Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Naked Mükemmelliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce arkadaşlar ile rivaya gittik güzeldi eğlenceliydi. ben ilk motora başladığımda cb125e sonra daelim roadwin 250R en sonda Z800 ile devam ediyorum. uzun süredir z800 kullanıyorum çok memnunum vs. işte rivaya gittik 600RR ve hayabusa olan arkadaşlardan verin 2 tur atayım merak ettim diye binmek istedim. sağolsunlar kırmadılar.. ilk önce 600RR denedim ben sanıyorum ki böyle gider uzun bir tur atar gelirim.. neyse bindim 1km gittim hemen geri dönmek istedim sebepsiz hiç rahat değildim çok zor geldi kullanıyorum ancak böyle sanki başka bir taşıta binmiş gibi hissettim. geri döndüm sonra hayabusaya bakayım dedim o daha beter çıktı benim motorda ağır 228 boş ağırlık ama hayabusa eşşek gibi ağır neyse 1km'de onunla gittim daha fazla istemedim. o kadar yorucu sıkıcı geldi ki o an ben mükemmel bir kıvraklık rahatlık kolaylıklı olan bir motosiklete biniyormuşum anladım. ancak kendi motoruma bindikten sonra 2 3 dakika da acayip hissettim sonra alışınca devam ) böyle bir anımdır ancak naked motorun mükemmel kolaylığı tasarımına tekrar aşık oldum.. hele MV agusta'nın brutale'yi görünce sanırım sıradaki hedefim o.
    HamzaBey95 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    HamzaBey95, Sokollu, kaanklky ve 10 diğerleri bunu beğendiler..
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Her motosikletin kendine has bir oturuşu ve sürüşü vardır, spor motosikletler genelde sertlerdir, gidon açıları pek yoktur, onunla daha önce tanışmayanlara bu ne be takoz gibi fln dedirtir ama işin aslı öyle değildir, sadece sen alışmadığın bir şeye binmeye çalışmışsındır ve kıyas tuttuğun sürekli kullandığın kendi motosikletin.

Bunu eski kot pantolonunu yeni aldığından daha çok seviyor olman ile benzetebilirsin..

Diğer taraftan ben bir örnek paylaşayım, bundan 1 ay once felan arkadaşlar ile çıktığımız bir geziye kullandığım motosiklet olan Versys ile gittim,, dönüş yolunda arkadaşımın Gold Wing'i bir deneyeyim dedim senin gibi.

1800 cc lik, 400 mü dersin 500kg mu dersin 1 ton mu dersin artık ne dersen de.. Yaklaşık 50 km kullandım, bildiğin araba gibi geldi, geniş yumuşacık, vs. ve kendi motosikletimi aldığımda, demirden bir ata bindiğimi ve gidonunun yamuk olduğunu düşündüm ilk 10-15 dakika.. Ama bu gün benim motosikletim dünyanın en güzel motosikleti..

Ve benim motosikletimi kullanan arkadaşın yorumu ise, çok güzel kaçıyo fln ama çok sert motor be fln olmuştu. Halbuki ben versys ile 6 bin km tur yaptım, hiçte kıçım başım ağırdı diye bir şikayetim olmadı.

Demem o ki, Gold Wing kullanan adam Sport Touring bir makineye binince takoz lan bu derken, Super Sport'a bindiğinde bu tahta fln diyor, aynı şekilde super sporta binen adam , gold wing kullandığında,,, bu motosiklet değil, araba gibi bişi alın şunu fln yapıyor..;)

Velhasıl alışmış kudurmuştan beterdir
    SAZMAN, Mertcan00 ve Panashira bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alışkanlıktandır. Yoksa o ss makinalarla uzun yollar yapılıyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Nakedde rüzgar manyağı oluyoruz düşük cc neysede 800 cc de daha bi başka olur
    000000 bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Rüzgar sıkıntı... Uzun yolda akamıyorsun, 10 dakika hızlı seyrediyordum sonra lan yeter yamuldum boynum ağrıdı diyerek 10 dakika yavaş gidiyordum naked kullanırken. Olmuyor akamıyorsun...
    000000 bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    insan zihni hemen her zor şarta alışkanlık sağlar
    motosiklet teorisine en uygun motorlar endurolardır zannımca
    peşine şehir hayatına adapte olmuş naked bike' lar gelir
    eyidir

MersinJJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R6 -
    Bence şehir içi güçlü kullanım sevenler için en doğru karardır Naked sınıfı motosikletler.

