Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Buyuk zamlar yolda

Motovento
    REKLAM ALANI

başbakan biraz önce tv de anlattı açılışda(Finans Merkezi temel atma töreninde ),

diyorki, küresel sermaya gitmeye yer alıyor, avrupa ülkelerinde bu parayı nereden buldun kazandın gibi 50 tane soru soruyorlar, haliyle biz bu sermayeyi ülkemize istanbulumuza yönlendireceğiz çekeceğiz diyor.

yani burada bahsi geçen para ülkemize gelecek olan, nereden buldun diye sorulmayacak olan para(vede insanlar), bu para kara parada olabilir, kara kara insanların altında istihdam ediliyorda olabilirsiniz.. tabiki çok yakında.. ))

ama ülke için çok dert olacanı sanmıyorum, sonuçda para olsunda her türlü çalışırız..
    fazil ve carsvegas bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    herseye zaaam zam hani bize ..... .... diyen abimiz var dir interette bakiniz izleyiniz iyi bir aciklama ile toplumun kanayan yarasina parmak basmistir
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misal amerikada bir honda civic 2017 kasa bugün itibari ile 30bin $ ve asgari ücret 2500$-gelirvergisi=1800$ eline gecen ücret. 30k$/1.8k$ = 17ay da aracını alır.

turkiyede ise 80bin tl / 1300tl = 61ay/12 = 5 yılda aracını alır.
    Asgari maaşlı adamın temel ihtiyaclarından maximum kıssa bile 3te 1 ini kenara atabileceğini göz önünde bulundurursan Türkiye için gariban biri 15 yılda sıfır araba parasına ulaşır. Onun yerine 5 yılda 25 bine c segmenti bi hurda araç verelim olmamı?

öyleyse beklenen nedir?

bu gariban amcamız ya illegal işlere girecek, yada

hem fiilen hemde beyinen arge yapacak, birşeyler/yeni birşeyler keşif edip üretecek,
    üstelik bunu satışı dağıtımı teknik servisliğini vericek veya beynen gelişip iyi bir iş sahibi olacakki hayallerine ulaşıp isteklerine varsın(tabi dededen zengin değilse, miras beklemiyorsa) )))

bunu tr nin nufusuna vurun işte, arkadan gelen yeni nesilleride hesaba katın.. emekli olmak istemeyen memurlarıda düşünün..

ve tabi bu komplexlilik içinde parayı buldunuzmu, devlette alacak vergisini, yok öyle bedavadan zenginleşmek.. devlet hepimizin kaar ortağı sonuçda..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    misal amerikada bir honda civic 2017 kasa bugün itibari ile 30bin $ ve asgari ücret 2500$-gelirvergisi=1800$ eline gecen ücret. 30k$/1.8k$ = 17ay da aracını alır.

turkiyede ise 80bin tl / 1300tl = 61ay/12 = 5 yılda aracını alır.
    Yanlış rakam. Arkadaş yeni sıfır Honda Accord aldı, 2.4 litre motorlu, navigasyonlu, deri koltuklu, Honda sensing teknolojisi var, kendi kendine fren yapıyor, otoyolda direksiyonu kendi çevirip şeritte tutuyor falan. Vergi dahil $29 bin verdi. Aynı motorlu sıfır CRV, yine her şey dahil $25 bin şimdi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    aga zaten bir malı 2 katına alıyoruz şimdi darbe ayağına 3 katına itelerler
    gSol bunu beğendi.

Doalr böyle yüklsemeye devam ederse fuarda tanıtılacak olan modellerin hiç birine yanaşamayacağız fetönün o kadar malına el konuldu devlete teslim edildi millete katkısı ne bunun hep geçiriyorlar kazığı millete :(

Motosikleti
    SD 1290R
    başbakan biraz önce tv de anlattı açılışda(Finans Merkezi temel atma töreninde ),

diyorki, küresel sermaya gitmeye yer alıyor, avrupa ülkelerinde bu parayı nereden buldun kazandın gibi 50 tane soru soruyorlar, haliyle biz bu sermayeyi ülkemize istanbulumuza yönlendireceğiz çekeceğiz diyor.

yani burada bahsi geçen para ülkemize gelecek olan, nereden buldun diye sorulmayacak olan para(vede insanlar), bu para kara parada olabilir, kara kara insanların altında istihdam ediliyorda olabilirsiniz.. tabiki çok yakında.. ))

ama ülke için çok dert olacanı sanmıyorum, sonuçda para olsunda her türlü çalışırız..
    Ülke zaten uzun süredir kaynağı belirsiz para üzerine yürüyor, hesabı zor değil. Kaynağı belirsiz para girişi tespit edilmiş bir gerçek. Yerden petrol doğal gaz çıkmadığı için, senelerdir sanayi ve üretime yatırım yapmadığımız için de, eninde sonunda kaynağı belirsiz para girişi yok olacak, o da sürdürülebilir olmayan bu durumun sonu olacak, ciddi bir ekonomik felaketle beraber.

