Arkadaşlar merhaba motoran dante 139 motorum var alalı yaklaşık 3 ay kadar oldu evvelsi gün anahtarımla sorunsuz çalışan motorum sabah kalkıp üzerine bindiğimde anahtarımla çalışmadığını gördüm... Şöyle ki anahtar biraz zor giriyor biraz zorlayarak anahtarı soktuğumda ve çevirdiğimde motorda elektrik olmadığını fark ediyorum, abahtarı tam çevirmeye 1 milimetre kala motora elektrik geliyor çevirmeyi tamamladığımda elektrik tekrardan gidiyor elektrik olmadığı içinde motora marş veremiyorum ne ayaktan ne de elektrik marşı ile... Muhtemelen %90 ihtimalle kontak yerinin kurcalandığını düşünüyorum...

Evim tamirciye yaklaşık 10 KM mesafe de ve tamirciye gidene kadar baya bir yokuş çıkmam gerekiyor ki o yokuşları tek başına çıkmam imkansız acaba motoru çalıştırabilmemin bir yolu var mıdır ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim... İyi forumlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:24 ----------

Mevzuyu hallettim arkadaşlar, internetten düz kontak videosunu buldum, düz kontak yapmayı öğrendim... motoru düz kontak yapınca sorunsuz çalıştı... Arızanın kontakta olduğunu anladım...
Sonra motosikletin kontağını söktüm söküp baktığımda alttaki kontak için olan bakır levhalardan birinin oksitlenip içe göçtüğünü gördüm, bakır levhayı söktüm bakır levha büyüklüğünde somunlu vida ayarlayıp başını eğeyle temizledikten sonra aynı bakır levha boyutlarına getirip vidaladım ve kırmızı kabloyu lehimledim... eskisinden çok daha sağlam oldu... şimdi şıkır şıkır sorunsuz çalışmakta...