Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

a2 sınavından kaldım.....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    şu demirin üzerinden geçme kısmında son anda arka teker düştü. Sekiz çizerken de burun buruna giriyorduk birisiyle. Heryerden arabalar motorlar çıkıyor kaza yapmayayım diye mi konsantre olacağım önüme mi odaklanacağım hiçbirşey anlamadım ben bu işten.

birçok kişi sorunsuz geçiyor o demiri. nerde hata yapıyorum bilmiyorum. kurs motoru kross kuba str250. lastikler dişli lastik. Bundan dolayı mı acaba onu da bilmiyorum. Demire gazı kesipte giriyorum ön lastik ortalayınca da köklüyorum gazı sonlara doğru düşüyor motor. Gaz vermeden girersem de ön direksiyon sağa sola yalpalıyor. Sorun nerde nasıl yapmalıyım bilmiyorum. Kurs öncesi pek çalışma şansımız olmadı yani parkuru yalayıp yutamadım. toplamda 6-7 kere tamamlama şansım oldu. Tekniği nedir bunun, ne yapmam lazım? Özetle şu, uzunluğu 7-8 metre olan, genişliği 14-15 cm lik , yüksekliği 3-4 cmlik bir demirin üzerinden sabit nasıl giderim? Ne yapsam olmuyor ya arka teker düşüyor ya da ön tekerle çıkıyorum rotadan.

o kadar trafik tecrübem de vardı. 4 saattir de bekliyordum, hayal kırıklığı yaşadım şahsen. Sınavı iptal edip ben motor falan süremem diyip vazgeçesim var bu sevdadan. Millet çatur çutur yaparken ben o demiri hala yapamıyorum. Bir sonrakı sınav için de giderken "demirden yine kalıcam kesin." mantığıyla gidecekmişim gibime geliyor. lanet olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Altın kural: Demire bakma, ileriye bak.
    Sınav öncesinde demire çıkacağın ucuna gel. Demir boyunca tam karşıya bak ve orada ne gördüğünü unutma. Sınav sırasında motorun hızını yalpalamadan düz gidecek seviyede tut ve önceden belirlediğin noktaya bakarsan düşmeden geçersin. Sonuçta motor baktığın yere gider.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    hocam onu da denedim yarısında düşüyor motor. Sadece o demirde sıkıntım var neden bilmiyorum. Geri kalan herşeyi ilk denemeden kavradım, sekiz çizmeyi falan sarı çizgide yapıyorum nerdeyse ki zaten çok kolay bir parkur. Olmuyor anasını satayım 3 gündür şu demire takmıştım kafayı en sonunda tamam oldu diyordum bugün elimde patladı yine.

ben ilk defada söyledim kurs hocasına hocam dedim lastikler dişli ondan olabilir mi diye, onunla alakası yok panik yapma sadece dedi. panik te yapmıyorum ki heyecan 0. giderken lap diye düşüyor motor.

Motosikleti
    speederbike
    O zaman pratik.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    sınav ücreti ödeyeceğim tekrardan. umarım kursta şimdi ders ücreti falan filan diye 500tl istemez tekrardan.

Motosikleti
    speederbike
    Sadece sınav ücreti vereceksin.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Crossla sınav geçirten kursu ..ikmek lazım aslında

Haftaya ayni basligi ben de acacagim galiba :(

Motosikleti
    henüz yok
    Kaldığını nerden biliyorsun, bugün bende girdimde kaldın geçtin kimse bişey demedi o yüzden sordum?

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı enjeksiyoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldığını nerden biliyorsun, bugün bende girdimde kaldın geçtin kimse bişey demedi o yüzden sordum?
    parkuru geçemezsen trafiğe çıkamıyorsun işte görevli el kol yapıyor ordan da başarısız diye işaretliyor kağıdından. ikinci tur için geldiğinde de in kaldın diyorlar.

Motosikleti
    henüz yok
    Anladım, bende eğitimlerde 8 i gayet düzgün yapıyodum bugün aynı anda 3-4 kişi 8 e girmeye kalkınca iş karıştı. Ben ve.bir arkadaş daha stop ettirdik, ayak mayak hwp değdi yere. Saçma sapan bişey sınavı tek tek yapıp daha iyi kontrol etmeleri lazım .

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hızlı girmen lazım o platforma. Üzerindeyken de gaz açıp kapama. Sabit hızla gir o hızla çık. Dediğim gibi yap olacak.
    Erhan Tosun bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Benim ehliyeti aldığım dönemde slalom yapabilen herkes ehliyet alıyordu.
    Scooter ile girmiştik sinava

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)