Durumunuz varsa motosikleti en kısa zamanda almak ya da yenilemek, yoksa da hiç masraf çıkaracak zevk işlerine girmeyip, para biriktirip, döviz yapıp kenara koymak en akıllıca tercih... 3 sene önce çevreme bu tavsiyeyi verdim, $ iki kat arttı. Maalesef durumun düzeleceğine dair hiç bir iyi işaret yok. Tüm sinyaller negatif. Uzun süredir de böyle. Yarin bir iner, üç gün sonra dört artar. Hep de öyle oldu zaten.

Zaman harcama değil, biriktirme zamanı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Alıntı EpiC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doalr böyle yüklsemeye devam ederse fuarda tanıtılacak olan modellerin hiç birine yanaşamayacağız fetönün o kadar malına el konuldu devlete teslim edildi millete katkısı ne bunun hep geçiriyorlar kazığı millete :(
    Çalışan ve üreten iş, şirket, insan ekonomiye katkıdır. Bugün yer 1 alırsınız, kısa zamanda herkes 10 kaybeder... 100 bin küsür insan işten çıkarıldıysa, bunların sadece kendileri değil, aileleri, eşi, çoluk çocuğu ekonomiye katkıyken yük haline geldi.

Suçluysa ne pahasına olursa olsun yapılmalı tabii ki. Ama ortada tesbit edilmiş suç ile ilişki zayıfken siyasi maksatlarla bu kadar geniş kapsamlı tasfiye yapılıyorsa, faturasını hepimiz ödeyeceğiz.

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kime oy vermek lazım? chp ve hdp olmaz. mhp de olmaz. adam yokki gardaş. akp de bizi sıkıyor ama, aması var işte. adam yok adam.
    Kimseyi siyasi olarak etkileyecek halimiz yok.Kime verirsen verirsin kimseyi ilgilendirmez.Benim bahsettiğim şey hem oy verip hem dert yanmak mesela ben oy vermedim enazından vicdanım rahat.Ha bizi sıkıyor ama... diyorsanız o da sizin bileceğiniz birşey.siz de böyle rahatsınız demek ki
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Millet memnun arkadaşlar. Memnun olmayanlarda bir sorun olsa gerek. Yani sabah akşam zam var, niye memnun olmuyorsunuz diye sorarlar adama.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sıkıntı büyük, dolar ve euro aldı başını gidiyor, Kasım ayında okkalı zamlara hazır olun.

devlete(cumhurbaşkanı) göre dövizde hiç bir sıkıntı yok, merkez bankasınında müdehale etmesine gerek yok, döviz kendi kendini dengeler imiş. bilemedim hangi mantıkdan böyle söylüyorlar, neden müdehale edip normale çekmiyorlar..

misal üretim yapanlar(üretim için aldığı mal yurt dişindan geldiği için), fiyatı döviz yüksekliğinden ötürü arttı, daha çok tl ödüyor hale geldik, üstelik verilen sözler var, alışlar artınca direk zarar ediyorsun.

(misal ülkemizde fotoğraf kağıdı üretimi yok en basitinden, yazıcı ile fotoğraf basıcaksanız ithal mal almalısınız, ülkemizde yazıcı üretilmiyor, böyle bir ton kalem var.)

hammaddeden kastim(bu ithal ürünler, üretim yapmak için kullanılan aracı teknolojik ürünler ve sarf malzemeleri, misal mozaik taş alıyorsunuz ama üzeri dijital baskı..)

hammaddeyi satan kazanıyor(almak zorundasın sözünü yerine getirmek için, altında çalışanlara ekmek parası maaş verebilmek için/ayakda kalmak için),
    dövin farkı mala yansıdığı için yekünde arttı haliyle devlet daha yüklü kdv alıyor kazanıyor,
    ama üreten kaybediyor.

yakında bu ithal mal ile üreten(vasıflı) aradan çıktımmı(eriyorlar),
    devlet bakalım kdv alabielcekmi hala(hem satışda, hem gümrükde)..
    üreticiye malı satan, bakalım satabilecekmi, kepen kapatacakmı..

yüsek döviz her türlü zarar, ihraç ettiğin mal için, yabancı(para birimi daha değerli olduğu için) daha az ödüyor.

yüksek kur ithal mallar ile iş yapan içinde zarar getirir, yok eder, ediyorda..
    zararı bir yerden çıkarmalı, işçi çıkarıyor gayri resmi yollara sapıyor..

