.onlari hic yayinlamiyor atarli abiler

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum bu yaziya.tabanca uç bir ornek ama hic dayak yiyen motovlogger gormedim.onlari hic yayinlamiyor atarli abiler
    kask ve ekipman olduğundan dayak yesede dayak yemiş sayılmazlar. bu demek değil ki kum torbası gibi dursa yeter, en azından blok koyup gelen gücü karşıya yansıtmalı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask ve ekipman olduğundan dayak yesede dayak yemiş sayılmazlar. bu demek değil ki kum torbası gibi dursa yeter, en azından blok koyup gelen gücü karşıya yansıtmalı
    Yere devrilip 2 kişi tarafından tekmelenmeye başladı mı görürüm ben o ekipmanı
    ölü adam bunu beğendi.

ekipmansızlıktan iyidir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Gençler doğru bir konuya değinilmiş şöyleki ben sinirlenip belimde kuru sıkıyla dolaşcam diyenide gördüm motorcu bu ha yanlış anlaşılmasın ama karşıdaki adamda gerçeği varsa ne olacak,takıştığın adam hadi karakola gidelim takip et dediğinde seni arabanın içinde telefonla kurduğu teşkilatın ortasına çektiğinde ne olacak tam motoruna bindiğin anda arkanda hissettiğin acıyla yere yığıldığında ne olacak!...
    Bir taraf zarar gördüğünde kimin haklı olduğunun bir önemi kalmaz öfke anlıktır ve geçer motoruna gelen zarar geçer ama sen öfkeyle davranıp karşı tarafa yada kendine zarar verebilrisin ve bunun dönüşü olmaz.
    Kendinden de geç oldu oldu adama elindeki eldivenle geçirdin o sinirle adam düştü kalkmadı birdaha o zaman seni.kim kurtaracak beni sıkıştırdı desen ne olacak hadi adli kısımdan yırttın o adamın/kadının (kadına pek birşey yapmaz bizim millet ama yazmasam olmazdı)ailesini geride bıraktığı anayı babayı varsa eşini çocuklarını gördüğünde o öfkeye değdiğini düşünebilecek misin!Kısaca öfkeyle yaptığın şeyin sonuç ne olursa olsun sorumluluğunu alabilecek misin yoksa o anda o ben değildim mi diyeceksin.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Bizde de sağolsun bir arkadas ole ayna kirdi butun temdeki minibusler bizi takip etti yakalasalardi amaaninnn neler olurdu en son arabalarin arasindan kacarken surucunun yuzunu gördüm ates saciodu...

P.s 2. Kopru trafiğinde sinirlenip yolcu minibusunun aynasina vurmayin, kirmayin çünkü ayni sirada aynı şirketten bir çok beyaz minibus var telefon acarak haberlesiolar ondeki ondeki ondeki minibuse..
    keremkrmn bunu beğendi.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Ben nelerini görüyorum, ıstanbul trafiğinde karşılaşacağımız hayvanların ne yazık ki sonu yok.Bunu bilerek yola çıkmak lazım.İyileri de yokmu, çokça var, soldan geldiğini görüp sana alan yaratmak için sağa yanaşan, uyarı için korna çaldığında selam veren vs vs.

Ben derin nefes alıyorum, bir iki kere bildiğin beni öldürmek için hamle yapan ve ardından görmedim diyen yaratıklarla da karşılaştım ancak, kendimi kontrol edebildiğimi gördüm, uzatmadım.Uzatmamak en iyisi, uzatan motorcunun bundan karlı çıkma şansı yok.Onun için, sinir konusunda sürekli kendimize telkinde bulunmalıyız, yaptığımız şeyin sonuçlarının nerelere varacağını bilmeli ve buna göre hareket etmeliyiz.

Hız yapacaksak pistlere, kavga edeceksek ringlere..
    Salurbey bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde de sağolsun bir arkadas ole ayna kirdi butun temdeki minibusler bizi takip etti yakalasalardi amaaninnn neler olurdu en son arabalarin arasindan kacarken surucunun yuzunu gördüm ates saciodu...

P.s 2. Kopru trafiğinde sinirlenip yolcu minibusunun aynasina vurmayin, kirmayin çünkü ayni sirada aynı şirketten bir çok beyaz minibus var telefon acarak haberlesiolar ondeki ondeki ondeki minibuse..
    Maalesef aramızda öyle hayvan motorcular da var
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yere devrilip 2 kişi tarafından tekmelenmeye başladı mı görürüm ben o ekipmanı

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sadece bir şeyleri zor yoldan öğrenmemeye gayret gösterin. Gururunuz incinir. Son birkaç videosunda Barkın reyizin üstüne basa basa anlatmaya çalıştığı gibi, siz arabalara dikkat edeceksiniz onlar sizi hiçbir zaman fark etmeyecek. Yaşadığı ortama uyum sağlayıp hayatta kalabilen canlı neslini devam ettirir.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Siz siz olun sivil normal arabalarla kavga etmeyin. Kimin ne olduğu belli değil. İstanbul oldu teksas. Ceza alan-veren de yok. Herkes istediği suçu işlemekte serbest. Veya çok geç ve az ceza alabiliyor.

