Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Günlük hayatta motosiklet tulumu giyilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bizde 20'li yaşlarda gece uyurken dainese tulum giyerdik.. Gençlik işte.
    Mengu16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    difi'nin tekstil tulumunu mağazada deneyeyim dedim, giyip çıkarırken kalp krizi ve solunum yetmezliğinden öleceğidim neredeyse.
    tulum iyidir ama gündelik kullanımda böyük sıkıntı.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genç olduğum ve biraz umursamaz olduğumdan çevredekiler ne der kafasında değilim ben mutlu isem kimse umrumda olmuyor açıkçası
    Genç olduğun ve umursamaz olduğun için ne diye başkasının önerisini alıyorsun ? umursamaz adam için ilginç bir durum

Sana tavsiye vereyim o zaman vücudunu saracak ve deri solunumunu olumsuz etkileyecek bir durum sürekli giyinmek. Kan akışı bazı bölgelerde azalacak falan, tam anlamı ile hareket edemeyeceksin. İyi bir çanta al çıkartıp koy motordan inince bence ...

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genç olduğun ve umursamaz olduğun için ne diye başkasının önerisini alıyorsun ? umursamaz adam için ilginç bir durum

Sana tavsiye vereyim o zaman vücudunu saracak ve deri solunumunu olumsuz etkileyecek bir durum sürekli giyinmek. Kan akışı bazı bölgelerde azalacak falan, tam anlamı ile hareket edemeyeceksin. İyi bir çanta al çıkartıp koy motordan inince bence ...
    Hayır yanlış anlamışsın benim sitil olarak değil sıkıntı sıkıntım kullanışlılık ve koruma. yoksa banane cevreden

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Abim paran varsa git dainese alt üst deri takım al ,karizma karizma gez.Geçen senede biri konu açmıştı senin gibi.cbr 125e binecek motomaxdaki hörgüçlü tek parça tulumu alıcam diye tutturduydu.100 kişi laf anlatamadık .Yok illa çok güzel görünüyor diye alacam diye gitmişti.Allah akıl fikir ihsan eylesin .

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abim paran varsa git dainese alt üst deri takım al ,karizma karizma gez.Geçen senede biri konu açmıştı senin gibi.cbr 125e binecek motomaxdaki hörgüçlü tek parça tulumu alıcam diye tutturduydu.100 kişi laf anlatamadık .Yok illa çok güzel görünüyor diye alacam diye gitmişti.Allah akıl fikir ihsan eylesin .
    farkındaysan cbr 125 kullanmıyorum. Yeni motosiklet planım olduğunu yazdım emin ol o da cbr 125 olmayacak

Motosikleti
    .
    Tulum alıcak bütçeyi buldun ve hala düşünüyormusun??bnm gördüklerim 3500 tlden başlıyor çok pahalı.bende tulum istiyorum.dört dörtlük bir ekipman bence.komik diyenler olmuş ama bence değil.gündelik yaşamda giyilebilecek en pahalı kıyafet hattabanka sırası,market demişler ama zaten motosikletle durucaksın oralarda elindede büyük ihtimal kask okucak.motosiklet modası denilen bir olay var.gözlemliyorum her yıl değişiyor hatta.tulum çizmeside,botla giyiliyor zaten o sebeple küçükken giydiğimiz bebek tulumları gibi durmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Markete girmişsin tulumla,tulum peynir veya tulumla tatlısı alıyorsun düşünyarıştan çıkmış bir havayı gündelik yaşama entegre.
    Nazar çok değer.

Motosikleti
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tulum alıcak bütçeyi buldun ve hala düşünüyormusun??bnm gördüklerim 3500 tlden başlıyor çok pahalı.bende tulum istiyorum.dört dörtlük bir ekipman bence.komik diyenler olmuş ama bence değil.gündelik yaşamda giyilebilecek en pahalı kıyafet hattabanka sırası,market demişler ama zaten motosikletle durucaksın oralarda elindede büyük ihtimal kask okucak.motosiklet modası denilen bir olay var.gözlemliyorum her yıl değişiyor hatta.tulum çizmeside,botla giyiliyor zaten o sebeple küçükken giydiğimiz bebek tulumları gibi durmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Markete girmişsin tulumla,tulum peynir veya tulumla tatlısı alıyorsun düşünyarıştan çıkmış bir havayı gündelik yaşama entegre.
    Nazar çok değer.
    Bütçe ayırılır alıcam diyince fc motodan filan bulunur. Aslında dediğin gibi zaten normal ekipmanım var benim.Kimi zmsan onu kimi zaman onu giyebilirim. Yerine göre giyinmek gibi. Fc motodan daha ucuza bulunabiliyor. Sonuçta düzgün bi mont düngün bi pantalon bakmaya kalksan yine 1500 civarı

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    FC den alırsan yaklaşık 200-250 civarı vergi binecek girişte bunu da hesaplara dahil et..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    2 parça tulum kullanıyorum.

1- Başlangıçta evden otoparka giderken etraftaki insanların bakışları, şapşal hissettiriyor. Alışınca sallamıyorsun ( 5 sürüşte alışıyorsun).
    2- tulum olmadan ( sadece üst montu al, eldiven, kask çık ) kendimi çıplak hissediyorum.
    3- Cep yok yada yeterli değil büyük sorun, mecburi olarak bacak çantası taşıyorum.
    4- WC ihtiyacı 1 numara pantolondan daha rahat, 2 numara için uzmanlık gerekiyor. ancak zamanla expert guru oluyorsun.
    5- Çay/kahve içmeye gittiğinde uzun süreli (1-2 saatten fazla ) kaldığında rahatsızlık veriyor.
    6- sosis ve iki yumurtayı doğru yere yaslamalısın, hatalı yaslarsan canın acır. ( yürürken, otururken, motosiklet üstünde farketmiyor )
    7- KIŞIN TİTRERSİN, YAZIN TERLERSİN ( EN BÜYÜK PROBLEM BU ), Düzgün giyinmelisin.