Fakat yukarıdada belirtildiği gibi, alışmış kudurmuştan beter

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her yeni bindiğim makina farklı geldi. SDR hariç. Test sürüşünde sanki 3 senedir kullandığım motosikletmiş gibi rahat ettim. Terzide dikilmiş takım gibi. Çaktırmadan ölçülerimi alıp bana özel motosiklet yapmışlar
    ...garip... bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Panashira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce arkadaşlar ile rivaya gittik güzeldi eğlenceliydi. ben ilk motora başladığımda cb125e sonra daelim roadwin 250R en sonda Z800 ile devam ediyorum. uzun süredir z800 kullanıyorum çok memnunum vs. işte rivaya gittik 600RR ve hayabusa olan arkadaşlardan verin 2 tur atayım merak ettim diye binmek istedim. sağolsunlar kırmadılar.. ilk önce 600RR denedim ben sanıyorum ki böyle gider uzun bir tur atar gelirim.. neyse bindim 1km gittim hemen geri dönmek istedim sebepsiz hiç rahat değildim çok zor geldi kullanıyorum ancak böyle sanki başka bir taşıta binmiş gibi hissettim. geri döndüm sonra hayabusaya bakayım dedim o daha beter çıktı benim motorda ağır 228 boş ağırlık ama hayabusa eşşek gibi ağır neyse 1km'de onunla gittim daha fazla istemedim. o kadar yorucu sıkıcı geldi ki o an ben mükemmel bir kıvraklık rahatlık kolaylıklı olan bir motosiklete biniyormuşum anladım. ancak kendi motoruma bindikten sonra 2 3 dakika da acayip hissettim sonra alışınca devam ) böyle bir anımdır ancak naked motorun mükemmel kolaylığı tasarımına tekrar aşık oldum.. hele MV agusta'nın brutale'yi görünce sanırım sıradaki hedefim o.
    https://www.youtube.com/watch?v=CFpuJ0RhHD8 (07:00'ı açın)
    Panashira bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sıkıntı... Uzun yolda akamıyorsun, 10 dakika hızlı seyrediyordum sonra lan yeter yamuldum boynum ağrıdı diyerek 10 dakika yavaş gidiyordum naked kullanırken. Olmuyor akamıyorsun...
    Ben de öyle düşünüyordum. Sonra istisnai bir durum yaşadım. Arada şöyle başlayan bir paylaşalım var, okumanızı tavsiye ederim,"Birkaç gün önce kuzey dağlarına gittim, ilk kez 600 km yol yaptim. "Naked'la uzun yol yapılmaz" düşüncem değişti."

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    kadango bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    Uzun zamandır maxi-scooter kullanıyorum. Konforuna çok alıştım. 180 km lik bir tur için arkadaştan emanet naked motorunu aldım. Almaz olaydım. Tur sonunda eve döndüğümde kollarım, göğsüm, el parmaklarım, ayak bileklerim dehşet ağrıyordu. Naked ile hele 120-130 km ile giderken gövdem paraşüt görevini üstlenip beni motorun arkasına doğru sürüklüyordu. Gidonu sıpsıkı tutmaktan el bileklerim ilk 30 km sızlamaya başlamıştı. Yok vites değiştir yok ayak freni kullan yapmaktan ayak bileklerimi hissetmemeye başladım. Rüzgarı olduğu gibi yiyen kaskım yüzünden başımı sabit tutmaya çalışırken boyun kaslarıma kramplar girdi. Şimdi "naked mükemmeliği" deyip anılarımı depreştirmeyin Alın bir 400 lük maxiscooter yolun keyfini çıkartın
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=CFpuJ0RhHD8 (07:00'ı açın)
    https://www.youtube.com/watch?v=CFpuJ0RhHD8
    Süper adam ya... İnşallah çabuk iyileşir...

