Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bagajı Büyük Scooter Arayışı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Arkadaşlar selam.

Hali hazırdan CB 650F ve Honda Beat kullanıcısıyım. Beat için ayrı bir konu açmıştım epey rezil bir durumda, motoru çalışır hale getirdik ama yaşın ve bakımsızlığın vermiş olduğu nedenlerden dolayı binmesi de pek keyifli değil. Özellikle bagajının çok ufak olması sinir bozucu.

İş değişikliği yaptığım için artık haftanın 4 günü takım elbise giyiyorum. Bagajı büyük scootera yönelmek zorundayım. Bagajına 1 adet XL full face kask ve montumun sığması yeterli. Ne yazık ki çok bütçem yok, CB 650F i satılığa çıkardım bile, fakat çocuk geliyor, o yüzden çıkabileceğim maksimum tutar 10.000 TL. Sıfır veya ikinci çok önemi yok. Arkadaşımın hanımında PCX var, bagajı ufak dedi benim kask sığmıyor dedi. Hani PCX alıp arkaya top case de koyabilirim, öyle bir düşüncem de var ama bilemedim. Açıkçası fikirlerinize ihtiyaç duymaktayım. Günlük yaptığım KM maksimum 5km kadar. Motosiklet montu giymek zorunda değilim aslında bu yüzden kışın takımın üstüne düzgün bir palto falan da giyebilirim. Bir yandan Delightlara bakıyorum, arkasında çantayla işimi görecek gibi.

Takım elbise giyen arkadaşlar özellikle kışın ne yapıyorsunuz ?
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kis mevsiminde takim elbiseyle motora binmek sikinti yaratmayacak mi?

Motosikleti
    Muhtemelen yaratacak, hani yağmur - kar olur çok da binmem zaten. Epey yakınım ofise aslında, metroyla sadece bir durak. Olay motosiklete binmekte. Bu yaptığım mantıksız işi en azından çekilebilir hale getirmek istiyorum.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    O dediginizi 1 sene yaptim kar kış dahil. Motorum burgman400dü. 10000e idare eder birsey bulunabilir.

Motosikleti
    10.000 de şart değil 5.000 e delight falan alıp top case taksam 40+ litrelik ? Aynı işlevi görmez mi ?
    Açıkçası yol kısa ama dönüşüm deli gibi trafik oluyor, Beat ile güzel kaçıyorum ama mesela 650F de takılıp kalıyorum. Burgman büyük geldi şimdi gözüme Hani bir de niyetim iş görecek bir mot or almak. Çocuk geldiği için uzun yol falan da kalmadı, ev iş yapacağım. Burgman gereksiz olabilir benim için.

gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    medley 150 tabi birazda bütçe arttırımı ile

Motosikleti
    Nmax - Mt09Tracer
    Yamaha nmax tavsiye edebilirim bagaja bir adet full face xl kask rahat bir sekilde aliyor ama ceket icin ekstra top case taktirmaniz gerekicek.

Motosikleti
    2015 Sym Joyride evo 200i
    Bende sym joyride var bagaji ff kask ve montumu rahatca aliyor arti olarak ortanin bos olmasi sayesinde sirt cantami oraya koyabiliyorum, fiyatlarida uygun bir goz atabilirsiniz,

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    doktor ayağına geldi ,
    kendi motorum sym gts 250i evo , satılık zaten bagaj XL fullface kask alıyor , fotolarda bagajı görebilirsin , link altta

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-gts-250i-evo-13-bin-km-takasli-318274463/detay/

Motosikleti
    Forza 250
    Takım elbise ile koruyucu ekipman giyilmez sanırım. Dolayısı ile takım elbiselerinizi iş yerinde bırakıp korumalı kıyafetlerden de vazgeçmeyip üzerinizi iş yerinde değiştirmeniz daha mantıklı gibi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Ben Forza 300 kullanıyorum 2 adet xl kask üstüne yağmurluk eldiven alıyor koltuk altına, arkaya bagaj koydum 2 kask ve ya tulum sığacak kadar geniş. Takım elbise ile rahat kullanımı var yere yakın, pantolon kırışmıyor dik oturuş pozisyonu var. Öneririm olmadı burgman 200 bak geniş bagajı var.

