Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şerefsiz (videolu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bence tam hızını aldığında gaz kesip arada kalmak yerine önüne geçmeliydin.
    Maalesef bu tür durumlarda trafikte ki araçlardan anlayış veya pozitif ayrımcılık beklememek gerekiyor.
    Gemisini yürüten kaptan misali arada kalırsam bu arkadan gelen beni sıkıştırır diye düşünmek gerekiyor.
    Aslında ben de bu konuda bir başlık açmak istiyordum çünkü ben de tesadüf mü bilmiyorum BMW'lerle hep sorun yaşıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sürüş stilini ancak istanbul trafiği ile cebelleşenler bilir.

Ayrıca git gide artan trafik insanları bezdirmiş durumda 1 santim kimse kimseye vermek istemiyor.

Motosiklet aracların arasında ancak kendisine yer bulabiliyor.

Diğer türlü sürüş yapsa o kamyenet emin olun tamponunu dayayacaktı.

4 teker sürücüleri hiçbir zaman 2 teker sürücülerini anlamayacak anlasada ben bunu göremeyeceğim :((

Bu arada sen de başkasını tehlikeye atmışsın.

Siyah kamyonet bisikleti sollarken seni görüp frenliyor ve büyük ihtimal bisikletli de sıkışıyor o da siyah kamyonete saydırıyor !

Kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.
    Emreerol bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    1- Evet sıkıştırılmışsınız.
    2- Sıkıştırılmamak için hiçbir önlem almamışsınız. Mantık şu, biz iki aracın arasından motorumuzun geçeceğinden eminsek o araya %95 oranında o araya giriyoruz. Aynı şekilde şerit çizgisinden gittiğimizde aracını bizden oluşan boşluktan geçireceğini düşünen sürücü de o araya girmeye çalışıyor. Hesap edemedikleri mesele şu, motor atik ve kıvrak, ben iki aracın arasına girdiğimde o araçlar aralarında olduğumu anladığında çoktan o aradan çıkmış oluyorum. Kamyonet ne atiktir ne de kıvrak, öyle hem sizi sıkıştırır hem kendini. Bunun önüne geçmek için, geçin şeridin ortasına, baksın şerit dolu, bassın frene. Gelip arkadan çarpacak değil ya...

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    Alıntı toprakg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim, asıl problem belirtmediğim ve bütün olayların gelişmesini sağlayan asıl kelebek etkisi belkide.. gerçekten bir kelebek yavaşca izlerseniz önüme kelebek çıktı bir anda bende refleks olarak hafif sola kaydım ve mallaştım bi an yani yavaşladım falan yoksa ben direkt sola geçicektim kelebeğin beynimde yarattığı mallıktan kurtulduktan sonra yaklaşık 1-2 saniye sürdü bu olay adamın son sürat geldiğini gördüm yani ben direkt sola kaysam adam bi yerden dokunduracaktı muhtemelen, ilk başta ki otobüs kısmınında tehlikeli olduğunu pek düşünmüyorum açıkcası otobüsün hızı belli benim hızım belli bende aptal değilim arada ki hız farkını hesaplayamayacak olsam zaten oraya girmem otobüste bir anda ivmelenecek hali yok sonuçta. Belki frene bassam geçip gitse sorun olmayacaktı hiç ama ben gazı açıp kurtarayım dedim adam daha çok gaza abandı benimde artçım vardı motosiklet zaten ağlıyor gidemiyor öyle iki arada bir derede kaldık. Adamın TAMAMEN kasıtlı yaptığını düşünüyorum ön yargılı biri değilimdir ama tipini falan gördükten sonra çıldırdım zaten ileride motosikleti sağa çektim gelmesini bekledim arkadaşım vazgeçirdi gidip en azından ne amacı olduğunu öğrenecektim, yanlış şeyler bunlar basit gibi gelebilir ama onun o arabayı oraya sokması 1 ya da 2 cana mal olabilirdi dengemi kaybedip arabaların altında kafatasın parçalandıktan sonra ne önemi var ki. Benim oraya girmem hata olabilir belki de ama dediğim gibi ben kasıtlı bir şey yapmadım okula gitmeye çalışıyorum fakat o adamın kasıtlı olarak "SEN NASIL ATLARSIN ÖNÜME MAL MOTOSİKLET ŞUNU Bİ SIKIŞTIRIYIM HEDEHÖDÖ HAHAHA BAK ARADA KALDI HEHEHÖHÖ GEBER ULEN İBNE" yaptığına eminim, sonuç olarak insan canı bu kadar basit değil böyle şeyler kötü şeylerle sonuçlanabilir benim tepkim bu yönde sizinde böyle şeyleri basite indirgememenizi isterim artık aklımda bulunacak bana ders olacak türden bir olaydı bu böyle insanların dışarıda direksiyon başında olduğunu unutmamak gerekli
    Kelebeğin beynine yarattığı o 1 2 saniye bir gün canınla ödeyebilirsin. Tehlikeden kaçmak için herzaman motosiklet eğitimi şart. Herkes çok iyi birer sürücü olabilir ama şansa bırakmamak gerek bazen.Bir gün öyle bir kelebeğe denk gelirsin belki hızın 200 300 o 1 2 saniye içinde çok şey değişebilir. Daha dikkatli olmalısın.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu tür hareketler yaparken diğer sürücüler ile göz göze gelin. Sinyal verin, kafanınzla rica edin, elinizle haber verin. Diğer aracın gelişinden, gaz kesip kesmemesinden belli olur herşey. Sizde ona göre kendinizi riske atmadan hamlenizi gerçekleştirirsiniz.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, o adam sizin düşmanınız değil. Belki hemşehriniz, belki aynı takımı tutuyorsunuz ve stadda gol olunca tanımadığınız halde bir birinize sarılıyorsunuz.