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de öyle düşünüyordum. Sonra istisnai bir durum yaşadım. Arada şöyle başlayan bir paylaşalım var, okumanızı tavsiye ederim,"Birkaç gün önce kuzey dağlarına gittim, ilk kez 600 km yol yaptim. "Naked'la uzun yol yapılmaz" düşüncem değişti."

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    Burada ufak bir ayrıntı var, yeni nesil yüksek cc Naked'ların selesini depo ve diğer tüm aksama göre alçakta yapıyorlar. İşi öğrendiler en sonunda. Yoksa 110-120km/h üzeri çekilmiyordu. Şimdi 140-150km/h civarına kadar tolere edilebilir oluyor. Bu şekilde kapanmak da kolay oluyor... Ön camı Naked'lere hiç yakıştıramıyorum ama uzun yolda yine şeffaf, kibar bir ön cam güzel iş çıkartır. Ayrıca eskisi gibi tam çıplak değil de, ufak da olsa ön-yan grenaj yapıyorlar. Dizler nispeten eskiye göre korunuyor. Bu şekilde yaşam tarzımıza uyan optimum sonuç elde ediliyor. Aslında en sevdiğim tip çıplaklardır...

Konuda gezi fotoğraflarını aradı gözüm, daha önce de incelemiştim konuyu. 1290 manyak makine, sonuna kadar tadını çıkarman dileğiyle..
    000000 bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada ufak bir ayrıntı var, yeni nesil yüksek cc Naked'ların selesini depo ve diğer tüm aksama göre alçakta yapıyorlar. İşi öğrendiler en sonunda. Yoksa 110-120km/h üzeri çekilmiyordu. Şimdi 140-150km/h civarına kadar tolere edilebilir oluyor. Bu şekilde kapanmak da kolay oluyor... Ön camı Naked'lere hiç yakıştıramıyorum ama uzun yolda yine şeffaf, kibar bir ön cam güzel iş çıkartır. Ayrıca eskisi gibi tam çıplak değil de, ufak da olsa ön-yan grenaj yapıyorlar. Dizler nispeten eskiye göre korunuyor. Bu şekilde yaşam tarzımıza uyan optimum sonuç elde ediliyor. Aslında en sevdiğim tip çıplaklardır...

Konuda gezi fotoğraflarını aradı gözüm, daha önce de incelemiştim konuyu. 1290 manyak makine, sonuna kadar tadını çıkarman dileğiyle..
    Teşekkürler. Ön cam karışık mevzu. Gidona takılması ve gidon ile dönmesi otoyolda sıkıntı. Küçük olunca kask çevresinde ciddi türbülans oluşturuyor bende. Hiç olmaması çok daha rahat. Ama küçük camla rahat eden de var. Motor tipi ve boya göre değişiyor anlaşılan.
    kadango bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Panashira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

mv agusta brutale 800rr a baktım da, o nası bi güzellik öyle yaa.
    beyaz telli jantlar, 200 lük arka lastik felan.
    Panashira bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Naked ne kadar cirkin onca para veriyoruz motor ciplak oyh desem kızan olur mu kı :/

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çirkin mirkin, seven seviyor işte.
    img upload

MT10, ağlayan transformers

img host

Adamın dediği gibi "nugget" motolarda en azından kulaklar dizlere değmiyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Eski motorsikletim:

Biri bu benzetmeyi yapti:

Sattim motosikleti
    Mirable, viper17, weirdo1 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Nakedla gayet güzel yol yapılıyor. Ben çok rahatsız, Supermoto benzeri konfora sahip denen Nuda 900 ile sadece benzin almak için durarak Çanakkaleye gittim geldim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)