Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Günlük hayatta motosiklet tulumu giyilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirgin olma bir yana o deri öyle bir sıkıştırıyor ki bazen ya bunlardan sabah 2 tane yok muydu diyebilirsin 6 yıl oldu deri motosiklet pantolonu alalı gazlamaya giderken 6 kez giymisimdir en fazla.
    ehuhueheuheuhehueheuheuheuehu

abicim yaslaman gereken yeri evde keşfedip, oraya yerleştireceksin bi kere yuvaya şak diye oturunca sıkışma yapmıyor, ama oturtturamazsan kesinlikle durup yerine oturtmalısın, yoksa işkence.

Anne/babaya torun veremezsin :D
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Tam tulum değil birleşebilir tulum almalısın. Derinin konforu ve sürüş performansını hiçbir üründen alamazsın. Haftanın 2 günü işe derilerle giderim kimin ne düşündüğü hiç umurumda olmadı. Bu derilerle motor kullanmak x2 zevkli. İş yerinde kıyafetlerim hazırda bekler hiçte zorlanmam.
    İşe giderken korumalı kot pantolonu, Haftasonu deriler ben bu şekilde kombinliyorum. Ama derileri giymek için hep sabırsızlanıyorum : )Utanacak birşey yok ; )

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Ekipmanını öğrenebilir miyim?

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanını öğrenebilir miyim?
    Ekipmanlarımı yazamam : ) Çok fazla var. Ekipmanın sonu yokki almaya devam ediyorum : D

Motosikleti
    Alıntı omeraydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanlarımı yazamam : ) Çok fazla var. Ekipmanın sonu yokki almaya devam ediyorum : D
    Ahhaha ozaman ssadece tulumu söyle

Motosikleti
    2016 Kawasaki Ninja 650 ABS
    Okula, ise giderken bu sekilde giderseniz bence cok abes durur. Bence iki parca seklinde alin. Yada is yerinde giyinmeniz gereken bi pantolon varsa dizlik alip pantolonun ustunden takabilirsiniz alt kisim icin.

Bütçe ayırılır alıcam diyince fc motodan filan bulunur. Aslında dediğin gibi zaten normal ekipmanım var benim.Kimi zmsan onu kimi zaman onu giyebilirim. Yerine göre giyinmek gibi. Fc motodan daha ucuza bulunabiliyor. Sonuçta düzgün bi mont düngün bi pantalon bakmaya kalksan yine 1500 civarı
    Derinin koruyuculuğu hiçbirşeyde yok temizliği zor ve kimse ağırlığından bahsetmemiş. Bir deri montum vardı sırf ağırlığından ve kışın soğuk tutmasından dolayı bıraktım.Deri montu bırakınca aslında üşümediğimi anladım mont rüzgarı ve soğuğu geçirmiyordu fakat montun dış yüzeyi soğuğu tutuyor ve o soğuk dolaylı olarak buzdolabı içinde olma hissi veriyordu. Ve çok ağır oluyo hiç ölçmedim fakat mont en az 3 kiloydu bi tulum 7 kilodan aşağı olmaz gibi geliyo bana... tabi beden büyüdükçe ağırlık da artar ağırlık sebebiyle yurt dışından kargonun ucuza geleceğini hiç zannetmem. Bir de deri de kalıp çok degişir. Yazlık kışlık 2 tür ve biri temizlenip bakımı yapılırken kullanmak için 2 takım almak lazım. Çok para lazım çok. En dandik deri mont 1500 lira.

Şunu söyliyeyim ağırlık hissi olarak deri mont sırtında öküzle geziyormuş gibi bişey di.Diğer ürünlerde de düşünce hasar oluyo deri kullanilmaz hale gelmesede her düşüşte tulum da oluşan izlerin de can sıkacağı kesin. 4000 liralık tulumu sürtünme izleri var diye çöpe de atamayız.Düşünüldüğünde problem çok...
    hasmet bunu beğendi.

Malzeme olarak deri, günümüzdeki kullanılan kıyafet malzemeleri arasında sürtünmeye en dayanıklı olan malzemedir ve olası bir kaza durumumda, onarılması neredeyse hiç mümkün olmayan doku kaybını önemli ölçüde ortadan kaldırır.

Pistlerde ve yarışlarda yalnızca deri kullanılması, hatta bazı pistlerin ceket ile pantolon arasındaki fermuarın güvenlik riski oluşturması nedeniyle yalnızca tek parça tulumla piste çıkmaya izin vermesi tesadüf değildir.Siz hiç tekstil malzeme ile pistte yarışan sporcu gördünüz mü?

