Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marka bazında 4 Japondan hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Z1000'de kötü bir model değil tabii ki. Açıkçası tüm Japonlar gayet iyi üretim yapıyorlar. Ancak parça seçimleri Avrupalilara göre daha konservatif. Bu da fiyata yansıyor doğal olarak.

Velhasıl Japonlar arasında marka bazında sıralama yapmak mümkün degil. Çok istisna model var. Vmax, H2R, Goldwing, Hayabusa, Valkyre Rune, hep efsane modeller...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben Suzi diyorum...

Alttakiler resmi moto gp suzuki görevlileri
    jimi_hendrix bunu beğendi.

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Arkadaşın suzi anlayışı farklı anlaşılan
    GP500-1st ve jimi_hendrix bunu beğendiler.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Motosikleti
    Suzuki an 125 hk suzuki gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z1000'de kötü bir model değil tabii ki. Açıkçası tüm Japonlar gayet iyi üretim yapıyorlar. Ancak parça seçimleri Avrupalilara göre daha konservatif. Bu da fiyata yansıyor doğal olarak.

Velhasıl Japonlar arasında marka bazında sıralama yapmak mümkün degil. Çok istisna model var. Vmax, H2R, Goldwing, Hayabusa, Valkyre Rune, hep efsane modeller...
    Ben çok forumda z1000 in açık ara sevildigini gördüm. Belki ben belki de siz daha dogru söylüyorsunuzdur. Ancak fiyat olarak konuşursak mesela bmw bir Japon fiyatından farksız ktm ducati saymıyorum zaten benden çok uzak markalar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    suzuki kawasaki honda yamaha dugaati, umrumdamı sanki. tıs tıs uzuyorum kıs kıs kaçıyorum :D tektabancanın şiiri geldi aklıma.

sevmediğimden başlayayım. suzuki, sonra kawasaki, sonra honda, sonra yamaha.

yani bulamazsam yamaha giderim honda alırım ama diğer iki markadan motosiklet almam.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Oncuerkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok forumda z1000 in açık ara sevildigini gördüm. Belki ben belki de siz daha dogru söylüyorsunuzdur. Ancak fiyat olarak konuşursak mesela bmw bir Japon fiyatından farksız ktm ducati saymıyorum zaten benden çok uzak markalar.
    Türkiye'de S1000R ve Z1000'i ayni fiyata mi satıyorlar? Garip... BMW ağzına kadar teknoloji dolu yahu. Yarı aktif süspansiyonu falan var... Kawasaki ilkel kalıyor yanında... Z1000 burada $12000. S1000R $16000...Garip.

Motosikleti
    Türkiye'de S1000R ve Z1000'i ayni fiyata mi satıyorlar? Garip... BMW ağzına kadar teknoloji dolu yahu. Yarı aktif süspansiyonu falan var... Kawasaki ilkel kalıyor yanında... Z1000 burada $12000. S1000R $16000...Garip.
    Abd mi orası?

Avrupa fiyatlarına bakarsanız görürsünüz.

Ayrıca s1000r da olup da z1000 de olmayan bir teknoloji bilmiyorum.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Yamaha en carpici tasarima sahip ama kalite olarak 4 marka icinde sonuncu. Honda kullanici dostu, ama performans olarak hicbir zaman en iyisi degil. Suziki denince aklima konfor ve guvenlik gelir. Kawasaki benim gozumde her zaman ayri bir yere sahiptir cunku diger 3 makinanin iyi yonlerini tek makinada toplanmistir. Bunlar sahsi goruslerim, bu boyledir diye bir iddiam yok.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Japonlar arasında en tipsiz modellere sahip olan marka, en iyi motor teknolojisini üretiyor. Suzuki.

Motosikleti
    SD 1290R
    Abd mi orası?

Avrupa fiyatlarına bakarsanız görürsünüz.

