Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosikletliyi döven polisler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    https://www.facebook.com/permalink.p...8&id=604699557

youtube linkini bulamadığım için bu linki koyuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    hırsızı yakaladıysa birşey demem, ama hırsız değilse bu kadarı fazla!

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Başka zamanda yetkisi yok polisin diyoruz. Niye dövmüş belli mi ? Sadece videoya bakarak konuşmak doğru değil. Sebebine bağlı olarak dövmesi ve hatta çekip vurması dahi doğrudur.
    MotoRR bunu beğendi.

Motosikleti
    Benim bildiğim (babam uzm. başçavuş), polisin karşı koyana güç kullanma yetkisi vardır. Lâkin ben bir karşı koyma göremiyorum. Ne kaçmaya çalışıyor, ne de yumruk atmaya çalışıyor. Buna bi kelepçe vurulup götürülmeliydi diye düşünüyorum...

"İnsan insanın kurdudur"

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    İşte suçuna bağlı. Öncesinide bilmiyoruz.

Tacizci olamazmı mesela ? Çok var böylesi. Tabi dayak yiyene iftira atmıyorum sadece farklı noktadan bakalım diyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    belli ki bir suç var ortada. bir şeyler var ki polis sinirleniyor.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Öncesi olmadan sonrasını değerlendirmek pek mantıklı olmayacaktır fakat çok büyük bir suç yoksa o şekilde dövmek de pek hoş sayılmaz.

internette gördüğüm çoğu şeye inanmam televizyonda ise Hiç inanmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli ki bir suç var ortada. bir şeyler var ki polis sinirleniyor.
    Polisin işi bu zaten suçlularla ilgilenmek. Yani bugün çok çalıştım kafam atık açık egzozuyla gezidi diye de dövdüm olmaz.
    Bir yerden bir şey çalmıştır dur demişlerdir durmamıştır,kızlara laf atıp kaçmıştır veya kapkaç yapmışlardır o zaman da versin sopayı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    iyi olmuş amk,kimbilir ne bok yaptı

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Öncesi de olsa sonrası da olsa polis vatandaşı darp edemez. Varsa suçu, tutuklar çıkarır savcının karşısına. Vatandaş muhavemet gösteriyorsa da etkisiz hale getirmenin yöntemleri var.

Bunun gibi mahalle kabadayısı tiplerin savunulacak tarafı yok.

2007-2016 yılları arası göreve başlamış tüm polisler yavaş yavaş tasviye edilmelidir.

İmamın ordusu...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Söz konusu hırsızlık, taciz, tecavüz, terör olunca şiddet isterim ama buradaki durum ne belli değil o yüzden bir şey diyemem keşke mevzudan da bahsedilseydi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    polisin dünya üzerindeki ünü ve görevi bellidir.
    koruyun kendinizi her ortamda ve her zamanda.

blue39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25
    O adamın vergileriyle polisin maaşı ödeniyo. Bazıları yazmış nedenini bilmek lazim diye. Nedeni falan önemli degil. O uniformayı giyiyosan, onun arkasındaki gucu kullaniyosan gorevini yaparsin. Cezasini yargi verir. Ama bizim polisimizin çeteden farkı yok. İstedigini yapar karsilik verirsen de ceza yersin

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz konusu hırsızlık, taciz, tecavüz, terör olunca şiddet isterim ama buradaki durum ne belli değil o yüzden bir şey diyemem keşke mevzudan da bahsedilseydi.
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi olmuş amk,kimbilir ne bok yaptı
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte suçuna bağlı. Öncesinide bilmiyoruz.

Tacizci olamazmı mesela ? Çok var böylesi. Tabi dayak yiyene iftira atmıyorum sadece farklı noktadan bakalım diyorum.
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka zamanda yetkisi yok polisin diyoruz. Niye dövmüş belli mi ? Sadece videoya bakarak konuşmak doğru değil. Sebebine bağlı olarak dövmesi ve hatta çekip vurması dahi doğrudur.
    cezayı kesmek yargının işidir.
    polisin işi işgence, tartaklama ,eziyet değildir.
    Suçların cezasını herkez kafasına göre uygulasa linçler ,insan kesmeler, palarla gezenler gibi, otelleri yakmak gibi şeylere sebebiyet verir yamyamlığa kadarda yolu vardır.
    medeniyetten nasiplenin az biraz
    RoofRoof ve ARçİL bunu beğendiler.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cezayı kesmek yargının işidir.
    polisin işi işgence, tartaklama ,eziyet değildir.
    Suçların cezasını herkez kafasına göre uygulasa linçler ,insan kesmeler, palarla gezenler gibi, otelleri yakmak gibi şeylere sebebiyet verir yamyamlığa kadarda yolu vardır.
    medeniyetten nasiplenin az biraz
    Yazdigim suclardan biri cevrendekilerin basina gelirse yine boyle medenice konusabilecek misin merak ediyorum.