Başka sorun varsa alayım.

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1- Başlangıçta evden otoparka giderken etraftaki insanların bakışları, şapşal hissettiriyor. Alışınca sallamıyorsun ( 5 sürüşte alışıyorsun).
    2- tulum olmadan ( sadece üst montu al, eldiven, kask çık ) kendimi çıplak hissediyorum.
    3- Cep yok yada yeterli değil büyük sorun, mecburi olarak bacak çantası taşıyorum.
    4- WC ihtiyacı 1 numara pantolondan daha rahat, 2 numara için uzmanlık gerekiyor. ancak zamanla expert guru oluyorsun.
    5- Çay/kahve içmeye gittiğinde uzun süreli (1-2 saatten fazla ) kaldığında rahatsızlık veriyor.
    6- sosis ve iki yumurtayı doğru yere yaslamalısın, hatalı yaslarsan canın acır. ( yürürken, otururken, motosiklet üstünde farketmiyor )
    7- KIŞIN TİTRERSİN, YAZIN TERLERSİN ( EN BÜYÜK PROBLEM BU ), Düzgün giyinmelisin.

Hocam sosis ve yumurta belirgin oluyor mu?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 parça olarak alın.Kendinizi güldürmeyin millete.Hele 125 250 cc sınıfında tulum giyen adam 1000 de 1 denk geliyor çok komik duruyor.
    Zümerin dediği gibi,kaliteli 2 parça alırsınız .
    S bu isin 125 ligi 250 liligi mi oluyor. Arkadas full koruma istiyorsa bunu motor cc baglamanin ne geregi ne luzumu var. R1 r6 da olunva tulum alalim r25 de olunca almayalim ne kadar ilginc dayanaksiz yazilar. Soruyu soran arkadssim tek parca tulum gunluk kullanimda zor olur keza 2 parca gorece rshst olsada oda ayni sekilde. Kendi tecrubelerime dayanarak cevapliyorum,yazin perforated yani delikli yazlik deriler bile istsnbulun scikalarinda cok cok cok zor kullanikiyor. Uzun yolda yaptim o bile gercekten zorluyor 120 km suratin altina inmeden. Tulumu ( tek veya 2 parca ) pistte veya daha serin olan havalar 10-20 derece arasi kullanmak daha uygun oluyor. Sehirici kullanim icin kevlar kot ve 2 farkli mont almani tavsiye ederim, deri ve tekstil seklinde. Ben deri ceketimi nisan sonu mayis sonu ve su donemde kulkandim,2 kerede uzun yolda. Onun disinda hep tekstil ile devam ettim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    [ON KARAKTER ]
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Motosikleti

allah razı olsun sonunda kullanan biri buldum.Bunlar hep eksi yönleri gibi peki artı yönleri nedir?

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genç olduğum ve biraz umursamaz olduğumdan çevredekiler ne der kafasında değilim ben mutlu isem kimse umrumda olmuyor açıkçası
    Hocam en iyisini yapiyorsunuz bosverin milleti. Ama bu tip bir sey WC'ye giderken, oturup kalkarken filan baya sikinti olur. Arkadasin attigi gibi cift parca bisi daha mantikli ve rahat olucaktir. Ayrica daha estetik...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    allah razı olsun sonunda kullanan biri buldum.Bunlar hep eksi yönleri gibi peki artı yönleri nedir?
    Sağ taraftan araba biçti %100 kusurlu, kırık,çıkık olmadı, kan dökülmedi. (Diz altında 2 adet 10-15cm uzunluğunda iz / kesik oldu , daha önce kullandığım masfallı dizlikler o kadar koruyamazdı. kan ve kırık oluşurdu muhtemelen bilemiyorum. )

bot kullanılamayacak hale geldi, ayakta hiç bir şey (kırık/çıkık) yok, sadece aşil tendonu zedelendiği için bir ay topalladım.

En güzel artısı: mecburi olarak seni tam koruma kullanmaya zorluyor.

Tulum giyince mecburi kask, eldiven, çizme/bot giymek zorundasın, sırtlığıda ulan bu kadar giyindik onuda ekleyeyim dedirtiyor sana.
    maktama bunu beğendi.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Amonra47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belirgin olma bir yana o deri öyle bir sıkıştırıyor ki bazen ya bunlardan sabah 2 tane yok muydu diyebilirsin 6 yıl oldu deri motosiklet pantolonu alalı gazlamaya giderken 6 kez giymisimdir en fazla.

Motosikleti
    Sağ taraftan araba biçti %100 kusurlu, kırık,çıkık olmadı, kan dökülmedi. (Diz altında 2 adet 10-15cm uzunluğunda iz / kesik oldu , daha önce kullandığım masfallı dizlikler o kadar koruyamazdı. kan ve kırık oluşurdu muhtemelen bilemiyorum. )

bot kullanılamayacak hale geldi, ayakta hiç bir şey (kırık/çıkık) yok, sadece aşil tendonu zedelendiği için bir ay topalladım.

En güzel artısı: mecburi olarak seni tam koruma kullanmaya zorluyor.

Tulum giyince mecburi kask, eldiven, çizme/bot giymek zorundasın, sırtlığıda ulan bu kadar giyindik onuda ekleyeyim dedirtiyor sana.
    çok tekeşşük ederim cc büyürrüğümde alacağım birtane.100 kulanmayan yorumundansa 1 kullanan yorumu daha iyidir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)