Trafikte diğer araç sürücüleri ile göz göze gelmek çok önemli, ancak birbirimize saygılı olursak düzeltiriz bu yanlışları.

Size trafikte ayrıcalık gösteren araç sürücülerine de teşekkür etmeyi unutmayın, ben genelde elimi kaldırır rahmetli Erbakan'ın işareti ile teşekkür ederim

Diğer araçlar biz motorculara yol vermek ya da aralara girmemiz için sağa sola kaymak zorunda değiller, bizim avantajlarımıza saygı gösterenler müsamaha gösteriyor.

Kalabalık market sırasında elinizde bir parça ürün olduğunda, öndeki ürünü çok olan vatandaştan nasıl sırasını rica edip işimizi hemen halledip teşekkür ediyoruz? Trafik de buna benziyor, market sırasında ya da herhangi bir kuyrukta milletin önüne izinsiz geçerseniz nasıl kuyruktakiler sizi paralarsa, trafik de öyle.
    Erhan Tosun ve turkish39 bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk saniyede tam patlamalık manevra yapmışın. ayrıca arayı görebildiğin halde gidiyosun, geçemiyeceksen otobüsün arkasından gitmeliydin

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Gel beni sıkıştır diyen burada sen olmuşsun. Madem bu şekilde kullanıyorsun biraz daha seri ol araçların sağını solunu sıkışacak kadar işgal etme hemen geç. Yok trafik müsade etmiyor ise sağdan git yavaş git.

reis varya böyle olanları bilmiyorum ne yapmak gerekiyor Allahtan duyarlı insanlar bunlardan daha çok ve her seferinde herşey için teşekkür ediyorum onlara durup üşenmeden herkes böyle yaparsa süper olur