Motosikleti
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takım elbise ile koruyucu ekipman giyilmez sanırım. Dolayısı ile takım elbiselerinizi iş yerinde bırakıp korumalı kıyafetlerden de vazgeçmeyip üzerinizi iş yerinde değiştirmeniz daha mantıklı gibi.
    4 tane takım elbise ve gömlek bırakmam gerecek iş yerinde, ayrıca ayakkabı. O kadar eşyayı koyacak yerim yok sanırım, hani olsa dediğiniz gibi yaparım. Hatta scooter yerine tamamen keyfine CRF ye falan da yönelebilirim. Ama dediğiniz şey şimdilik mümkün değil. Totalde yapacağım yol gidişte 1,9 KM dönüşte ise 1,6 KM. Kasktan vazgeçmiyorum tabi ki ama motor montunu artık giymeyeceğim sanırım. Ceket üzerine giyilmiyor zira. Ceket olmasa bile gömleği haşat ediyor. Zaten motor ısınmadan yolculuk bitmiş oluyor ki güzergahta yapabileceğim max hız 30-40km/s civarı.

Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktor ayağına geldi ,
    kendi motorum sym gts 250i evo , satılık zaten bagaj XL fullface kask alıyor , fotolarda bagajı görebilirsin , link altta

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-sym-gts-250i-evo-13-bin-km-takasli-318274463/detay/
    Hocam şimdilik kendi motorumu satamadım. Sattıktan sonra kesin bir bütçe belirleyeceğim, hala durursa eğer konuşuruz

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Forza 300 kullanıyorum 2 adet xl kask üstüne yağmurluk eldiven alıyor koltuk altına, arkaya bagaj koydum 2 kask ve ya tulum sığacak kadar geniş. Takım elbise ile rahat kullanımı var yere yakın, pantolon kırışmıyor dik oturuş pozisyonu var. Öneririm olmadı burgman 200 bak geniş bagajı var.

Bütçe olarak epey üstte, açıkçası 5-6.000 TL ye halletmek istiyorum ben mevzuyu. Alt bagaj yerine arkaya 42-47LT civarı bir çanta da koyabilirim.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Madem metroyla bir durak, o kadar giyinip kuşanmaya üşenmeyecek misiniz?
    Binin metroya gidin?
    Metro hem daha kârlı, hem de kısa mesafede daha mantıklı.

Motosikleti
    Dediğim gibi, niyetim mantıksız hareketimi çekilir hale getirmek. Yoksa yürüsem 20 dakika falan sanırım en fazla.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Sym symphony, kymco agility 125 gibi motorlar uygun fiyatları ile rahatlıkla iş görür ve scooter sınıfında iyidirler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Başka bir arkadaşta yazmış. Piaggio Medley 150. Su soğutma, ABS, ön/arka disk fren, ön torpido, 2 kask alan bagaj, 14" arka, 16" ön lastik, enjeksiyon yanlış hatırlamıyorsam.

Kymco Agility ve Peugeot Tweet de güzel alternatifler.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Mantıksız hareketi çekilir hale getirmek nedir.
    Bildiğin saçmalık bence. Çıkıp yürüyün. 1.6km nedir.

Motosikleti
    Piaggio nun fiyatı iyi ama

Fiddle II varmış fiyatı da uygun bunun. 0 alırım gibi duruyor. Çanta taksak ne olur acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:12 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantıksız hareketi çekilir hale getirmek nedir.
    Bildiğin saçmalık bence. Çıkıp yürüyün. 1.6km nedir.
    Aklıma gelmedi hiç. Telefon numaranızı özelden paylaşırsanız gün içerisindeki hareketlerimi de size sormak isterim.

Aslında çok komplike bir ortam değil forum ortamı.

Birşey paylaşmak için, aklımıza takılan sorular için falan birebir. Ama, "evet abi farkındayım durumun ama gene de bunu istiyorum ona göre tavsiye verebilir misiniz ?" dedikten sonra hala saçmalık diye yaftalarsak tatsız oluyor biraz. Anladık yani, ilk mesajımda da var sonraki mesajlarımda da var. Saçmalık diyebilmek için önce diğer mesajları okuyup algılayabilmek lazım. Sizi teğet geçmiş sanırım.
    nazar48 bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Bu şekilde yapıyorsanız,

En ideali takımları iş yerinde giymek, böylece buruştu kırıştı derdi de olmaz.
    Böyle olmuyorsa takımları çantada taşımak iş yeirnde giymek,

Motor içinse en ideali,
    Nmax 125 ABS li olduğu için şehir içinde hem çok güvenli olur hemde az yakan bir motor.

Delight ya da enjeksiyonlu spacy lerde arka çanta ile işinizi görür.

Hangi scooterı alırsanız alın bence enjeksiyonlu olmasına dikkat edin.

Motosikleti
    NMAX in bagaj hacmi an itibariyle kalbimi çaldı aslında. Eğer 650F i satabilirsem alacağım. Bu dönemde zor satarım gibime geliyor ya hayırlısı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)