Yurt dışında yaşayan birisi olarak, burada yazıldığının aksine hem tek parça hem de iki parça olarak deri tulum kullanan çok sayıda insan var ve günlük yaşamda da hiç de garip karşılanmıyor. Bunun dışında,küçük hacimli motorlarla giyen görünce "güleriz", "dalga geçeriz", "alay ederiz" diyen arkadaşları da tekrar düşünmeye davet ediyorum, öyle ki 70 km/s hızla yapılan bir kazada CBR 125 ile Panigale 1299S arasında hiçbir fark bulunmaz, asfalt aynı asfalttır ve rende gibi görev yapar.

Ben de neredeyse sürekli olarak iki parça deri tulum kullanan biri olarak, eğer maddi gücünüz yetiyorsa almanızı tavsiye ederim. Burada dikkat edilecek ve karar verilmesi gereken noktalar, tek parça mı yoksa iki parça mı olacağı, soğuk havalarda daha sıcak tutan deliksiz tulum mu yoksa sıcak havalarda daha az terleten delikli (perforated veya estiva) tulum mu gibi konulardır. Benim önerim sıcakta da rahat kullanılabilen delikli versiyondur, ayrıca windstopper özellikli bir içlikle kışın bile giyebilirsiniz.
    Romedon ve Salurbey bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Günlük hayatta deri tulum giyilirse kabataş yalanındaki deri yelek giyen hayali amcalar gibi görünülebilir

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ben ölsem gene giymen onu ha bir gün piste girerin o ayrı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    giyilir ama terletir herhalde. bilgisayar başında 8 saat otursanız baygınlık geçirebilirsiniz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Deri tulum pist için. Günlük hayatta saçma. Evet çok iyi korur, ama pratik değil. Bi kere içinize giyeceğiniz her neyse buruş buruş olacak. Yazın trafikte haşlanacaksınız. Kışın içinize içlik giymediğiniz sürece donacaksınız. Ağır. Pahalı.

Pratik üzeri giyilen tekstil tutumlar var, onlardan alınabilir çok kalitelileri $2000'a kadar çıkıyor.

Motosikleti
    yamaha yzf r25
    valla açıkca söyliyim kask takmaya üşenen bir milletiz onu giymeyi bile hiç düşünmezler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri tulum pist için. Günlük hayatta saçma. Evet çok iyi korur, ama pratik değil. Bi kere içinize giyeceğiniz her neyse buruş buruş olacak. Yazın trafikte haşlanacaksınız. Kışın içinize içlik giymediğiniz sürece donacaksınız. Ağır. Pahalı.

Pratik üzeri giyilen tekstil tutumlar var, onlardan alınabilir çok kalitelileri $2000'a kadar çıkıyor.
    istanbul amerika değil,
    a) Burda kanalizasyon patlar, kaçabileceğin hiç bir yer yoktur pislik üzerine sıçrar, inan bana o an deri tulum içinde olmak istersin.
    b) İşyerinde kıyafet değişimi 5 dakika, tek yapman gereken iş yerinde günlük kıyafet bulundurabileceğin bir yer bulmak.
    c) Yolda giderken çimleri sulama hortumları bozulur, sağı solu sulamaya başlar, tulumla ıslanmayı umursamazsın.

d) toz toprak kiri deriden temizlemek tekstil ekipmana göre daha kolaydır. ( Kuru yıkama masrafı yok, zaten çoğu kuruyıkama korumalı motosiklet kıyafeti yıkamaz, yıkayanda ucuz yıkamaz. ) Deri tulum seni pis gezmekten kurtarır. Çamurmu hahaha istediği kadar sıçrasın.

e) terleme hususu, evet yazın terlersin, kışın donarsın. Çözüm kışın kaliteli içgiyim, yazın ise, belden bağlama fermuarını ve ön fermuarı açık bırak. yazlık motosiklet ekipmanı kadar terletir. Ki bundan kaçış yok.

f) Pahalımı evet çok pahalı. Yurtdışından nispeten daha ucuza tedarik edilebiliyor.

g) İki parça tulumu giymek/çıkarmak normal kıyafetlere göre daha pratik.

Sonuç: ister düşük cc, ister yüksek deri tulum giyerim. mutluyum. ( Tabi arada sırada sadece üst montu alıp, kaçamak yaptığım zamanlarda olmuyor değil, kısa mesafelerde.)
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Alıntı korgunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme olarak deri, günümüzdeki kullanılan kıyafet malzemeleri arasında sürtünmeye en dayanıklı olan malzemedir ve olası bir kaza durumumda, onarılması neredeyse hiç mümkün olmayan doku kaybını önemli ölçüde ortadan kaldırır.