Birakin su etiler agzini "cezayi mahkeme verir iskenceye karsiyiz" lafini. Akliniza ozgecana tecavuz edip oldurenler, munevver karabulutu canli canli kesenler gelsin. Vicdan medeniyetten once gelir tabi varsa vicdaniniz.

Elin adamını dövemezsin.
    Kabahati olsa bile dövemezsin.
    Haklı olsan bile.
    Polis olsan bile dövemezsin.
    Sana yamuk yapmış olsa bile, hareket yapmış olsa bile dövemezsin.

Burası forum diye bol keseden atıp egoyu tatmin etmeye itirazım yok. Sonuçta işin doğrusunu hepimiz biliyoruz. Nasıl olması gerektiğini hepimiz biliyoruz.
    Polisin tanımadığımız birini dövmesini hoş göremeyiz. Aksi taktirde sırf şüphelendi diye başka bir polisin bizi evire çevire dövebileceğini kabul etmiş oluruz.

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye göre, kime göre? Hırsız olduğunu veya tacizci olduğunu nerden bileceksin? Belki adamın hiç alakası yok ve olay tesadüf eseri oluyor? 40 yıl haksız yere hapis yatıp, suçsuzluğu ispatlananlar dahi varken, ayaküstü yargılamayla nasıl anlayacaksın suçun kesin olduğunu?

Eğitimin önemi burada devreye giriyor arkadaşlar. Lütfen bilinçlenelim. Polisin veya savcının kimseyi darp etme, aşağılama hakkı yoktur. Bunun bir adım sonrası yargısız infazın meşru hale gelmesidir. Bu da kaosa davetiye çıkarmaktır. Mahkemeler, hakimler boş yere yok. Ülkemizde kurumların planlı bir şekilde içi boşaltılmış olsa dahi her zaman adaletten yana olalım.

Video'daki şahıs hırsızsa ve ispatlamışsa umarım 20 yıl yatar. Birinin malını çalmak demek, emeğini çalmak demektir. Ama yasalarımız maalesef suçluyu korumaya yönelik. Sebebi de sırf "polis dövsün, şeriat gelsin" gibi lafların toplumda yer edinip, laik sistemin yetersiz olduğunu bilinçaltımıza yerleşmesini sağlamaktır.

Eğitimle, laiklikle, çağdaşlıkla, insan haklarıyla, adaletle kalın arkadaşlar. Her birey dini inancını yaşamakta özgürdür. Lâiklik, dine bir müdahale etmez aksine dini korur. Aksini iddia eden varsa oturup araştırsın.

Not: alıntı yaptığım arkadaş hepsini sana yazmadım. Iyi niyetinden de şüphem yok

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Görüntülere bakarsak oradaki 2 kişi herhangi bir direniş göstermiyor. Abuk sabuk davranış sergileyen memurlardan sadece birisi. Eğer çok ağır bir suçları varsa emniyeti sağlamak için kişilere kelepçe takılır. Nakil için araç istenir. Hepsi 30 saniye. Memur adamla neredeyse karakucak güreş tutmuş. Adamlar tehlikeli ise zaten yakın temas yanlış. Bu memura önce psikolog sonra hizmet içi eğitim lazım.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla hayatım boyunca hiç bi polisten darp görmedim, hakaret yemedim.

Dur diyosa duracaksın birader, kimlik ver diyosa vereceksin.
    Durmayıp kaçarsan, yakaladığında "Ay dövlet bize şiddet uyguliiyy" demiceksin.
    Kimlik istediği zaman, inadına kendi lafını geçirmeye çalıştığında, arabaya tıktıkları zaman "Foşşist dövlet" diye zırlamıcaksin.
    Tipler net belli olmasada az çok belli.
    Motorun gidondan nasıl bişey olduğunu anlıyorum net..

Bu elemanlar başka bi yerde polis görünce "Bu polisler pısırık, bana kralı dokunamaz" triplerine girmeden önce bi oturup muhasebe yaparlar.

Ellerine kollarına sağlık.
    akindir bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hayatım boyunca hiç bi polisten darp görmedim, hakaret yemedim.

Dur diyosa duracaksın birader, kimlik ver diyosa vereceksin.
    Durmayıp kaçarsan, yakaladığında "Ay dövlet bize şiddet uyguliiyy" demiceksin.
    Kimlik istediği zaman, inadına kendi lafını geçirmeye çalıştığında, arabaya tıktıkları zaman "Foşşist dövlet" diye zırlamıcaksin.
    Tipler net belli olmasada az çok belli.
    Motorun gidondan nasıl bişey olduğunu anlıyorum net..

Bu elemanlar başka bi yerde polis görünce "Bu polisler pısırık, bana kralı dokunamaz" triplerine girmeden önce bi oturup muhasebe yaparlar.

Ellerine kollarına sağlık.
    Kardeşim, adamın dur dediğinde kaçtığını nerden biliyorsun? Videosu var ise söyle. Ayrıca kaçsa bile darp edemez. Kaçmanın cezası var. Polise karşı koymuyor adam ona rağmen darp görüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)