Ayrıca s1000r da olup da z1000 de olmayan bir teknoloji bilmiyorum.
    Yazdım ya, semi aktif süspansiyon. ABS kadar basit bir teknoloji de değil... Z1000'de yok. S1000R'da var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Her halûkârda kawa derim.
    Teknoloji olsun tasarım olsun işçilik malzeme kalitesi olsun sadece japon değil tüm markalardan daha önde.
    Bakın bu tamamen yanlış... Yüksek hacimli Ducati ve KTM deneyiminiz olmadığı belli. Deneyim sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece japona takılma böyle güzelliklerde var

Motosikleti
    Yazdım ya, semi aktif süspansiyon. ABS kadar basit bir teknoloji de değil... Z1000'de yok. S1000R'da var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Bakın bu tamamen yanlış... Yüksek hacimli Ducati ve KTM deneyiminiz olmadığı belli. Deneyim sahibi olmadan fikir sahibi olmuşsunuz.
    Bence siz bilmeden konusmussunuz ducati de kullandım ktm de ve 2 silindirin o traktör sesi ve vibrasyonu inanın ne yaparlarsa yapsınlar önüne geçemez. Bence siz kawasaki hakkında bilmeden konusuyorsunuz. Ayrıca ducati de kim yahu daha 3 yıl öncesine kadar kullanıcıların söylediği tek şey yol da giderken her an bir parça dusecekmis gibi hissediyorum. Şu anda zaten teknolojik olarak ducati yine kim?

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Kawasaki Japonya'nın ducatisi derler. Kawasaki den sonra bence Suzuki gelir sonrası yamaha, Honda bu dörtlünün en sonundadır bana göre

Motosikleti
    SD 1290R
    Bence siz bilmeden konusmussunuz ducati de kullandım ktm de ve 2 silindirin o traktör sesi ve vibrasyonu inanın ne yaparlarsa yapsınlar önüne geçemez. Bence siz kawasaki hakkında bilmeden konusuyorsunuz.
    1300cc LC8'te biraz titreşim var, 1200 Testastretta'da yok. CB1000R'dan Superduke'a geçerken ne varsa denedim, Multistradasindan elektrikli Zero SR'ına kadar bizzat kullandım. Siz hangi Ducati, hangi KTM'i kullandınız?

Motosikleti
    1300cc LC8'te biraz titreşim var, 1200 Testastretta'da yok. CB1000R'dan Superduke'a geçerken ne varsa denedim, Multistradasindan elektrikli Zero SR'ına kadar bizzat kullandım. Siz hangi Ducati, hangi KTM'i kullandınız?
    Ducati Monster 1100 ktm duke 690 ducati 848 .

Durun şimdi olayı çözüyorum kaç kilosunuz? Ciddiyim.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ful ekipmanla 95kg. Japonlar arasında kişisel favori olur, biri diğerinden mutlak daha iyi demek mümkün değil. Hele hele Z1000'in arada $5000 fiyat farkı olan muadili Ducati veya KTM'den de üstün olduğunu iddia etmek mantıktan çıkıp fanboy'luğa kayıyor... Hangi birini sayayım? Tirellis şasi, karbon fiber tank, Ohlins süspansiyon, M50 kaliperler... Deneyim apayrı zaten...

Motosikleti
    Ful ekipmanla 95kg. Japonlar arasında kişisel favori olur, biri diğerinden mutlak daha iyi demek mümkün değil. Hele hele Z1000'in arada $5000 fiyat farkı olan muadili Ducati veya KTM'den de üstün olduğunu iddia etmek mantıktan çıkıp fanboy'luğa kayıyor... Hangi birini sayayım? Tirellis şasi, karbon fiber tank, Ohlins süspansiyon, M50 kaliperler... Deneyim apayrı zaten...
    Size sadece bir şey soracağım. Deneyim dediğiniz şey 2 silindirin traktör sesi mi? Bir de hangisi nin tankı karbon fiber? İlk defa duyuyorum. Fabrika çıkışı olarak kast ettiyseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

O aradaki $5000 fark abd ye göre bunu da unutmamak gerekir.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar 3 e ayrılır.
    Suzuki
    Kawasaki
    Ve diğerleri.
    Adam haklı beyler
    Oncuerkn bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de suzi diyorum ve iki suzi ile uğurluyoruz.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Suzuki kullanmadan sağlam motor bloğu, şıkır şıkır şanzıman, uzun motor ömrü, ince detay işçiliği gibi farkları anlamak zordur. 4 Japondan motosikleti 1. hedef olarak üreten marka Suzuki'dir. Velhasıl, her bir markanın ikonlaşmış, tasarım harikası modelleri bulunmaktadır. Bu kıyas yersizdir. Ancak öznel fikirlerle yorumlanabilir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)