Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Acil lütfen bakın kardeşlerim 900 tl zarardayım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi günler,
    Ben sym gts 250ievo kunlanıyorum.Bundan 1.5 ay önce tiger full carbon egzoz aldım sym gts 250ievo göre.Egzosu ilk aldığımda içinden egzoz ara borusu ve 1 tane kelepçesi çıktı.Kurulumu aldığım yere yaptırdım.Fakat 4 gün sonra egzoz giriş borusunun kaynak yerlerinden kırıldı.ayrıca egzoz manifold borusunuda kırdı.Aldığım yerle görüştüm ve garanti için egzoz bursaya gitti.Ayrıca gitmeden önce egzozda sarı sarı yanıklar meydana gelmişti.4 günlük kunlanılan egzoz yanmaya başlamıştı.Aldığım yere resim çekip attım.Bana dedikleri yanıklar biraz daha yayılsın sonra krom ile değiştirir ve para üstü iade yaparız.Sonra egzoz bursadan geldi ve egzozcuya gittim.Bana 1 kelepçe daha getirirsem bağlayabileceğini söyledi.Kelepçe geldi.Egzosu egzozcuda önden ve arkadan kelepçe ile bağladık.20 gün sonra kelepçeler patladı.Egzoz çizildi ve egzozun altına baktığımda sarı sarı yanıkların yayıldığını gördüm.Egzozun fotolarını gönderince her hangi bir değişim veya iade olmayacağını söylediler.Sorunumun benim motorumda olduğunu bu sebeble her hangi bir şey yapamayacaklarını söylediler.
    Hiç maxi scootera tiger alan başına böyle durum gelen varmı?

Egzozu ilk aldığım zaman kurulumunu aldığım yerde yaptırdım ve gelen tek kelepçe ile bağlandı.

Egzoz manifoldu kırdı ve ayrıca kendi kaynak noktalarıda kırıldı.Üzerindeki yanıkları egzozu çıkarırken fark ettim.

Manifoldda kırıldı

Sonra egzoz bursaya gitti ve garantiden yapıldı.Bende bir egzozcu buldum ve bağlamasını istedim.Egzozcu 1 kelepçe daha olursa bağlayabiliceğini söyledi.Bursadan 1 kelepçe geldi.

öncekinden daha sağlam bir kurulum yapıldı.

Sonra kelepçeler patladı ve Egzoz bu hale geldi.20 gün felan kunlanabildim egzozu.

Egzosun hali(Sarı yanıklara dikkat,bana yayılınca değişim yapılacağı söylendi.krom verilip para üstü iade yapılıcağını söylediler.)Ayrıca yine egzoz boru tarafı kırıldı

[COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    YA KARDEŞİM BENİ YANLIŞ ANLAMA DA SYM GTS GİBİ ŞİRİN GÜZEL Bİ SKUTER E NİYE EGZOZ TAKARSIN, KABUL ETMİYOR MAKKKKİNE
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YA KARDEŞİM BENİ YANLIŞ ANLAMA DA SYM GTS GİBİ ŞİRİN GÜZEL Bİ SKUTER E NİYE EGZOZ TAKARSIN, KABUL ETMİYOR MAKKKKİNE
    Hayır kardeşim kesinlikle yanlış anlamam.Yorumun için teşekkür ederim.Bilseydim almazdım ama işte biraz sesin trafikte ve filtreleme yaparken güvenli olacağı fikriyle aldım.Faydasınıda gördüm.Değerlendirmen için teşekkür ederim.Peki neden kabul etmiyor biliyormusun ?Bu durumda sym gts 250 performans egzoz takmak isteyenlere bir referans olsun.Hiç değilse onlar zarar etmesin.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Daha ilk anda süresi varken ürün hatalı, sıfırıyla değiştirilmesini isteyecektin. Ama sen yine de yasal prosedürü izle ve gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvur.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha ilk anda süresi varken ürün hatalı, sıfırıyla değiştirilmesini isteyecektin. Ama sen yine de yasal prosedürü izle ve gerekirse Tüketici Hakem Heyetine başvur.
    Bilmiyorum ama aldığım yer daha önceden bir sym gts 250i evosu olan bir kişiye daha sattıklarını ve hiç bir sorunla karşılaşmadıklarını söylüyor.Acaba egzozdamı sorun var yoksa benim motorumdamı insan düşünüyor.Ama carbon olan egzozun ilk günlerden sararması ve yanması normal değil gibime geliyor.

dogukanbalci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Tiger fabrika sahibi serkan bey ile görüş bence konuyu o çözer. Seni ilgili yere yönlendirebilir...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Garanti prosedürünü devreye sok. Bir şey kaybetmezsin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti prosedürünü devreye sok. Bir şey kaybetmezsin.
    aldığım yer garantinin devre dışı kaldığını söylüyor.