Minibüs-taksi-öho ile takışabilirsiniz. HErkes bunlardan korkar ama en tehlikesizi bunlardır. Mesela minibüsçünün camına yumurta atıp kaçtınız. İçeride var 20 kişi. Sizi kovalasa da içeriden biri "müsait bir yerde" dedimi, onun olay orada bitti. Otobüs de öyle. Taksi eğer doluysa daha da şanslısın. Müşteri beklemek istemez. Ticari taşıtlar yakalasa bile en fazla kapı ile koltuk arası sopaları oluyor. O da kask, mont dizlik varsa gazete kağıdından farksız. Ben kim, ne olduğu bilinmez sivil araçlarla muhatap olmuyorum. Zaten en fazla 1-2 dakka sonra tıkanıp kalacak, ben uzayacam. Atarım ticarilere.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef aramızda öyle hayvan motorcular da var
    Estf hayvan demeyelim onlari seviyoruz, yalniz sinirlerine hakim olsalar daha iyi olurdu)
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    ---YEMEDI--- yazdığımı SILDIM

İlk video linkini alabilrmiyim

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Merhaba,

Bu konuda ben de birkaç şey söylemek isterim. Ben de yaşlı, çok görmüş geçirmiş birisi değilim ama iki çocuğum var ve tüm hayatımı buna göre şekillendiriyorum. Benden daha genç arkadaşlara bir tavsiye vermek isterim.

Trafikte veya başka bir yerde kavgaya karışmayın arkadaşlar. Kendinizi düşünmüyorsanız geride kalanları düşünün demeyeceğim önce kendinizi düşünün, sonra geride kalanları düşünün. Siz istediğinizi söyleyin, isterseniz tüm kemiklerini kırın; adam trafikte yine aynı şeyi yapacak. Amacı olmayan, geçerli bir sebebi olmayan ve size hiçbir fayda sağlamayacak kavgalardan kaçının. Bir kavga ancak meşru müdafaa söz konusu olduğunda mantıklıdır ve gereklidir. Sizin ve sevdiklerinizin canlarını ve fiziksel bütünlüklerini korumak maksadıyla kavga edilebilir. Gerisi kuru gürültüdür.

Adam sizi sıkıştırdı, hatta hayati bir tehlikeye attı diyelim. Eğer başınıza birşey gelmediyse ve o adamla kavga edebilecek kadar sağlıklıysanız hala, devam edin gidin. Eyvallah deyin, sen haklısın deyin. İnanın ki hiçbir şey kaybetmezsiniz. (Kendi onurunuza, şerefinize hakaret ettirin demiyorum yanlış anlaşılmasın)

Peki ben bunları neden söylüyorum? Korktuğumdan mı? Yeterince ""delikanlı"" olmadığımdan mı? Bence öyle değil. Nice dağ gibi delikanlılar var kimisi hapiste kimisi mezarda. Çok delikanlılar gördüm, çelik gibi adamlar... Hapse girince iki ay sonra Manisa'ya akıl hastanesine sevk edildiler. Nerden bildiğimi de söyleyeyim: Bir dönem bir mevzudan dolayı tutuklu yargılanmak zorunda kaldım. Neticesinde ilk duruşmada beraat ettim ama içeride gördüklerim yetti. Anlık öfkeyle (ya da delikanlılıktan) 15 yıldır hapiste olanları gördüm. Hapse haftalık 200 TL'den fazla para sokmak yasaktı. Adamın dışarda çoluk çocuk tüm ailesi perişan olmuş, bir de haftalık babalarına para getirmeye çalışıyorlardı. Bu hapis denen şey 40 yaşında adama kendi çocuğundan sigara parası istetir !!!

Vel hasılı ben bunları trafikteki kimseden korktuğumdan söylemiyorum. Geçtiğimiz Şubat ayında Muay Thai ağır siklet Türkiye üçüncüsü oldum. Yetmezse belimde ruhsatlı silahım da var. Ama benim amacım bunları trafikte egomu tatmin etmek için kullanmak değil. Gerektiğinde kullanmak. Benim ya da sevdiklerimin canına, namusuna bir kast olursa bunları kullanırım. Ya da düşük bir ihtimal de olsa vatan müdafaası gerekirse kullanırım.

En büyük delikanlılık tevazudur. Seni sevenlere karşı sorumluluğunu bilmektir.
    Mengu16, karacabeg, Gurnarsson ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)