Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hafta Sonu Zincir Yağlayacaklar (İstanbul)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Merhaba arkadaşlar. Motosikletimi (Honda Cbr 250R) 10/10/2016 tarihinden beri kullanıyorum. 500 km ye yaklaştım. Bu hafta sonu zincir temizliği ve yağlaması yapmak istiyorum. Videoları izledim, yapabileceğimi düşünüyorum fakat bu hafta sonu İstanbul da kendi motosikletinin zincirini yağlayacak arkadaş varsa ve yakından izleme imkanı sunarsa memnun olurum. Hem izlemiş, hemde aynı anda ilk temizleme ve yağlama işlemimi yapmış olurum diye düşündüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    gaz yağı zincir yağı senden mi?

öyleyse bende yağlamış olurum nerde oturuyon sen

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz yağı zincir yağı senden mi?

öyleyse bende yağlamış olurum nerde oturuyon sen
    Kendi yagim ve temizleyicim var. Senin yokmu
    kdiner bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    senin orta sehpada yoktur şimdi motorda zor olacak gibi birde sakın ha motor çalışırken yapayım deme parmak kopartan çok oldu birde temizlerken zincirin dönüş yöü arka tekere değil ön tekere doğru olsun bir anlık hatanda parmaklarını kaptırırsın aman dikkat
    Salurbey bunu beğendi.

fthaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws 100, cb125e, pulsar 200ns, daelim S3
    Dostum bugun ben gaz yagi ile temizledim, bezle guzelce sildim sonra da yagladim. Sen de yaparsin 1 saat surer. Youtube dan da takip edebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin orta sehpada yoktur şimdi motorda zor olacak gibi birde sakın ha motor çalışırken yapayım deme parmak kopartan çok oldu birde temizlerken zincirin dönüş yöü arka tekere değil ön tekere doğru olsun bir anlık hatanda parmaklarını kaptırırsın aman dikkat
    Evet sehpam yok tum bunlar ve daha fazlasi icin ilk deneyimimi tek basima yapmak istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı fthaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bugun ben gaz yagi ile temizledim, bezle guzelce sildim sonra da yagladim. Sen de yaparsin 1 saat surer. Youtube dan da takip edebilirsin.
    Ben Motulun urunlerini aldim. Cok video izledim ama yinede benim icin degil de kendisi zaten bu haftasonu zincir yaglicak arkadas ariyorum. Hem izler hem yaparim. Acemiligimi atarim.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Böyle bir şeyin derdine düştüysen sen o işi beceremezsin. 20 lira ver bi usta yapsın.
    teknoturk bunu beğendi.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler adam açık açık yazmış yardım istiyor, ne değişik yorumlar var ilginç yaw. Ben motorumu kaldırdım on arka sehpa temizlik yapıldı garajda üzerinde brandasi fakat 1 hafta 10 gun once olsa cok isterdim yardimci olmayi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Şu forumda ne garip yaklaşımlar var bazen çok tutuluyorum!
    pitho bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir adet diş fırçası ve 10 liraya selülozik tiner alıyorsunuz. bir tanede çay tabağı alıyorsunuz ve bana bırakın gerisini ben içli dışlı parlattım böyle ve şu an gıcır gıcır. aylar önce temizlemiştim ama etkisi sürüyor. ara sıra wd-40 sıkıyorum oda temizliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Motosikletimi (Honda Cbr 250R) 10/10/2016 tarihinden beri kullanıyorum. 500 km ye yaklaştım. Bu hafta sonu zincir temizliği ve yağlaması yapmak istiyorum. Videoları izledim, yapabileceğimi düşünüyorum fakat bu hafta sonu İstanbul da kendi motosikletinin zincirini yağlayacak arkadaş varsa ve yakından izleme imkanı sunarsa memnun olurum. Hem izlemiş, hemde aynı anda ilk temizleme ve yağlama işlemimi yapmış olurum diye düşündüm.
    ben "büyükçekmece"de ikamet ediyorum. eğer çok uzak değilseniz. bahçelievler falan gelirim beraber temizleriz.