Ecu ayarı yapılmadığından motor huysuzlanmış bence

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    benim cinden aldıgım akrapovic te 4 gğn sonra sararmaya basladı allahtan kırılma dökülme yok

Kelepçe kırıldığı için işçilik hatası olduğunu söyleyip garanti kapsamında onarım veya değişim isteyin kabul etmemeleri durumunda tüketici hakem heyetine başvuracağınızı bildirin yine de diretirlerse başvurunuzu yapın elinizdeki fotoğraflarla birlikte onları para iadesine bile mecbur bırakırsınız.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı Wrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kelepçe kırıldığı için işçilik hatası olduğunu söyleyip garanti kapsamında onarım veya değişim isteyin kabul etmemeleri durumunda tüketici hakem heyetine başvuracağınızı bildirin yine de diretirlerse başvurunuzu yapın elinizdeki fotoğraflarla birlikte onları para iadesine bile mecbur bırakırsınız.
    İlk kurulumu aldığım yerde yaptım.Sonraki kurulumu ise başka bir egzozcuda yaptım.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Sanırım motor stabilize yolda çukurlara düştükçe bütün titreşim ve yük eksoz a biniyor,kelepçeler o sarsıntıyı kaldıramıyor ondan kırılmıştır, gene bu titreşimden dolayı eksoz içerisindeki delikli filtre ve dış gövde arasında bulunan izocam kayma yapıyor ve sıcaklık bu bölgeden dış gövdeye sızıyor sararma ve yanma ondan kaynaklanıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım motor stabilize yolda çukurlara düştükçe bütün titreşim ve yük eksoz a biniyor,kelepçeler o sarsıntıyı kaldıramıyor ondan kırılmıştır, gene bu titreşimden dolayı eksoz içerisindeki delikli filtre ve dış gövde arasında bulunan izocam kayma yapıyor ve sıcaklık bu bölgeden dış gövdeye sızıyor sararma ve yanma ondan kaynaklanıyor.
    Yorumladığınız için teşekkür ederim peki ne yapmam lazım.Bu fabikasyon bir hatamı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin benim için her düşünceniz önemli bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Sym markası egzoz konusunda çok seçici.Ya direk marka ve modele göre fabrika ile birlikte üretilmiş kaliteli markaların egzozsunu(akrapoviç gibi) takacaksınız veya orijinal egzoz ile kullancaksınız.Aynı problemler sym wolf 250 kullananlarda da oldu çoğu kişi orijinal egzoza geri döndü.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym markası egzoz konusunda çok seçici.Ya direk marka ve modele göre fabrika ile birlikte üretilmiş kaliteli markaların egzozsunu(akrapoviç gibi) takacaksınız veya orijinal egzoz ile kullancaksınız.Aynı problemler sym wolf 250 kullananlarda da oldu çoğu kişi orijinal egzoza geri döndü.

Keşke daha önceden bilseydim.Ama bu egzoz sym gts 250ievo göre tasarlandığı için aklıma hiç böyle bir ihtimal gelmedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:47 ----------

Egzoz elimizde patladı yani.Yapabilicek hiç bir şey yok mu ? Ne önerirsiniz ?

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Egsoz motosikletimin modeline uygun olarak satılıyor ama bağlantı parçaları ve egsoz sararıp kullanılamaz hale geldi diye tüketici hakem heyetine başvurup şansını deniyebilirsin yolu bu.

Yada egsozu temizleyip, kaliteli bir egsozcuda montaj yaptıracaksın. Mesela ferik egsoz var istanbulda, herkes memnun.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mahalle sakinleri beddua etmiş olabilir

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Beyler Serkan beyle görüştüm.Kendisi çok olumlu ve mütevazi bir insan.Sorunumu dikkatle dinledi ve hemen çözüm önerdi.Egzozu bursaya göndericem ve değişim yapılacak.Kendisine çok teşekkür ediyorum.Harbiden Türkiyede böyle müşterisine değer veren insanlarda var.Kendisine minnettarım.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, sorun tamamiyle kelepçelerden kaynaklanıyor. Mümkünse dış kısmı krom olan bir egzoz alın zira aynısından alırsanız yine sararma vs olacaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)