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı toprakg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim, asıl problem belirtmediğim ve bütün olayların gelişmesini sağlayan asıl kelebek etkisi belkide.. gerçekten bir kelebek yavaşca izlerseniz önüme kelebek çıktı bir anda bende refleks olarak hafif sola kaydım ve mallaştım bi an yani yavaşladım falan yoksa ben direkt sola geçicektim kelebeğin beynimde yarattığı mallıktan kurtulduktan sonra yaklaşık 1-2 saniye sürdü bu olay adamın son sürat geldiğini gördüm yani ben direkt sola kaysam adam bi yerden dokunduracaktı muhtemelen, ilk başta ki otobüs kısmınında tehlikeli olduğunu pek düşünmüyorum açıkcası otobüsün hızı belli benim hızım belli bende aptal değilim arada ki hız farkını hesaplayamayacak olsam zaten oraya girmem otobüste bir anda ivmelenecek hali yok sonuçta. Belki frene bassam geçip gitse sorun olmayacaktı hiç ama ben gazı açıp kurtarayım dedim adam daha çok gaza abandı benimde artçım vardı motosiklet zaten ağlıyor gidemiyor öyle iki arada bir derede kaldık. Adamın TAMAMEN kasıtlı yaptığını düşünüyorum ön yargılı biri değilimdir ama tipini falan gördükten sonra çıldırdım zaten ileride motosikleti sağa çektim gelmesini bekledim arkadaşım vazgeçirdi gidip en azından ne amacı olduğunu öğrenecektim, yanlış şeyler bunlar basit gibi gelebilir ama onun o arabayı oraya sokması 1 ya da 2 cana mal olabilirdi dengemi kaybedip arabaların altında kafatasın parçalandıktan sonra ne önemi var ki. Benim oraya girmem hata olabilir belki de ama dediğim gibi ben kasıtlı bir şey yapmadım okula gitmeye çalışıyorum fakat o adamın kasıtlı olarak "SEN NASIL ATLARSIN ÖNÜME MAL MOTOSİKLET ŞUNU Bİ SIKIŞTIRIYIM HEDEHÖDÖ HAHAHA BAK ARADA KALDI HEHEHÖHÖ GEBER ULEN İBNE" yaptığına eminim, sonuç olarak insan canı bu kadar basit değil böyle şeyler kötü şeylerle sonuçlanabilir benim tepkim bu yönde sizinde böyle şeyleri basite indirgememenizi isterim artık aklımda bulunacak bana ders olacak türden bir olaydı bu böyle insanların dışarıda direksiyon başında olduğunu unutmamak gerekli
    Böyle eleştirileri olgunlukla karşıladığın için haddim olmadan tebrik ediyorum seni.

Bizim derdimiz senin sağlığın,iyi olman. Şurada bize söven bir üye bile ufacık kaza geçirse çok çok üzülürüm.

O kamyonet sürücüsünün tekerine tüküreyim,yeter ki sana birşey olmasın.

Sert eleştiriyoruz belki ama inan ki senin iyiliğin için.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür hareketler yaparken diğer sürücüler ile göz göze gelin. Sinyal verin, kafanınzla rica edin, elinizle haber verin. Diğer aracın gelişinden, gaz kesip kesmemesinden belli olur herşey. Sizde ona göre kendinizi riske atmadan hamlenizi gerçekleştirirsiniz.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, o adam sizin düşmanınız değil. Belki hemşehriniz, belki aynı takımı tutuyorsunuz ve stadda gol olunca tanımadığınız halde bir birinize sarılıyorsunuz.

Trafikte diğer araç sürücüleri ile göz göze gelmek çok önemli, ancak birbirimize saygılı olursak düzeltiriz bu yanlışları.

Size trafikte ayrıcalık gösteren araç sürücülerine de teşekkür etmeyi unutmayın, ben genelde elimi kaldırır rahmetli Erbakan'ın işareti ile teşekkür ederim

Diğer araçlar biz motorculara yol vermek ya da aralara girmemiz için sağa sola kaymak zorunda değiller, bizim avantajlarımıza saygı gösterenler müsamaha gösteriyor.

Kalabalık market sırasında elinizde bir parça ürün olduğunda, öndeki ürünü çok olan vatandaştan nasıl sırasını rica edip işimizi hemen halledip teşekkür ediyoruz? Trafik de buna benziyor, market sırasında ya da herhangi bir kuyrukta milletin önüne izinsiz geçerseniz nasıl kuyruktakiler sizi paralarsa, trafik de öyle.
    Ancak Bukadar güzel anlatılırdı.Sinirle hareket etmek daha da çıkmaza sokabilir olayı.Trafikte sabır çok daha önemli.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)