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir adet diş fırçası ve 10 liraya selülozik tiner alıyorsunuz. bir tanede çay tabağı alıyorsunuz ve bana bırakın gerisini ben içli dışlı parlattım böyle ve şu an gıcır gıcır. aylar önce temizlemiştim ama etkisi sürüyor. ara sıra wd-40 sıkıyorum oda temizliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

ben "büyükçekmece"de ikamet ediyorum. eğer çok uzak değilseniz. bahçelievler falan gelirim beraber temizleriz.
    Zinciriniz oring li ise gazyagi veya zincir temizleyici ozel spreyler var onlardan kullnmaniz gerekiyor aksi takdirde gaz yagi disindaki diger cozucu maddeler ( benzin tiner vs ) oringlere zarar veriyor. Yamaha R25 in kullanim kilavuzunda zincir temizligi bolumunde aynen yazan bu. Her zincir icin gecerlidir demiyorum.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Bana özelden ulaş haftasonu yanıma gel burada garajımda yağlamayı göstereyim sana kardesim
    Salurbey ve fedos bunu beğendiler.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler adam açık açık yazmış yardım istiyor, ne değişik yorumlar var ilginç yaw. Ben motorumu kaldırdım on arka sehpa temizlik yapıldı garajda üzerinde brandasi fakat 1 hafta 10 gun once olsa cok isterdim yardimci olmayi.

Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Yorumlar için teşekkürler. Sanırım bol bol video izleyip kendim deneyeceğim herhalde.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş naaptın yav,kapat forumu kapat kapat :D şaka bir yana
    yıllardır gazyağı konuşulur forumda en kötü mazotu tavsiye eder forum ahalisi,tiner nedir hocam yaa... bildiğin solvent ki orjinal adı THİNNER dır yani "inceltici" bu işler için kesinlikle kullanılmaz oring ler çatır çatır kopar,varsa gazyağı yoksa mazot temizleyin,sonrasında suyla yıkayıp durulayın kurumaya bırakın bezle silin güzelce enson yağlayın.

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

http://i.hizliresim.com/5Y1nOA.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------
    http://i.hizliresim.com/mEWgjR.jpg

Lastiğin altındaki demirlerden çekerek çalmazlarmı onu ya

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Yorumlar için teşekkürler. Sanırım bol bol video izleyip kendim deneyeceğim herhalde.
    Orta ayaklık yoksa tek başına yağlayama sın yanına bir arkadasını alarak dene
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ne bilim :D o derece sağlamlıkta bir metale zarar vermesi mümkün değil beni hayatta inandıramazsınız. selülozik tine metal rengini çıkardı hafiften, iyice fırçaladıktan sonra 10w40 motor yağım ile yağlıyorum iyi oluyor yani.

haklısınızdır ama dediğim gibi bu sağlamlıkta bir metale ne derece zarar verir? eritecek zayıflatacak hali yok. zaten tinere bırakmıyorum, temizleme bittikten sonra yağlıyorum.

düzeltme: temizleme konusunda şüpe bırakmayacağı kesin. demiri dahi yontacak gibi yanıtlar geldiğine göre gerçekten sağlam temizlemişim o zaman

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı mustafaSRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin altındaki demirlerden çekerek çalmazlarmı onu ya
    Evin kapalı garajinda. En kötü ihtimal kaskosuda var

Motosikleti
    http://www.feyizoglu.com/Zincir-Yagi-Off_49007.html#0

http://www.feyizoglu.com/Zincir-Temi...l_49005.html#0

Bu ürünleri aldım arkadaşlar, tiner, gazyağı vb. ürünler kullanmadan yapmayı planlıyorum.
    Salurbey bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Gençler konu dağılmış son durum nedir bilemedim. Pitho, yardım edecek kimseyi bulamadıysan motorunu al gel. Bende sehpa da var, fırça da falan fıstık da. Kartal'dayım. otopark da var.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Kaynarcadayım kardeşim sehpa yok ,fakat nasıl yapıldığını gösteririm. Yardım alamazsan kimseden haber ver.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)