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düzeltme: yanlış mesaj

bumbala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Millet ülkemizin notunu düşürüyor. Bizimkiler Pfft cevabı veriyor. Gerçi bizimkiler de haklı, ne anlar bizim millet Moodys'den...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dolarda ki artışın piyasayı allak bullak etmemesinin sebebi aslında zaten hep bu seviyede hesaplanmasından.
    Yani dolar piyasada 1,5 liradan işlem görürken aslında gerçek değeri 2,5 lira civarındaydı.
    Devlet dolara müdahale ediyor, nereden geldiğini hala bilmediğimiz sıcak parayı piyasaya sürüyor, böylece dolar 1,5 liraya alınıp satılıyordu.
    Fakat iş dünyası bunun sanal olduğunu biliyor, maliyet hesaplarını doların gerçek değeri üzerinden yapıyorlardı.
    Bu sayede büyük karlar elde ettiler.
    Yani bu sahte ortamın bedelini her zamanki gibi vatandaş ödedi.
    Aslında 10 lira değeri olan malları yıllarca 25 liradan satın aldı.
    Şu an merak edilen şey aslında şu.
    Dolarla iş yapanlar o tatlı karlardan vaz geçecekler mi?
    Öyle olursa dolarda ki artışın piyasaya hiç bir etkisi olmaz.
    Fakat alıştıkları kâra devam etmek isterlerse seyredin gümbürtüyü.
    Sanıyorum hükümet buna müdahale etmeyi düşünüyor ve bu nedenle sakinler.
    potasyum bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    SD 1290R
    $ az bir farkla yeni bir rekor daha kirdi. Iyice kirilganlasti ekonomi. Her olumsuz hareket, ima bile $'a yansiyor.

Durum, bir daha sonucunun kestirilemeyecegi bir secim olmamasi yonune dogru gidiyor. Esas bu durum ayan beyan ortaya cikip resmen ilan edildiginde, TL'nin degeri dibe cakilacak. Ama cok sorun degil, cunku zaten ekonomi, kur, TL'nin degeri, yonetenler icin sorun olmaktan cikmis olacak o vakitten sonra da.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Şimdi "Zamcık herifler" desem admin biner tepeme, demiyorum. Her yıl geliyor zaten zam, bu "istikrarlı" gidişle 10 sene sonra 48 ay taksitle YBR değil kaykay alırız. kaykaylarıda 5 şeritli duble yollarda safları sıklaştıra sıklaştıra kaydırırız.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hiç düşünmedim ama şimdi aklıma geldi. dolar ile tl arasındaki değer farkı ne alaka? 1 kilo domates 2 dolar ise biz yine 1 kilo domatesi 2 dolardan ihrac edelim.

yani ülkemiz eğer dışarıdan araba, motosiklet, kağıt, poşet falan alıyorsa karşılığında aldığı ürün değeri kadar başka bir ürün ihrac etmelidir. yani bu aradaki tl dolar ne ayak? bizde 1 kilo domates 2 tl diyelim. onlarda 2 dolar diyelim. bu durumda biz 0,70 dolar civarı bir fiyatamı ihrac ediyoruz? bunun dolar ile tl farkı arasında bir alakası yok.

neler oluyor anlayamıyorum. son söylentilere göre ıraktan 100 bin civarı mülteci gelebilirmiş. ne diyeceğimi bilemiyorum. onu bunu bilmem ama tayyip isimli adamdan ve diğer siyasi liderlerdende nefret ediyorum. tayyipten ayrı nefret ediyorum.

cem uzan yıkılmasaydı keşke.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem uzan yıkılmasaydı keşke.
    Biz adam olmayiz

Bu arada $ bugun yeni bir rekor kirdi, 3.114 ile... Bakalim 3 altina inecek mi hic? Yoksa 4'e dogru yelken mi acacak...

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    Konu epey bir siyasete dönmüş. Aslında ben de iki üç kelime edeyim diyordum lakin bir arkadaşın o yürek yakan klasik tabiri kullandığını gördüm, yine içimden Allah memleketimiz hakkında hayırlısını eylesin dedim geçtim..
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)