Pistlerde ve yarışlarda yalnızca deri kullanılması, hatta bazı pistlerin ceket ile pantolon arasındaki fermuarın güvenlik riski oluşturması nedeniyle yalnızca tek parça tulumla piste çıkmaya izin vermesi tesadüf değildir.Siz hiç tekstil malzeme ile pistte yarışan sporcu gördünüz mü?

Yurt dışında yaşayan birisi olarak, burada yazıldığının aksine hem tek parça hem de iki parça olarak deri tulum kullanan çok sayıda insan var ve günlük yaşamda da hiç de garip karşılanmıyor. Bunun dışında,küçük hacimli motorlarla giyen görünce "güleriz", "dalga geçeriz", "alay ederiz" diyen arkadaşları da tekrar düşünmeye davet ediyorum, öyle ki 70 km/s hızla yapılan bir kazada CBR 125 ile Panigale 1299S arasında hiçbir fark bulunmaz, asfalt aynı asfalttır ve rende gibi görev yapar.

Ben de neredeyse sürekli olarak iki parça deri tulum kullanan biri olarak, eğer maddi gücünüz yetiyorsa almanızı tavsiye ederim. Burada dikkat edilecek ve karar verilmesi gereken noktalar, tek parça mı yoksa iki parça mı olacağı, soğuk havalarda daha sıcak tutan deliksiz tulum mu yoksa sıcak havalarda daha az terleten delikli (perforated veya estiva) tulum mu gibi konulardır. Benim önerim sıcakta da rahat kullanılabilen delikli versiyondur, ayrıca windstopper özellikli bir içlikle kışın bile giyebilirsiniz.
    teşekkür ederim. 2 parça olup tek parça gibi görünen eri tulumlara bakacağım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul amerika değil,
    a) Burda kanalizasyon patlar, kaçabileceğin hiç bir yer yoktur pislik üzerine sıçrar, inan bana o an deri tulum içinde olmak istersin.
    b) İşyerinde kıyafet değişimi 5 dakika, tek yapman gereken iş yerinde günlük kıyafet bulundurabileceğin bir yer bulmak.
    c) Yolda giderken çimleri sulama hortumları bozulur, sağı solu sulamaya başlar, tulumla ıslanmayı umursamazsın.

d) toz toprak kiri deriden temizlemek tekstil ekipmana göre daha kolaydır. ( Kuru yıkama masrafı yok, zaten çoğu kuruyıkama korumalı motosiklet kıyafeti yıkamaz, yıkayanda ucuz yıkamaz. ) Deri tulum seni pis gezmekten kurtarır. Çamurmu hahaha istediği kadar sıçrasın.

e) terleme hususu, evet yazın terlersin, kışın donarsın. Çözüm kışın kaliteli içgiyim, yazın ise, belden bağlama fermuarını ve ön fermuarı açık bırak. yazlık motosiklet ekipmanı kadar terletir. Ki bundan kaçış yok.

f) Pahalımı evet çok pahalı. Yurtdışından nispeten daha ucuza tedarik edilebiliyor.

g) İki parça tulumu giymek/çıkarmak normal kıyafetlere göre daha pratik.

Sonuç: ister düşük cc, ister yüksek deri tulum giyerim. mutluyum. ( Tabi arada sırada sadece üst montu alıp, kaçamak yaptığım zamanlarda olmuyor değil, kısa mesafelerde.)
    Ayrıntılı cevap güzel olmuş, teşekkürler. Ben kısa mesafede hâlâ pratik olduğunu düşünmüyorum. Ama yolum üzerinde uzun ve riskli bir otoyol olsaydı düşünürdüm muhtemelen.

Bir de diğer yazlık ekipman kadar terleteceği yanlış. Tshirt üstüne mesh ceket giymek, sadece Tshirt giymekten çok farklı değil. Zaten ışığa tutunca arkası görünüyor ceketin, zırh olan yerleri hariç. Hiç bir deri ceketle karşılaştırılamaz yazın rahatlık açısından.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    derinin olayı aero dinamik değil mi?
    yarışçılar en korunaklı olduğu için mi yoksa hem koruma hem rüzgar direncine karşı iyi bir çözüm olduğu için mi giyiyor bunları?

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Tech90 kot ve iyi bir mont devam.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    genç olduğum ve biraz umursamaz olduğumdan çevredekiler ne der kafasında değilim ben mutlu isem kimse umrumda olmuyor açıkçası
    Sen kurdesen olmak nedir bilirmisin ogul?
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derinin olayı aero dinamik değil mi?
    yarışçılar en korunaklı olduğu için mi yoksa hem koruma hem rüzgar direncine karşı iyi bir çözüm olduğu için mi giyiyor bunları?
    Aerodinamik olsa anadan uryan surerlerdi. Hem de hafif

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)